Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że nastąpił wyciek testów egzaminu gimnazjalnego - podała telewizja TVN24.

Nic więcej na razie nie ma. Ciekawe co w takiej sytuacji może teraz się stać. :>

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...i_pojawily.html

 

Anulują Wam testy, tym razem dając mi dzień wolnego, a nie trzymając na zastępstwach w szkole. :keke:

Odnośnik do komentarza
To są jaja. Chyba przez chwile zapomniałem w jakim ja kraju mieszkam, nie wiem czy gdzies na swiecie jest takie miejsce gdzie robią takie wały jak w Polsce. Jeżeli zrobią powtórkę to nei wiem co ja zrobię, dziś miałem formę i przy szczęściu z przecinkami dostanę 49, a to może się nie powtórzyć. Ech, co to jest za kraj...

 

Nie martw się- powtórki egzaminu nie będzie

Odnośnik do komentarza

Powtórki raczej nie będzie, tworzenie testu trwa, to nie kartkówka z 1 tematu. Zwykle taki test jest tworzony kilka miesięcy, kilkakrotnie sprawdzany, testowany na grupie kontrolnej, w końcu, w gronie specjalistów ustalany jest klucz odpowiedzi.

Przecieki zaś były i będą, zbyt wiele osób musi mieć dostęp do arkuszy przed rozpoczęciem egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Powtorki na pewno nie bedzie, milion testow wydrukowac to jest dosyc duzy koszt, a to ze 2k ludzi sciagnelo ten test to nie oznacza ze pol miliona bedzie go ponownie pisalo ;)

I to jest dla mnie chore - jeśli rzeczywiście wyciekły takie testy, to egzamin powinien zostać przeprowadzony ponownie. Bo i jakim prawem ileś tam osób ma mieć większe szanse? Dobrze, że to test gimnazjalny a nie maturalny i drogi na studia nie zamyka, ale jednak... gdzie ta równość wobec prawa?

Odnośnik do komentarza
Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała policję oraz ministerstwo edukacji narodowej, że nastąpił wyciek testów z humanistycznej części egzaminu gimnazjalnego - podała telewizja TVN24. Jeden z Internautów wp.pl znalazł test na jednej ze stron. Plik miał nazwę "testy gimnazjalne by DJ Mosquito.txt". Ok. godziny 20:00 w środę został skasowany z serwera. Jak powiedział Krzysztof Konarzewski, przewodniczący CKE - w wypowiedzi dla TVP Info - egzamin nie zostanie unieważniony w całej Polsce. Tylko osoby, które skorzystały z wycieku, będą musiały pisać egzamin ponownie.

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,CKE...,wiadomosc.html

 

Ciekawe, jak to ustalą, po błędach w odpowiedziach? Ale wtedy mogą się załapać ludzie, którzy serio źle odpowiedzieli.

 

I kolejna ciekawostka - jutrzejszy test też ponoć jest już w sieci:

 

Znalazłem notkę o tym, co się stało podczas dzisiejszych testów gimnazjalnych w jednej ze szkół - zamiast testów humanistycznych uczniowie dostali matematyczne. Potem jednak je oddali, ale (...) ktoś wstawił to, co jutro będzie w testach - pisze Dawid w mailu wysłanym na CYNK!.

 

Rzeczywiście, pod wskazanym forum znajduje się pobieżny opis co jutro będzie można znaleźć na teście matematyczno-przyrodniczym.

 

http://wiadomosci.onet.pl/1957126,11,1,1,,item.html

Odnośnik do komentarza

Wróciłem z matmy...

W zasaddzie nie wiem czy to dobre słowo bo przeważała pie***lona chemia i fizyka :/

Zadanie na powierzchnię dachu lekko pogmatwałem, z pojemnością śmietnika dałem sobię radę. W zasadzie nie ułożyłem równania chemicznego i nie zrobiłem tego z fizyki za 4 pkt... Zamknięte takie w miarę, myslę, że koło 20 punktów za nie będzie.

Ogólnie jestem w miarę zadowolony, bo znam swoje możliwości i 35 punktów byłoby już bardzo dobrym wynikiem ;)

Odnośnik do komentarza

Ja wolałbym o swoich odczuciach w tym momencie nie mówić. Jestem kompletnie zły - nie zdążyłem przepisać zadania z fizyki z ołówka na długopis, nie zrobiłem jakichś 5 zadań zamkniętych i zadanie z dachem mam raczej źle. Już teraz zależy tylko od sprawdzającego - jeśli trafi się ktoś w porządku, będę miał 3 punkty, bo zadanie z fizyki napisałem dobrze, tyle że bez odpowiedzi i ołówkiem. Ciekawe ile też błędów mam w zamkniętych. Jeżeli będzie 35 i w górę, będę w miarę usatysfakcjonowany. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem bardzo niezadowolony...

Odnośnik do komentarza

No właśnie - przeważała chemia i fizyka. Zadanie o tej mocy mam dobrze w sensie wyniku - jednostkę złą.

Dachy nie wiem jeszcze, wyszło komuś przy I dachu z pierwiastkiem z 3? Bo mnie tak...

Kosz raczej też dobrze.

Spierdzieliłem natomiast cukier prosty, co mnie wkurzyło.

I ogólnie z zamkniętych może być różnie. Bardzo możliwe, że kilka mam źle. Liczyłem na to, że więcej będzie jednak matmy.

Na szczęście już tylko jutro, j. angielski raczej pójdzie dobrze.

I tak fajnie, że do zad. z fizy dali wzory.

Kurczę, na początku przy pierwszych 4 nic mi nie wychodziło, tak się zdenerwowałem ;D

Zrobiłem je na końcu.

Mam nadzieję, że uciułam coś z tych otwartych.

Odnośnik do komentarza

Ja zrypałem tylko te dachy, ale jako, że początek mam dobrze to 2-3 pkt z tego zadania będzie. Z zamkniętych max, otwarte banalne, fizyka to już szkoda gadać, trzeba być idiotą, żeby mając wzory to źle zrobić. Geografia totalna proscizna, chemia dość prosta, z matmy jak zobaczyłem geometrie to się załamałem i miałem racje bo tylko na tym jednym wpadlem. Ogolnie 47 mnie zadawala i moge isc do najlepszych liceow we Wroclawiu :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...