Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

Ale zrozum, że ktoś mając do wyboru walczącą o mistrzostwo Wisłę a bijący się o utrzymanie Widzew to oczywiście wybierze to pierwsze. I tutaj nawet kasa może nic nie dać, bo nie od niej wszystko zależy. A nie ma sensu robić transferów tylko dla transferów.

 

A pamiętasz sytuację, kiedy Świerczewski wracał do Polski? Miał kilka konkretnych ofert do wyboru a wybrał przeciętnego wtedy Lecha, który walczył o środek tabeli. Więc nie jest powiedziane, że nie można sprowadzić dobrego zawodnika, do przeciętnej drużyny.

Odnośnik do komentarza
A czy nie wydaje Ci się, że transfer Masłowskiego jest właśnie takim transferem?

 

Poczekamy, zobaczymy :] Narzekano na napastników to sprowadziliśmy 2. W tych pierwszych meczach mieliśmy ciężki terminarz, mistrz i vicemistrz, Odra z która prawie zawsze w Wodzisławiu przegrywamy no i Wisła, która jest w gazie. Nie ma się co czarować, możemy walczyć co najwyżej o utrzymanie i drużynami, z którymi musimy wygrywać są np. beniaminkowie, Górnik czy ŁKS. Jeśli przyjdą mecze z tymi właśnie rywalami i będziemy tracić punkty to dla mnie będzie powód do narzekania na Probierza, a nie zwalnianie go po meczach z dużo silniejszymi kadrowo zespołami. Popatrz na Górnika, w którym po 3 porażkach nikt nie mówił o zmianie trenera, nikt nie wykonywał pochopnych i nerwowych ruchów, właśnie dlatego, że wiedzą na co ich stać.

 

do przeciętnej drużyny.

 

Wtedy przeciętnej, ale z dużymi ambicjami. Nie porównuj tamtego Lecha do obecnego Widzewa, to zupełnie różne światy.

Odnośnik do komentarza
Wtedy przeciętnej, ale z dużymi ambicjami. Nie porównuj tamtego Lecha do obecnego Widzewa, to zupełnie różne światy.

 

A jaki klub nie ma ambicji? Widzew też jest takim klubem. Wspaniała historia i wielkie sukcesy sprzed 10 lat? To nie jest długi okres. I na pewno włodarze chcieliby s powrotem wrócić na tron. Jednak trzeba coś włożyć żeby później zyskać..

Odnośnik do komentarza
A jaki klub nie ma ambicji? Widzew też jest takim klubem. Wspaniała historia i wielkie sukcesy sprzed 10 lat? To nie jest długi okres. I na pewno włodarze chcieliby s powrotem wrócić na tron. Jednak trzeba coś włożyć żeby później zyskać..

 

Ano dokładnie, tylko że patrzę na ten klub mając na uwadzę politykę jego szefów i staram się oceniać szanse i możliwości realnie a nie na zasadach "chciejstwa", że chciałbym to czy tamto. Zarząd od razu pokazał, że stawia na młodszych piłkarzy, którzy mają się rozwijać. I trzeba to brać pod uwagę. Wolę mimo wszystko takie podejście niż Pogoneiros.

Co krok widzi się narzekania na transfery Widzewa a tak naprawdę nie widziałem ani jednej propozycji, kogo mielibyśmy sprowadzić. Z imienia i nazwiska.

Odnośnik do komentarza

Masłowski to jedna wielka porażka, ta akcja, którą zmarnował to kompletny dół. Mierzejewski jeden strzał, chłopaki trochę 'rwali' z przodu, ale dużo z tego nie wychodziło. Fabiniak znowu parę świetnych interwencji, ale tak grać nie możemy.. Jak na mój gust gramy trochę za ostro (patrz faule i żółte kartki).

Odnośnik do komentarza

No szczegolnie Bono troche chlopakow z Lecha wycinal. No ale jak sie nie ma umiejetnosci to sie nadrabia faulami. Taki Stawarczyk gral zdaje sie na prawej obronie, i pytanie: jak mozna tak malo zwrotnego, wolnego zawodnika stawiac na boku obrony? No nieporozumienie. Jak maja nas zbawiac tacy zawodnicy jak Maslowski i Mierzejewski to moze lepiej zeby nas do tej 4 ligi wyrzucili :/ W niedziele rezerwy Widzewa przyjezdzaja do Pabianic, moze w koncu zobacze Douglasa :D

Odnośnik do komentarza

Co z Piechną? Przydałby się jakiś bardziej doświadczony napastnik. Napoleoni chyba boi się strzelać, w akcji, w której powinien strzelać wolał podać, przez co strata. Mierzejewski prosto w GK, a o Masłowskim nie chce nic mówić - jak marnuje się takie setki to niech spada. Zero polotu w naszej grze, nie widzę Widzewskiego charakteru, a szkoda. Bono i Ukah ostro koszą piłkarzy, nieciekawie to wszystko wygląda.. Bogunovic, jak drewnem był, tak jest ;].

Odnośnik do komentarza
No szczegolnie Bono troche chlopakow z Lecha wycinal. No ale jak sie nie ma umiejetnosci to sie nadrabia faulami. Taki Stawarczyk gral zdaje sie na prawej obronie, i pytanie: jak mozna tak malo zwrotnego, wolnego zawodnika stawiac na boku obrony? No nieporozumienie. Jak maja nas zbawiac tacy zawodnicy jak Maslowski i Mierzejewski to moze lepiej zeby nas do tej 4 ligi wyrzucili :/ W niedziele rezerwy Widzewa przyjezdzaja do Pabianic, moze w koncu zobacze Douglasa :D

Stawarczyk zagrał bardzo dobry mecz. W ogóle nie dał pograć Wilkowi. Skończcie te wjazdy na Probierza jak nie oglądacie meczu, bo Widzew i pokazał charakter i grał całkiem nieźle. Z Ruchem wygramy.

Odnośnik do komentarza
Jak mamy skończyć, jak chłopak uczy się menedżerki na Widzewie? IMHO Boniek ma za dużo do niego zaufania, z taką grą polecimy. Mecz z Lechem chłopaki zagrali lepiej, ale nie ma kto strzelać bramek.

 

Hmmm. Wyniki też mi się nie podobają, ale weźmy pod uwagę, że terminarz nam ułożyli fatalny, trudno oczekiwać, żeby zespół, który w zeszłym roku do końca walczył o utrzymanie, nagle pokonał mistrza, wicemistrza, odbudowaną Wisłę, czy też zawsze silnego u siebie Lecha (pamiętamy przecież, jak skończył się wyjazd do Poznania rok temu), czy Legię. Owszem, jeśli nie uda się wygrać z Ruchem - wtedy na pewno wyrażę niezadowolenie w bardziej gwałtowny sposób ;) Druga rzecz to zakupy - nie dostaliśmy klasowych zawodników, którzy byliby już teraz gwiazdami ligi - niemniej za to bardziej należy winić działaczy, niż Probierza - przecież on sam kontraktu z Piechną nie podpisze. Co do Masłowskiego i Mierzejewskiego, mam mieszane uczucia, faktem jest, że potrzebujemy napastnika, ale...jakby to ładnie ująć...mamy w tej chwili: Napoleoniego - ok, bez niego nasz atak nie istnieje, a dalej: Bogunović - bramek to on nie strzela, Douglas - póki co nie popisuje się ani w sparingach, ani w meczach, Sokalski - bez komentarza, może i utalentowany, może i się łapie do młodzieżówki, ale w lidze od dawna nie błyszczy, co jestem na meczu, to pokazuje, że nie umie przyjąć piłki; Masłowski - może za czwartym razem mu się uda, ale po wczorajszym meczu mam wątpliwości; Mierzejewski - talent, to może ma, ale jak na napastnika to bilans ma fatalny (co to jest 8 bramek przez 8 sezonów???); Grzelczak - może warto byłoby dać mu w końcu szansę, choć do tej pory też specjalnie nie zabłysnął. Więc co wychodzi? 7 napastników w klubie, grać może na raz tylko 2, czasem 3 - reszta ląduje na trybunach albo w rezerwach, ciekawe, jaki to da efekt w atmosferze w zespole? Do tego z tych 7 tylko jeden pokazał, że umie strzelać bramki częściej niż od święta...Musimy mieć napastnika pokroju Piechny czy Koniarka i to szybko - to powinien być główny cel działaczy.

No i pytanie trzecie do wszystkich chcących wyrzucić Probierza już teraz - kto miałby go zastąpić? Który trener według was jest lepszy, a zarazem dostępny i w zasięgu możliwości finansowych Widzewa?

 

PS. Wiem, że Stefano i Masłowski mogą grać w pomocy, ale pierwszego na pomoc szkoda, a drugi raczej lepszy od Budki nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Stawarczyk zagrał bardzo dobry mecz. W ogóle nie dał pograć Wilkowi. Skończcie te wjazdy na Probierza jak nie oglądacie meczu, bo Widzew i pokazał charakter i grał całkiem nieźle. Z Ruchem wygramy.

Jak nie ogladalismy jak ogladalismy? :> Ale chyba jednak dwa rozne mecze, bo dla mnie Widzew nie gral nic.

Odnośnik do komentarza
Jak mamy skończyć, jak chłopak uczy się menedżerki na Widzewie? IMHO Boniek ma za dużo do niego zaufania, z taką grą polecimy. Mecz z Lechem chłopaki zagrali lepiej, ale nie ma kto strzelać bramek.

Po pierwsze Boniek już nie rządzi w Widzewie. Po drugie sam chciałbym żeby przyszedł Piechna i do tego jakiś rozgrywający, bo i Bono, i Kuklis, i Juhas to typowe walczaki. Piotrek czasem coś pociągnie, ale prawdziwym playmakerem to on nie jest. Sam Smuda powiedział, że Lechowi bardzo ciężko się grało, bo Widzew był super ustawiony taktycznie, a to chyba zasługa Probiego. ;) Będzie gites.

Odnośnik do komentarza
Kartvel widzę, że można jeszcze w tym temacie liczyć na jakiś głos rozsądku :)

 

Pisałem o tym wcześniej - większość tutaj narzeka dosłownie na wszystko, a nie padają żadne propozycje, żadne nazwiska. Jeśli uważacie, że Stawarczyk zagrał źle to chyba naprawdę nie oglądaliście tego meczu.

 

Meczu z Lechem nie widziałem, więc się specjalnie nie wypowiadam. Ale ile razy byłem na meczu, to chłopaki grali na miarę swoich możliwości, owszem, mógłbym się przyczepić co najwyżej tego, że trener trochę zbyt długo zwlekał ze zmianami - to tak. Na widzew.pl jedyną alternatywą wysuwaną przez piszących był Wdowczyk - nie wiem czemu, ale jakoś nie mam do niego przekonania i sądzę, że w tej chwili nie byłby lepszy, niż Michał.

 

Przedsezonowy cel był jasny - miejsca 6-8 to szczyt naszych marzeń. I przy takich założeniach jestem pewien, że zespoły takie jak: Zagłębie, Bełchatów, Wisła, Lech i Legia - znajdą się przed nami, prawdopodobnie Kielce też, być może Dyskobolia. I z każdym z nich przegrana musi być wkalkulowana w mecz, bo gdybyśmy wygrywali z nimi, to walczylibyśmy o mistrzostwo, a na to jeszcze za wcześnie. Musimy wygrywać, zwłaszcza u siebie, z takimi zespołami jak Sosnowiec, jak Bytom, ŁKS ;P, Chorzów, Wodzisław i tak dalej - to są zespoły w naszym zasięgu. A że terminarz jest wyjątkowo niesprzyjający i mamy całą czołówkę na samym początku, to trudno - mam nadzieję, że w klubie nikomu nie odbije i nie zwolnią trenera przed zakończeniem rundy - na pewno jeszcze zdąży się wykazać, a w listopadzie będziemy się cieszyć z zajmowanego miejsca...

 

I dla wszystkich narzekających - z cyklu:Tradycyjne przysłowia polskie - Wyżej dupy nie podskoczysz, to pamiętaj...

Odnośnik do komentarza

Oj jak dobrze, że nie jestem już odosobniony w tym temacie ze swoimi poglądami. Dokładnie uważam tak samo jak Ty, Kartvel, o czym już pisałem. Potrzeba w Widzewie spokoju oraz świadomości, że są drużyny lepsze od nas. I taka świadomość chyba istnieje.

W meczu z Lechem Widzew był ustawiony najlepiej jak mógł, taktycznie prawidłowo rozgrywaliśmy ten mecz. A że Kolejorz ma większy potencjał to wie nawet dziecko.

 

Trzeba pamiętać także, że nowy trener to potrzeba kolejnych tygodni na poznanie piłkarzy, zmianę ustawienia itp. Zazwyczaj kibice w Polsce narzekają, że w polskiej lidze tak szybko i tak wielu trenerów zostaje zwalnianych. Ale jak sprawa dotyczy zespołowi któremu kibicują to sami żądają szybkiego wyrzucenia trenera.

Odnośnik do komentarza
Trzeba pamiętać także, że nowy trener to potrzeba kolejnych tygodni na poznanie piłkarzy, zmianę ustawienia itp. Zazwyczaj kibice w Polsce narzekają, że w polskiej lidze tak szybko i tak wielu trenerów zostaje zwalnianych. Ale jak sprawa dotyczy zespołowi któremu kibicują to sami żądają szybkiego wyrzucenia trenera.

 

A szczytem mądrości byłoby wyrzucenie Probiego po <odpukać> nieudanym meczu z Legią </odpukać off>. Zanimby nowy trener przyszedł (a może jeden mecz byśmy grali asystentem), zanimby poznał zespół, nauczył ich swojej wizji zespołu, moglibyśmy mieć poważne problemy również ze słabszymi zespołami...Jeśli zmieniać trenera, to tylko w czasie dłuższej przerwy w rozgrywkach... Swoją drogą wszyscy teraz tak pieją, że Majewski świetny trener (nie neguję), że ze słabszych piłkarzy stworzył wygrywający zespół, a jakoś nikt nie pamięta, że przeciwnicy w II lidze też byli o wiele słabsi niż teraz w Ekstraklasie :P

Odnośnik do komentarza

No dobrze, wszystko gra. Tylko zacznijmy od tego, że ja, jako kibic Widzewa nie będę chodził radosny z powodu 2 punktów w pięciu spotkaniach. Ten szczyt marzeń - 6,8 miejsce - zdobywa sie również wtedy, gdy kradnie się czasem punkty najlepszym. A że tego nie potrafimy to na domiar zlego gra nie wyglada zbyt dobrze (opieram sie na relacjach). I mam prawo narzekać - po beznadziejnym poprzednim sezonie oczekiwałem jakiegoś postępu. Natomiast jak dostawaliśmy po dupie od najlepszych, tak dostajemy. Sa zespoły które mają podobną sytuację finansową i jakoś lepiej sobie radzą. Co do zwalniania teraz Probierza to sie zgadzam - lepiej nie. Tego pana należało wyrzucić przed sezonem. Serio, od kiedy prowadzi Widzew nie widziałem jakiegoś postępu, wszystko stoi w miejscu. To nie tylko wina zawodników ale też i jego. Zresztą zobaczymy jak poradzą sobie w starciu ze słabszymi. Jeśli znów tak samo - czeka nas druga liga...

 

Ten terminarz w tym roku jest chory. Naprawdę tragiczny...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...