Skocz do zawartości

GPRO - Sezon 7 i 8


Rekomendowane odpowiedzi

binki, jakie cele na pierwszy sezon w Elicie? :>

 

Jak to jakie? Wygrać! :kekeke:

 

A na serio to pierwsza 15 bedzie ok, ale wolałbym skończyć w pierwszej 10. Wszystko poniżej 15 miejsca w końcowej klasyfikacji będzie porażką.

zycze powodzenia . moj cel to awans do amatorow ;P XDDDDDDDDDD wracam na dobre do gry ;d

Odnośnik do komentarza

Ja zlapalem dosc przyzwoitego drivera przed sezonem i mam nadzieje, ze sprawdzi sie w najblizszych wysciagach (troszke stamine mam niestety slaba... ale 199 koncentracji). Licze na miejsce w top6, a jak szczescie dopisze to moze powalczei o awans do amatorow :) Zaraz sie przekonamy jak bedzie wygladal poczatek.

Odnośnik do komentarza

3 miejsce :)

 

Moja strategia zadzialala calkiem dobrze :D. Z paliwem trafilem idealnie. Szkoda, ze wzialem mediumy, bo wtedy moglbym pokusic sie pewnie o 2 lub 1 miejsce, a tak 'tylko' po raz pierwszy w karierze stnalem na podium. Czolowka u mnie w rooki wydaje sie dosc dobra, bo jest kilku doswiadczonych graczy, ale moge byc chyba dobrej mysli przed reszta sezonu. Dalem troszke sporo ryzyka, co sie oplacilo, ale i zuzycie czesci jest spore. Ogolnie ciekawy i udany wyscig. Startowalem 8, ale dzieki przemyslanej strategii udalo sie wskoczyc na pudlo.

 

To w Australii softy na 2 pity bez problemu zadzialaja chyba? Takie same zuuzycie i wilgotnosc, zimniej i krotsza trasa...

Odnośnik do komentarza
Skończyłem na 5.

 

Ktoś mi wyjaśni dlaczego się jarałem?

Bolid po wyścigu:

Chassis 1 24%

Engine 1 48%

Front Wing 1 37%

Rear Wing 1 43%

Underbody 1 29%

Sidepods 1 22%

Cooling 1 21%

Gearbox 1 31%

Brakes 1 43%

Suspension 1 35%

Electronics 1 19%

 

Takiej sytuacji nie miałem :-k

 

Sprawdź race analysis. Prawdopodobnie random failure. To nie znaczy, że musisz mieć zjechane części, ani że będziesz miał mocniej zużyte. imho wszystko normalne.

Odnośnik do komentarza

Q juz pojechane, ale za dobrze nie poszlo. Na razie jestem szosty na starcie, a jeszcze 2-3 niezlych zawodnikow musi pojechac. Ale proboje powtorzyc strategie z poprzedniego wyscigu i mam nadzieje, ze sie sprawdzi jeszcze raz - malo paliwa na start, szybki pit ze spora dolewka, jazda na zwiekszonym ryzyku (minimalnie zmniejszylem w porownianiu z Barcelona, zeby tak czesci nie zjechac) i walka o punkty. Chociaz z tego co widze, to pare osob, ktore wydawaly sie grozne, chyba wyeliminowaly sie z gry na samym poczatku, bo wladowali przed 1 albo przed 2 wyscigiem kupe kasy w auto i teraz sa ledwo na plusie, albo na minusie. Punktowac i stawac na podium pewnie i beda jakis czas, ale w walce o awans juz sie raczej nie licza :) To ulatwia zadanie.

Odnośnik do komentarza

Dobra, trzeba było podjąć jakieś kroki, więc tak: Z racji tego, że drużyna CMF Team, jak i ten temat oraz "forum" gpro nie funkcjonują, postanowiłem odejść z zespołu. W tej chwili drużyna liczy czterech członków. Każdy z nich ma zielone światło na szukanie sobie nowego teamu. Po moim odejściu kapitanem zostanie Adam Kruszewski (adamus). Teraz decyzję co do przyszłości drużyny leżą w jego rękach.

Odnośnik do komentarza
Dobra, trzeba było podjąć jakieś kroki, więc tak: Z racji tego, że drużyna CMF Team, jak i ten temat oraz "forum" gpro nie funkcjonują, postanowiłem odejść z zespołu. W tej chwili drużyna liczy czterech członków. Każdy z nich ma zielone światło na szukanie sobie nowego teamu. Po moim odejściu kapitanem zostanie Adam Kruszewski (adamus). Teraz decyzję co do przyszłości drużyny leżą w jego rękach.

 

Przykro patrzeć jak kolejny team sie rozpada... Ale skoro już tak się stało, to przyszłym team leaderom polecam teamy międzynarodowe i z dużą ilością supporterów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...