Skocz do zawartości

Déjà vu


Pavulon

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze? Nie sądzę ;) Jest nawet niezły technicznie, ale, jak na napastnika, ma katastrofalne wykańczanie akcji. Choć oczywiście nie mam nic przeciwko, by się jakoś niewyobrażalnie rozwinął i był podporą reprezentacji za kilka lat, lecz nie sądzę, żeby na tyle się rozwinął :]

Odnośnik do komentarza
Szczerze? Nie sądzę ;) Jest nawet niezły technicznie, ale, jak na napastnika, ma katastrofalne wykańczanie akcji. Choć oczywiście nie mam nic przeciwko, by się jakoś niewyobrażalnie rozwinął i był podporą reprezentacji za kilka lat, lecz nie sądzę, żeby na tyle się rozwinął :]

Pytam, bo u mnie po kilku sezonach był podporą reprezentacji. Na początku nie miał oszałamiających współczynników, ale później rozwinął sie masakrycznie. Może tylko dlatego, że był moim podopiecznym w Uralu... ;)

Tak czy siak i bez niego świetnie Ci idzie :)

Odnośnik do komentarza

Powołani na eliminacyjne spotkania ze Słowenią i Bułgarią:

 

Bramkarze:

Igor Akinfiejew (22, CSKA, 25/0), Wiaczesław Małafiejew (29, Zenit, 13/0), Anton Szunin (21, Dynamo Moskwa, 5/0 U-21)

Obrońcy:

Aleksiej Bugajew (27, Lokomotiw, 7/0), Aleksiej Bierezucki (26, CSKA, 32/0), Wasilij Bierezucki (26, CSKA, 25/1), Siergiej Ignaszewicz (28, Heerenveen, 37/3), Iwan Czerenczikow (24, Amkar, 1/0), Renat Sabitow (23, Málaga, 2/0), Denis Kołodin (26, Dynamo Moskwa, 8/0), Siergiej Jefimow (20, Lokomotiw, 5/0 U-21)

 

Pomocnicy:

Andriej Arszawin (27, Sunderland, 33/10), Dinijar Bilialetinow (23, Feyenoord, 15/0), Władimir Bystrow (24, Spartak, 18/4), Igor Denisow (24, Zenit, 3/0), Marat Izmaiłow (26, Lokomotiw, 28/3), Andriej Kariaka (30, Académica, 26/6), Paweł Komołow (19, Zenit, 4/0 U-21), Roman Szyszkin (21, Spartak, 2/0), Iwan Sajenko (24, CSKA, 4/0)

Napastnicy:

Roman Adamow (26, FK Moskwa, 1/0), Nikita Andriejew (20, Levadia, 1/0), Aleksandr Kierżakow (25, Sevilla, 46/15), Roman Pawliuczenko (26, Spartak, 14/3), Paweł Pogrebniak (24, Zenit, 8/2), Dmitrij Syczew (24, CSKA, 33/13)

 

Jurij Żyrkow (25, Aston Villa, 18/3) jeszcze przez niecały miesiąc leczył będzie nadwyrężone więzadła kolanowe, więc nie mógł znaleźć się w składzie reprezentacji na najbliższe dwa mecze.

W dzień przed naszym spotkaniem ze Słowenią dostałem informację od mojego asystenta, że rosyjska reprezentacja do lat 21 rozbiła rówieśników z Portugalii aż 4:0.

 

 

11.10.2008

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2010, 5. grupa [2/10]

Lokomotiw, Moskwa

 

Gra od początku była bardzo szarpana, w środku pola trwała zażarta walka, toteż nie można było skonstruować żadnej składnej akcji. Dość powiedzieć, że przez pierwsze dwadzieścia minut zostały oddane dwa strzały na obie bramki. W czasie tych dwudziestu kilku minut Pawliuczenko mógł dwukrotnie wpisać się na listę strzelców po rzutach rożnych, jednak to, co mu się nie udało w 12. i 23., udało mu się w minucie 32., kiedy ładnym strzałem głową w długi róg pokonał Handanovicia. Precyzyjnym dośrodkowaniem błysnął Izmaiłow, który wyrasta na podporę reprezentacji pod nieobecność Żyrkowa. Pod koniec pierwszej połowy przeciwnicy nas przycisnęli, a bramkę wyrównującą zdobył Burgic.

 

Mały opieprz w szatni pobudził Rosjan do lepszej gry, dzięki czemu po sześciu minutach drugiej części gry znowu cieszyliśmy się z prowadzenia. Tym razem z rzutu rożnego zacentrował Arszawin, a Kierżakow mocnym strzałem głową pod porzeczkę nie dał szans bramkarzowi gości. Napastnik Sevilli po raz kolejny udowodnił swoją klasę w 59. minucie, wykańczając doskonałym lobem akcję Aleksieja Bierezuckiego. Z każdym kolejną upływającą sekundą graliśmy coraz to lepiej, nie pozwalając Słoweńcom zbliżyć się nawet do naszej bramki. Dzieła zniszczenia dopełnił na siedem minut przed końcem meczu — wprowadzony za kontuzjowanego IzmaiłowaBilialetinow.

 

Rosja — Słowenia 4:1 (1:1)

32’ Pawliuczenko 1:0

45’ Burgic 1:1

51’ Kierżakow 2:1

54’ Izmaiłow ktz.

59’ Kierżakow 3:1

83’ Bilialetinow 4:1

 

 

MoM: Aleksandr Kierżakow [N; Sevilla] — 9

Sędziował: César Muñiz Fernández

Widzów: 28189

 

Akinfiejew — Sabitow, A.Bierezucki, W.Bierezucki, Ignaszewicz — Arszawin (65’ Bystrow), Izmaiłow (54’ Bilialetinow), Szyszkin, Denisow — Pawliuczenko (65’ Pogrebniak), Kierżakow

 

Po wygranym spotkaniu okazało się, że Izmaiłow złamał kostkę i w tym roku już nie wystąpi w żadnym meczu. Ani w reprezentacji, ani w klubie.

Odnośnik do komentarza

W przerwie między zwycięskim meczem ze Słowenią, a zapowiadającym się na wielkie widowisko spotkaniem z Bułgarią, czekającym nas już za parę dni dostałem informację, że reprezentacja Rosji U-21 wygrała 3:2 rewanżowy pojedynek z rówieśnikami z Portugalii, dzięki czemu awansowała do Mistrzostw Europy U-21, zwyciężając w dwumeczu Portuglaczyków aż 7:2.

 

 

15.10.2008

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2010, 5. grupa [3/10]

Wasila Lewskiego, Sofia

 

Nieznacznym faworytem ostatniego tego roku spektaklu piłkarskiego o punkty była Bułgaria. W wyściowym ustawieniu dokonałem jednej zmiany — kontuzjowanego Izmaiłowa na lewym skrzydle zastąpił 23-letni Bilialetinow.

Od pierwszych minut kibice oglądali wyrównane, prowadzone w szybkim tempie widowisko, lecz żadna z ekip przez całą pierwszą połowę nie stworzyła klarownej sytuacji, a wynik do przerwy pozostawał bezbramkowy. Nie obyło się wszakże bez kontrowersji, gdyż po 41. minutach trener gospodarzy miał wykorzystane wszystkie zmiany, a spowodowane to było naszą bardzo ostrą grą. Jednak to nie wszystko, od 44. minuty Bułgarzy grali w osłabieniu, po tym jak Iwan Todorow ujrzał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę.

 

 

Niejako zmuszeni zainstniałą sytuacją zdecydowanie przejęliśmy inicjatywę w drugiej części meczu, a na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem w 48. minucie Bilialetinow dobił strzał Kierżakowa, potwierdzając swą wysoką dyspozycję i dając Rosjanom upragnione prowadzenie. Rozochoceni przystąpiliśmy do ostrego ostrzeliwania bramki Iwankowa, dokładając przez resztę pojedynku kolejne dwa gole, które zdobyli rezerwowi, i zapewniając sobie prowadzenie w tabeli grupy piątej po trzech rozegranych spotkaniach. Remis Holandii z Irlandią Północną przyjęliśmy z dużym entuzjazmem. Mieliśmy wszakże dwa punkty przewagi nad bardziej utytułowanymi przeciwnikami i lepszą sytuację przed nowym rokiem.

 

Bułgaria — Rosja 0:3 (0:0)

8’ Rangelow ktz.

33’ Zlatkow ktz.

41’ Sirakow ktz.

44’ Todorow czerw/k

48’ Bilialetinow 0:1

71’ Bystrow 0:2

90’ Pogrebniak 0:3

 

MoM: Dinijar Bilialetinow [OPL/Ś; Feyenoord] — 8

Sędziował: Rob Styles

Widzów: 43049

 

Akinfiejew — Sabitow, A.Bierezucki, W.Bierezucki, Ignaszewicz (k) — Arszawin (70’ Bystrow), Bilialetinow, Szyszkin, Denisow — Pawliuczenko (70’ Pogrebniak), Kierżakow (70’ Syczew)

 

 

Sytuacja w grupie 5. na koniec roku 2008 po trzech rozegranych meczach:

| Poz   | Inf   | Zespół			|	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	|	   | Rosja			 |	   | 3	 | 2	 | 1	 | 0	 | 9	 | 3	 | +6	| 7	 | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|	   | Holandia		  |	   | 3	 | 1	 | 2	 | 0	 | 7	 | 3	 | +4	| 5	 | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Irlandia Północna |	   | 3	 | 1	 | 2	 | 0	 | 3	 | 1	 | +2	| 5	 | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | Bułgaria		  |	   | 3	 | 1	 | 0	 | 2	 | 2	 | 7	 | -5	| 3	 | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|	   | Luksemburg		|	   | 3	 | 0	 | 2	 | 1	 | 0	 | 2	 | -2	| 2	 | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|	   | Słowenia		  |	   | 3	 | 0	 | 1	 | 2	 | 1	 | 6	 | -5	| 1	 | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Powołania na sparingi z Argentyną i Irlandią:

 

Bramkarze:

Igor Akinfiejew (22, CSKA, 27/0), Wiaczesław Małafiejew (29, Zenit, 13/0), Anton Szunin (21, Dynamo Moskwa, 5/0 U-21)

 

Obrońcy:

Aleksiej Bugajew (27, Lokomotiw, 7/0), Siergiej Ignaszewicz (29, Heerenveen, 39/3), Wasilij Bierezucki (26, CSKA, 27/1), Aleksiej Bierezucki (26, CSKA, 34/0), Renat Sabitow (23, Málaga, 4/0), Iwan Czerenczikow (24, Amkar, 1/0), Denis Kołodin (26, Dynamo Moskwa, 8/0)

 

Pomocnicy:

Roman Szyszkin (21, Spartak, 4/0), Artem Pierszyn (20, Lokomotiw, 6/0 U-21), Konstantin Zyrianow (31, Zenit, 3/0), Władimir Bystrow (24, Spartak, 20/5), Petr Bystrow (29, FK Moskwa, 2/0), Andriej Arszawin (27, Sunderland, 35/10), Dmitrij Torbinskij (24, Spartak, 3/0), Jurij Żyrkow (25, Aston Villa, 18/3), Dinijar Bilialetinow (23, Feyenoord, 17/2), Igor Denisow (24, Zenit, 5/0)

Napastnicy:

Roman Pawliuczenko (26, Spartak, 16/4), Roman Adamow (26, FK Moskwa, 1/0), Dmitrij Syczew (25, CSKA, 34/13), Aleksandr Kierżakow (25, Sevilla, 48/17), Paweł Pogrebniak (25, Zenit, 10/3), Nikita Andriejew (20, Levadia, 1/0)

 

 

 

15.11.2008

Mecz towarzyski

Lokomotiw, Moskwa

 

Na towarzyskie spotkanie z Argentyną, obecnie najwyżej klasyfikowaną drużyną na świecie, wystawiłem najmocniejszy skład, by sprawdzić, w którym miejscu w światowym futbolu jesteśmy. Wyszliśmy nieco spięci, przez co już w pierwszej akcji mogliśmy stracić bramkę, jednak Akinfiejew stanął na wysokości zadania i obronił płaski strzał Messiego. Co się odwlecze, to nie uciecze — można by rzecz, gdyż już w 8. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 0:1, a strzelcem gola był Diego Milito. Pięć minut później młodszy brat, Gabirel, poszedł jego śladami, trafiając do bramki bezradnego Akinfiejewa, 0:2. W pierwszej połowie Argentyńczycy jeszcze raz pokonali bramkarza CSKA, a stało się to w 16. minucie za sprawą Diego Milito.

 

Druga połowa była znaczniej wyrównana, Rosjanie zagrali na luzie, bez presji, i postawili gościom bardzo trudne warunki. Druga połowa zakończyła się rezultatem 1:1, Javier Saviola parę minut po gwizdku rozpoczynającym tę część gry podwyższył na 4:0, a honorową bamkę w końcówce spotkania zdobył Syczew.

Rezultat wskazuje na co innego, jednak mecz był bardzo wyrównany, co mnie choć trochę pocieszało. Brakło po prostu skuteczności.

 

Rosja — Argentyna 1:4 (0:3)

8’ D.Milito 0:1

13’ G.Milito 0:2

16’ D.Milito 0:3

51’ Saviola 0:4

58’ Maxi Rodriguez ktz.

89’ Syczew 1:4

 

MoM: Diego Milito [N; Zaragoza] — 9

Sędziował: Diego Preschern

Widzów: 21264

 

Akinfiejew — Sabitow, A.Bierezucki, W.Bierezucki, Ignaszewicz (k) — Arszawin (58’ Bystrow), Żyrkow, Szyszkin (58’ Kołodin), Torbinskij (58’ Bilialetinow) — Pawliuczenko (40’ Syczew), Kierżakow (70’ Pogrebniak)

Odnośnik do komentarza

19.11.2008

Mecz towarzyski

Lokomotiw, Moskwa

 

Spotkanie towarzyskie z Irlandią było meczem ostatniej szansy dla kilku zawodników, wśród których znajdował się także Paweł Pogrebniak, gdyż słaby występ ostatecznie eliminował jego możliwość regularnej gry w pierwszej jedenastce kadry.

Irlandczycy zaatakowali nas wściekle od pierwszego gwizdka sędziego, dzięki czemu już w 4. minucie cieszyli się ze zdobytej bramki. Asystę przy trafieniu Longa zaliczył Aleksiej Bierezucki. Błędy rosyjskiej obrony grającej po raz pierwszy w takim zestawieniu zdarzały się co rusz, jednak ofensywa sbornej spisywała się co najmniej dobrze, a Colin Doyle parokrotnie, w czasie kilku ledwie minut, musiał wykazać swoje umiejętności bramkarskie, co uczynił, łapiąc każdy strzał lecący w światło jego bramki. Z każdą minutą formacja defensywna grała coraz lepiej, jednak nie ustrzegła się kolejnych błędów, a po jednym z nich w doliczonym czasie pierwszej połowy Kevin Doyle podwyższył rezultat na 2:0 dla przyjezdnych.

 

Druga połowa była znaczniej nudniejsza niż flaki z olejem, a sporadyczne i nieudolne ataki z obu stron wywoływały na twarzach większości widzów szeroki, szyderczy uśmiech. Żenująco słabo zagrał Pogrebniak, który ostatecznie przekreślił swoje szanse na miejsce w pierwszym składzie Rosji.

 

Rosja — Irlandia 0:2 (0:2)

4’ Long 0:1

45’ Doyle 0:2

 

MoM: Colin Doyle [bR; Birmingham] — 8

Sędziował: Andre Marriner

Widzów: 21287

 

Akinfiejew (k) — Sabitow, A.Bierezucki, Bugajew, Kołodin — Zyrianow, Żyrkow, Szyszkin, Torbinskij — Pogrebniak, Syczew

 

 

 

Podsumowanie roku 2008:

Bilans: 3-2-2, bramki: 14:10

Eliminacje Mistrzostw Świata: 1. [-], 7 pkt., bramki: 9:3

Ranking światowy: 34. [-]

 

Najlepszy piłkarz:

Igor Akinfiejew [bR; CSKA, 22 lata] — młody Rosjanin prezentował w tym roku równą, wyśmienitą formę (średnia ok. 7.90), zapewniając nam remis w najważniejszym w tym roku meczu, spotkaniu z Holandią. Ponadto, mimo że puścił aż dziesięć goli, był pewnym punktem zespołu, a w najważniejszych momentach nie zawodził.

 

 

Cele na rok następny:

  • potwierdzić wysoką formę w eliminacjach do Mistrzostw Świata poprzez awans do najważniejszej na całym świecie imprezy
  • pokazać, że szczęśliwy remis z Holandią nie był przypadkiem i wywieź z Amsterdamu co najmniej punkt
  • dać szansę kilku młodym, wybijającym się zawodnikom (Aleksandr Prudnikow, Anton Sosnin, Aleksandr Pawlienko, Artem Pierszyn)

3 grudnia dostałem wiadomość o głosowaniu na Piłkarza Roku na Świecie, podobnie jak wszyscy inni selekcjonerzy. Swoje głosy oddałem na Zlatana Ibrahimovića, Didiera Drogbę i Leo Messiego. Wyniki w tym prestiżowym konkursie zostaną ogłoszone po nowym roku.

Odnośnik do komentarza

Terminarz na rok 2009:

21.03.2009 — Irlandia Północna (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010) — wyjazd

25.03.2009 — Kanada (Mecz towarzyski) — wyjazd

30.05.2009 — Luksemburg (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010) — wyjazd

03.06.2009 — Słowenia (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010) — wyjazd

05.06.2009 — Holandia (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010) — wyjazd

09.09.2009 — Irlandia Północna (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010) — dom

10.10.2009 — Bułgaria (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010) — dom

14.10.2009 — Luksemburg (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010) — dom

 

 

1 stycznia 2009 roku zostały ogłoszone wyniki na Piłkarza Roku na Świecie. Pierwsze miejsce zajął Lionel Messi, który minimalnie wyprzedził z Andreę Barzagliego, zaś na trzecim stopniu podium stanął Wayne Rooney. Ja natomiast ostatecznie kompletowałem skład reprezentacji na kwalifikacyjne spotkanie z Irlandią Północną oraz towarzyski mecz z Kanadą. Powołani zostali:

 

Bramkarze:

Igor Akinfiejew (22, CSKA, 29/0), Wiaczesław Małafiejew (30, Zenit, 13/0), Anton Szunin (22, Saturn, 5/0 U-21)

 

Obrońcy:

Aleksiej Bugajew (27, Lokomotiw, 8/0), Siergiej Ignaszewicz (29, Heerenveen, 40/3), Wasilij Bierezucki (26, CSKA, 28/1), Aleksiej Bierezucki (26, CSKA, 36/0), Renat Sabitow (23, Málaga, 6/0), Iwan Czerenczikow (24, Amkar, 1/0), Denis Kołodin (27, Saturn, 10/0)

 

Pomocnicy:

Roman Szyszkin (22, Spartak, 6/0), Artem Pierszyn (21, Lokomotiw, 1/0), Władimir Bystrow (25, Spartak, 21/5), Andriej Arszawin (27, Sunderland, 36/10), Dmitrij Torbinskij (24, Spartak, 5/0), Jurij Żyrkow (25, Aston Villa, 20/3), Dinijar Bilialetinow (24, Feyenoord, 18/2), Igor Denisow (24, Lokomotiw, 5/0), Marat Izmaiłow (26, Lokomotiw, 39/3)

 

Napastnicy:

Nikita Andriejew (20, Lokomotiw, 1/0), Aleksandr Kierżakow (26, Sevilla, 49/17), Roman Pawliuczenko (27, Spartak, 17/4), Paweł Pogrebniak (25, Zenit, 12/3), Aleksandr Prudnikow (20, Spartak, 5/6 U-21), Iwan Sajenko (25, CSKA, 4/0), Dmitrij Syczew (25, CSKA, 36/14)

 

 

 

21.03.2009

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010 [4/10]

Windsor Park, Belfast

 

Rozpoczęliśmy schowani za podwójną gardą i nastawiliśmy się na szybkie kontry i, jak się później okazało, nie było to błędem, jednak jedyną bramkę w tym meczu zdobyliśmy po doskonałym rozegraniu rzutu rożnego w 28. minucie, po którym to Szyszkin zapewnił nam prowadzenie do końca pierwszej połowy.

 

I choć przez większą cześć meczu graliśmy lepiej od gospodarzy, to w drugiej odsłonie nie ustrzegliśmy się kilku błędów, które mogły i zapewne powinny zakończyć się klęską, lecz napastnicy rodem z Irlandii Północnej mieli nieskalibrowane celowniki i pudłowali niemiłosiernie, a kiedy w umieszczeniu piłki w bramce Akinfiejewa pomógł im pomocnik, Ivan Sproule, nam przyszedł z pomocą sędzia, odgwizdując spalonego i nie uznając prawidłowo zdobytej bramki. Jednak już w doliczonym czasie gry sędzia nie miałby nic do powiedzenia, lecz tego dnia szczęście mieliśmy niesamowite i ostatecznie wywieźliśmy trzy punkty z gorącego terenu. Ale jak to mówią, szczęście sprzyja lepszym.

 

Irlandia Północna [3.] - Rosja [1.] 0:1 (0:1)

28' Szyszkin 0:1

90' Syczew ktz.

 

 

MoM: Roy Carroll [bR; Middlesbrough] - 8

Sędziował: Eddie Ilderton

Widzów: 20135

 

Akinfiejew - Sabitow, A.Bierezucki, W.Bierezucki, Ignaszewicz (k) - Sajenko, Żyrkow, Szyszkin, Torbinskij - Pawliuczenko (90' Andriejew), Kierżakow (60' Syczew (90' Kołodin))

Odnośnik do komentarza

25.03.2009

Mecz towarzyski

BMO Field, Toronto (ON)

 

Kanadyjczycy, sklasyfikowani na 86. pozycji w rankingu, mieli być tylko tłem dla moich piłkarzy, mimo że szansę dostali rezerwowi, jednak wyższość naszych umiejętności piłkarskich nie podlegała dyskusji. W przeciągu pierwszych dziesięciu minut Artem Pierszyn dwukrotnie trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy. W 12. minucie Aleksandr Prudnikow potwierdził swój nieprzeciętny talent, wpisując się do protokołu meczowego. Doskonałą asystą zabłysnął Iwan Sajenko. Po strzeleniu bramki młodzi rosyjscy piłkarze nieco odpuścili, dopuszczając do kilku groźnych sytuacji, które jednak nie zostały przez Kanadę wykorzystane i do przerwy prowadziliśmy 1:0.

 

Cała druga połowa była apogeum naszej słabej gry, jednak Kanadyjczycy nie odstępowali nam poziomem gry ani na krok, toteż nie było powodów do obaw o końcowy rezultat. Spotkanie wygraliśmy, choć nie bez kłopotów, wszak w końcówce meczu zrobiło się nieco goręcej pod naszą bramką, lecz Szunin zagrał bezbłędnie. Dwóch innych zawodników mnie także zachwyciło. Iwan Sajenko, który ciągnął całą ofensywę Rosji, oraz Aleksandr Prudnikow, który ze stoickim spokojem wykończył na początku meczu dośrodkowanie tego pierwszego.

Teraz czekają nas dwa jednak nieco łatwiejsze mecze w grupie eliminacyjnej, bowiem za ponad miesiąc zmierzymy się z Luksemburgiem i Słowenią.

 

Kanada — Rosja 0:1 (0:1)

12' Prudnikow 0:1

83' Johnson ktz.

 

MoM: Aleksandr Prudnikow [NŚ; Spartak] — 8

Sędziował: César Pelegrín

Widzów: 20118

 

Szunin — Sabitow, Kołodin, W.Bierezucki (45' Bugajew), Ignaszewicz (k) — Sajenko, Bilialetinow (45' Torbinskij), Pierszyn, Izmaiłow (45' Denisow) — Andriejew (45' Pogrebniak), Prudnikow

Odnośnik do komentarza

Poczułem jedynie uderzenie czymś twardym w tył głowy, wtedy też najprawdopodobniej straciłem przytomność. Od tygodnia przebywałem w ciemnym pomieszczeniu, otrzymując zaledwie jeden posiłek dziennie. Wiedziałem, że musiałem wdepnąć w niezłe gówienko, skoro jestem tu, gdzie jestem, czyli w jakiejś piwnicy. Język, którym posługiwali się moi oprawcy, był podobno do rosyjskiego, najprawdopodniej był to język ukraiński, wiedziałem więc, że powinienem być „niedaleko” domu. Tydzień minął niesamowicie szybko, ale to zapewne przez to, że przesypiałem osiemnaście z dwudziestu czterech godzin dziennie. Moim najlepszym przyjacielem był jedynie szczur, który w spokoju wysłuchiwał moich majaczeń.

Stalowe kraty otworzyły się gwałtownie, wybudzając mnie z fantastycznego snu. Ponownie poczułem ogromny ból, tym razem zostałem uderzony jakąś drewnianą deską prosto w nos, co spowodowało krwawienie.

Odzyskałem przytomność, jednak nie do końca wiedziałem, gdzie jestem. Wiedziałem jedynie, że jestem w innym, oświetlonym pomieszczeniu. Zobaczyłem także trzech Ukraińców, dyskutujących o czymś przy butelce wódki. Jeden z nich, niski, tęgi, ubrany w garnitur, palący markowe cygaro, nijak pasował do pozostałych dwóch ubranych w dresy. Oboje wyglądali na ochroniarzy.

— Ukraińska mafia, pora zacząć zmawiać paciorek — syknąłem pod nosem.

— Witamy na Ukrainie! — rzucił jeden z "goryli", podchodząc do mnie.

Podniósł mnie razem z krzesłem i przeniósł do stolika, przy którym siedział biznesmen. Drugi z ochroniarzy rozwiązał mi ręce. W pierwszej chwili pojawiła się myśl, by uciekać, jednak uświadomiłem sobie, że nie warto, kiedy wstając gwałtownie z krzesła zostałem potraktowany popielniczką. Następnie ich szef w nalał mi wódki do szklanki, włożył do ust kubańskie cygaro i położył przed nosem świstek papieru z wiecznym piórem. Grzecznie poprosił o podpis, ja jednak powiedziałem, że musze przeczytać ten dokument. Zanim zdążyłem rzucić okiem na pierwsze zdanie, otrzymałem mocny cios w prawy policzek. Wiedziałem, że tak czy tak muszę złożyć podpis. W kontrakcie zdążyłem ujrzeć jeden znajomy mi napis - Vyscha Liha. Okazało się bowiem, że wspomniany biznesmen był prezesem jednego z szesnastu klubów ukraińskiej pierwszej ligi. Błyskawicznie podpisałem się w odpowiednim miejscu, Petro, bo tak miał na imię prezes klubu, w którym przyjdzie mi teraz pracować, złożył podpis obok mojego, uścisnął moją obolałą rękę i niesamowicie szczęśliwy i uradowany krzyknął „witamy na pokładzie!” i rzucił się na mnie, obściskując i całując przeróżne części mego ciała. Piętnaście minut później, ubrany już w czysty garnitur, siedziałem obok Petra w Mercedesie klasy C. Wiedziałem, że podpisałem kontrakt z dość bogatym klubem, co mnie cieszyło niezmiernie. Miasto, przez które przejeżdżaliśmy, było piękne. Ogrom starych, zadbanych kamienic wywarł na mnie ogromne wrażenie. Jak się później okazało, trafiłem do Lwowa.

Samochód skręcił w bramę, która natychmiast się otwarła. Naszym oczom ukazał się piękny, oszklony budynek, na górze którego widniał ogromny napis „Карпати Львів”. Byłem na miejscu. Przyjdzie mi tu spędzić kolejne dwa lata, bowiem kontrakt, wmyśl którego mam zarabiać €6,000 miesięcznie, obowiązywał do 30 czerwca 2011 roku.

Odnośnik do komentarza

Karpaty Lwów to klub założony w roku 1963, który jeden raz zajął miejsce na podium w pierwszej lidze ukraińskiej, ponadto dwukrotnie docierał do finału Pucharu Ukrainy, w którym, niestety, doznawał porażki.

Obecnie drużyna, na siedem kolejek przed końcem, zajmuje 14. miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową mamy dwa punkty przewagi. Klub posiada niezłe zaplecze treningowe oraz akademię piłkarską, z której co roku przychodzą utalentowani nastolatkowie. Stadion może pomieścić 28051 ludzi. Finanse klubu są w doskonałej formie - €6,056,985, pozostające na koncie klubu, powodowało długą stabilność finansową, a przeznaczone na transfery €2,433,977 pozwalało na gruntowną przebudowę drużyny. Natomiast budżet płacowy wynosi €174tys. miesięcznie, a na płace wydajemy obecnie €176tys. miesięcznie. Sztab szkoleniowy także prezentuje się przyzwoicie, mam bowiem do dyspozycji asystenta, sześciu trenerów, pięciu fizjoterapeutów oraz czterech scoutów. Gorzej jest już wszakże z piłkarzami, gdyż umiejętności niektórych pozostawiają wiele do życzenia.

 

 

Wstępne rozpoznanie sił, czyli przegląd kadr:

 

Bramkarze:

Ta pozycja jest stosunkowo mocno obsadzona, bowiem do dyspozycji mam byłego reprezentanta Polski, Macieja Nalepę (BR, POL, 31 lat), oraz niespełnioną nadzieję ukraińskiej piłki, Dmitro Kozaczenkę (BR, UKR, 26). Jednak nie do końca byłem przekonany o ich bramkarskich umiejętnościach, toteż ściągnąłem z wypożyczenia piekielnie utalentowanego Andrija Nowaka (BR, UKR, 20), który miał zająć miejsce w pierwszym składzie do końca obecnego sezonu.

 

Obrońcy:

Najmocniejsza formacja drużyny. Siedmiu równych defensorów powodowało, że nie miałem się czego obawiać. Jedynym problemem był brak dwóch, trzech utalentowanych zawodników. Jedynym młodzianem, najlepszym obrońcą zresztą, był Maksym Kowaliow (O Ś, DP, UKR, 20), wychowanek donieckiego Szachtara, który przez tym sezonem dołączył do nas na zasadzie wolnego transferu. Jego partnerem na środku obrony miał być Mikołaj Iszczenko (LB, O Ś, UKR, 26), jednak dwumiesięczna kontuzja eliminowała go z gry do końca rozgrywek, więc zastępować go będzie doświadczony Kakhaber Mjavanadze (O Ś, DP, GEO, 30). Po bokach obrony biegać będą Oleksandr Połowkow (O/WO P, UKR, 29) i niebywale wszechstronny Aleksandr Jurewicz (O LŚ/WO L, DP, P LŚ, BLR, 29). W obwodzie pozostawali jeszcze Siergiej Laszczenkow (OŚ, MDA, 29) i Artem Fiedorczenko (O Ś, DP, UKR, 28).

 

Pomocnicy:

Druga linia to najsłabszy punkt zespołu. Miałem do dyspozycji wszakże zaledwie pięciu piłkarzy, z których najlepiej prezentował się Aleksiej Suczkow (WO/P L, BLR, 27). Pozostałym zafundowałbym bilet na najbliższy lot do Rosji. Armen Akopian (DP, UKR, 29) i Michajło Kopolewec (OP L, UKR, 25) lubowali się w piciu wódki na czas oraz podrywaniu okolicznych panienek. Igor Czumaczenko (OP PŚ, UKR, 32) był sercem drużyny, jednak tylko i wyłącznie z pozycji, na której spisuje się najlepiej, a Samson Godwin (DP, NGA, 25) robił za maskotkę drużyny.

 

Napastnicy:

Ilość napastników w pierwszej drużynie może nie zachwycała, było ich bowiem czterech, lecz ich możliwości były bardzo duże. Leonid Kowiel (N, BLR, 22) i Batista (N, BRA, 28) byli podstawową parą napastników, jednak nie musiałem martwić się o ich ewentualne kontuzje, gdyż zarówno Maksym Feszczuk (N, UKR, 23), jak i Hristian Kirowski (N, MKD, 23) nie odstawali zbytnio od podstawowych snajperów.

 

 

Wnioski:

Trzeba wymienić cała linię pomocy, trzeba również zatrudnić kilku utalentowanych obrońców.

 

 

Pierwszym oficjalnym meczem, w którym poprowadzę zespół, będzie mecz z Czornomorcem Odessa, ekipą okupującą trzecie miejsce tabeli. Tabeli, która aktualnie wygląda tak:

| Poz   | Inf   | Zespół			 |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	|	   | Szachtar		   |	   | 23	| 15	| 5	 | 3	 | 41	| 18	| +23   | 50	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|	   | Dynamo Kijów	   |	   | 23	| 14	| 5	 | 4	 | 41	| 19	| +22   | 47	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Czornomoriec	   |	   | 23	| 13	| 6	 | 4	 | 46	| 25	| +21   | 45	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | Metalurh Donieck   |	   | 23	| 13	| 6	 | 4	 | 48	| 28	| +20   | 45	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|	   | Dnipro			 |	   | 23	| 11	| 10	| 2	 | 41	| 21	| +20   | 43	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|	   | Worskla			|	   | 23	| 11	| 7	 | 5	 | 41	| 29	| +12   | 40	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.	|	   | Metalist		   |	   | 23	| 8	 | 7	 | 8	 | 37	| 37	| 0	 | 31	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.	|	   | Tawria			 |	   | 23	| 8	 | 5	 | 10	| 27	| 30	| -3	| 29	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.	|	   | Zoria Ługańsk	  |	   | 23	| 8	 | 4	 | 11	| 29	| 46	| -17   | 28	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |	   | Metalurh Zaporoże  |	   | 23	| 7	 | 7	 | 9	 | 33	| 38	| -5	| 28	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |	   | FK Charków		 |	   | 23	| 7	 | 5	 | 11	| 27	| 43	| -16   | 26	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |	   | Arsenal Kijów	  |	   | 23	| 7	 | 4	 | 12	| 32	| 35	| -3	| 25	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |	   | Krywbas			|	   | 23	| 7	 | 4	 | 12	| 29	| 40	| -11   | 25	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |	   | KARPATY			|	   | 23	| 6	 | 4	 | 13	| 31	| 39	| -8	| 22	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |	   | Wołyń			  |	   | 23	| 5	 | 5	 | 13	| 28	| 44	| -16   | 20	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |	   | Energetyk Bursztyn |	   | 23	| 1	 | 2	 | 20	| 13	| 52	| -39   | 5	 | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...