Skocz do zawartości
paszczaq

Kącik absurdalny

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wwosik napisał:

A ja bym jeszcze do absurdów dorzucił ustawę o 12. listopada. Nie chcę tu nawet analizować, czy warto by był to dzień wolny, czy nie.

To co mi się przede wszystkim w tym nie podoba, to sposób stanowienia prawa, argumenty, że "nie ma czasu na dyskusje, trzeba głosować". Tak nie wolno stanowić prawa. Po drugie - wpływa mocno na ustawienie pracy w zakładach czy terminy u lekarzy. Vacatio legis nie powinno w takim układzie sięgać niecałych dwóch tygodni.

Gdzieś widziałem tweeta, ze może sie zdarzyć, ze w Dzienniku Ustaw zdążą ogłosić tę ustawę 13 listopada, bo 12 będzie wolne :D 

• Lubię! 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak btw to w końcu jest wolne czy jeszcze nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie idziesz do roboty. Póki Sejm nie uchwali, a Adrian nie podpisze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, stefan1984 napisał:

Kukiz po prostu udowodnił, jaką miernota jest jako człowiek. Zakompleksiony kłamczuszek z hasłami "na barykady przeciw układom" z których sam chętnie korzysta :)

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Pokojowy marsz" =  "Żyd Dutkiewicz" <3 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę powiedzieć, że dzień mi zrobiło powoływanie się przez wrocławskich naziolków na Konstytucję, bo przecież hurr wolność zgromadzeń durr chcemy szerzyć chwałę białej rasy. Tymczasem Konstytucja stanowi, że:

Cytat
art. 57 Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten „Bóg” na ich transparencie obraża moje uczucia religijne, powinien być za to jakiś paragraf.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obejrzałem ten filmik i zwątpiłem, stalinowskie metody?
Jakby to były stalinowskie metody to oni wszyscy by już gdzieś użyźniali glebę.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Feanor napisał:

Ten „Bóg” na ich transparencie obraża moje uczucia religijne, powinien być za to jakiś paragraf.

I honor z chuligańskim H oczywiście :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24162322,pasazerowie-samolotu-lot-zrzucali-sie-na-naprawe-spolka-wyjasnia.html#s=BoxOpImg4

Cytat

Chodzi o lot z Pekinu do Warszawy. 11 listopada z powodu awarii samolotu (Boeinga 787 Dreamliner), pasażerowie musieli czekać na wylot 10 godzin. Jak tłumaczy LOT, konieczna była wymiana jednej z pomp hydraulicznych.

W pewnym momencie stała się jednak rzecz niebywała, bo pracownik LOT - odpowiedzialny za rozliczenie kosztów naprawy z Boeingiem na pekińskim lotnisku - miał poprosić pasażerów o... zrzutkę gotówki na zapłatę za część potrzebną do naprawy. 

Niesamowite. Teraz oczywiście kozłem ofiarnym będzie pracownik, który próbował uratować sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KOD to musi być jakaś tajna ramię Kaczyńskiego. Nie wierzę, że można być takimi dzbanami :D

• Haha 4
  • Hurra! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tym poście ich odlubiłem na FB, bo stwierdziłem, że to źle o mnie świadczy, że mam ich polubionych :roll: 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież dokładnie tak tam było, co w tym zdrożnego? Nie było Forza Nuova? Nie było "śmierć wrogom ojczyzny"? Nie było tuż obok "rodzin z dziećmi"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wiemy kto im to rysował.

• Haha 4
  • Uwielbiam 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, jak się okazuje, to jest realna rzecz - ktoś dorosły na serio rysuje w takim stylu, jakim według niego siedmiolatka mogłaby odbierać rzeczywistość.

Dla mnie poziom abstrakcji trochę za duży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Gabe napisał:

Ok, jak się okazuje, to jest realna rzecz - ktoś dorosły na serio rysuje w takim stylu, jakim według niego siedmiolatka mogłaby odbierać rzeczywistość.

Dla mnie poziom abstrakcji trochę za duży.

No Nikiforem się niektórzy zachwycają :) 

• Uwielbiam 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rząd PiS dochowuje zasad transparentności w sprawach o dostęp do informacji publicznej:

Dr-A5D5XQAU0yvx.jpg:largeDr-A63CWsAAS5NH.jpg:large

• Lubię! 1
  • Uwielbiam 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Profesor napisał:

Rząd PiS dochowuje zasad transparentności w sprawach o dostęp do informacji publicznej:

Dr-A5D5XQAU0yvx.jpg:largeDr-A63CWsAAS5NH.jpg:large

Kurde, same no-name'y :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba skauta wysłać by rozwiał te mgły wojny

• Lubię! 1
  • Haha 1
  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi