Skocz do zawartości

The Golden Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

27.06.2008

 

Za trzydzieści tysięcy euro wykupiłem z FC KooTeePee zdolnego napastnika Teemu Pukkiego.

 

28.06.2008

 

Aż 130 tysięcy musiałem wyłożyć za bardzo zdolnego stopera Mikko-Ville Hyyhonena. Jego klub, Tampere United, o dziwo, nawet nie walczył o niego. Mam nadzieję, że nie będzie za bardzo narzekać, bo na razie nie ma większych szans na grę. Duet Myntti – Makela jest ostatnio w nieziemskiej formie.

 

 

WYNIKI MISTRZOSTW EUROPY 2008:

 

Faza grupowa

 

Dużą niespodzianką było odpadnięcie Włochów tylko ze względu na gorszy bilans bramkowy, nieco mniejszym zaskoczeniem było wypadnięcie Anglii za burtę. Przegrała batalię w „grupie śmierci”.

 

Fazy pucharowe

 

Zaskakująco dobrze radzili sobie Belgowie, którzy najpierw po karnych pokonali Rosjan, a potem przegrali z Hiszpanią, ale dopiero po dogrywce.

 

30.06.2008

 

FC Lahti – MyPa [Veikkausliiga 11\26]

 

Matsi – Haarala, Cleber, Myntti, Makela – Lagerblom, Kaijalainen, Koskinen (k), Hakala – Moussoro, Parikka

 

Ten mecz miał dla nas duże znaczenie. Zależało od niego czy będziemy w stanie wygrać ligę. Media także interesowały się tym meczem, nic dziwnego, że został wyemitowany na żywo w telewizji. Przeprowadziłem tylko jedną zmianę, kontuzjowanego Paatelainena zastąpił Parikka. Zaczęło się jednak nieciekawie, bo od ciągłych ataków rywali. Początkowo nic z tego nie wynikało, ale wystarczył jeden błąd, i goście objęli prowadzenie. Gdzie byli obrońcy? Zaczęliśmy szukać szansy na gola, najlepszą miał Hakala, jednak młody pomocnik uderzył fatalnie.

W drugiej połowie już nie pozwoliliśmy rywalom na swobodne atakowanie, ze zwierzyny staliśmy się myśliwym. Myśliwym, który pudłuje z pięciu metrów do ogromnego jelenia. Zawodził Parikka, toteż zastąpił go Petrescu, a będącego nie w formie Kaijalainena Danilo. Właśnie ta dwójka przeprowadziła akcję dającą nam remis. Brazylijczyk obsłużył napastnika świetnym podaniem, a Petrescu uderzył płasko po ziemi. Piłka uderzyła w słupek i wpadła do siatki. Potem obie drużyny grały równie słabo, toteż kibice nie doczekali się wielu akcji.

 

FC Lahti – MyPa (1:1)

 

MoM: Tero Karhu [MyPa]

Odnośnik do komentarza

01.07.2008

 

Tatu Makela Piłkarzem Czerwca, Cleber drugie miejsce.

 

W Jedenastce Miesiąca dominacja, siedmiu(!) piłkarzy w pierwszej jedenastce!

Matsi, Cleber, Myntti, Makela, Kaijalainen, Hakala, Moussoro

 

Moja skromna osoba zajęła drugie miejsce w konkursie na Menedżera Miesiąca.

 

03.07.2008

 

FC Lahti – HJK Helsinki [Veikkausliiga 12\26]

 

Matsi – Haarala, Cleber, Hyyhonen, Makela – Lagerblom, Kaijalainen, Koskinen (k), Hakala – Moussoro, Parikka

 

Mecze z HJK zawsze mają ten dodatkowy smaczek. Nawet jeżeli nasze starcia nie są pojedynkiem lidera z wiceliderem. Po dosyć niepewnym występie Mynttiego szansę gry otrzymał Hyyhonen. Już pierwsza nasza akcja zakończyła się golem. Lagerblom do Moussoro, ten zszedł na skrzydło i niczym rasowy skrzydłowy dośrodkował na nogę Parikki. Młody napastnik ośmieszył obrońcę, po czym lekkim strzałem pokonał bramkarza. Więcej takich sytuacji przed przerwą nie mieliśmy, bowiem wszystkie piłki zdołali wybić obrońcy.

Po przerwie świetnie zdobyliśmy drugiego gola, a konkretnie Moussoro. Dobrze przejął źle podaną piłkę do bramkarza. Liczyłem na łatwe trzy punkty…Znów nie było mi dane. Straciliśmy dwie bramki. DWIE bramki z przysłowiowej dupy. Najpierw po „genialnym” podaniu Hyyhonena do bramkarza [widział, że czai się tam rywal, podał do przeciwnika], a potem po zbyt mocnym wybiciu piłki z autu. Napastnika nie powstrzymał ani Makela, ani Hyyhonen. Porażka…

 

FC Lahti – HJK Helsinki (2:2)

 

MoM: Kwadwo Poku [HJK]

Odnośnik do komentarza

04.07.2008

 

Matsi doznał jakiegoś urazu twarzy i wyleciał z gry na tydzień.

 

06.07.2008

 

AC Alliansi – FC Lahti [Veikkausliiga 13\26]

 

Overstrom – Haarala, Cleber, L Lagerblom, Makela – P Lagerblom, Danilo, Koskinen (k), Hakala – Moussoro, Parikka

 

Znów przeprowadziłem kilka zmian. Do składu wrócił Lasse Lagerblom, zaś Kaijalainena zastąpił Danilo. Mecz miał być trudny, z gospodarzem nie wygraliśmy nawet w meczu u siebie, gdzie przegraliśmy 0:1.

Rywale od razu przeprowadzili groźną akcją, licząc na to, że mniej doświadczony Overstrom przepuści strzał zza pola karnego. Ich niedoczekanie. Odwdzięczyliśmy się im składną akcją prawym skrzydłem. Dośrodkowanie Haarali do Moussoro zaskoczyło golkipera rywali na tyle, że ledwo zdołał wybić piłkę na róg. Akcja szybko przeniosła się pod nasze pole karne, i, niestety, przyniosła efekt w postaci ładnej bramki z dwudziestu metrów. Nikt nie krył pomocnika gospodarzy.

Po przerwie działo się niewiele. Niekorzystnie wypadł Petrescu, który pograwszy kilkanaście minut opuścił boisko z dwiema kartkami na koncie. Beznadziejne spotkanie.

 

AC Alliansi – FC Lahti (1:0)

 

MoM: Juska Savolainen [Alliansi]

 

Petrescu może pożegnać się z tygodniówką. Piłkarz przyjął to ze zrozumieniem, i wykazał chęć poprawy. Oby…

 

TABELA LIGOWA PO 13 KOLEJKACH:

| Poz   | Inf   | Zespół		 |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	|	   | MyPa 47		|	   | 13	| 9	 | 4	 | 0	 | 24	| 8	 | +16   | 31	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|	   | FC Lahti	   |	   | 13	| 8	 | 3	 | 2	 | 33	| 10	| +23   | 27	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | FC Inter Turku |	   | 12	| 7	 | 2	 | 3	 | 22	| 18	| +4	| 23	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | AC Allianssi   |	   | 13	| 4	 | 7	 | 2	 | 19	| 15	| +4	| 19	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|	   | Tampere United |	   | 10	| 4	 | 6	 | 0	 | 14	| 8	 | +6	| 18	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|	   | HJK Helsinki   |	   | 11	| 4	 | 5	 | 2	 | 12	| 7	 | +5	| 17	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.	|	   | FC Haka		|	   | 13	| 4	 | 4	 | 5	 | 24	| 23	| +1	| 16	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.	|	   | FC KooTeePee   |	   | 12	| 4	 | 4	 | 4	 | 19	| 18	| +1	| 16	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.	|	   | KuPS Kuopio	|	   | 13	| 4	 | 4	 | 5	 | 15	| 18	| -3	| 16	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |	   | AC Oulu		|	   | 12	| 4	 | 3	 | 5	 | 19	| 26	| -7	| 15	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |	   | FF Jaro		|	   | 12	| 3	 | 4	 | 5	 | 15	| 20	| -5	| 13	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |	   | VPS Vaasa	  |	   | 12	| 2	 | 1	 | 9	 | 11	| 26	| -15   | 7	 | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |	   | Rakuunat	   |	   | 12	| 1	 | 2	 | 9	 | 11	| 25	| -14   | 5	 | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |	   | RoPS Rovaniemi |	   | 12	| 0	 | 5	 | 7	 | 5	 | 21	| -16   | 5	 | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Lider nam ucieka…

Odnośnik do komentarza

10.07.2008

 

Chazar – FC Lahti [Puchar UEFA pierwsza runda kwalifikacyjna 1\2]

 

Overstrom – Haarala, Cleber, L Lagerblom, Makela – P Lagerblom, Danilo, Koskinen (k), Hakala – Moussoro, Paatelainen

 

Początek należał zdecydowanie do gospodarzy. Amatorzy z Azerbejdżanu rozpracowali moją obronę i zdołali oddać strzał. Bardzo niecelny strzał. Mimo wszystko nie powinniśmy rywalom pozwalać na tak wiele. Azerowie cisnęli nas niemiłosiernie, a jakoś udało nam się strzelić kilka goli. Najpierw do siatki trafił Moussoro po dobrym podaniu Paatelainena. Potem bramkarza pokonał nasz drugi napastnik, wykorzystując dobrą asystę Lagerbloma. Ostatnią bramkę z rzutu karnego zdobył Haarala.

Ten mecz uświadomił mi, że coś się w naszej grze popsuło. Wiadomo, liczy się efekt, jednak jestem zdania, że lepszy zespół skopałby nam dupę tak, że szkoda gadać…

 

Chazar – FC Lahti (0:3)

 

MoM: Hannu Haarala

 

16.07.2008

 

KuPS Kuopio – FC Lahti [Veikkausliiga 14\26]

 

Overstrom – Haarala, Cleber, L Lagerblom, Makela – P Lagerblom, Danilo, Koskinen (k), Alomerović – Moussoro, Paatelainen

 

Mecz się nam nie układał. Słaba forma wciąż nas prześladowała. Gospodarze na papierze mieli właściwie tylko jeden atut – bramkarza. Mimo tego zepchnęli nas do głębokiej defensywy, raz za razem zasypując Overstroma gradem strzałów. Dużo szczęścia i nieco umiejętności wystarczyło, żeby nic nie wpadło. Z naszą grą było naprawdę cieniutko, co podanie to strata. Jak już udało się przedostać pod pole karne rywali, to kapitalnie interweniował ich bramkarz.

Znów bardzo szczęśliwie wygraliśmy. Moussoro ładnie zgrał piłkę do Parikki, a młody zawodnik pewnie pokonał golkipera gospodarzy. Choć na pewno nie bez znaczenia była czerwona kartka obrońcy rywala.

 

KuPS Kuopio – FC Lahti (0:1)

 

MoM: Lasse Lagerblom

Odnośnik do komentarza

17.07.2008

 

Po ostatnim dość słabym meczu puściły mi nerwy, i dobitnie dałem do zrozumienia zawodnikom, że nie życzę sobie takiej gry. W odpowiedzi kilku zawodników stwierdziło, że jestem niesprawiedliwy, a Danilo zaczął głośno myśleć o zmianie klubu.

 

20.07.2008

 

Rakuunat – FC Lahti [Veikkausliiga 15\26]

 

Matsi – Haarala, Cleber, L Lagerblom, Makela – P Lagerblom, Danilo, Koskinen (k), Alomerović – Moussoro, Parikka

 

Od razu zaczęliśmy szturm na bramkę gospodarzy. Pierwszy spróbował Parikka, jednak mało celnie. Chwilę później dobrą okazję miał Moussoro, lecz również on spudłował. Dopiero druga próba Parikki dała nam bramkę. Świetnie zagrał mu Benińczyk. Rywale nie zdążyli ochłonąć jak stracili drugiego gola. Tym razem instynktem snajperskim popisał się Kaijalainen po dobrym dośrodkowaniu Haarali.

Po przerwie gospodarze zdobyli bramkę, w tak banalny sposób, że zwątpiłem w swoją drużynę. Na szczęście był to jedyny słaby moment gry. Dołożyliśmy rywalom kolejne dwie bramki. Wpierw Haarala wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu naPaatelainenie. Później sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość pokonując golkipera mierzonym strzałem.

 

Rakuunat – FC Lahti (1:4)

 

MoM: Jarkko Koskinen

Odnośnik do komentarza

21.07.2008

 

Lasse Lagerblom rozciął sobie dłoń podczas starcia z rywalem. Odpocznie od futbolu przez tydzień.

 

24.07.2008

 

FC Lahti – Chazar [Puchar UEFA pierwsza runda kwalifikacyjna 2\2]

 

Matsi – Haarala, Holmvik, Hyyhonen, Makela – P Lagerblom, Kaijalainen, Koskinen (k), Alomerović – Moussoro, Parikka

 

Awans dalej w pucharze mieliśmy prawie pewny, ale nie mogliśmy spocząć na laurach. Trzeba było wygrać, najlepiej wysoko. Pierwszą okazję na gola miał Moussoro po asyście Kaijalainena, jednak Benińczyk uderzył nieco zbyt mocno. Jednak za drugim razem już się nie pomylił, pewnie dobijając strzał Parikki. Nasz afrykański napastnik wyraźnie był dzisiaj w gazie. Kręcił obrońcami rywali jak chciał. Niewiele brakowało, żeby podwyższył prowadzenie. Piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki. Co nie udało się Moussoro, udało się Kaijalainenowi. Nasz skrzydłowy bardzo ładnie przymierzył z rzutu wolnego. Po chwili o sobie przypomniał Alomerović. Znów kapitalnie przymierzył z trzydziestu metrów.

W drugiej połowie swoją cegiełkę dołożył Koskinen, który ze skraju pola karnego dobił uderzenie Moussoro. Wpuściłem na boisko rezerwowych, i prawie natychmiast przyniosło to efekt w postaci szóstej bramki. Paatelainen świetnie wykorzystał dośrodkowanie Clebera. Gwóźdź do trumny rywalom wbił Parikka, strzelając ładnego gola w doliczonym czasie gry.

Nareszcie zagraliśmy na poziomie.

 

FC Lahti – Chazar (6:0)

 

MoM: Assim Alomerović

Odnośnik do komentarza
Masz jeszcze sporo czasu, dasz rade zaliderować, wierzę w ciebie! :)

 

And WTF is Chazar?

 

1) Dam, dam :P

 

2) Azerowie ;P

 

25.07.2008

 

W drugiej rundzie Pucharu UEFA zagramy z OFK Belgrad. Serbowie są jak najbardziej do przejścia.

 

28.07.2008

 

FC Lahti – FC KooTeePee [Veikkausliiga 16\26]

 

Matsi – Haarala, Holmvik, Hyyhonen, Makela – P Lagerblom, Kaijalainen, Koskinen (k), Alomerović – Moussoro, Parikka

 

Szybko próbowaliśmy wcisnąć piłkę do bramki, a konkretnie Moussoro, jednak rywale w ostatnim momencie zdołali wybić piłkę. Potem nieźle uderzał z dystansu Lagerblom, tym razem to bramkarz uratować gości przez wpuszczeniem łaciatej do siatki. Rywale nie byli w stanie wyjść ze swojej połowy. Wiedziałem, że prędzej czy później zdobędziemy gola, i nie pomyliłem się. Po kwadransie gry Haarala świetnie dośrodkował do Moussoro, a ten już wiedział, co zrobić z piłką.

Rywale bardzo umiejętnie murowali swoją bramkę, i choć mieliśmy wiele sytuacji bramkowych to nie zdołaliśmy umieścić piłki w siatce. Udało się to dopiero Paatelainenowi, który wykorzystał dośrodkowanie Danilo. Mieliśmy naprawdę ogromną przewagę.

 

FC Lahti – FC KooTeePee (2:0)

 

MoM: Kabirou Moussoro

Odnośnik do komentarza
I tak trzymaj! Bo się do tej Finlandii przejadę! :P

 

Wpiedziel chcesz? :keke:

 

BTW. Mógłbyś sprawdzić jak u Ciebie trzyma się Jussi-Pekka Savolainen (chyba P-Lirot), w CM03/04 po kilku latach dobrego treningu grał na pełnym kozaku.

 

http://img79.imageshack.us/my.php?image=12...07142315xl7.jpg - od 2004 w Tampere United, kozaczenia nie stwierdzono.

Odnośnik do komentarza

Power 100%

 

***

 

01.08.2008

 

Lasse Lagerblom trzeci w konkursie na Piłkarza Miesiąca

Zostałem uznany Menedżerem Lipca.

 

03.08.2008

 

FC Lahti – VPS Vaasa [Veikkausliiga 17\26]

 

Matsi – Haarala, Holmvik, Hyyhonen, Makela – P Lagerblom, Kaijalainen, Koskinen (k), Alomerović – Moussoro, Parikka

 

Rywali już w trzeciej minucie próbował zaskoczyć Alomerović, mocnym strzałem z rzutu wolnego. Bramkarz jednak z trudem sparował strzał. Tylko na moment zdołali odwlec egzekucję. Holmvik dośrodkował piłkę w stronę Moussoro, Benińczyk zgrał ją do Parikki, a młody napastnik lekkim technicznym uderzeniem ulokował łaciatą za plecami golkipera. Po chwili znów swoją szansę miał Alomerović, lecz chybił z okolic piątego metra, posyłając piłkę w trybuny. Luksemburczyk powinien pobierać nauki strzelania goli od Moussoro. Nasz napastnik ładnie głową zamienił dośrodkowanie Kaijalainena na gola. Benińczyk mógł podwyższyć nasze prowadzenie, gdy sędzia podyktował jedenastkę po faulu na zawodniku z Afryki. Niestety uderzył wprost w bramkarza.

Tuż po przerwie wyśmienitą sytuację strzelecką otrzymał Parikka po świetnym dośrodkowaniu Kaijalainena, ale snajper ją zmarnował, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. Kolejną okazję otrzymał po podaniu Haarali, jednak również wtedy nie zdobył gola. Później jeszcze kilka szans na bramkę mieli Koskinen i Alomerović, lecz zarówno naszemu kapitanowi jak jego koledze z pomocy brakowało precyzji. Luksemburczyk jednak znów o sobie przypomniał pod koniec gry, gdy ze skraju pola karnego posłał świetną podkręconą piłkę wprost w okienko. Nadal jest niewidoczny, ale jak już się pokaże…

 

FC Lahti – VPS Vaasa (3:0)

 

MoM: Kim Kaijalainen

Odnośnik do komentarza

05.08.2008

 

Kahraman zaczął marudzić, że nie gra. Powiedziałem mu, że jest jedynie zawodnikiem rezerwowym, i nie ma sensu wrzucać go na siłę do pierwszego składu, skoro świetnie grają Koskinen i Alomerović. Obraził się, zażądał wystawienia na listę transferową. Spełniłem jego prośbę. Za szybko uwierzył, że jest wielką gwiazdą, a takich graczy nie chcemy w Lahti. Krzyż na drogę.

 

06.08.2008

 

Tatu Makela naciągnął mięsień pachwiny, przez co został wyłączony z gry do końca miesiąca.

 

07.08.2008

 

OFK Belgrad – FC Lahti [Puchar UEFA druga runda kwalifikacyjna 1\2]

 

Matsi – Haarala, Cleber, Hyyhonen, L Lagerblom – P Lagerblom, Kaijalainen, Koskinen (k), Hakala – Moussoro, Paatelainen

 

Ten mecz miał pokazać ile nam brakuje do europejskich średniaków. Zaczęliśmy mecz na tym trudnym, serbskim terenie. Udało nam się przeprowadzić pierwszą groźną akcję, niestety zakończoną niecelnym strzałem Lagerbloma. Jednak już po chwili ku rozpaczy tutejszych kibiców objęliśmy prowadzenie. Hakala spokojnie przejął piłkę w środku pola, i przez nikogo atakowany ruszył z szarżą. Uderzył z okolic dwudziestego metra, łaciata trafiła w słupek. Jako pierwszy doskoczył do niej Moussoro i bez problemów pokonał leżącego bramkarza. Spodziewałem się, że Serbowie przycisną. I tak też było. Gospodarze mieli świetną sytuację po złym podaniu Hyyhonena, ale lepszym okazał się Matsi. Rywale grali ostro, skosili równo z ziemią Moussoro, licząc zapewne na to, iż nasza gra ofensywna padnie. Nic z tego! Hakala prostopadłym podaniem uruchamia Paatelainena, napastnik wychodzi sam na sam, nie daje sobie odebrać piłki goniącemu obrońcy. Gol! Pod koniec połowy Kaijalainen udowodnił, że potrafi nieźle grać w obronie. Przejął piłkę, posłał ją od razu do Moussoro, ale napastnik zbyt długo zwlekał z oddaniem strzały, dzięki czemu wywalczył jedynie róg.

920 kibiców z Lahti przekrzykiwało fanów z Belgradu, a gospodarze stracili wiarę we własne możliwości. Dowodem na to może być bramka rezerwowego Parikki. Paatelainen zgrał piłkę na wolne pole, w tym przypadku w obręb pola karnego. Bramkarz zamiast wyjść do łaciatej, i spokojnie ją złapać, wolał stać jak słup soli. Młody napastnik nie zmarnował tego prezentu.

 

OFK Belgrad – FC Lahti (0:3)

 

MoM: Mikko-Ville Hyyhonen

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...