Skocz do zawartości

Patch 8.0.1


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Mnóstwo się o tym pisze.Co chwila ktoś zakłada temat związany z tym bugiem.

 

Parę dni temu ktoś z SI się przyznał, że widzi problem raczej z nadmiarem sytuacji 1 na 1 niż ze strzelaniem na pałę :|

 

No i bardzo dobrze, bo jakby zwiększyli skuteczność w sytuacjach 1 na 1 to w każdym meczu podałoby przynajmniej 5-6 bramek :keke: A tak ograniczą po prostu ilość takich sytuacji i skończy się marudzenie, że zawodnicy są nieskuteczni :]

 

 

 

i bardzo dobrze ... niech zmniejszą ilośc sytuacji sam na sam ale jeśli już taka sytuacja bedzie to niech chociaż czasami ktoś ją wykorzysta .

Odnośnik do komentarza

Nie macie problemu ze sprzedażą zawodników? U mnie przykładowo Budka czy Grzelczak po sezonie osiągnęli wartość 1,1 mln Euro, a mimo tego nikt się nie odzywa. Ten pierwszy nawet się zbuntował i żądał wystawienia na listę, a i tak nikt go nie chce. Jak tu kogoś sprzedać? To samo widzę w Wiśle czy Legii. Co prawda na początku gry najlepsi poszli za granicę, ale teraz zero transferów z Polski. Jedynie między polskimi klubami coś się dzieje. Jakichś odrzutków, co nic nie grają zdarzy się opchnąć, ale że tych lepszych nikt nie chce to naprawdę dziwne.

Odnośnik do komentarza

Ja też nie mam żadnych problemów ze sprzedażą zawodników jest więc odwrotnie. Nie mam w kadrze zawodnika, którego ktoś nie chciałby kupić. Bardzo łatwo jest wynegocjować dobre ceny za graczy. przykład Mika Aaritalo - kupiony za 400 tys. wartość po jednym sezonie 4,9 mln. Sprzedany do Chelsea za...27 mln. Przykład 2 - Jose Enrique - wart 6,75 mln, sprzedany za 11,75 mln. Może problemy wynikają z nieumiejętnych pertraktacji i targowania się?

Odnośnik do komentarza

No to proste pytanie do doswiadczonych graczy: Jest sens grac w FM2008 na latce, jesli mam 5-6 sezon w FM2007 (u mnie rozegranie 5 sezonow trwa wiecznosc ;d) ? Z reguly wlaczam duzo lig, ale najczesciej grywam w polskiej, niemieckiej, angielskiej i jakeijs ogorkowej. Troche jak czytam o tych bugach profesora z liga Irlandzka, z tymi zonkami w lidze Hiszpanskiej to troche strach zaczynac - sa juz jakies "pewne" ligi, w ktorych nie ma sensu zaczynac gry ?

Odnośnik do komentarza

Mówcie sobie, co chcecie, ale skuteczność w FM-ie 2008 naprawdę kuleje, i nie jest to wina złego ustawienia, indolencji strzeleckiej napastników, ich umiejętności. Wina moim zdaniem tkwi w błędach w silniku meczowym, np. strzały z bliskiej odległości potrafią wyjść na aut, polecieć daleko na wiwat.

 

Zonk?

 

PS. Karne swoją drogą... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Mówcie sobie, co chcecie, ale skuteczność w FM-ie 2008 naprawdę kuleje, i nie jest to wina złego ustawienia, indolencji strzeleckiej napastników, ich umiejętności. Wina moim zdaniem tkwi w błędach w silniku meczowym, np. strzały z bliskiej odległości potrafią wyjść na aut, polecieć daleko na wiwat.

 

Zonk?

 

PS. Karne swoją drogą... :rotfl:

 

Coś nie działa :]

 

 

U mnie ostatnio w 2k6 była taka sytuacja, że rywal w sytuacji sam na sam tak kopnął piłkę, że ta wyszła na aut.

Odnośnik do komentarza
Sfixowane, wiesz 1/10 wykorzystanych karnych daje do myślenia... :lol:

 

9/10 wykorzystanych karnych :] .

 

Ja tez nie zauważyłem problemu z karnymi... Czasem owszem zdarza się nie strzelić, ale to chyba normalne.

 

Interesuje mnie inna ciekwa rzecz. Ostatnio zakończyłem pierwszy testowy sezon Śląskiem i tak sobie przeglądałem statystyki napastników. Jest taki pasek 'gole/strzały'. U mnie wyglądało to tak że mocno zaokrąglony współczynnik to było około 15-20 %. To znaczy że na 100 strzałów oddanych przez zawodnika strzelił on około 15-20 bramek.

 

Jak to wygląda u Was? Ma ktoś może również jakieś statystyki z realnego świata jak wygląda taki współczynnik?

Odnośnik do komentarza
Dlaczego mój defensywny pomocnik, który w ciągu meczu wykonuje ok 80% celnych podań (kilka kluczowych), wygrywa prawie wszystkie główki (kluczowe też), ma udane prawie wszystki wślizgi (kluczowe też), kilkanaście przechwytów i odda jeszcze 3 celne strzały, to na koniec meczu ma ocenę 6 ? ysz.gif. Żeby miał notę 7 to chyba by musiał asystować przy jakiejś bramce, a na 8 to nie wiem co musiałby zrobić ysz.gif

Panie kolego Ameryki nie odkryłeś, już jakiś czas temu w taksach o tym pisałem. To samo się tyczy PŚ i OPŚ, tyle, że Ci mogą łatwiej wykazać się w ofensywie i zwykle mają notę 7. Ale co ciekawe w innych klubach jest tak samo. Prowadzę repre i często wybieram się na mecze ligowe moich podopiecznych. Nawet zawodnicy formatu Lamparda, Gerrarda czy Xabi Alonso mimo bardzo dobrej gry kończą mecz z 6, no chyba że zaliczą asyste lub gola to mają 7 lub 8.

A mnie jeszcze nurtuje inna sprawa,jak musi zagrać zawodnik żeby miał notę 10? Czy 3 gole w 20 minut z bardzo silnym rywalem to za mało, mimo że ów zawodnik w pojedynkę ośmiesza takich defensorów jak Zambrotta, Abidal, Puyol, Milito.

 

Dokładnie, mnie także to samo martwi. Odkąd zainstalowałem FM'a i rozpocząłem grę, dosłownie ŻADEN z moich piłkarzy nie dostał noty 10, tak samo jak ŻADEN z piłkarzy nie strzelił hat-tricka, ani napastnik (mimo, że niektórzy mieli po 10 celnych strzałow na bramkę, w tym ze 3 "setki"), pomocnik, obrońca czy bramkarz :/

Jeśli chodzi o hat-tricka to po połowie sezonu miałem dwa (ZAHORSKI-GÓRNIK ZABRZE).

 

Skończyłem właśnie drugi sezon i muszę niestety zmienić zdanie odnośnie silnika meczowego. Oto, co najbardziej rzuciło mi się w oczy:

 

1. Bardzo mało bramek pada po rzutach rożnych (zarówno dla mojej jak i przeciwnej drużyny), przez 2 sezony było ich ok 5.

2. Piłkarze w sytuacjach sam na sam nie próbują mijać bramkarza lub lobować go. Walą "na pałę" z 15 - 20 m, co nie przynosi w zdecydowanej większości żadnego efektu, bo najczęściej strzelają niecelnie, ewentualnie trafiają w bramkarza, który sporadycznie odbije piłkę, a najczęściej łapie ją bez trudu.

3. Jeśli już bramkarz odbije piłkę, to zawodnik dobijający, który ma pustą bramkę posyła piłkę obok bramki lub na słupek. Nijak nie próbuje skierować piłki do siatki, najczęściej strzela prostopadle do linii końcowej. Najbardziej utkwiły mi w pamięci 2 sytuacje. Piotr Kuklis stojąc ok 2 metry od bramki, dwukrotnie (!) strzela w słupek, po czym ma okazję na trzecią dobitkę, ale wybijają mu piłkę obrońcy. Druga sytuacja, w której Szymon Pawłowski pudłuje dobijając piłkę z narożnika pola brakowego. Miał pustą bramkę, a piłkę posłał w kierunku... przeciwnym, czyli do bliższego rogu boiska :doh!:

4. W sytacjach 2 vs 1 (2 napastników na bramkarza) zawodnik będący przy piłce nie dostrzega (nie chce?) wychodzącego na lepszą pozycję partnera i oczywiście... wali "na pałę".

5. Środkowi obrońcy zamiast atakować ofensywnego pomocnika, wchodzącego z piłką w pole karne, odsuwają się od niego, starając się kryć napastników, przy których są już boczni obrońcy. I mówię tutaj o obrońcach moich przeciwników. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo i tak [patrz punkt 2].

Dla mnie osobiście silnik meczowy to rewelka chyba najlepszy ja do tej pory,wszystko zależy od doboru taktyki do zawodników no i oczywiście te warunki atmosferyczne-i właśnie w tej kwestji dopatrzyłem się dużej poprawy silniku meczowego.

Odnośnik do komentarza

a ja mam dość dziwną sytuację. gram Aston Villa, idzie mi nieźle mam 2 sezon na półmetku 2 miejsce. wszystko gra tyle, że nagle ni stąd ni zowąd zniknęło mi 10mln euro z konta. sprawdzalem w wydatkach tam wynika, że powinienem nawet zarobić a nie stracić 10 baniek. nagle też z funduszu na pensje obsunęło się 25 mln euro (z 81 na 55). nie kupiłem żadnego gracza w styczniowym okienku, wręcz przeciwnie-sprzedałem Daviesa do Celticu, nie mam żadnych rat do płacenia, wszystkich grajków kupiłem za gotówke, bez żadnych rat ani dodatkowych klauzul. nosz kurde nie mam pojęcia. nie bardzo mam jak screena wrzucić bo nie mam wielokrotnego zapisu tylko jade na tym samym sejwie i nie mogę dać do porównania.

spotkał się ktoś z czymś takim?

p.s. mądralom wszystkim od razu mówie że mam oryginał i gram na paczu 8.01

Odnośnik do komentarza
a ja mam dość dziwną sytuację. gram Aston Villa, idzie mi nieźle mam 2 sezon na półmetku 2 miejsce. wszystko gra tyle, że nagle ni stąd ni zowąd zniknęło mi 10mln euro z konta. sprawdzalem w wydatkach tam wynika, że powinienem nawet zarobić a nie stracić 10 baniek. nagle też z funduszu na pensje obsunęło się 25 mln euro (z 81 na 55). nie kupiłem żadnego gracza w styczniowym okienku, wręcz przeciwnie-sprzedałem Daviesa do Celticu, nie mam żadnych rat do płacenia, wszystkich grajków kupiłem za gotówke, bez żadnych rat ani dodatkowych klauzul. nosz kurde nie mam pojęcia. nie bardzo mam jak screena wrzucić bo nie mam wielokrotnego zapisu tylko jade na tym samym sejwie i nie mogę dać do porównania.

spotkał się ktoś z czymś takim?

p.s. mądralom wszystkim od razu mówie że mam oryginał i gram na paczu 8.01

Ja z niczym takim jeszcze nigdy sie nie spotkałem no ale pewnie jakieś inwestycje musiały byc poczynione przez zarząd zanim zaczołeś gre i teraz przyszła data ich realizacji inne wytłumaczenie nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...