Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

eee tam timon, pierdaczysz :] calkiem niezle zdales te mature

no chyba ze wybrales sobie takie kozackie uczelnie, ze z takimi wynikami tam nie przyjmuja...

 

Wybrałem UMK, 'spokojny' Toruń. Liczyłem na więcej i dlatego jestem trochę rozgoryczony.

 

Ogólnie to sposób oceniania jest do bani. Jak gadałem z moim psorem od WOSu i historii to zawsze powtarzał i dziś też powiedział, że w pracy nie napiszesz jednej rzeczy i już z 20 punktów spadasz na 5... System...

To nie do końca tak. Żeby spaść do piątki z pracy, trzeba popełnić błąd polegający na tym, że napiszesz coś nie na temat (w ten sposób nie zaliczysz kryterium zrozumienia tematu, koniecznego do "przejścia" na wyższe poziomy punktowe), względnie nie napiszesz czegoś szalenie istotnego z tego tematu (analogicznie). W kluczu odpowiedzi z historii baaaardzo niewiele podanych jest konkretów faktograficznych, tam bardziej wymagają umiejętności w tworzeniu dojrzałej pracy historycznej.

Odnośnik do komentarza
To nie do końca tak. Żeby spaść do piątki z pracy, trzeba popełnić błąd polegający na tym, że napiszesz coś nie na temat (w ten sposób nie zaliczysz kryterium zrozumienia tematu, koniecznego do "przejścia" na wyższe poziomy punktowe), względnie nie napiszesz czegoś szalenie istotnego z tego tematu (analogicznie). W kluczu odpowiedzi z historii baaaardzo niewiele podanych jest konkretów faktograficznych, tam bardziej wymagają umiejętności w tworzeniu dojrzałej pracy historycznej.

 

Ale i tak wszelki klucz jest skonstruowany tragicznie. Mój psor tłumaczył na zajęciach jak to ocenianie wygląda i już wtedy podejrzewałem, że będzie ciężko z tym wszystkim. Niestety, taki to nam system zgotowali. Nie promuje on myślenia własnym torem, a raczej wkucie materiału. A w ogóle Feanor, jeśli to nie jest jakieś tajne, to jakie tam wyniki u Ciebie (jeśli oczywiście sprawdzałeś)?

 

Ogólnie rzecz biorąc trochę się luzuję. Aż tak tragicznie nie jest. Nie znam wyników wielu osób, ale z tych co znam to wypadam w górnej części. Poza tym mogę poprawić przez 5 lat. Teraz jestem raczej na to zdecydowany. Ale pewnie jak się na studia dostanę to będę to miał w głębokim poważaniu.

Odnośnik do komentarza
To nie do końca tak. Żeby spaść do piątki z pracy, trzeba popełnić błąd polegający na tym, że napiszesz coś nie na temat (w ten sposób nie zaliczysz kryterium zrozumienia tematu, koniecznego do "przejścia" na wyższe poziomy punktowe), względnie nie napiszesz czegoś szalenie istotnego z tego tematu (analogicznie). W kluczu odpowiedzi z historii baaaardzo niewiele podanych jest konkretów faktograficznych, tam bardziej wymagają umiejętności w tworzeniu dojrzałej pracy historycznej.

 

Ale i tak wszelki klucz jest skonstruowany tragicznie. Mój psor tłumaczył na zajęciach jak to ocenianie wygląda i już wtedy podejrzewałem, że będzie ciężko z tym wszystkim. Niestety, taki to nam system zgotowali. Nie promuje on myślenia własnym torem, a raczej wkucie materiału. A w ogóle Feanor, jeśli to nie jest jakieś tajne, to jakie tam wyniki u Ciebie (jeśli oczywiście sprawdzałeś)?

Wiem jedynie, że wszyscy zdali (uczennica-informatorka miała 69% :) ). Ale u mnie na 10 zdających nikt na szczęście nie pisał rozszerzenia :)

Odnośnik do komentarza

Matura w Katowicach poszła katastrofalnie.

Jak na moje możliwości i oczekiwania mi szczególnie:

Polski ® - 66%

Historia ® - 66%

Angielski ® - 94%

WOS ® - 50%.

Przy założeniu, że angielski i wos olałem totalnie, bo na Prawo na UŚ potrzebna mi historia z polskim, to nieźle z angielskiego i super-trudnego i zwyczajnie głupiego tegorocznego egzaminu R z WOS-u.

Tymczasem z historii i polskiego liczyłem lekką rączką na 85% - dolna granica absurdu moim zdaniem przy ocenianiu. Tymczasem, jak napisał timon, na pewno w wypracowaniu o Węgrzech czegoś nie napisałem i poszło w dóóóóóóóół ocenianie. Szczególnie przy założeniu, że - no offence dla nauczycieli - trafił się jakiś kretyn/ktoś mający zły dzień - a tacy się też zdarzają przecież całkiem często na maturach - i tym gorzej mnie oceniano.

W każdym razie z UW z przyczyn pozaszkolnych się pożegnałem jakiś czas temu, na Wrocławski i Śląski dostać się z tym będzie trudno - a interesują mnie tylko studia prawa dzienne. Chciałem uniknąć zaocznych..

Pocieszające jest to, że masa, masa, masa bardzo dobrych uczniów z historii zdała na granicy zdawalności/nie zdała wcale/spieprzyła polski, więc odpadają z wyścigu o studia.

Bo, jak to sobie powtarzam, w maturach nie chodzi o to, by mieć procent więcej, tylko żeby inni mieli procent mniej.

W każdym razie wyniki katastrofalne, a co za tym idzie - zgłoszę się do OKE z prośbą o pokazanie mi matury. Chcę wiedzieć, gdzie straciłem tyle punktów.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zadowolony, poszło mi lepiej niż się spodziewałem, języków obcych byłem pewien, ale bardzo się bałem o WOS... Ostatecznie jest tak [ustne/pisemne]:

 

 

J. Polski - 100 %/84 %

J. Angielski - 100 %/100 %

J. Niemiecki - 100 %/100 %

WOS - -/72 %

 

Wszystko rozszerzone, prócz egzaminu ustnego z polskiego, który nie jest dzielony na poziomy.

 

Wyniki więc bardziej niż satysfakcjonujące, co nie zmienia faktu, że tegoroczna matura z WOSu była do bani, tak naprawdę było to połączenie geografii i historii...

Odnośnik do komentarza
J. Angielski - 100 %/100 %

J. Niemiecki - 100 %/100 %

Wszystko rozszerzone [...]

OT: mamy geniusza na forum?? 4x100% z 2 jezykow rozszerzonych? pierwsze slysze w zyciu :piwo: /OT

 

Generalnie widze, ze ladnie wszystkim poszlo, a wybiera sie ktos do Poznania na studia? Przywitamy chlebem i voda ;)

Odnośnik do komentarza
J. Angielski - 100 %/100 %

J. Niemiecki - 100 %/100 %

Wszystko rozszerzone [...]

OT: mamy geniusza na forum?? 4x100% z 2 jezykow rozszerzonych? pierwsze slysze w zyciu :piwo: /OT

 

Geniusz to może "nie bałdzo" ale akurat języki obce to dla mnie nie problem i już po napisaniu wiedziałem, że będzie maks albo coś w jego okolicach :)

 

W ogóle zdziwiło mnie strasznie, że dużo osób poległo na historii podstawowej... Ktoś pisał może? Jakaś bardzo trudna była?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...