Skocz do zawartości

Trening


bufu

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawne testy jednego z uzytkowników forum SI wykazały, że postępy zawodników zależą tylko i wyłącznie od różnicy między PA a CA tego zawodnika oraz natężenia treningu. Tylko i wyłącznie. Nie ma kompletnie znaczenia jakich trenerów zatrudnimy czy będziemy stosować oddzielne reżimy treningowe dla poszczególnych grup zawodników. Wydaje się to niesamowite, ale testy nie kłamią. Poza tym, z moich obserwacji, wynikałoby, że ta teoria jest całkiem słuszna.
Szczerze w ostatnim czasie też to zauważyłem, ale dobrze że jakaś osoba to potwierdziła. Mam rozumieć że grasz teraz na defultowym treningu?
Odnośnik do komentarza
Niedawne testy jednego z uzytkowników forum SI wykazały, że postępy zawodników zależą tylko i wyłącznie od różnicy między PA a CA tego zawodnika oraz natężenia treningu. Tylko i wyłącznie. Nie ma kompletnie znaczenia jakich trenerów zatrudnimy czy będziemy stosować oddzielne reżimy treningowe dla poszczególnych grup zawodników. Wydaje się to niesamowite, ale testy nie kłamią. Poza tym, z moich obserwacji, wynikałoby, że ta teoria jest całkiem słuszna.
Szczerze w ostatnim czasie też to zauważyłem, ale dobrze że jakaś osoba to potwierdziła. Mam rozumieć że grasz teraz na defultowym treningu?

 

Na razie to czekałem na łatkę :kekeke: Domyślny trening byłby chyba wystarczający (zgodnie z tym co zaprezentowano w podanym linku), pod warunkiem, że natężenie ogólne byłoby nie większe niż maksymalne średnie (większe równa się kontuzje) ani nie mniejsze od '6' (czyli chyba poniżej minimalnego średniego - zaczyna się spadek umiejętności). I to by było wystarczające by wyciągnąć maksimum z zawodników, przynajmniej jeśli chodzi o przyrost atrybutów zawodników w ciągu sezonu. Istnieje bowiem jeszcze coś takiego jak 'reshaping' czyli zmiana atrybutów nie tylko na plus (np. przyrost atrybutów ofensywnych przy jednoczesnym spadku atrybutów defensywnych, gdy CA zawodnika będzie zbliżone do jego PA). Testy tego nie potwierdziły ani temu nie zaprzeczyły. Tak więc może gdzieś tam jest jakiś wpływ zróżnicowanych reżimów na zmiany atrybutów. Ja osobiście czegoś takiego w wyraźny sposób nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza

Trudno byłoby nie uwierzyć jakiemuś dobremu testerowi, ale chcę zaznaczyć. że to jest gówno prawda! To znaczy, może w przypadku trenerów trochę tak. Zresztą trening w ogóle jest zjeb***. mam mianowicie takiego piłkarza jak Lauri Dalla Valle. Kupiłem go na początku gry za pół darmo. Miał wtedy 15 lat. Teraz ma lat 18. Jest to spory talent, który na początku gry ma różnicę PA do CA ok. 100 albo i więcej. Jaki efekt treningu? W ciągu trzech sezonów rozwinął się nieznacznie. Niektóre atrybuty wzrosły mu o 3-4 a niektóre w ogóle nie wzrosły. Np. atrybut technika nie wzrósł mu prawie w ogóle a jest u niego jednym ze słabszych. Najbardziej rośnie mu jumping z tego co zauważyłem. Generalnie jednak jak na trzy lata treningu nie rozwinął się bardzo, a np. taki Bogdan Stancu rozwija się fantastycznie (niestety nie w moim klubie). Mam też dwóch fantastycznych DPś. Kupiłem ich mniej więcej w tym samym czasie. Jeden ma PA ok. 165 a drugi ok. 180. Różnica pomiędzy PA i CA jest spora bo dla jednego 60 a dla drugie 70. Są u mnie już dwa lata jak się nie rozwijali tak się nie rozwijają. Co najwyżej podskakują im pojedyńcze atrybuty. I w ogóle nie wiem co zrobić z ich atrybutami fizycznymi jak szybkość i przyspieszenie. W ogóle im nie rośną a gdyby nie słabe atrybuty fizyczne to byłyby z nich niezłe kozaki :) . I jeszcze jeden wygenerowany zawodnik. Środkowy obrońca. PA = 172. Czyli powinien wyrosnąć z niego niezły kozak. Przychodząc do mnie dwa i pół roku temu miał 18 lat. Świetnie się zapowiadał, myślałem, że jak szybko poprawi swoje atrybuty fizyczne to będzie z niego kozak. A tu lipa. Przez ten czas jak u mnie jest prawie w ogóle się nie rozwinął a przynajmniej nie tak jak trzeba. Teraz to już stary zgred więc nie ma co na niego liczyć ;( Stosowałem trening na medium lub troche powyżej medium training workload. Zupełnie nie wiem co mam z tym zrobić ;( A teraz jeszcze jak wszedł patch i wszystkim spadną atrybuty ;(

Odnośnik do komentarza
k. Zresztą trening w ogóle jest zjeb***. mam mianowicie takiego piłkarza jak Lauri Dalla Valle. Kupiłem go na początku gry za pół darmo. Miał wtedy 15 lat. Teraz ma lat 18. Jest to spory talent, który na początku gry ma różnicę PA do CA ok. 100 albo i więcej. Jaki efekt treningu? W ciągu trzech sezonów rozwinął się nieznacznie. Niektóre atrybuty wzrosły mu o 3-4 a niektóre w ogóle nie wzrosły. Np. atrybut technika nie wzrósł mu prawie w ogóle a jest u niego jednym ze słabszych. Najbardziej rośnie mu jumping z tego co zauważyłem. Generalnie jednak jak na trzy lata treningu nie rozwinął się bardzo, a np. taki Bogdan Stancu rozwija się fantastycznie (niestety nie w moim klubie).

 

Skoro u Ciebie się słabo rozwijają, a u innych lepiej, to może wina Twoich trenerów, bądź źle dopasowanego treningu :>?

Odnośnik do komentarza
Legia i wszystko jasne. Trudno żeby w polskich klubach z tak fatalną bazą zawodnicy osiągali maksimum swoich możliwości.

 

Ale przecież ten gościu z niedawnych testów napisał, że warunki treningowe mają znaczenie tylko, gdy są naprawdę słabe, wtedy atrybuty piłkarzy spadają. A poza tym pisze, że.... już sam nie wiem. trenerzy świetni. Tomas Galasek, Scardache, Holovko etc. naprawdę dobrzy i tylko jeden z moich trzynastu trenerów ma pracę z młodzieżą poniżej 10. Czyżby aż tak wielki wpływ na rozwój piłkarza miały warunki treningowe? Przecież w Polsce nigdy nie było dobrych a jednak jakieś talenciki wypywały. Chociaż może coś w tym jest. Matusiak wystrzelił dopiero jak miał 24 lata. Trzeba czekać.

 

Co do bazy treningowej to muszę zaznaczyć, że gra ma buga. Kilka razy podczas sezonu 2009/2010 mówiłem zarządowi, że trzeba poprawić bazę treningową dla seniorów, a oni twierdzili, że rzeczywiście jest słaba i trzeba ją rozwinąć. Po zakończeniu tego sezonu zarząd oświadczył, że jest zaplanoana inwestycja rozbudowy bazy treningowej i w ciągu kilku miesięcy powinni skończyć. Minęły trzy miesiące i nic się nie stało. Minęły cztery miesiące i mówię im ponownie, że trzeba rozbudować bazę treningowej, a oni jakby zdziwieni o co mi chodzi odpowiadają oczywiście, że trzeba rozbudować :/ Załamać się można. To jest wielki bug gry. Przecież w banku klubu jest sporo pieniędzy i nic zresztą nie stoi na przeszkodzie, żeby budować nowe boiska i zaplecze treningowe non-stop, a tutaj taka opieszałość. Szlag mnie trafia. Jakby nie można było zrobić czegoś raz o porządnie. Albo mówię im, że trzeba rozwinąć bazę dla młodych (good youth facilities) a oni mi odpowiadają, że jest najlepsza w lidze. A co mnie obchodzi to, że jest najlepsza w lidze. Powinna być najlepsza... w europie środkowej. Kretyńska gra!

Odnośnik do komentarza

No tak niby to ma jakiś sens, ale w ciągu trzech i pół roku pomimo moich wielkich i ciąglych próśb bazy rozbudowali tylko raz. dla seniorów z przeciętnej na zadowalającą, a dla juniorów z zadowalającej w dobrą. Nie wydaje kasy na transfery po to, żeby była kasa m.in. na rozbudowę bazy a oni sobie w kulki lecą..

Odnośnik do komentarza
dla seniorów z przeciętnej na zadowalającą

 

Zmniejszyli ? Zadowalająca jest gorsza od przeciętnej :)

 

Obiekty treningowe mają następujące poziomy:

1-2 podstawowe

3-5 dosyć podstawowe

6-9 zadowalające

10-12 przeciętne

13-15 dobre

16-20 doskonałe

 

A szkółka juniorów podobnie:

1-2 mizerna

3-5 podstawowa

6-9 zadowalająca

10-13 przeciętna

14-16 dobra

17-19 doskonała

20 najnowocześniejsze obiekty młodzieżowe

Odnośnik do komentarza

kiedy prośba do zarządu o rozbudowe bazy treningowej zostanie przyjeta?

mam tu na mysli sytuację, gdy grę zaczynamy od nowa, mamy "wyjściową" reputację a warunki finansowe klubu sa dobre?

czy to kwestia wyników drużyny- zrealizowanie celu zarządu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli baza jest słaba, zarząd ma dużo kasy to mogą od razu ci dać wiadomość że zgadzają się z twoimi poglądami. Po 3. miesiącach będziesz poziom wyżej. Jeśli natomiast będą zdania że jeszcze nic nie osiągnąłeś, a baza jest najlepsza w kraju (bzdura, tu powinni dawać najlepszą na świecie) to mogą odrzucić twoją prośbę.

Gdy zaczynałem sezon Lechem to na początku również odrzucili moją prośbę o modernizację bazy treningowej, gdy zdobyłem Puchar Polski i Superpuchar Polski to zarząd przyznał mi rację i tak po paru sezonach z zadowalającej przeskoczyłem na dobrą bazę. A prace nad ulepszaniem nadal trwają...

Odnośnik do komentarza

No dobra już mi wybudowali:) Teraz Legia na pewno zdobędzie Ligę Mistrzów;)

 

Z innej beczki. Jak stosujecie "tutoring" - uczenie młodych piłkarzy przez starych. Ja np. mam samych młodych piłkarzy, więc czy się opłaca, żeby ci którzy więcej grają uczyli tych mniej grających? Macie jakieś reguły? I czy to jest pomocne?

Odnośnik do komentarza

Ja mam taką regułę że opiekę nad młodszym graczem przydzielam starszemu. Najlepiej po trzydziestce ma on te doświadczenie mentalne.

Jeśli masz samych młodych to chyba nie warto. A, jak już to przydzielać jakimś wyróżniającym się talentom z drugiej drużyny. Przypominam jednak że po jakimś czasie współpracy może przyjść do klubu komunikat że uczeń nie za dużo nauczył się od mentora itp. A, co za tym idzie mogą oboje działać sobie na nerwy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...