Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

A nie korzystają tam z IRK? Jeśli tak, to tam bym próbował...

 

IRK? Internetowa rejestracja...?

wlasnie jest ale na zarejestrowanie się mam tylko dzisiejszy dzień :/ Jest tyle osób ze graniczy to niemalże z cudem :| to jest po prostu chore

Odnośnik do komentarza

Polski podstawowy: 77%

 

Reszta rozszerzona:

Angielski: 87%

Matma: 88%

Fiza: 83%

 

Najbardziej cieszę się z fizyki, bo jeszcze przed maturą spodziewałem się tutaj kompletnej klapy. Ale ogólnie to i tak ta matura jak dla mnie właściwie pro forma, o dostanie się na studia od dawna się nie martwiłem.

Odnośnik do komentarza
A nie korzystają tam z IRK? Jeśli tak, to tam bym próbował...

 

IRK? Internetowa rejestracja...?

wlasnie jest ale na zarejestrowanie się mam tylko dzisiejszy dzień :/ Jest tyle osób ze graniczy to niemalże z cudem :| to jest po prostu chore

 

Internetowa rejestracja kandydatów, w skrócie IRK. Jeżeli ten system działa także na tej uczelni, to na pewno mogłeś się rejestrować już od około 3 tygodni, a kiedy już otrzymałeś wyniki powinieneś się tylko zalogować i je wprowadzić... Na ostatnią minutę zawsze jest ciężko, ale chyba nie masz teraz wyboru, musisz próbować co chwilkę, na pewno pod wieczór się trochę rozluźni.

Odnośnik do komentarza

Czas i na wyniki matury międzynarodowej. Ogólnie te przedmioty, które mi miały pójść dobrze poszły dobrze, oprócz polskiego, z którego spodziewałem się coś około 6, a dostałem 4 (na 7). No ale to była jedna wielka loteria, skoro do egzaminu przygotowywała mnie amerykańska nauczycielka ;] Matma i fiza można było się spodziewać, ekonomia lepiej niż chciałem, angielski i historia tak jak marzyłem :) W skrócie:

 

Angielski - 6

Polski - 4

Matematyka - 4

Fizyka - 4

Ekonomia - 6

Historia - 6

 

Módlmy się żeby wystarczyło na SGH/UW/WAT :P

Odnośnik do komentarza
A jak CAS i TOK Reaper? chytry.gif

CAS bezproblemowo zaliczyłem, jak się jest aktywnym w szkole i wie jak się ustawić to nie ma się z tym problemów ;)

TOK to syf, miałem ch****ego nauczyciela, którego także miałem do swojego EE, przez co z tych dwóch komponentów dostałem tylko 1 punkt, z którego i tak się cieszę ;)

 

A Fikusiowi już pisałem na PW ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam trochę nietypowe pytanie. Za rok czeka mnie matura. Wiadomo, że chciałbym wypaść jak najlepiej. Pragnę zwłaszcza podszkolić swój angielski (przyda się nie tylko na maturę). Wykluczam wszelkie korepetycje, gdyż nie stać mnie na to. Dam sobie radę sam, ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Macie jakieś doświadczania z tym związane? Co byście mi polecili?

Odnośnik do komentarza
Mam trochę nietypowe pytanie. Za rok czeka mnie matura. Wiadomo, że chciałbym wypaść jak najlepiej. Pragnę zwłaszcza podszkolić swój angielski (przyda się nie tylko na maturę). Wykluczam wszelkie korepetycje, gdyż nie stać mnie na to. Dam sobie radę sam, ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Macie jakieś doświadczania z tym związane? Co byście mi polecili?

Ja mogę tylko powiedzieć z własnego doświadczenia co pomaga z angielskim - czytanie książek i oglądanie filmów/seriali w oryginalnym języku. Nabiera się wtedy płynności słowa i różne frazy i wyrażenia wchodzą w głowę, co jest dość ważne szczególnie przy różnych phrasal verbs, które raczej ciężko wykuć na pamięć.

 

Co do samej matury nic nie mogę poradzić, ale myślę, że ktoś inny Ci już napisze coś dokładniej :) To tylko taka wzmianka ode mnie ;)

Odnośnik do komentarza

Longer, to zależy na jakim poziomie chcesz ten angielski zdawać. Jeśli poziom podstawowy to można go zdać spokojnie nawet >90% tylko dzięki nauce w szkole. Tak ja miałem, nauka w szkołach od czwartej klasy podstawówki i 96% się zrobiło. Jednakże podstawowy poziom to łatwizna. Jeśli chcesz zdawać rozszerzony poziom to już się zaczynają schody. Tam raczej zdawali znajomi z "doświadczeniem" dodatkowych szkoleń, szkół językowych, a matura jest dość trudna. Tak przynajmniej wyglądało to z mojego punktu widzenia po przejrzeniu arkusza. Niemniej jednak, jeśli się naprawdę przyłożysz to sam też możesz się wyszkolić, bez szkół językowych :).

Odnośnik do komentarza

Zdawałem poziom rozszerzony, myślę, że też będziesz chciał go zdawać :>.

 

Tak jak Reaper wspomniał - dużo czytania i słuchania. Musisz najpierw podszkolić swój zakres słownictwa (i to najlepiej od zaraz, bo ja trochę późno się wziąłem za to :D), między innymi zachęcam do czytania angielskich stron, choćby nawet sportowych oraz jakieś sajty z wiadomościami, zawsze wyłapiesz jakieś ciekawe słowa czy nawet zwroty. Ja dodatkowo kupiłem sobie repetytorium, które było naszpikowane mnóstwem słów, których nie znałem. Dzięki temu podszkoliłem się. Poza tym filmy oglądałem, dużo słuchania, potem można z napisami angielskimi dla utrwalenia wymowy i słuchu ;) i jeśli masz jakiś problem to w internecie wpisujesz daną kwestię a powinno coś znaleźć. Dodatkowo można zainwestować w jakiś słownik angielsko angielski, choć ja mam komputerowy (darmowy :>) i z niego korzystam, jestem zadowolony, bo wiem kiedy dane słowo mniej więcej użyć, a tego nie potrafiłem przez wcześniejsze lata i trochę śmieszne zdania czasem wychodzą bez tej znajomości stosowania słów w odpowiednim momencie ;).

Odnośnik do komentarza

Nad poziomem się jeszcze zastanawiam. Na dzień dzisiejszy nie czuje się na siłach, by zdawać rozszerzenie. Zresztą nie wiem nawet czy zdawanie wyższego poziomu będzie dla mnie konieczne :) Po prostu zależy mi bardzo na języku angielskim, a z lekcji póki co praktycznie nic nie wynoszę :/ Oczywiście nie biorę pod wzgląd tylko matury, chciałbyś się dogadywać z ludźmi np.w przypadku wyjazdów zagranicznych. Myślę, że na dzień dzisiejszy nie jest wcale tragicznie, ale wiem, że stać mnie na więcej i jestem zdesperowany żeby się podszkolić :D

 

Dzięki za wszelkie rady i wskazówki ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...