Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Misiek napisał:

Ja mam z kolei info, że Miller miał problem z realizowaniem założeń taktycznych, kiedy grał jako wolny elektron i zsyłka do defensywy w okresie przygotowawczym miała go właśnie ogarnąć, bo jednak w defensywie już sobie nie możesz pozwolić na ułańską fantazję jak z przodu.

to nie na tym polega rola wolnego elektrona? :iksde: 

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No polega, ale Smuda nie chciał, żeby gość tak grał, tylko realizował założenia taktyczne (jeśli tak można nazwać to co Widzew próbował za Smudy grać).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No IMO to sie wyklucza, albo grasz jako wolny elektron, albo sztywno trzymasz sie taktyki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

a mam z kolei info, że Miller miał problem z realizowaniem założeń taktycznych, kiedy grał jako wolny elektron

może źle napisałem:

a mam z kolei info, że Miller miał problem z realizowaniem założeń taktycznych, bo zamiast je realizować grał jako wolny elektron

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To trzeba to napisać oficjalnie. Widzew po bólach i męczarniach awansował do II ligi. Wynik meczu 2:3, może nie w takiej dramaturgii jak te poprzednie, ale gdzieś tam jest to wynik charakterystyczny dla Widzewa.

35463365_969381266569645_666953649498357

Te piwka trochę krzywo wyglądają, ale może i potrzeba im trochę relaksu. Znamienne jest to, że pomijany przez Smudę (bo niby miał kontuzję, ale w rezerwach grał i w 3 spotkaniach 9 bramek) Daniel Świderski (zeszłoroczny król strzelców III ligi) wprowadzony jeszcze w 1 połowie (37 minuta), w drugiej strzela 2 bramki i zapewnia awans. Mam nadzieję, że gość zostanie na II ligę i dostanie szanse kosztem Demjana, którego bym jednak wysłał na emeryturę już. Chociaż można by rzec, że Demjana ciągle ktoś w tym meczu krył co dawało więcej miejsca Świderskiemu. Ja uważam, że Miller ze Świderskim powinni dać radę.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi piwkami to trochę poleciałeś. Benedykt Howedes po klepnięciu mistrza przez Juve na legalu odpalał czteropak Peroni, a ty oczekujesz że 3-ligowcy z Polski będą fit świrami? :D

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje. Tymczasem spadły rezerwy Legii, więc III liga traci nieco na atrakcyjności. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uciekniemy stąd (w górę) także my (KSP dzisiaj porażka z Olimpia Zambrów po chyba najgorszym meczu, jaki widziałem).

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, lad napisał:

Z tymi piwkami to trochę poleciałeś. Benedykt Howedes po klepnięciu mistrza przez Juve na legalu odpalał czteropak Peroni, a ty oczekujesz że 3-ligowcy z Polski będą fit świrami? :D

Znaczy nie o fit mi chodzi, ale kurde, że ten awans był w takich bólach, a tu królowie życia i jeszcze kurwa to:

https://www.instagram.com/stories/kaukazik/

Ulubiona piosenka... Jak grali tak zasługiwali na doping... Dla mnie to są trochę panienki. Ja nie widzę po jakichś faulach dobiegania wspólnie do przeciwnika czy sędziego na pyskówkę. Nie widzę jedności w tej drużynie za bardzo. Brakuje mi takiego wywierania presji właśnie, gdzie to w sumie jest wszędzie obecne w dzisiejszym futbolu.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, bo dawno nie spamowałem o Widzewie :) Korzystając z przerwy w mundialu garść informacji z klubu :) Jedne już trochę stare, inne trochę nowsze.

Zaczniemy może od spraw klubowych. Murapol, choć nie przejął udziałów w Widzewie dalej jest strategicznym sponsorem klubu. Umowa podpisana na 3 lata. Zależnie od wyników finansowe korzyści mogą wzrosnąć nawet o 50%. Do rady nadzorczej klubu dołączył też jeden z założycieli i głównych udziałowców Murapolu. Tak mi to wygląda na z góry zaplanowane działanie, że Murapol nie przejął tych udziałów, bo z tego co się mówi za kwotę niewiele większą niż będzie płacił obecnie mógł przejąć klub.

Widzew będzie miał swoje piwo. Czeski browar Holba będzie produkował piwo pod marką Robotnicze 1910 (etykieta). Receptura ma bazować na piwie Holba Premium i ruszyć na początku sezonu.

Zmienił się sponsor techniczny. Widzew podpisał umowę na 2 lata z hiszpańską firmą Joma. Niebieska i szara kolorystyka nie bardzo mi pasuje do Widzewa, ale zobaczymy co będzie w ofercie dla kibiców.

Zmiany dotknęły oczywiście też sztab szkoleniowy drużyny. Z zespołem pożegnali się oprócz trenera Smudy także trener bramkarzy Zbigniew Małkowski i asystent Marcin Broniszewski. Ich miejsce zajęli odpowiednio Andrzej Woźniak i Tomasz Świderski. Szacun dla Małkowskiego i Broniszewskiego, że na ostatni mecz zostali w klubie i pomagali trenerowi Mroczkowskiemu. Z klubu został zwolniony także Tomasz Łapiński odpowiedzialny między innymi za transfery. Legendarny obrońca częściej jednak pomagał na treningach naszym obrońcom i postanowiono rozwiązać z nim umowę, co przyjął z pewną dozą rozczarowania. Pytanie czy już po 1 sezonie można go rozliczać z okienka transferowego.

No i czas na najważniejsze, czyli zmiany kadrowe w drużynie. Z klubem rozstał się Aleksander Kwiek, któremu skończył się kontrakt oraz Bartłomiej Rakowski, któremu skończyło się wypożyczenie. Widzew wypożyczył także młodego Michała Przybylskiego do ligi farerskiej, skąd przybył do nas. Wraca w październiku i zapowiada, że będzie chciał przekonać do siebie trenera. Maciek Humerski przedłużył na kolejny rok umowę z klubem i myślę, że obsada bramki na przyszły sezon jest sprawą zamkniętą. Urazy leczą Dario Kristo i Bartek Niedziela. Pierwszy będzie pauzował trochę dłużej, dlatego Widzew szuka kogoś do środka pola. Niedziela to z kolei człowiek szklanka, więc potrzebna jest też większa rywalizacja na prawej obronie, bo mamy tylko Marcina Kozłowskiego dopóki urazu nie wyleczy Niedziela.

Do klubu przyszli:

Michael Ameyaw. Niecałe 18 lat. Gra głównie na "10", Widzew potrzebuje młodzieżowców. Ostatnio grał w CLJ w barwach Polonii Warszawa i zdobył 9 bramek. 

Sebastian Kamiński. 26 lat. Prawa obrona/pomoc. Kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia na kolejny rok. Sporo asyst w Bytovii. Zwiększy konkurencję na prawej stronie.

Najprawdopodobniej kontrakt z klubem podpisze także Damian Paszliński, 26-letni obrońca, który jest aktualnie testowany w klubie i przebywał z nim na zgrupowaniu w Opalenicy. W poniedziałek ma przejść testy medyczne i we wtorek podpisać umowę. Ostatnio grał w zapomnianej przez Boga 4 czy 5 lidze niemieckiej w LSV Neustadt/Spree. Kolejny potencjalny nabytek to reprezentant Litwy Simonas Paulius, 27-letni defensywny pomocnik Żalgirisu Kowno, 10-krotny reprezentant kraju. Zagrał nawet w meczu z Polską w czerwcu. W kręgu zainteresowań klubu jest także były zawodnik Widzewa Bartłomiej Kasprzak, ale tutaj zawodnik czeka jeszcze na oferty z wyższej ligi, po tym jak nie przedłużył umowy z Sandecją. Mówi się także o Mariuszu Rybickim, który już nie reprezentuje barw Wigier Suwałki, ale tutaj mam mieszane uczucia co do zasadności podpisania z nim umwoy, bo bocznym pomocników robi się już całkiem sporo (Mąka, Michalski, Pieńkowski, Zuziak, Niedziela, Kamiński). Na testach przebywa też aktualnie Konrad Gutowski (19-letni lewy pomocnik/napastnik), Ondrej Kusnir (34-letni prawy obrońca z Czech), Kamil Bętkowski (24 letni ofensywny pomocnik). Widzew rozegrał 3 sparingi (z Ruchem Chorzów 0:0, Stomilem Olsztyn 2:0 - Miller, Ameyaw oraz reprezentacją hiszpańskich zawodników bez klubu 3:1 - Michalski, Świderski, Mąka).

Kolejny sezon, więc kolejne karnetowe szaleństwo. Tym razem można kupić tylko karnety na sezon w związku z mającymi się odbyć na stadionie Widzewa mistrzostwami U-20. Ceny karnetów nieznacznie podniesiono. Dano też kibicom możliwość rozłożenia płatności na 2 raty. W tej chwili licznik sprzedanych karnetów zatrzymał się na 13279. Już wiadomo, że klub sprzeda w tym sezonie mniejszą liczbę karnetów z uwagi na większe strefy buforowe wymagane na stadionie. Myślę, że i tak wynik świetny. 10k pękło w 10 dni sprzedaży.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi