Skocz do zawartości

Czasowo wypoczywający na Majorce [FM`06]


Brachu

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podziękować MT, za przeniesienie do nobilitującego Działu Opowiadania. Postaram sie nie zawieść pokładanych we mnie nadziei.

 

Bałem się przeczytać wynik diagnozy Mysina. Z Denisem i Pichuginem było na szczęście w porządku. Mysin ma rozciętą rękę. Kuracja zajmie maksimum siedem dni. Ulżyło mi niemiłosiernie. Tym samym odniosłem dwudzieste zwycięstwo w lidze. Do Jedenastki Kolejki dostał się Bakhtin. Niestety na spotkanie z Wołgarem nie wykurował się Mysin. Zastąpi go Markov a na ławce rezerwowych usiądzie Karmazinienko. Kulik zastąpi Tischenk`ę.

 

[29/42] Pervyy Divizion, 10.08.2005

Stadion Urałmasz, Jekaterynburg

Ural – Wołgar – 3:0

 

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem naszej nieskuteczności pod bramką Usminskiy`ego. Zubko i Markov marnowali seryjnie sytuację. Niestety kolejny zespół gra w kości. W przerwie będę zmuszony zmienić Jarka Tkocza. Na nasze szczęście Autlev wykazał się bezmyślnością. Popchnął on Kulika i przez to zdarzenie sędzia Sergeev podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Markov. Tkocza w przerwie zastąpił Armishev. Druga część spektaklu rozpoczęła się od naszych ataków. Zmiana ustawienia przyniosła skutek. Bezbarwny do tej chwili Zubko odżył. Po podaniu Kulika strzela swą dziesiąta bramkę w sezonie. Tym sposobem czai się tuż za plecami Markova i Mysina. Niech czują jego oddech na plecach i strzelają kolejne bramki. Za to Khrapkovskiy uwieńczył swoją bardzo dobrą postawę w lidze strzeleniem bramki. Przejął podanie od Pichugina i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce Usminiskiy`ego. Podczas trwania drugiej części spotkania, myślałem o tym, jak poważna jest kontuzja Tkocza. Tym razem powstrzymałem się od żądzy mordu.

 

Na szczęście uraz Tkocza jest niegroźny i będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu. Zarząd jest zadowolony ze zwycięstwa a Fakieł ma lekki problem. Chcę mu odskoczyć, jak na największą liczbę punktów, aby móc wystawić skład rezerwowy na ostatnie spotkania. Stwierdziłem, że Pan Hazet Dyshekov musi się teraz dużo nauczyć. Teraz udamy się do Krasnodaru na spotkanie z tamtejszym Kubaniem. Wpierw jednak obejrzę sobie w rosyjskiej telewizji mecz Lokomotiw Moskwa – Wisła Kraków (3 Runda Kwalifikacji LM). Niespodziewanie wygrała "Biała Gwiazda" 1:2 (Sennikov`33; Paweł Brożek`2, Kryszalowicz`60. Rewanż przy Reymonta zapowiada się wielce interesująco. Wybiorę się na to spotkanie, jak nie na stadion, to do siebie przed telewizor. W Drugiej Rundzie Kwalifikacyjnej Pucharu "biednych" UEFA, Legia zremisowała w Baku 1:1 (Ismailov`15; Włodarczyk`40), Grodzisk wygrał z NK Inter (CRO) 2:1 (Mynar`25, Vigneri`82; Pranjic`72), a Wisła Płock niespodziewanie zremisowała w Petersburgu z tamtejszym Zenith`em 1:1 (Poskus`17; Peszko`14). Po emocjach pucharowych wracamy do ligowej rzeczywistości. Moi rywale zajmują obecnie czwarte miejsce w lidze. Skład pozostaje bez zmian.

 

[30/42] Pervyy Divizion, 13.08.2005

Stadion Kubań, Krasnodar

Kubań – Ural – 1:2

 

Nie jest źle, Kubań ma problemy z wyprowadzeniem akcji. My dzięki opanowaniu środkowej części boiska dokładnie ich kontrujemy. Dwa razy Markov (14 i 15 bramka w sezonie) po asystach Kulika i Bakthina. Na razie wygrywamy z faworytem spotkania według buków. Jedziemy dalej z koksem. Na drugą połowę wychodzimy bez zmian. W sześćdziesiątej pierwszej minucie wprowadziłem pierwsze korekty w składzie i taktyce. Bo od pierwszej minuty drugiej części spotkania Kubań przycisnął. Na efekt jednak czekali do osiemdziesiątej siódmej minuty, kiedy to udało im się zdobyć kontaktową bramkę. Jednak to już było zdecydowanie za późno. Moja defensywa spisywała się znakomicie. Tkocz i spółka nie zawiniła przy stracie tej bramki. Jarek wybronił w trzech ciężkich sytuacjach – brawo. Przez co został wybrany graczem meczu.

Odnośnik do komentarza

Karuzela, Karuzela,

Na Bielanach co niedziela.

Śmiechu beczka i wesela,

a muzyczka, muzyczka nam gra :muza:

 

"Karuzelę" trenerską uruchomił prezes KamAZ`a Yury Avdeev, który zwolnił Gazaeev`a a w jego ślady poszedł Prezes Saturna Gromov, który zwolnił Shevczuka. Zostali wywaleni na bruk a mogli znaleźć się sześć stóp pod Ziemią. Do trzydziestej kolejki moi zawodnicy nie zostali ukarani czerwonym kartonikiem. Do klubu wpłynęły trzy faksy z powołaniami na mecze Eliminacyjne do MŚ i jedno spotkanie sparingowe, na których znajdowały się następujące nazwiska: Alexandr Khrapkovskiy (12A 0G; BLR), Radkevich (5A 0G; UZB), Abramov (4A 0G; KAZ). Do Jedenastki Kolejki został nominowany Averjanov. Nowym menadżerem KamAZ`a został Białorusin Oleg Korolow. Ja szykuję zespół na mecz z Metallurgiem Kuzbass. Poprzednio z nimi zremisowałem, teraz pora na wygraną. Mój asystent zaprezentował krótki raport na temat powyższych spotkań. Mała zmiana na ławce, Mysin za Karmazinenk`ę.

 

[31/42] Pervyy Divizion, 20.08.2005

Stadion Urałmasz, Jekaterynburg

Ural – Metallurg Kuzbass – 2:1

 

Trener Metallurg`a wystawił bardzo "ofensywną" jedenastkę. Jeden napastnik na szpicy i pięciu pomocników, w tym jeden defensywny. Zapowiada się przebijanie głową muru. Atakujemy, atakujemy ale do trzydziestej szóstej minuty bez powodzenia. Dopiero Pichugin otwiera wynik spotkania. Bramka padła po uderzeniu z rzutu wolnego. Faulowany był Konstantin Markov. Goście kontratakowali całe dwa razy. Na druga połowę wychodzimy ze zmienionym ustawieniem. Atakujemy i nasze wysiłki zostają przypieczętowane w siedemdziesiątej minucie spotkania. Markov strzela, bramkarz wypluwa piłkę a dobija udanie Kulik. Po stracie bramki drużyna Metallurg`a ruszyła do szaleńczego ataku. Ja w swej głupocie nie zmieniłem taktyki, co spowodowało utratę bramki w osiemdziesiątej szóstej minucie. Na szczęście skorygowałem ustawienie i mecz zakończył się naszym zwycięstwem.

 

Na siodełku karuzeli nie utrzymał się tym razem trener Spartaka Moskwa imć Aleksander Starkov. Wizyta w Jekaterynburgu Nowego Cara Rosji pokrzyżowała mi wyjazd do Polski. Mecz Wisła Kraków – Lokomotiv Moskwa zmuszony byłem obejrzeć w miejscowej mordowni. Wygrali nasi 4:1 (Paweł Brożek`32`42, Zontek`65 (`69 czerwona), Kryszałowicz`69 - Kuznetsov`18). Rosjanie pili na smutno ja na wesoło. Rozpierała mnie duma. Chciało mi się śpiewać, "Hej szablę w dłoń i bolszewika goń, goń, goń " :war: . W Pucharze "biednych" odpadł Groclin (2:0 Martinovic`13, Bosnjak`52 (M. Vukovic`61 – czerwień); awans Inter (Z)) i Wisła Płock (2:2 Jeleń`30`35 (Pekovic`89 – czerwień) – Radimov`29, Kerzhakov`45; Zenith St. Petersburg) a Legia awansowała dopiero po serii rzutów karnych (1:1; Edson`70 – Ahmedov`18). Po takiej dawce emocji pora na mecz z outsiderem Petrotrest`em St. Petersburg. Zubko zamieni się miejscem z Mysinem.

 

[32/42] Pervyy Divizion, 27.08.2005

Stadion Urałmasz, Jekaterynburg

Ural – Petrostrest – 0:0

 

Prezes Urala Grigory Ivanom szykuje przyjęcie z okazji dwusetnego występu ligowego mojego kapitana Olega Pichugina. Ustawienie taktyczne przyjezdnych na szczęście nie przypomina "Obrony Częstochowy". Atakujemy i nic. W trzydziestej minucie zmieniłem ustawienie na ofensywne. Niestety Klimienko musiał spierdzielić. Za popchnięcie przeciwnika dostał czerwień w trzydziestej szóstej minucie meczu. Pichugin przeszedł na prawe skrzydło. Po przerwie za niego wejdzie Fidler. W przerwie przeprowadzam dwie zmiany. Za Pichugina wchodzi Fidler a za słabo spisującego się Markova wchodzi Denis. Niestety nasze ataki nie przyniosły spodziewanego efekty i mecz zakończył się remisem, który nie jest sprawiedliwym wynikiem. To spotkanie powinniśmy wygrać, pomimo gry w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
a mogli znaleźć się sześć stóp pod Ziemią

 

Chyba raczej "ziemią" :D [Ale kto tam wie Ruskich]

 

Metallurg`a

 

Merallurga :] Apostrof używamy raczej w innych nieco przypadkach np. Ruby'ego ;)

 

 

Poza tym, jedziesz z tym swoim obowiadankiem jak furmanka z wynglem :keke:

 

:kutgw:

Odnośnik do komentarza

Pomimo remisu humor nam dopisywał a Kulik otrzymał ostrzeżenie. Teraz pora na Piątą Rundę Kubok`a Rossii. Jedziemy do Chabarowska, na mecz z tamtejszym SKA. W lidze odnieśliśmy dwa zwycięstwa, ciekawe jaki wynik osiągniemy w Pucharze. W międzyczasie rozlosowano grupy LM. Wisła trafiła do grupy E. Jej rywalami są: AC Milan, Broenby Kopenhaga i AS Monaco. Według mnie mają tylko szansę powalczyć o trzecie miejsce. Odezwał się Kubań, oczywiście w sprawie Averjanova. Odpowiedź wiadoma. Do klubu wpłynęły dwa faksy z powołaniami na mecze Eliminacyjne do MŚ, na których znajdowały się następujące nazwiska: Alexandr Khrapkovskiy (13A/0G; BLR), Abramov (5A/0G; KAZ). Na to spotkanie wyjdzie identyczny skład, jak w ostatnim spotkaniu ligowym.

 

5 Runda Kubok Rossii

Stadion V. I. Lenin, Chabarowsk

 

Zdziwiłem się, że do początku drużyna gospodarzy usiadła na Nas. Przyniosło to efekt już w piątej minucie. Khrapkovskiy w polu karnym pociągał za koszulkę Mukansi`ego. Prizetko zdobywa bramkę z rzutu karnego. Ich błąd polegał na zmianie taktyki na bardziej defensywną. Dzięki temu uzyskałem większą swobodę w rozgrywaniu piłki. Akcja z trzydziestej minuty przyniosła upragniony skutek. Dośrodkowanie Klimienki, szczupak Kulika i jest remis. Na druga połowę spotkania zmiana taktyki na bardziej ofensywną. Druga połowa to moje nieudane ataki, za to SKA przeprowadza całe dwa kontrataki. Musiałem dokonać jednej wymuszonej zmiany. Za kontuzjowanego Bakhtina wchodzi Abramov. Czas na dogrywkę. Wprowadziłem drobne korekty taktyczne i jedziemy z koksem. Niestety dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Czas na rzuty karne. Odpadliśmy. Szkoda niewykorzystanej szansy.

 

SKA Chabarowsk ? Ural 1:1(karne 3:2)

 

Po odpadnięciu z Pucharu Rosji będę mógł się skupić na lidze. Na szczęście kolejne spotkanie rozegramy dopiero 10 września. Niestety Yenin będzie musiał pauzować za przekroczenie limitu żółtych kartek. Na szczęście kontuzja Bakhtina okazała się niegroźna.

 

Pora na posumowanie miesiąca sierpnia:

Piłkarz Miesiąca

11 Miesiąca

Bramka Miesiąca

Tabela

 

Zysk uzyskaliśmy całkiem pokaźny, bo całe 176 tysięcy funtów a opinia Zarządu, jest identyczna jak miesiąc temu. Najbardziej jestem zdenerwowany, tym że moi zawodnicy regularnie są pomijani w nagrodach dla Piłkarza Miesiąca. Czyżby pojawiła się "spółdzielnia"?? Plan na miesiąc wrzesień, nie roztrwonić przewagi punktowej nad Fakiełem i Chimki. Niestety w spotkaniu ze Spartakiem Czelabińsk zabraknie oprócz Yenina także Klimienki. Zamiast nich wystąpią Yepifanov i Tischenko.

Odnośnik do komentarza

Najpierw jednak rozegrano Eliminacje do MŚ. Polska zdeklasowała Austrię a mój asystent przygotował raport o grze moich zawodników w reprezentacjach. Niestety wystąpił tylko jeden. Polska odniosła drugie zwycięstwo w przeciągu trzech dni. Tym razem poległa Walia . Yartsev został nowym menadżerem Spartaka Moskwa.

 

[33/42] Pervyy Divizion, 10.09.2005

Stadion Spartak, Czelabińsk

 

Gospodarze mają pełne gacie, co sugeruje ustawienie wyjściowe z wysuniętym napastnikiem i wspierającym jego poczynania ofensywnym pomocnikiem. Na środku zagrają z czterema pomocnikami. Poprzednio przegrali u mnie "tylko 9:0 (7:0)". Do dwudziestej piątej minuty spotkania mamy wyrównane spotkanie. Wprowadzam korektę w ustawieniu i poleceniach taktycznych. Daje to efekt już w dwudziestej dziewiątej minucie meczu. Yepifanov centruje, główka Markova i :gool: . Po tej bramce gospodarze stwarzają dwie szanse pod bramką Tkocza. Najpierw po raz trzeci uderzają ponad bramką z rzutu wolnego, za drugim razem Averjanov staje na linii strzału. Do przerwy 0:1. Na druga część spotkania wychodzimy bez zmian. Przynosi to efekt już w drugiej minucie po przerwie. Pichugin odbiera piłkę i prostopadłym podaniem uruchamia Markova. Piękny lob i mamy 0:2. Niestety kontuzji nabawił się Mysin, którego zastąpi Zubko. Po tej bramce stworzyliśmy trzy dogodne sytuacje bramkowe. Niestety Markov, Zubko i Abramov ich nie wykorzystali. Gospodarze odpowiedzieli jednym strzałem z rzutu wolnego na bramkę Tkocza.

 

Spartak Czelabińsk – Ural 0:2

 

Kontynuujemy passę siedmiu spotkań bez porażki. Armishev doznał kontuzji klatki piersiowej. Jego kuracja potrwa od tygodnia do czterech. Kontuzja Mysina okazała się niegroźna. Powiększyłem przewagą nad drużyna Chimki do 9 punktów. Cieszy wybór moich dwóch graczy do Jedenastki Kolejki ucieszył mnie. Postanowiłem, że Zubko zastąpi Mysina. Do podstawowej jedenastki wrócą również zawieszenie Yenin i Klimienko. Wisła Kraków udanie zainaugurowała rozgrywki w fazie grupowej LM. Pokonała u siebie Broenby Kopenhaga 2:1 (Paweł Brożek`50`66 – Liljendhal `89(k)). AS Monaco zremisowała z AC Milan, co dało "Białej Gwieździe" pozycję lidera po pierwszej kolejce. Niestety "Wojskowi" ulegli u siebie FC Sevilla 0:2 (Navas`52, Dragutinovic`54), w Pucharze UEFA. O wyniku przesądziła czerwona kartka dla Fabiańskiego w 52. minucie meczu. Tym samym awans do fazy grupowej stoi pod dużym znakiem zapytania. Teraz wyjeżdżamy do Nabierieżnych Czełn. Kontuzjowanego Armisheva zastąpi Malyshev.

 

[34/42] Pervyy Divizion, 17.09.2005

Stadion KamAZ, Nabierieżne Czełny

 

Gospodarze widać się mnie tak nie obawiają i zagrają klasycznym 1-4-4-2. Atakujemy niemrawo a miejscowi cisną. Niestety w 12. minucie tracimy bramkę, po precyzyjnym uderzeniu Tremyukova z przed linii pola karnego. W 25. minucie zmieniam ustawienie ofensywne i nakazuje zawęzić pole gry. Niestety nie przynosi to spodziewanych rezultatów. Na dodatek w doliczonym czasie gry tracimy bramkę. tę. Strzela ją nomen-omen Piyuk. W przerwie zdemolowałem szatnię miejscowych, bo zacząłem rzucać przedmiotami w moich zawodników. Zachowałem się jednak honorowo i zostawiłem im skromną rekompensatę. Na druga połowę wychodzimy bez zmian. W 60. minucie korekta ustawienia i trzy zmiany w zespole. Pichugin, Kulik oraz Zubko zostają zastąpieni przez Loseva, Mysina oraz Pyatikopova. Odnosi to skutek w 63. minucie. Markov (asysta Averjanov) zdobywa kontaktową bramkę. Czekamy niecałe dwie minuty i MYSIN!!! (asysta Radkievich). Wracamy do gry. Kolejny cios podbródkowy zadaje Markov (`70), dobijając strzał Pyatikopova. Mysin dobija graczy KamAZ`a w 90. minucie. W międzyczasie Fidler zastąpił Klimienkę. Za trzy minuty sędzia odgwizdał koniec spotkania. Za drugą połowę :respekt: KamAZ na kolanach :jupi: . Jest to nasze 25. zwycięstwo w lidze.

 

KamAZ – Ural 2:4

Odnośnik do komentarza

Po tym zwycięstwie dochodzę do wniosku, że rozstrzygające dla awansu są najbliższe koeljki w liczbie pięciu. Moja przewaga nad drugim Fakiełem uprawnia mnie do tego twierdzenia. Tym bardziej, że z Chimki (37 kolejka) i Fakiełem (39 kolejka) gram u siebie. Po raz kolejny do Jedenastki Kolejki został nominowany Konstantin Markov. Dawno nie wypowiadałem się w mediach. Trzeba było o sobie przypomnieć. W wywiadzie dla miejscowej gazety stwierdziłem, że odprawimy Metalurg Lipieck z dużym bagażem bramek. Slovan Liberec zgłosił się z ofertą wypożyczenia Tkocza. Wyśmiałem ich ofertę. Kursy u buków pokazują jednoznacznie, jestesmy faworytami do zwycięstwa. Na to spotkanie na ławce rezerwowych usiadł Mokrov zamiast Loseva.

 

[35/42] Pervyy Divizion, 22.09.2005

Stadion Urałmasz, Jekaterynburg

 

Tradycyjnie goście mają jeden cel - nie przegrać. Temu ma służyć następujące ustawienie taktyczne 1-4-1-4-1. Będzie walenie głową w mur. Przebijemy. Od razu zmieniam ustawienie na bardziej ofensywne. O godzinie 16:00 Pan Sergeev rozpoczyna spektakl. Pierwsza połowa bezbarwna w Naszym wykonaniu. Bicie głową w mur. Zubko tylko się wyróżnił, żółtą kartką. Mieliśmy trzy sytuacje ale piłka odbijała się od pleców obrońców. Kulik idzie na trzeciego napastnika a Pichugin na środkowego pomocnika. Zmiany również wprowadzam w poleceniach taktycznych. Bijemy, bijemy, bijemy. Zmiany nie przynoszą rezultatów. W wyniku bicia następuje zmęczenie materiału. Mysin w 90 minucie pakuje piłkę głową do siatki. Dośrodkowywał Klimienko. Od razu zmiana ustawienia i poleceń na defensywne. Wygraliśmy, nawet mieliśmy szansę w doliczonym czasie gry.

 

Ural – Metalurg Lipieck – 1:0

 

Znamy już pierwszego spadkowicza. Jest nim Awangard Kursk. Teraz jedziemy na spotkanie z Amurem. Zamiast Zubki zagra Mysin.

 

[36/42] Pervyy Divizion, 24.09.2005

Stadion Amur, Błagowieszczensk

 

Tym razem Gospodarze zagrają klasycznym 1-4-4-2. To dobrze, jak na razie, dla nas rokuje. Niestety gramy piach a miejscowi poczynają sobie bardzo dobrze. W pierwszej połowie nie oddaliśmy żadnego celnego strzału na bramkę. Bakhtin i Markov są lekko kontuzjowani. Wejdzie Zubko i Abramov i idziemy na pełną ofensywą. Chłopaki muszą zagrać na "pełnej kurwie". Powyższe hasło pezyniosło skutek już 47 minucie. Zubko zdobywa bramkę (asysta Abramov). Niestety moja zachłanność na wyższą wygraną się zemściła. Strzeliłem sobie w stopę. Gadijev wykańcza kontrę gospodarzy w 87 minucie. Zamiast trzech muszę się zadowolić jednym punktem. Pluję sobie w brodę.

 

Amur – Ural – 1:1

Odnośnik do komentarza

Tytuł w ogólnokrajowym tygodniki - "Amur ratuje remis" świadczy o naszej przewadze. Po tej kolejce szeregi Pervyy Divizion opuści Spartak Czelabińsk. Muslin (Spartak Moskwa) siedzi już na krawędzi krzesełka na karuzeli. Szykuje się kolejna zmiana menadżera. Pichugin chce więcej zarabiać i mu się nie dziwię. W najbliższej przyszłości zasiądziemy do rozmów. Tischenko doznał na treningu urazu klatki piersiowej. Nie zagra przez maksymalnie miesiąc czasu. W drugiej kolejce LM Wisła pojechała na Stadion Giuseppe Meazza w Mediolanie. Niestety poległa 2:0 z AC Milan (Jankulovski`46, Delgado`61). "Wojskowi" na Stadionie Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli, polegli z Sevillą FC 1:0 (Fabiano`6) i odpadli z PUEFA. Po Kulika zgłosiły się z ofertami Tawria, Kubań, SKA Chabarowsk i Homel. Wszystkie oferty odrzuciłem.

 

Zanim zagramy z FC Chimki podsumowanie miesiąca września. Osiągnęliśmy zysk w wysokości 14 040 funtów a zarząd jest zachwycony osiągniętymi przeze mnie wynikami.

 

Piłkarz Miesiąca

11 Miesiąca

Bramka Miesiąca

Tabela

 

Po raz pierwszy od dłuższego czasu, został wyróżniony mój zawodnik. Skład na Chimki jest bez zmian.

 

[37/42] Pervyy Divizion, 01.10.2005

Stadion Urałmasz, Jekaterynburg

 

Goście nie wyszli, jak na ścięcie. Trzeba będzie ich przygnieść od samego początku spotkania. Przed wyjściem na boisko zmiana ustawienia na ofensywne. Pierwsza połowa toczyła się w szybkim tempie i obfitowała w spięcia podbramkowe. Tkocz popisał się fenomenalną interwencją w doliczonym czasie gry. Po przerwie wyjdziemy z trójką z przodu. Zubko zmienił Kulika. Pichugin wszedł na pozycję środkowego pomocnika. Nadal kibice oglądają ciekawy spektakl. W 68 minucie przeprowadzam trzy zmiany. Wchodzą Pyatikopov, Mokrov i Abramov. Schodzą Pichugin, Markov, Bakhtin. W końcu kibice doczekali się bramki. Wcześniej jednak zobaczyli Jarka, jak zagrał niczym defensywny rozgrywający. Podbiegł pod linię środkową i precyzyjnie podał piłkę do Zubki. Zubko w 88 minucie zdobywa prowadzenie. Dobija strzał z dystansu Radkievicha. Szybka zmiana ustawienia na mniej ofensywne i gra na czas. Po stracie bramki, goście zaatakowali, lecz do końca spotkania wynik się nie zmienił.

 

Ural – FC Chimki – 1:0

Odnośnik do komentarza

Po spotkaniu ukazała się następująca notka w miejscowej gazecie. Oprócz tego wypowiedział się Zarząd oraz ulubieniec kibiców .

 

Przewidywałem, że Muslin wyleci i wyleciał. Teraz czeka mnie czternastodniowa przerwa w rozgrywkach. Moi gracze, sztab trenerski oraz Zarząd będą mieli okazję wrócić do stanu poczytalności. Jeszcze wyleciał Krasnozhan ze Spartaka Nalczik. Po awansie Prezes zgodził się na wysłanie Kovaleva na poszukiwania talentów do Serbii i Czarnogóry na okres trzech miesięcy. Jarret ma szukać wzmocnień w Rosji a Leonov na Białorusi. Mają oni powrócić za trzy miesiące. Do Jedenastki Kolejki nominowano Khrapkovskiego.

 

Do klubu wpłynęły dwa faksy z powołaniami na mecze Eliminacyjne do MŚ, na których znajdowały się następujące nazwiska: Alexandr Khrapkovskiy (13A/0; BLR) oraz Abramov (6A/0; KAZ). Armishev wyleczył się po kontuzji klatki piersiowej, po czym wybił sobie palec u nogi (maksimum sześć dni). Zapewne kopnął w pustą butelkę po "Żołądkowej Gorzkiej". Zhuravlev ma zatrucie pokarmowe (maks. 7 dni). Ten to ostro musiał zapić. W meczach kwalifikacyjnych wystąpił Abramov i nie zaprezentował się zbyt dobrze. W "polskiej" Szóstej Grupie "Synowie Albionu" przejechali się, niczym walec drogowy, po reprezentantach Austrii, kończąc spotkanie wynikiem 7:0. Polska po tej rundzie ma punkt straty do prowadzących Anglików. Na mecz rosyjskiej kadry U-19 z Estonią i Irlandią Północną został powołany Ivan Taranov (LB, OS, DP).

 

Nowym menadżerem Lokomotiwa Moskwa został Eugene Kucherevskyi. Taranov zaliczył udany debiut w kadrze U-19. Rosja pokonała Estonię 5:0 (Arkhipov`17`67, Rebko`18, Golubev`47, Kuznetsov`90) w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy. Dam szansę zadebiutować Taranovowi jeszcze w tym sezonie. Odbyła się kolejna kolejka spotkań eliminacyjnych. Na Stadionie City of Manchester po bramkach Jacka Krzynówka w 10 minucie i Radka Sobolewskiego w 83 "Biało Czerwoni" wywieźli remis (Owen`1`34). Ten wynik okazał się na miarę tego z roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego trzeciego i jedziemy na MŚ do Niemiec. Tym razem, w tej kolejce spotkań Eliminacyjnych, wystąpił tylko Khrapkovskiy. Pokazał się z dobrej strony, lecz na kolana nikogo swym występem nie rzucił.

 

Nowym mendżeiro w Spartaku Nalczik będzie Korobochka. W kolejnym swym spotkaniu Taranov zagrał bardzo dobre spotkanie i zaliczył asystę (Rosja U-19 - Irlandia Płn U-19 1:0 (Arkhipov`1)). Teraz pora na spotkanie z Orłem. Kontuzja Zhuravleva podziała na moich zawodników orzeźwiająco. Są silni zwarci i gotowi na kolejny pojedynek ligowy. Pozostawiłem zwycięski skład ze spotkania z Chimki.

Odnośnik do komentarza

[38/42] Pervyy Divizion, 15.10.2005

Stadion Central, Orzeł

 

Gospodarze wyszli ofensywnie nastawieni. Takim trzeba uznać ustawienie 1-4-1-2-2-1. Ja nakazałem grać wąsko. Do dwudziestej minuty spotkanie w miarę wyrównane. Jednak, co lider to lider. Długie świętowanie nie odbija się, jak na razie, na formie Markova. Zdobywa on swą dwudziestą bramkę (asysta Averjanov) w sezonie. Niestety Trakys w przeciągu dwóch minut zdobywa bramkę wyrównującą. W trzydziestej drugiej minucie precyzyjne dośrodkowanie Markova i Mysin wyprowadza Nas na prowadzenie. Orzeł wyrównuje znowu w przeciągu trzech minut. Tym razem Averjanov fauluje w polu karnym. Po tym faulu wylatuje z boiska bramkę zdobywa Vladimir Beschastnykh. W 38 minucie jest już 3:2 dla Gospodarzy (Khan). Na szczęście Markov w doliczonym czasie gry wyrównuje (asysta Klimienko). Na drugą połowę wychodzimy bez zmian w taktyce. Muszę jednak wprowadzić zmianę. Za duża dziura jest przed obroną, przez co tracimy bramkę (Trakys`47). Za Kulika wchodzi Pyatikopov. Nadal trwa wymiana ciosów. Za bezbarwnego Bakhtina wchodzi Abramov a za Mysina Zubko. Ta ostania zmiana przyniosła mi wyrównanie w 77 minucie. Zubko dobija strzał Markova. Teraz zaczynam grac na czas. Gospodarze strzelają na 5:4 z rzutu rożnego, lecz sędzia odgwizduje faul gospodarzy. Markov w osiemdziesiątej szóstej minucie wyprowadza Nas na prowadzenie. Rewanżuje mu się Denis Zubko. Dowozimy zwycięstwo do końca. Moi kopacze są Boscy :respekt: .

 

FC Orzeł – Ural – 4:5

 

Dzięki wygranej na stadionie Centralnym wywalczyłem Mistrzostwo Pervyy Divizion. Natychmiast wypowiedział się Zarząd oraz Semtenin , ulubieniec kibiców ze stadionu Urałmasz.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...