Skocz do zawartości

GPRO - Sezon 7 i 8


Rekomendowane odpowiedzi

Przy takiej temperaturze IMO są tylko dwie opcje:

medki na 2 pity,

hardy na 1 pit.

 

Wszystkie inne sensowne kombinacje nie dadzą rady. Medki na 1 pit nie wytrzymają, identycznie jak softy na 2. Zatem warto chyba jechać na 1 pit na hardach, bo dwu-pitowcy nie będą mieli dużego zysku w mieszance :)

Odnośnik do komentarza
Przy takiej temperaturze IMO są tylko dwie opcje:

medki na 2 pity,

hardy na 1 pit.

 

Wszystkie inne sensowne kombinacje nie dadzą rady. Medki na 1 pit nie wytrzymają, identycznie jak softy na 2. Zatem warto chyba jechać na 1 pit na hardach, bo dwu-pitowcy nie będą mieli dużego zysku w mieszance :)

willow myslisz jak ja : ) dlatego wybralem 2-ga opcje ; )

Odnośnik do komentarza
willow myslisz jak ja : ) dlatego wybralem 2-ga opcje ; )

 

Oraz prawdopodobnie około 85% zawodników grup amator+ ;) Poza tym na tak krótkim (pod wzgledem ilości okrązeń) torze, taktyka dwóch pitów jest delikatnie mówiąc dość ryzykowna i teoretycznie średnio opłacalna...

Odnośnik do komentarza
Buła? Czy mnie oczy nie mylą? Po raz pierwszy jesteś w qualach za mną. ;) Nakrętka przy kole odpadła, czy co? ;)

Ech... Po prostu zamierzam ci łoić skórę od drugiego wyścigu, a nie od pierwszego :kekeke:

 

A na serio to standardowo masz lepszy bolid ode mnie, no i ogólnie kwalifikacje mi nie wyszły. Czas miałem gorszy niż w practice. Ale nie bój się, w wyścigu będę wyżej :>

 

ps. to już drugi wyścig w których jesteś lepszy w qualach ! Nie oszukuj :] Raz jak zapomniałem opon zmienić na deszczowe byłeś wyżej :keke:

Odnośnik do komentarza
Ech... Po prostu zamierzam ci łoić skórę od drugiego wyścigu, a nie od pierwszego :kekeke:

 

A na serio to standardowo masz lepszy bolid ode mnie, no i ogólnie kwalifikacje mi nie wyszły. Czas miałem gorszy niż w practice. Ale nie bój się, w wyścigu będę wyżej :>

 

ps. to już drugi wyścig w których jesteś lepszy w qualach ! Nie oszukuj :] Raz jak zapomniałem opon zmienić na deszczowe byłeś wyżej :keke:

 

Dobra dobra... W poprzednim sezonie też niby miałes słabszy bolid, a quale obaj wiem jak wyglądały. ;) Co do wyscigu to szczerze mówiąc pierwsze pięć mi kompletnie wisi. Dopiero później biore się do roboty. :)

A tamtego wyścigu z Twoim drobiazgiem z oponami nie liczyłem, bo to by było nieuczciwe. ;)

Odnośnik do komentarza

Mam nowego kierowcę. Raczej średni niż dobry, raczej pierwsza dziesiątka niż trójka, raczej drogo niż tanio. Jeśli sezon będzie tak deszczowy jak ten piąty, to może być ze mną krucho.

 

Na razie jednak nie jest źle. Start raczej z pierwszej ósemki się szykuje. Jazda na jeden pit i liczę na pierwsze punkty od 17 wyścigów :)

 

Ten sezon raczej spędzę w amatorach, aby w następnym powalczyć, choć jeśli grupa okaże się słaba, to będę się starał zmienić taktykę.

Odnośnik do komentarza

No i ja mam kierownika, tak jak Willow, raczej średni niż dobry, gdyż wszyscy moi "upatrzeni" dostali chore oferty powyżej 3,5 mln. Start najprawdopodobniej z 8 miejsca. Co będzie, zobaczymy.

 

Chociaż z drugiej strony, koleś, który przedtem miał tego kierowcę, wywalczył awans do master, pomimo tego, że nie startował w mniej więcej sześciu wyścigach.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...