Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Gyzzburn: Chociaż jestem ateistą, uważam, że pieprzysz bzdury. Zamiast merytorycznie dyskutować, zabrałeś się za krytykę Kościoła i policji za wszystko, co Ci się nie podoba. To już nie ten temat. Idź sobie do Kościół rzymsko-katolicki i tam wylewaj żale na Kościół.

Odnośnik do komentarza
Bo Ty zrobiłeś to samo w odniesieniu do muzułmanina...

Nie. Zauważyłem jedynie, że bynajmniej nie żyjemy państwie wyznaniowym wbrew temu, co jest tu sugerowane. I doskonale wiesz, że jestem przeciwny wielu tendencjom, które ewentualnie do tego prowadzą. Ale znajmy proporcje. Jeżeli legalnym jest pozew o obrazę uczuć religijnych - rozpatrzmy go. Jeśli jesteśmy mu przeciwni: ok, tylko że nie jestem pewny, czy podobne ustawodawstwo nie funkcjonuje w całej Europie.

Dla mnie jednak większym absurdem jest stawianie na równi katolicyzmu czy prawosławia z objawieniem płynącym ze sztucznej szczęki. I tylko z tego powodu tutaj reaguję.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Aha. Tam to sobie ironizowałem na nutę zalet czucia i wiary względem szkiełka i oka. Różnica między sztuczną szczęką a religią jest mi znana (aczkolwiek skoro dało się przez krzew gorejący, to czemu sztuczna szczęka miałaby być gorsza :P).

Odnośnik do komentarza
Dla mnie jednak większym absurdem jest stawianie na równi katolicyzmu czy prawosławia z objawieniem płynącym ze sztucznej szczęki. I tylko z tego powodu tutaj reaguję.

Chwileczkę. Wcześniej pisałeś, że:

To proste: nie wykracza przeciw ładowi konstytucyjnemu. Niestety innych kryteriów nie widzę. Tak się składa, że wiele spośród nowych religii ten łąd odrzuca.

W którym punkcie wyznawca sztucznej szczęki wykracza poza ład konstytucyjny?

Odnośnik do komentarza
hehe dobre "inteligent z duzego miasta", ja na szczęscie jestem burakiem z małego miasteczka więc jak sądzę mam prawo nie kojarzyć?

Rozwiniecie skrotow myslowych (nie mylic z Kaczynskimi): inteligent - czlowiek obyty z kultura i swiatem, chcac nie chcac takze z kultura chrzescijanska (Pooolska, mieszkam w Polsce...), ktorej moze nie lubic, ale podstawy wrecz musi znac (nie w sensie, ze ktos mu kaze, ale w sensie, ze nie sposob, zeby nie zetknal sie - na wszelki wypadek, bo widze, ze czytanie ze zrozumieniem kuleje...), obracajac sie w tym kregu kulturowym i cywilizacyjnym. Z duzego miasta - majacy latwosc docierania do dorobku kulturowego, niepowstrzymywany przez bariery pokroju ceny zaporowej za bilet do duzego miasta czy na pekaes do najblizszej wsi, gdzie stoi kosciol.

 

Teoretycznie malomiasteczowi powinni kojarzyc jeszcze lepiej: bo jak powszechnie wiadomo, w mniejszych srodowiskach nie toleruje sie odstepstw, wiec kazdy dzieci do kosciola prowadzi, a ze ten obraz wisi w 99% kosciolow, to wniosek nasuwa sie sam. Poza tym, dlaczego masz tak niska samoocene?

 

" reka blogoslawiaca swiat, krew i woda oraz charakterystyczna poza to tak uznany motyw kulturowy" - świetny żart, motyw może i uznany, ale raczej tylko w specyficznych środowiskach, nie każdy bowiem jest miłośnikiem/badaczem mitologii chrześcijańskiej...

Alez to nie jest zadna zaawansowana mitologia, to czysta Biblia pauperum - znaki sa proste i czytelne: swieci zwykle nie blogoslawia, robi to Bog, a to, ze z serca Chrystusa wyplynela krew i woda, to tez zadna zaawansowana wiedza tajemna, ktorej wierni strzega niczym Swietego Graala.

Odnośnik do komentarza
Gyzzburn: Chociaż jestem ateistą, uważam, że pieprzysz bzdury. Zamiast merytorycznie dyskutować, zabrałeś się za krytykę Kościoła i policji za wszystko, co Ci się nie podoba. To już nie ten temat. Idź sobie do Kościół rzymsko-katolicki i tam wylewaj żale na Kościół.

ojej, serio? jeżeli fakty to dla ciebie bzdury, to faktycznie pieprzę, i wiesz co? mam zamiar pieprzyć tak w nieskończoność; nie wiem gdzie w moim poście wyczytałeś wylewanie żalów na KRK, ale jak na ateistę to jesteś niesamowicie czujny w kwestii obrony Kościoła - szacunek! :]

mnie Kościół co najwyżej śmieszy i czasami drażni hipokryzją, ale Policja to prawdziwy dramat - wolałbym jednak, żeby się zajmowali przestępstwami nie pierdołami...

Odnośnik do komentarza
ale jak na ateistę to jesteś niesamowicie czujny w kwestii obrony Kościoła - szacunek!

:rotfl: Zapytaj Icona, czy chociaż SZk, to powiedzą Ci, że wybitnie nie jestem prokościelny.

mnie Kościół co najwyżej śmieszy i czasami drażni hipokryzją,

No właśnie, dlatego jak podeprzesz to argumentami to idź sobie do tematu, który wskazałem wcześniej, bo on bardziej nadaje się na Twoje posty.

le Policja to prawdziwy dramat - wolałbym jednak, żeby się zajmowali przestępstwami nie pierdołami...

To było już omawiane w temacie o policji. Proszę: http://forumcm.net/index.php?showtopic=91 Temat długi nie jest, więc znajdziesz.

 

btw. Czy ja gdzieś napisałem, że się z Tobą nie zgadzam, albo polemizowałem? Nie, po prostu odbiegasz od tematu, a żeby wyliczyć wszystko, co mi przeszkadza w Kościele i policji, to by baza danych nie wytrzymała.

Odnośnik do komentarza

Maniak.

Ja naprawdę staram się być uprzejmy wobec każdego usera CMF. Uprzejmy i merytoryczny.

Ale z bólem serca stwierdzam, że w Twoim przypadku przychodzi mi to coraz trudniej. Może to, że dziś boli mnie głowa powoduje mniejszą tolerancję, ale zauważ: po raz kolejny już zarzucę Ci, że nie czytasz uważnie tego, co napisałem. Doprawdy, przemyśl to.

Ponieważ:

 

pisząc o sztucznej szczęce, wyjaśniałem, dlaczego w ogóle się tutaj pojawiłem.

pisząc o ładzie konstytucyjnym pisałem, jakie religie powinny być w jakiś sposób "chronione" przez państwo. Jeżeli wyznawcy osmaksillareizmu staliby się gminą wyznaniową zarejestrowaną w danym państwie to owszem, i osmaksillareizm powinien być "chroniony".

W życiu jednak nie uznam tego wyznania za równie wartościowego jak islam, chyba że osmaksillareiści swymi czynami udowodnią, że ta ocena jest mylna. Mało prawdopodobne, pamiętając o wkładzie islamu do cywilizacji (ale możliwe).

Odnośnik do komentarza
inteligent - czlowiek obyty z kultura i swiatem, chcac nie chcac takze z kultura chrzescijanska (Pooolska, mieszkam w Polsce...), ktorej moze nie lubic, ale podstawy wrecz musi znac (nie w sensie, ze ktos mu kaze, ale w sensie, ze nie sposob, zeby nie zetknal sie), obracajac sie w tym kregu kulturowym i cywilizacyjnym. Z duzego miasta - majacy latwosc docierania do dorobku kulturowego, niepowstrzymywany przez bariery pokroju ceny zaporowej za bilet do duzego miasta czy na pekaes do najblizszej wsi, gdzie stoi kosciol.

wybacz, ale nie byłem w kościele od 15 lat, choć niegdyś lubiłem tam chodzić w upały dla przyjemnego chłodu, który aż bije od takich miejsc

Odnośnik do komentarza

@Feanor

Nie powstrzymam się - a podaj jednoznaczne kryteria, po spełnieniu których religia zaczyna zasługiwać na szacunek
To proste: nie wykracza przeciw ładowi konstytucyjnemu. Niestety innych kryteriów nie widzę. Tak się składa, że wiele spośród nowych religii ten łąd odrzuca.

Chyba jednak nie masz racji, albo wcześniej źle zrozumiałeś pytanie Profa.

 

Rozumiem Twój punkt widzenia, niemniej jednak musisz przyznać, że zarzucenie mi braku czytania ze zrozumieniem było błędem.

Odnośnik do komentarza

Chwileczkę, jeśli ktoś pyta mi się o jednoznaczne kryteria, to oczywiste jest iż chodzi tutaj o zamocowanie prawne. W przeciwnym razie dałbym zasady moralne - ale one niestety nie dla wszystkich są jednoznaczne. Pytanie o jednoznaczne kryterium samo w sobie kieruje odpowiadającego na tory prawne. Mój błąd, że tego nie zaznaczyłem - ale uznałem, że to truizm.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Wywiad z szefową gabinetu Prezydenta, niejaką Elżbietą Jakubiak (J) z Dziennika (D):

 

J: U nas uważa się, że biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, a to oni przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania

 

D: Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji.

J: To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczeni, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować.

 

D: Słucham?! To niewiarygodne!

J: Jeżeli robimy takie porównania, to róbmy je do końca. To ja chciałabym zarabiać jedną trzecią tego, co pan redaktor w biznesie.

 

D: A ja chciałbym mieć jedną trzecią pani przywilejów. Prywatni właściciele płacą mi tyle, na ile mnie wycenili. Pani całe życie dostawała pensje z podatków, ja nigdy.

J: Przepraszam bardzo, ja też jestem wyceniana przez urzędy państwowe. Musimy uznawać współistnienie światów biznesu i państwa. A pana teza brzmi, że państwo nie jest potrzebne.(...)

 

no comment, no comment

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Wywiad z szefową gabinetu Prezydenta, niejaką Elżbietą Jakubiak (J) z Dziennika (D):

To jakaś suczka z Samoobrony ? Gada jakby ją żywcem ode pługa oderwał... :keke:

 

Nie, przydupaska JK z czasów prezydentury Warszawy

 

Za Wikipedią:

 

W 1991 ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

 

W latach 1991-1992 pracowała w Społecznym Towarzystwie Oświatowym w Warszawie, a następnie do 1998 w Kancelarii Sejmu. W latach 1998-2002 pełniła funkcję dyrektora Biura Dyrektora Generalnego Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Od 2002 dyrektor Biura Prezydenta Warszawy.

 

23 grudnia 2005 objęła stanowisko sekretarza stanu, szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Wywiad z szefową gabinetu Prezydenta, niejaką Elżbietą Jakubiak (J) z Dziennika (D):

To jakaś suczka z Samoobrony ? Gada jakby ją żywcem ode pługa oderwał... :keke:

Nie. To wielkomiejski wykształciuch z PiSu...

 

Mi się raczej takie nieładne określenie urzędaski na "b-" nasuwa. Podręcznikowy przykład "pani z urzędu", wokół której krąży Ziemia, Słońce i przyległe galaktyki. Sprawdziłaby się w Komitecie Wojewódzkim, niestety za późno się urodziła.

Odnośnik do komentarza
Mi się raczej takie nieładne określenie urzędaski na "b-" nasuwa. Podręcznikowy przykład "pani z urzędu", wokół której krąży Ziemia, Słońce i przyległe galaktyki. Sprawdziłaby się w Komitecie Wojewódzkim, niestety za późno się urodziła.

Czyżby chodziło o estetyczną "biurwę" ? :)

Swoją drogą, patrząc na to co dzieje się wokół, kto nami rządzi oraz kto obejmuje poważne i odpowiedzialne (zdawałoby się) stanowiska to włos się na łysej głowie jeży. W taki sposób miast dogonić świat cywilizowany zawrócimy do kamienia łupanego.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Piątek 22 czerwca Światowym Dniem Absurdu?

 

Rzecznik Praw Ucznia i Rodzica Krzysztof Olędzki wezwał polityków do zniesienia przymusu szkolnego, likwidacji karty nauczyciela, wprowadzenia równych zasad finansowania wszystkich szkół. Celem tych działań "ponad podziałami politycznymi" ma być zapewnienie wolności edukacji oraz przestrzegania praw człowieka w szkole.

 

Pewno, po co gówniarze mają się uczyć, potem jeszcze będą głupie pytania zadawać...

Odnośnik do komentarza

Czemu się dziwisz?

Przecież wiesz doskonale, iż każdy rząd byłby zadowolony z kierowania potulnym, zacofanym społeczeństwem, niezdolnym do wyartykułowania swych chęci i potrzeb. Im głupszy chłop tym łatwiej nim manipulować. Postępująca już przecież degrengolada polskiej edukacji ma to na celu.

Porównaj maturę dzisiejszą z tą sprzed 5-10 lat. Jaka była skala trudności ? Jaki był poziom osoby opuszczającej LOlę a jaki jest teraz ?

Odnośnik do komentarza
Wywiad z szefową gabinetu Prezydenta, niejaką Elżbietą Jakubiak (J) z Dziennika (D):

To jakaś suczka z Samoobrony ? Gada jakby ją żywcem ode pługa oderwał... :keke:

 

Nie, przydupaska JK z czasów prezydentury Warszawy

 

Za Wikipedią:

 

W 1991 ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

 

W latach 1991-1992 pracowała w Społecznym Towarzystwie Oświatowym w Warszawie, a następnie do 1998 w Kancelarii Sejmu. W latach 1998-2002 pełniła funkcję dyrektora Biura Dyrektora Generalnego Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Od 2002 dyrektor Biura Prezydenta Warszawy.

 

23 grudnia 2005 objęła stanowisko sekretarza stanu, szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Brzmi to dość ładnie, ale nie wyjaśnia czym zajmowala się w Kancelarii Sejmu. Byla sekretarką w gabinecie wicemarszalka-bodajże Olgii Krzyżanowskiej. Nie żebym miał coś do sekretarek, ale...awans kolosalny

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...