Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak mam trochę inny, pełny tytuł to "ZAPOŻYCZENIA WE WSPÓŁCZESNEJ POLSZCZYŹNIE. OMÓW ZAGADNIENIE, UWZGLĘDNIAJĄC ASPEKT WYMAGAŃ WSPÓŁCZESNEGO ŻYCIA I NORM JĘZYKOWYCH". Z tego co pamiętam to nauczycielka mi mówiła, że będę miał tylko literaturę przedmiotu, ale nie wiem czy czegoś nie namieszałem :) Niestety już jej się nie zapytam, gdyż muszę jutro bibliografię zanieść... Wybrałem dwa słowniki, książkę o poprawnej polszczyźnie i artykuł o zapożyczeniach w języku informatycznym (oczywiście tylko wybrane strony z tych książek). Wydaje mi się, że to troszkę mało i nie wiem co z tym podmiotem...

Odnośnik do komentarza

Właśnie nie wiem jak to zinterpretować, bo moja praca, którą do tej pory zrobiłem, to tylko ogólnie co to są zapożyczenia, na co się dzielą, przykłady, statystyki itd. A tego trochę jest. W dodatku chcę trochę pomówić o tych zapożyczeniach w informatyce. Okaże się jutro co mi powie nauczycielka na tę bibliografię. Część pracy mojej widziała i stwierdziła, że jest ok. A mnie 30% w pełni zadowala ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Szukałem tematu odpowiadającego bardziej, ale jakoś znaleźć mi się nie udało, więc piszę w tym.

 

Są na forum jacyś przedstawiciele grupy trzecioklasistów, którzy pisali dzisiaj część humanistyczną egzaminu gimnazjalnego? :> Jeśli tak, to jak wam poszedł? Co przewidujecie? Gdzie straciliście punkty? Osobiście, posiłkując się odpowiedziami z gazeta.pl i interia.pl, ustaliłem, że uzyskam 46-48/50 punktów. Machnąłem się na pytaniu 19., w którym trzeba było ustalić ciąg przyczynowo-skutkowy. Ogółem jestem dość zadowolony, ale zawsze mogło być lepiej. Najgorsze będzie jednak jutro. ;]

Odnośnik do komentarza

Hehe, widzę, że mamy podobnie, cholerna matematyka ;).

Ja 19 nie pamiętam, nie wiem czy mam dobrze, ale machnąłem się w pytaniu o środki stylistyczne oraz dlaczego emigracja nazwana została wielką. Tak czy inaczej 23/26 punktów jest okej. W planie trochę też namieszałem, ale sądzę, że 1-2 oczka będą... Właśnie wyczytałem, że podanie:

 

Uwaga!

Podanie jest wyjątkową (urzędową) formą, jeśli chodzi o układ treści. Wszystkie wyżej wymienione elementy powinny być wpisane w odpowiednie miejsca na kartce.

Miejscowość i data - prawy górny róg kartki

Nadawca - lewy górny róg kartki

Adresat - poniżej daty, od środka do prawej strony kartki

Tekst (treść podania) - środkowa część kartki (z zastosowaniem akapitów)

Formuła końcowa i podpis - pod treścią (z zachowanym odstępem, od środka do prawej strony kartki)

 

I ogarnął mnie lęk, gdyż napisałem to w formie listu...

Sama rozprawka też nie taka zła, do argumentacji użyłem Skawińskiego, Kolumba oraz Kamińskiego.

 

Życzę powodzenia z matmą, bo w piątek będę załamany każdym wynikiem poniżej 45... ;)

Odnośnik do komentarza

Akurat formy podawcze opanowałem dobrze i w podaniu pamiętałem o układzie. Plan również napisałem bezbłędnie. W rozprawce odwołałem się do "Małego Księcia", tekstu pierwszego i koczowniczego trybu życia :D . Błędów na ogół nie robię, więc w wypracowaniu martwię się jedynie o merytoryczny aspekt pracy - jeśli tutaj będzie ok, to 48 mogę wyciągnąć :) .

 

Matematyka? 44 punkty i będę zadowolony ;] .

Odnośnik do komentarza

Na zamknietych miałem 19/20 pomyliłem to z tym najbardziej filozoficznym bodajże 5 zadanie:)

Pierwsze 6 otwartych, tych co po 1 pkt mam dobrze.

Podanie z tego co pisałem to wszystkie zasady zachowałem, troszke pokresliłem, ale mysle ze 5-6 pkt bedzie.

Ten plan podróży chyba dobrze.

W Rozprawce jako coś z artykułu wybrałem Kamińskiego.

Historczyne Wielka Emigracja.

Literatura Geralt z Rivii(chociaż to pisałem na podstawie gry^^)

Licze na około 40 pkt;)

 

Zawsze wolałem Matme, nie chwaląc sie próbny miałem najlepiej w szkole :keke:

Rozwiazałem jakies tam 2 testy, najgorsza biologia, chemia, no i teoretyka z fizyki, zadania zawsze mi idą:D. Z Matmy licze na 45 i w góre, ale musze powtórzyc biologię co zaraz idę uczynić:)

Piątek to totalny banał.

Odnośnik do komentarza

Ja z testu 3 głupie błędy(jaki typ obrazu, środki poetyckie i 20 zadanie). Źle napisałem rodzaj narracji, po prostu nie pamiętałem jakie one są :P, skopałem jeden dzień planu, w podaniu napisałem wszystko ok, tylko pomyliłem miejsce napisania do kogo jest ono pisane(napisałem to pod swym podpisem) i zapewne mi tego nie uznają ... Z rozprawki licze na 12-13 pkt więc myślę, że 41 pkt dostanę.

Odnośnik do komentarza

Jak mi nie zabiorą za przecinki to będę miał 49 pkt. Jedyny błąd to pytanie o powstanie listopadowe. A jako, że ze mnie jest bardziej matematyk to jestem z siebie dumny :), na matmie poniżej 47 uznam za kompletną porażkę.W wypracowaniu odnisołem się do wielkiej emigracji z tekstu, wyprawa Jaśka Meli i do obecnych emigrantów. Podanie raczej dorze wypełniłem (nie jestem pewny czy dalem dane adresata. Bardziej sie martwię językowym, bo zostałem wrobiony w pisanie szwaba (że niby z anglika nie mam wystarczającej liczby godzin;/), a moja znajomośc języka naszych sąsiadów kończy się na pytanie Wie heisst du? :). Ale podobno ma być samo abcd to może coś trafię (dobrze, że nie wchodzi to to pkt rekrutacyjnych). A najlepsze jest to, że przygotowanie do egzaminu olalem i jako jedyny z klasy nie zaglądałem praktycznie do książek :).

Odnośnik do komentarza
IMO to całkiem sporo. Tak jak przed momentem mi nauczycielka od polskiego napisała, że to właśnie było praktycznie najważniejsze (forma podania i układ).

Ale czy do cholery nie istnieje podanie w formie listu? Wydaje mi się, że coś takiego spotkałem...

Cała szkoła u mnie tak spieprzyła :].

 

Moje podanie wylądało następująco:

 

na środku - Drogi Dyrektorze!

od akapitu - treść

w prawym dolnym rogu - podpis

 

treść mam na 100% dobrą, zachowane wszystkie zwroty itd...

Odnośnik do komentarza

Oby nie było dużo chemii i fizyki jutro. Z matmą jakoś sobie poradzę, z biologią też.

W ogóle to te testy tylko stres powodują.

A szkoda, że j. obcy nie będzie się liczył. Mało tego, podobno wycieli z niego w ostatniej chwili zadania pisemne, więc to będzie tylko test wyboru.

Państwo zaoszczędziło na tym obniżeniu wymagań, bo nie zapłacą egzaminatorom za sprawdzanie. Odpowiedzi zamalowane sprawdzi maszyna. Niby. Może to i dobrze, sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...