Skocz do zawartości

Ósmy cud świata


Iguaran

Rekomendowane odpowiedzi

Thisted - miasto położone w Północnej Jutlandii, nad zatoką Limfjorden. Posiada około trzynaście tysięcy mieszkańców. Jest to miasto nadbrzeżne, z pięknym portem. Najbardziej znaną postacią, jaką łączy się z tym miastem jest pisarz Jens Peter Jacobsen.

 

I właśnie to pragnę zmienić. Może nie ilość mieszkańców, może nie położenie geograficzne, ale na pewno najbardziej znaną osobę. Jeśli już zostałem tym menadżerem, to postaram się coś zdobyć. W zasadzie, to do dziś dzień nie wiem dlaczego to mnie wybrano na tą posadę. Przecież siedziałem sobie grzecznie na moim jachcie i łowiłem ryby. Nic nie wskazywałoby nawet na złamanie przeze mnie regulaminu portu. Nagle nadeszła policja, wyciągnęła mnie z mojego "domu" i powiedziała grzecznie, że ktoś chce się ze mną zobaczyć. Byłem w szoku. Nie miałem w tym kraju żadnych znajomych. Przyjechałem tu tylko na spokojne i zasłużone wakacje, które miały być spełnieniem moich marzeń - jacht, ryby i spokój, to jest to. Nie protestowałem zbytnio. Panowie w żółtych kamizelkach nie zrobili mi nawet wgniecenia na ubraniu. Mili, najprawdopodobniej wykształceni, gdyż znali angielski i wychowani tak jak należy. Wsiadłem z nimi do policyjnego wozu, jakim był szwedzki Saab i odjechałem. Daleko nie było. Całe miasto mieściło się w obrębie czterech kilometrów.

 

Przy wjeździe przez bramę, którą nazwałbym furtką, coś mnie tknęło. Jedziemy przecież na stadion, o ile tak to można nazwać. Nie wiedziałem o co chodzi. Nigdy nie miałem nic wspólnego z piłką nożną, a jeśli już to tego nie pamiętam. No tak, ale w wieku 30 lat skleroza jest w sumie naturalna...

Budynek mieli ładny. Oszklony, nowy, dobrze wyposażony. Szef - bo na takiego wyglądał, szedł z naprzeciwka. Był bardzo uradowany i zamiast podać mi rękę, wziął się za obściskiwanie. Poczułem się dziwnie, facet całujący faceta... Nie, to nie dla mnie. Po chwili ustaleń, w jakim języku posługiwać się będziemy, zaprosił mnie do swojego gabinetu. Skromny pokoik, wystrojony najprawdopodobniej barwy tutejszego klubu, na ścianach wisiało kilka zdjęć i dyplomy.

Nalał mi szklaneczkę whisky i rozmowa się rozpoczęła.

 

- Witam serdecznie na pokładzie klubu piłkarskiego Thisted Football Club. Mam zaszczyt gościć, miejmy nadzieję, przyszłego menadżera mojej drużyny.

- Ale jak to. Zaszło chyba jakieś nieporozumienie. Ja nie mam nic wspólnego z piłką, w ogóle się na tym nie znam.

- I o to chodzi. Widzi Pan, nikt z osobistości z którymi pracowałem, nie umiał mi pomóc. Wszystko to jakieś sztywne było i mało pracowite. Wydawało im się że wszystko wiedzą najlepiej, a to co im jedynie dobrze wychodziło, to prośby o podwyżki.

- Chodzi o to, że ja kompletnie nie mam pojęcia o tym sporcie. Przyjechałem tutaj na ryby. Chciałem mieć spokój, który w końcu każdemu się należy.

- Doskonale Pana rozumiem. Potrzebny jest nam ktoś, kto będzie umiał się dobrze bawić, a jednocześnie coś zdziała.

- Ale to do mnie z taką propozycją - cały czas się wypierałem.

- Otóż właśnie do Pana. Od kilku dni obserwowaliśmy Pana, jak łowił Pan ryby. Dla Pana jest to świetna zabawa. Śpiewanie po cichu, rozmawianie z rybami, czyszczenie jachtu - to wszystko sprawiało Panu przyjemność. Jestem pewien że praca trenera przyniesie Panu radość i satysfakcję.

- Ale...

- Proszę poczekać. Ma Pan stałą prace w miejscu zamieszkania?

- Nie, pracuje dorywczo przez ostatni czas.

- No widzi Pan, jeden problem z głowy. Kolejne, jest Pan żonaty, ma Pan dzieci?

- No nie. Tak wiem, to jest kolejny plus.

- Dokładnie. Sam Pan zaczyna łapać o co w tym chodzi - usłyszałem cichy śmiech oraz radość w oczach prezesa.

- Czyli co ja mam robić?

- Czyli wchodzi Pan?

- Spróbuję, nic nie szkodzi.

- Gratuluję. Dostanie Pan skrzynkę piłkarzy, wśród których ma Pan wybrać kilkoro, którzy nadawać się będę jako pachołki dla przeciwników. Reszta chyba jasna.

Uśmiechnąłem się i przytaknąłem. Wiedziałem wszystko, ale nie chciałem się przyznawać, że kiedyś sam trenowałem. Szczerze mówiąc liczyłem na wymiganie się, ale z sekundy na sekundę co raz to bardziej mi się podoba.

- Dobra, to może ja się przedstawię. Nazywam się Poul Erik Christensen...

Odnośnik do komentarza

Po długiej rozmowie, która miała charakter osobisty udaliśmy się na "płytę stadionu". Poul dobrze po chwili skwitował, że właśnie znajdujemy się na największym pastwisku w okolicy. Te pola dla bydła otoczone są wałami zarośniętymi pięknymi dębami. Wśród tych drzew znajduje się sto, tak dokładnie, równe sto krzesełek. Ogólnie pastwisko pomieścić może aż 3000 ludzi, co jest sporym wynikiem. W końcu to ćwierć ludności miasteczka. Po krótkiej przechadzce wróciliśmy do budynku, gdyż zaczęło kropić.

 

- Hmmm, to jak? Podpisuje Pan tą karteczkę?

- O pieniądze mi nie chodzi. Te 400 Euro to jest na początek w sam raz. W końcu nie wiem, czy będę się nadawał. Jednak nie pasuje mi długość tego kontraktu.

- Dlaczego? Są to raptem dwa lata, a jeśli wszystko będzie dobrze, jest opcja przedłużenia.

- No właśnie obawiam się, że to jest za długo. Ja jestem typem podróżnik. Nie umiem siedzieć długo w jednym miejscu.

- No to będą i podróże. Najpierw po całym kraju, potem po Europie, a może i po całym świecie. - Poul chyba się rozmarzył, bo wybiegł dobre 20 lat w przód.

- No nie wiem. Jednak nie przemawia to za mną.

- A jeśli dorzucę butelkę Jacka Danielsa co miesiąc?

- Gdzie długopis? - Rzuciłem czym prędzej. Takiej okazji nie można zmarnować.

 

- Świetnie. Jesteśmy umówieni. Wraca Pan na jacht po rzeczy, my znajdujemy mieszkanie i o 16.00 widzimy się na treningu, pierwszym oficjalnym treningu pod nową wodzą.

 

FM 2008

8.0.1

Ligi wybrane: Anglia (League Two), Hiszpania (Segunda División), Czechy (Druhá Liga), Niemcy (Regionalliga), Polska (Druga Liga), Bułgaria (B PFG), Danie (2. division), Francja (Ligue 2), Portugalia (Liga Vitalis), Serbia (1. Srpska Liga)

Państwa zachowane: Argentyna, Chile, Chorwacja, Finlandia, Kolumbia

Baza: duża

zasady: własne

 

PS

Jest to pierwsze zetknięcie się z FM08.

Odnośnik do komentarza

24.06.2007

 

Równo o godzinie 16 zaczął się pierwszy trening. Wszyscy piłkarze dotarli punktualnie, choć prezes powiedział że to cud. Zapewne chcieli zapoznać się z nową głową klubu. Jednak zanim przystąpimy do trenowania, przywitałem się z całym zarządem. Moim asystentem zostanie z miejsca mianowany Jan Nielsen. Jeden jedyny trener nazywa się Gunnar Jespersen i póki co, odpowiedzialny będzie za wszystko. Z drużyną juniorską trenować będzie Anders Christiansen. Za wszystkie masaże, gipsy i protezy odpowiadał będzie Brian Elgaard. Póki co skromnie. Jednak z biegiem czasu wszystko zacznie kwitnąć. Nie wiem czemu, ale postanowiłem przyłożyć się do tej pracy. Pierwsze tygodnie daje sobie na naukę. Potem ma być już tylko lepiej.

 

Zawodnicy poszli ćwiczyć z asystentem, a ja z Poulem, z którym byliśmy już na "ty", poszliśmy na ławeczkę. Tam miał opowiedzieć mi wszystko w wielkim skrócie, dotyczące piłkarzy. Oto, co się dowiedziałem:

 

Johny Eriksen - Zaledwie szesnastoletni bramkarz. Podobno ma zadatki na dobrego bramkarza, ale potrzebuje wiele treningów. Już w tej chwili pracuje z pierwszą drużyną, by szybciej zdobył umiejętności. Poul, jak i wszyscy pracownicy cieszą się że mamy kogoś takiego w drużynie - kogoś, kto dobrze rokuje na przyszłość.

 

Mikkel Petersen - 29-letni bramkarz, który przez wszystkich uznawany jest za gwiazdę drużyny. Jest to najważniejszy człowiek, od którego wszystko powinno się ustalać. Bardzo cenione są jego umiejętności, które szacuje się na złote sztabki.

 

Tommy Markussen - 23-letni piłkarz, obrońca prawy. Solidny, skrupulatny i nigdy nie zawodzi (podobno). Warto na niego stawiać, gdyż przez asystenta jest bardzo chwalony.

 

Andreas Overgaard - Najprawdopodobniej będzie zmiennikiem Markussena, jednak to na jego korzyść bije bardzo potrzebne w tej linii doświadczenie. A tego, to nazbierał już dużo przez swoje trzydzieści lat życia.

 

Pär Carlsson - Młodziutki, dopiero 16-letni obrońca, który trenuje z pierwszą drużyną. Podobno będzie to nowy Mellberg, gdyż pochodzi on ze Szwecji. Wróżę mu świetlaną przyszłość, ale to dopiero za kilka sezonów.

 

Mohammed Niambele - Chyba wypadł z samolotu. Sam się zdziwiłem, co w Danii robi obywatel Wybrzeża Kości Słoniowej. Ale mniejsza o to. Jeśli jest dobry, o może zostać. Na takiego się zapowiada, gdyż wszelkie opinie prezesa na jego temat były bardzo pochlebne.

 

Søren Jeppeson - Typowy średniak, ale na pewno dostanie szansę gry, gdyż każdy zaczyna z pustą kartoteką.

Mikkel Svingel Kristensen - Kolejny piłkarz młodego pokolenia. Zaledwie 19 lat, a już gra na dobrym i przede wszystkim stałym poziomie. Oby to okazało się prawdą...

Kingsley Onyenekwe - Tym razem to Nigeria ma swojego przedstawiciela. Ten zawodnik nawet dwukrotnie wystąpił w juniorskiej kadrze swojego kraju, co niewątpliwie stawia go na jednej z ważniejszych pozycji wśród zawodników.

 

Jesper Overgaard - Do dzisiaj nie ustalono, czy Andreas to jego brat. Ci panowie za bardzo nie wiedzą, jak jest na prawdę. Ja wiem tyle, że Jesper jest nieco gorszy.

Daniel Kristensen - Pierwszy z pomocników. Od razu zawodnik, który bardzo ładnie się prezentuje. Może nieźle mieszać w środku pola, dzięki czemu stwarzać będziemy sytuacje. Jestem zadowolony że mam kogoś takiego w zespole. Najprawdopodobniej lider środka pola.

 

Morten Nielsen - Tylko troszeczkę gorszy od Kristensena. Jednak młodszy, więc ma te kilka miesięcy na naukę, by dojść do takiego samego poziomu umiejętności piłkarskich.

 

Tommy Sørensen - Jest bardzo szybki, i dobrze podaje, ale to wszystko. W zasadzie czego oczekiwać od środkowego pomocnika. Jednak trochę techniki by się jeszcze przydało. Kto wie, może Mikołaj mu to w paczce przyniesie...

 

Simon Josefsen - Może grać w pomocy, jak i w ataku. Jednak lepiej chyba będzie spisywał się na lewej flance, ze względu na słabe opanowanie. Mimo wszystko jeden współczynnik złego piłkarza nie czyni.

Dan Gertsen - Słaby technicznie, psychicznie i fizycznie. Mimo wszystko na pewno dostanie szansę, gdyż tacy właśnie zawodnicy dają z siebie najwięcej.

Peter Bechmann - Najwyżej ceniony zawodnik w klubie. Jego wartość opiera na 28 tys €. Jest to pierwszy z napastników, który najprawdopodobniej ma zapewnione miejsce w podstawowym składzie. Ale żeby tak było, musi sobie na to zapracować.

Mickey Berg - Nieco gorszy i nieco mniej nauczony. Jedynym plusem jego jest szybkość i zwinność.

Lars Kristensen - Dopiero 19 lat, a już kreowany na lidera zespołu. Głównie on ma być odpowiedzialny za zdobywanie bramek. Nie ukrywam że po tym co usłyszałem od Poula, i po tym co widziałem kątem oka podczas rozmowy, bardzo na tego zawodnika liczę. Może uda mi się wykreować nowego Laudrupa.

Odnośnik do komentarza

Nastąpił mały problem, gdyż w nocy zabrakło prądu, a ja nie zapisałem gry.

 

W związku z innym miejscem rozpoczęcia gry, niż to miało mieć miejsce, postanowiłem o zmianie doboru lig. Klub Thisted zostaje.

 

Oto nowe dane dotyczące gry:

 

FM 2008

8.0.1

ligi wybrane: Anglia (League Two), Hiszpania (Segunda División), Czechy (Druhá Liga), Niemcy (Regionalliga), Polska (Druga Liga), Dania (2. division), Francja (Ligue 2), Serbia (1. Srpska Liga)

Kraje zachowane: Argentyna, Chile, Chorwacja, Finlandia, Kolumbia, Meksyk

baza: duża

zasady: własne

 

Pierwsze za co zabrałem się w klubie, to szukanie piłkarzy, którzy zgodziliby się zagrać w naszych barwach. Jestem świadom że żadnej gwiazdy nie uda mi się ściągnąć, ale kilka ciekawych postaci na pewno się w klubie pojawi.

 

25.06.07

 

Nim jednak jakiś piłkarz dotrze do bram naszego klubu, my rozegramy już pierwsze spotkanie towarzyskie mające na celu przygotowanie nas do zmagań ligowych. Szybko, bo już w drugi dzień pracy przyjdzie mi zmierzyć się z własnymi umiejętnościami. Musiałem dobrać taktykę, polecenia indywidualne jak i drużynowe, no i podstawowy skład. Zobaczymy co też wymodelowałem z Thisted w pojedynku z Vorup.

 

TOW

Vorup - Thisted

1:0

[Peter Svarrer 25']

 

Pierwszy mecz nie udał się, ale co mam powiedzieć po jednym dniu przygotowań. Jestem pewien, że następne spotkania będą rozegrane w lepszym stylu.

 

28.06.07

 

Na rynku transferowym cały czas działamy, jednak jeszcze bez nowych piłkarzy przyszło nam zmierzyć z kolejnym przeciwnikiem, jakim jest Lundtofte.

TOW

Lundtofte - Thisted

1:2

[Morten Vagner 30' - Thomas Jensen (sam) 40', Mickey Berg 90']

 

To spotkanie wyszło nam już po dobrej myśli. Mimo drobnych kłopotów udało nam się zwyciężyć. Jestem zadowolony z pierwszych kroków mojej drużyny.

 

1.07.07

 

Dzień w którym otwarte zostaje okienko transferowe. Do klubu dołączają już pierwsi piłkarze, którym udało mi się nakłonić do parafowania kontraktu.

 

Michał Chachuła - 24-letni Polak, który jest bramkarzem. Wygląda całkiem nieźle i jestem pewien że nie raz pokaże się z dobrej strony. Póki co o walkę z Petersenem nie ma szans, ale za kilka lat, kto wie. Został wyciągnięty z ŁKS Łomża za 20 % następnego transferu. Uważam że to dobre posunięcie transferowe.

Radosław Becalik - 30-letni Polak, który jest defensywnym pomocnikiem. 12 krycie, 14 odbiór, 17 agresja, 16 pracowitość i 17 siła, to chyba odpowiednie umiejętności na naszą ligę. Powinien stać się z miejsca podstawowym graczem, który czyścił będzie to, co przejdzie przez linię pomocy. 10 % jego następnego transferu trafi do jego byłego już klubu Bodens BK.

 

Christophe Lallet - 20-letni Francuz. Jego nominalne pozycje to OP PLŚ / N Ś. Jest jak widać wszechstronnym zawodnikiem, o niebanalnych umiejętnościach. Będzie ważnym elementem zespołu, jeśli tylko potwierdzi swoje aspiracje. Zapłata za jego kartę, to 10 % kolejnego transferu, które trafi na konto Gröndals IK.

 

Jose Cordova Roza - 21-letni Chilijczyk. Jeśli z miejsca niestanie się klubową gwiazdą, będę zdziwiony. Bardzo dobre wyszkolenie technicznie ma ułatwić mu wkręcanie rywali w murawę. Jedyne nad czym musi popracować, to atrybuty fizyczne, ale to da się zrobić. Ceną za jego kartę będzie 10% następnego transferu, które trafi na konto Valsta Syrianska IK.

 

Jakub Bławat - 25-letni Polak, będzie występować jako ofensywny pomocnik, bądź napastnik. Jest to najbardziej znany z nowych nabytków piłkarz. Odpowiedzialny ma być za strzelanie bramek oraz wyrabianie sytuacji podbramkowych. 25% kolejnego transferu trafi na konto Lechii Gdańsk.

 

Diego Cordoba - 27-letni Argentyńczyk, napastnik. Dobry a przede wszystkim solidny gracz, który niewątpliwie będzie wzmocnieniem. Przyszedł z Pallo-Iirot Rauma, gdzie trafi 15 % następnego transferu.

 

Srdjan Pavlovic - 22-letni Serb, napastnik. Jest to najmocniej obsadzona tera pozycja, ale powinien on sobie poradzić z walką o podstawowy skład. Przede wszystkim bryluje atrybutami fizycznymi, dzięki czemu staje się mocnym punktem zespołu. Aż dziw że FK Belgrad oddało nam go za jedyne 20% następnego transferu.

 

Póki co, to wszystko z nabytków. Nie zamierzam więcej dobierać, gdyż i tak już znacznie przekraczamy budżet płacowy. Jeśli jednak chce się wygrywać, trzeba dysponować równą i długą listą kadrową. Zobaczymy który z nich rzeczywiście stanie się wzmocnieniem, a który będzie klapą.

Odnośnik do komentarza

@ Kuchar - ten jest ostatni na długi czas

 

2.07.07

 

Przyszedł czas na pierwszy poważny sparing. Przyjechała do nas drużyna HIK Evens, która na pewno jest dużo silniejsza.

TOW

Thisted - HIK

1:2

[Jakub Bławat 88' - John Sandberg 68, Kasper Heide 90']

 

Mimo przegranej, jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny. Bardzo dobrze wprowadził się Bławat, który strzelił bramkę. Innymi postaciami, które wyróżniły się dzisiaj z nowych nabytków, to Chachuła, Lallet i Roza.

 

5.07.07

Zespół Aarhus Fremad, to kolejny przeciwnik w przygotowaniach do sezonu. Zarówno media, jak i trener rywala uważają że mecz będzie wyrównany. Ja również na taki scenariusz się przygotowuje.

 

TOW

Thisted - Aarhus Fremad

1:0

[Daniel Kristensen 7']

 

Dobry mecz, w którym szybko objęliśmy prowadzenie i nie oddaliśmy już do końca. Mimo ciągłych ataków Aarhus, wyszliśmy z opresji obronną ręką. Kolejny sukces na naszym koncie.

 

11.07.07

 

Ballerup podejmie nas dzisiaj na wyjazdowym meczu, który jest już przed ostatni w serii kontrolnej. Znów inny skład początkowy, który ma za zadanie wyłonić najlepszych graczy na każdej pozycji.

 

TOW

Ballerup - Thisted

0:4

[srdjan Pavlovic 8' 17', Lars Kristensen 53' 74']

 

Dobry mecz, w który absolutnie zdominowaliśmy boisko. Wszędzie było nas pełno, co udowodniliśmy strzeleniem aż czterech bramek. Był to pierwszy mecz, jaki chciałbym oglądać zawsze.

 

Przedstawiciel drużyny poprosił mnie o określenie wysokości premii za sukcesy w poszczególnych rozgrywkach. I tak oto rozporządziłem że za zwycięstwo w lidze piłkarze dostaną 75 tys € do podziału, a za zdobycie krajowego pucharu jedyne 8 tys €. Liga dla nas jest priorytetem, a w pucharze występować będą zmiennicy, przynajmniej w tym sezonie.

 

14.07.07

 

Ostatni mecz kontrolny, to pojedynek z Lyngby. Tutaj chyba nie ma wątpliwości, że spotkanie będzie bardzo trudne. Jednak po ostatnim zwycięstwie jestem dobrej myśli, że zawodnicy będą chcieli powtórzyć ten wyczyn.

 

TOW

Thisted - Lyngby

1:1

[Diego Cordoba 52' - Tonny Jensen (sam) 16']

 

Remis z takim przeciwnikiem jak Lyngby, na pewno podniesie nasze morale. Jestem bardzo zadowolony z konsekwencji dzisiejszej taktyki i jej wykonywania, gdyż przyniosło nam to upragniony rezultat w tym meczu.

 

Jesteśmy po rundzie kontrolnej. Jestem z niej zadowolony. Początki były ciężkie, ale z miarą upływu czasu było coraz to lepiej. W efekcie na sam koniec udało nam się zremisować z zespołem, który znajduje się w najwyższe klasie rozgrywkowej w naszym państwie. Teraz przerwa na ostatnie poprawki i zaczynamy sezon.

Odnośnik do komentarza

Tele 2 LigaCup, finałowy mecz tego pucharu odbył się w Kopenhadze. Zmierzyły się w nim chyba dwa najbardziej rozpoznawalne firmy z Dani: OB i FC Kopenhaga. Mecz jednak mimo stawki był jednostronny. Piłkarze ze stolicy rozgromili klub Arkadiusza Onyszko aż 4:1. Jedyną bramkę dla klubu Polaka zdobył Bengt Sætemes w 45'. Natomiast dla Kopenhagi bramki zdobywali Marcus Allbäck w 3' 28' i34 minucie, oraz Morten Nordstrand w 33'. Także wszelkie emocje dotyczyły tylko pierwszej części spotkania. Zwycięski zespół zdobył to trofeum po raz czwarty.

 

Najnowsze dane o sprzedaży karnetów na nadchodzący sezon były nawet optymistyczne. Do tej pory sprzedano takich 67, a liczymy na 200.

 

W nadchodzącym sezonie kapitanem zespołu będzie Peter Bechman. Pod jego nieobecność, opaskę tą przejmie Tommy Sørensen.

 

W ostatecznym rozrachunku, nie sprzedaliśmy już więcej karnetów. Tak więc ich ostateczna liczba, która poszła w obieg, to 67. Trochę mało, ale liczę że wraz z sukcesami kibiców zacznie przybywać.

 

W związku ze zbyt dużym obciążeniem kosztów budżetowych, zdecydowałem się zrezygnować z usług niektórych piłkarzy, którzy nie mają szans występów. Takimi są Jan Kristiansen (140 €), Tim Faldov (130 €), Mikkel Svingel Kristensen (130 €), Klavs Hellegård (110 €), Torsten Marx (140 €), Mads Thorup (140 €), Rasmus Kortbæk (110 €), Martin Nielsen (110 €).

W związku z wystawieniem ich na wolny rynek, zyskałem 1 tys € tygodniowo. Tak czy siak, jeszcze jestem ponad budżetem, który przekraczamy o 1,5 tys €.

Odnośnik do komentarza

1.08.07

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: -

Czechy

Gambrinus Liga: -

Dania

Superligaen: FC Nordsjælland [+0] Brøndby

Francja

Ligue 1: -

Hiszpania

Primera División: -

Niemcy

Bundesliga: -

Polska

OE: Korona Kielce [+0] Odra Wodzisław

Serbia

1. Liga: -

 

Sytuacja w klubie:

 

2. division Vest: -

Landspokaltumeringen: 1. Rnd. (Lundtofte)

najlepszy strzelec:

stan konta: - 71,7 tys €

zysk/ (strata): (92,8 tys €)

 

Transfery na świecie w lipcu:

1. Maxi Rodriguez, At. Madrit ---> Arsenal, 21,5 mln €

2. Andrea Barzagli, Palermo ---> Juventus, 16 mln €

3. Alexandre Song, Arsenal ---> Aston Villa, 9 mln €

4. Carlos Salcido, PSV ---> Napoli, 7,25 mln €

5. Fernando Belluschi, River ---> Portsmouth, 7 mln €

 

Transfery Polaków w lipcu:

1. Radosław Sobolewski, Wisła Kraków ---> Heerenveen, 1,1 mln €

2. Dickson Choto, Legia Warszawa ---> FC Kopenhaga, 1,1 mln €

3. Marcin Baszczyński, Wisła Kraków ---> Austria Wiedeń, 1,1 mln €

4. Bartłomiej Grzelak, Legia Warszawa ---> Dnipro, 725 tys €

5. Marek Wasiluk, Jagiellonia Białystok ---> Górnik Zabrze, 375 tys €

Odnośnik do komentarza

5.08.07

 

Piąty sierpnia, to data bardzo ważna dla mojej osoby. Jest to dzień mojego debiutu na ławce trenera Thisted w meczu o punkty. Pierwszym naszym rywalem w lidze jest AB 70. Najchętniej wygrałbym to spotkanie i miał debiut z głowy. Jednak komplet punktów nie wpadnie do kieszeni tak łatwo, jak można by to wypowiedzieć. Pierw trzeba się ostro namęczyć przez pełne 90 minut spotkania i dopiero potem w razie pomyślnego zakończenia - cieszyć. Przed meczem złapała mnie duża nerwówka. Jestem zestresowany. Nie wiem także w jakiej obecnie formie są moi podopieczni, w końcu prawie miesiąc nie grali w żadnym meczu. Myślę jednak że jesteśmy w stanie powalczyć. Sprzyjającym faktem ma być to że areną spotkania jest nasze pastwisko. To właśnie moi podopieczni najlepiej znają tu wszystkie kępki. Liczę także na odrobinę farta, który potrzebny nam będzie zawsze.

Skład:

M. Petersen

T. Jensen, K. Onyenekwe, M. Niambele, J. Overgaard

R. Becalik, C. Lallet, D. Kristensen, J. Bławat,

S. Josefsen, L. Kristensen

 

Według wszystkich prognoz, to my jesteśmy faworytem tego meczu. Dlatego na boisko wybiegamy z wielką chęcią strzelenia jak największej ilości goli. Mimo wielkiej przewagi i wielu strzałów, nie udało się pokonać bramkarza AB 70. Pierwsza połowa minęła zatem bez uszczerbku dwóch drużyn. Druga odsłona zapowiada się niezwykle ciekawie. Tutaj powinny paść bramki. Nie pozwolę, by moi kibice przychodzili na stadion tylko dłubać słonecznik! Mamy też pierwszą, poniekąd wymuszoną zmianę. Becalik jest dość mocno sponiewierany, dlatego musi zejść z boiska. W jego miejsce pojawia się M. Nielsen. Druga połowa to odbicie lustrzane tego, co działo się przed przerwą. Dokładnie taki sam rezultat, taki sam obraz gry. Także debiut nie wypadł znakomicie. Jednak odnieśliśmy remis, który daje nam cenny pierwszy punkt. Najbardziej cieszą się jednak goście, dla których remis jeszcze przed meczem mógł wydawać się nie osiągalny. Kluczowym graczem naszej drużyny okazał się Becalik.

 

2. division Vest [1/30]

stadion: Lerpytter Stadion, Thisted

widzów: 209

[?] Thisted - [?] AB 70

0:0

mom: Christian Schäffer "7" [AB 70]

 

Zmiany:

45' Becalik <---> Nielsen

Odnośnik do komentarza

8.08.07

 

Zaledwie trzy dni od ligowego debiutu, zaczynam rozgrywki w pucharze. Dla nas, ta część zmagań jest mniej ważna. Przewiduję powalczenie o awans w tej i może w następnej rundzie. Wiedząc że nie mamy tu dużych szans, po prostu odpuszczam te rozgrywki, dając szansę wykazania się rezerwom. Przeciwnikiem będzie w pełni amatorski klub Lundtofte. Nikt nie daje nawet cienia szansy moim rywalom, dlatego mocno wierzę w końcowy sukces.

 

Skład:

M. Chachuła

J. Overgaard, T. Markussen, S. Jeppeson, M. Niambele

M. Nielsen, D. Gertsen, T. Sørensen, C. Lallet, J. Cordova Roza

J. Bławat

 

Nic nie wskazywałoby na to, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem. Drużyna gospodarzy miała być łatwym rywalem, a tu okazuje się że to oni dyktują tempo spotkania. Chyba nie możemy przypomnieć sobie stylu gry, w jakim pokaziliśmy się w meczu z Lyngby... Los nie odmienił się także w początkowej fazie drugiej połowy. Wszystko działo się podobnie. Przewaga Lundtofte rosła z minuty na minutę. Jednak jedna kontra z genialnym ostatnim podaniem pokazała, że umiemy strzelać bramki. Konkretnie udało się to Gertsenowi, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. W tym momencie zdecydowałem się na przeprowadzenie zmian. Za zmęczonego Bławata, który nie może być zadowolony ze swojego występu na boisku pojawi się Bechmann. Mimo zmiany napastnika, nie ujrzeliśmy już więcej bramek. Wynik końcowy, to skromne, jednobramkowe zwycięstwo. Zespół rezerw mimo korzystnego rezultatu, nie popisał się. Liczyłem na więcej. Jednak mecze o stawkę, to nie to samo co mecze towarzyskie. Kluczowym graczem naszego zespołu uznano Niambele.

 

Landspokaltumeringen 1. Rnd.

stadion: Lundtofte Idrætsplads, opvisningsbanen, Lundtofte

widzów: 216

Lundfofte - Thisted

0:1

mom: Michał Chachuła "8" [Thisted]

 

0:1 Dan Gertsen - 71'

 

Zmiany:

71' Bławat <---> Bechmann

Odnośnik do komentarza

Losowanie kolejnej rundy pucharowej, nie było dla nas szczęśliwe. Przydzieleni zostaliśmy do Kolding, który będzie próbował zrobić z nas miazgę.

 

11.08.07

 

Po mówiąc szczerze niezbyt udanym początku sezonu, gdzie może nie liczyłem na dwa zwycięstwa, lecz po prostu lepszą grę, przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności trenerskich. Dzisiejsze spotkanie z drugim zespołem OB, to pojedynek Dawida z Goliatem. Jesteśmy przygotowani na ostrą walkę. Musimy uważać na błędy, których popełnić nie możemy. Jeśli zdarzą się takie u przeciwnika, to trzeba będzie je skrupulatnie wykorzystać.

 

Skład:

M. Chachuła

T. Jensen, M. Niambele, T. Markussen, K. Onyenekwe

R. Becalik, C. Lallet, J. Cordova Roza, J. Bławat

P. Bechmann, L. Kristensen

 

Już w pierwszej minucie żałuję, że wystawiłem Chachułę. Popełnia on fatalny błąd, który kosztuje nas utratę pierwszej bramki. Są jednak ludzie, którzy za wszelką cenę starają się dla dobra klubu. Takim piłkarzem na pewno jest Lars Kristensen, który Padł szczupakiem w polu karnym i końcem głowy przekierował piłkę do siatki. Także już w 16 minucie spotkania mamy wynik remisowy. Pod koniec pierwszej części spotkania Chachuła popełnia drugi poważny błąd. Nie złapał piłki lecącej z odległości 35 metra w ręce, a ta zatrzepotała w siatce. Może ona podciąć nam skrzydła, gdyż jest to bramka do szatni. W 65' zamiast Bławata na boisku pojawia się Josefsen, który może odmienić losy meczu. Bardzo mi na tym zależy, gdyż widzę szansę wywiezienia z Odense chociażby punktu. Jednak nie udało się już nic zrobić. Jestem zdegustowany postawą mojego zespołu w tym meczu. Bramkarz dał ciała i jest dzisiaj głównym winowajcą porażki.

2. division Vest [2/30]

stadion: Ådalen, bane 1, Odense

widzów: 368

[14] OB II - [11] Thisted

2:1

mom: Peter Nymann "8" [OB II]

 

1:0 Peter Nymann - 1'

1:1 Lars Kristensen - 16'

2:1 Bechara - 44'

 

Zmiany:

65' Bławat <---> Josefsen

Odnośnik do komentarza

Taktykę zmieniam do tej pory prawie w każdym meczu. Jednak są to drobne korekty w ustawieniu.

Sezon zacząłem wręcz słabo, jednak jestem dobrej myśli. Mecz z rezerwami OB zawalił mi Chachuła, który ma wielki minus. A co do ligi duńskiej, to potwierdzam zdanie Dr. Johnny'ego, jest ona bardzo bardzo miła i przyjemna. Na początku miałem plan że będzie to tylko początek drogi do jakiejś bardziej renomowanej ligi, ale chyba jednak pozostanę tu na dłużej.

 

18.08.07

 

Tydzień później jesteśmy gospodarzem kolejnego spotkania ligowego. Tym razem w nasze progi zawitał Esbjerg fB II. Drużyna, która aktualnie zajmuje siódmą lokatę na pewno będzie próbowała zwyciężyć. Nam nie pozostaje nim innego, jak też walka o trzy punkty. Sezon zaczęliśmy dość słabo, jednak już dziś planuję zwrot o 180 stopni z naszą formą. Mam nadzieję że kibice którzy zdecydowali się usiąść na wałach, nie będą żałować swojego czasu.

Skład:

M. Petersen

J. Ovegaard, T. Markussen, M. Niambele, A. Ovegaard

R. Becalik, C. Lallet, D. Kristensen, J. Cordova Roza

P. Bechmann, S. Josefsen

 

Po półgodzinie dobrej gry, ktoś musiał popełnić błąd. Oczywiście stał on się łupem naszego bramkarza - Petersena, który zamiast wyjść i złapać dośrodkowanie, stał w miejscu obgryzając paznokcie. Po raz drugi z rzędu, bramki zawalają nam bramkarze. Jednak już osiem minut później popisał się znakomitą asystą, którą poprzez dluuuugi wykop piłki uruchomił Josefsena. Ten przelobował z pierwszej piłki bramkarza rywala i już mamy remis. Tak powinno się grać Panowie, a więc przed przerwą jeszcze przyciśnijcie! Znakomitej szansy już w doliczonym czasie gry nie wykorzystał Bechmann, który w wielkim zamieszaniu pod bramką trafił poza jej światło. Szkoda, ale to jest tylko amatorski futbol. Przerwa mimo wszystko była na wesoło. Mamy już korzystny rezultat. Teraz tylko dowieźć wynik i ewentualnie go powiększyć. Jak się okazało po jednym z fauli przeciwników, Bechmann zaczął kuleć, więc potrzebna była zmiana. W jego miejsce pojawił się Pavlovic, który tak ładnie grał w spotkaniach towarzyskich. Końcowe minuty wbrew zamysłom były nudne jak flaki z olejem. Wynik nie zmienił się już, więc jest to kolejne spotkanie, w którym nie wygrywamy. Mimo wszystko punkt, który zdobywamy jest dla nas bardzo ważny i na pewno się z niego cieszę. Po raz kolejny, kluczowym zawodnikiem mojej drużyny został Becalik, który potwierdza tym samym trafność transferu.

 

2. division Vest [3/30]

stadion: Lerpytter Stadion, Thisted

widzów: 224

[13] Thisted - [7] Esbjerg fB II

1:1

mom: Michael Rødgaard "8" [Esbjerg fB II]

 

0:1 Michael Rødgaard - 30'

Jesper Lange - kontuzjowany - 36'

1:1 Simon Josefson - 38'

 

Zmiany:

56' Bechmann <---> Pavlovic

Odnośnik do komentarza

25.08.07

 

Jetsmark wystąpi dzisiaj w roli faworyta spotkania. Nasza rola, to odebrać mu punkty, a ewentualnie nawet zrobić niespodziankę kibicom. Należy im się pierwsza wygrana w spotkaniu ligowym, gdyż jest to już czwarta kolejka. Jednak o to będzie trudno, chyba że w ciągu ostatniego tygodnia przeszliśmy metamorfozę. Jednak Trener Iguaran, nie chciał wypowiadać się co do formy swoich podopiecznych. Czy szykuję jakąś niespodziankę?

Skład:

M. Petersen

J. Overgaard, T. Markussen, M. Niambele, A. Overgaard

R. Becalik, C. Lallet, D. Kristensen, J. Cordova Roza

D. Cordoba, L. Kristensen

 

Już pierwsze sekundy przyniosły zmianę rezultatu na korzyść rywala. My jednak broni nie składamy. Konsekwentne ataki moich piłkarzy spowodowały zmianę rezultatu. D. Kristensen strzelił w 27 minucie bramkę, która powoduje stan remisowy. Bardzo dobra i mądra gra, pozwoliła nam dojść do takiego stanu rzeczy. Do przerwy udało nam się utrzymać ten korzystny wynik. Teraz będzie bardzo trudno. Na pewno piłkarze Jetsmarku niesieni śpiewami swoich kibiców będą mocno pracowały nad rozniesieniem nas. Jeśli tak będzie, to tylko kontry pozwolą nam wybronić się z sytuacji. jednak nie przewidujmy, co będzie się działo. Po prostu wyjdźmy i zagrajmy dobrą drugą połowę spotkania. Było dobrze, ale tylko do 71 minuty, kiedy to jeden z napastników strzelił drugiego gola Petersenowi. Od tego momentu przegrywamy 1:2. Jest jednak tylko jeden bohater dzisiejszego meczu. W 77 minucie spotkania D. Kristensen popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego, który bezpośrednio znalazł swój garaż w siatce Jetsmarku. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania remisujemy, co daje nam dobrą pozycję do ataku na jeszcze jedną bramkę. Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, obrona popełnia fatalny błąd. Piłkarze z tej formacji tylko stali i patrzyli się, jak mknie Skjøth i strzela trzecią bramkę swojego klubu. Usilne próby zmiany rezultatu nie przyniosły spodziewanego efektu. Także kolejne spotkanie zakończone ambitną walką, ale bez przydziału punktowego...

2. division Vest [4/30]

stadion: Jetsmark Stadion, Pandrup

widzów: 284

[6] Jesmark - [15] Thisted

3:2

mom: Daniel Kristensen "9" [Thisted]

 

1:0 Kristian Gade Jørgensen - 3'

1:1 Daniel Kristensen - 27'

2:1 Peter Skjøth - 71'

2:2 Daniel Kristensen - 77'

3:2 Peter Skjøth - 86'

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

29.08.07

 

Dzisiaj pora na rozegranie meczu drugiej rundy krajowego pucharu. Póki co, sezon nie jest nawet dobry dla naszego zespołu. Nie możemy się zebrać i dokopać przeciwnikowi. Może dzisiaj? Choć na to też bym nie liczył. Rywal jest wyższej ligi, a jego nazwa to Kolding FC. Ich trener zapowiada masakrę na murawie. Będziemy musieli bardzo uważać, by nie popełniać błędów, które póki co są nagminne.

 

Skład:

M. Petersen

J. Overgaard, T. Markussen, M. Niambele, A. Overgaard

R. Becalik, C. Lallet, D. Kristensen, J. Bławat

M. Berg, L. Kristensen

 

Claus Pedersen zaczyna festiwal strzelecki już w 11 minucie spotkania. Piękny strzał zza pola karnego, który nie dał szans wykazania się naszemu bramkarzowi. Pierwsza połowa dobiegła końca. Mimo przedmeczowych spekulacji, nie zobaczyliśmy już więcej bramek.Powiem szczerze że mieliśmy nawet przewagę, lecz nie potrafiliśmy jej wykorzystać. Druga połowa zapowiada się zatem bardzo ciekawie. W ostatnich minutach spotkania mieliśmy trzy prawie stuprocentowe sytuacje, jednak zabrakło moim podopiecznych zimnej krwi. Najpierw Berg, a potem dwa razy Bławat nie strzelili bramki. Także kolejne spotkanie zakończone niepowodzeniem. Jednak jeśli mielibyśmy w takim stylu pokazać się w lidze, jestem pewien że punkty zaczną się sypać. Odpadamy jednocześnie już z pucharu, dlatego pełna koncentracja odbywać się będzie w kierunku ligowym.

Landspokaltumeringen 2. Rnd.

stadion: Lerpytter Stadion, Thisted

widzów: 1650

Thisted - Kolding FC

0:1

mom: Jespen Jørgensen "8" [Kolding FC]

 

0:1 Claus Pedersen - 10'

 

Zmiany:

brak

Odnośnik do komentarza

31.08.07

 

Superpuchar Europy Finał

 

AC Milan - Sevilla

0:2

[Luis Fabiano 9' 90']

 

1.09.07

 

Sytuacja na świecie:

 

Anglia

Premiership: Aston Villa [+2] Manchester United

Czechy

Gambrinus Liga: Sparta Praga [+1] Slavia Praha

Dania

Superligaen: FC Kopenhaga [+1] FC Nordsjælland

Francja

Ligue 1: Olympique Lyon [+1] Stade Rennes

Hiszpania

Primera División: Deportivo [+0] Barcelona

Niemcy

Bundesliga: Werder Breman [+2] VhL Bochum

Polska

OE: Legia Warszawa [+2] Korona Kielce

Serbia

1. Liga: Partizan [+1] Czukariczki

 

Sytuacja w klubie:

 

2. division Vest: 15. miejsce

Landspokaltumeringen: 2. Rnd. (Kolding FC)

najlepszy strzelec: Daniel Kristensen - 2 bramki

stan konta: - 61,7 tys €

zysk/ (strata): (82,8 tys €)

Transfery na świecie w sierpniu:

1. Adrian Mutu, Fiorentina ---> Chelsea, 24,5 mln €

2. Fernando Meira, VfB Stuttgart ---> Bayern Monachium, 9 mln €

3. Landon Donovan, Los Angeles ---> West Ham, 7,25 mln €

4. Javier Pinola, FC Nürnberg ---> Newcastle, 6,5 mln €

5. Karadeniza Gökdeniz, Trabzonspor ---> West Ham, 6,25 mln €

 

Transfery Polaków w lipcu:

1. Mariusz Zganiacz, Korona Kielce ---> Trabzonspor, 725 tys €

2. Wojciech Grzyb, Ruch Chorzów ---> Empoli, 300 tys €

3. Marcin Bojarski, Cracovia ---> FC Most, 220 tys €

4. Adrian Napierała, Jagiellonia ---> FC Most, 210 tys €

5. Marek Kowal, Pogoń Szczecin ---> Cracovia, 190 tys €

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...