Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Fachowcy od finansów rządza nami od 1944 jakbyś przegapił - zadłużenie u lichwiarzy to w jakichś 75% (nie chce mi sie sprawdzać) dzieło POPSL.

Te ratingi są, jak wiesz, upolitycznione, a Halicki był jest i będzie śmieszny - jak tak zwany Kongres Kobiet fetujący unikającego płacenia alimentów Kijowskiego.

 

Eurokołchoz tonie w oparach absurdu.

Odnośnik do komentarza

Hm, nie.

Ten Twój post to tylko zbiór liter. Nie kryje się w nim właściwie żadna treść, żaden fakt. Jakbyś wziął z książki losowo kilkadziesiąt słów, a później je wymieszał i wstawił na chybił-trafił.

Zamiast czytać fantastykę - pisz ją. To znaczy już ją piszesz, tutaj, ale pisz ją, bo ja wiem, na początek do szuflady. Więcej z tego Ci przyjdzie. Nam na pewno.

Odnośnik do komentarza

Hm, nie.

Ten Twój post to tylko zbiór liter. Nie kryje się w nim właściwie żadna treść, żaden fakt. Jakbyś wziął z książki losowo kilkadziesiąt słów, a później je wymieszał i wstawił na chybił-trafił.

Zamiast czytać fantastykę - pisz ją. To znaczy już ją piszesz, tutaj, ale pisz ją, bo ja wiem, na początek do szuflady. Więcej z tego Ci przyjdzie. Nam na pewno.

Wiesz - mnie tam nie dziwią twoje dysfunkcje percepcji. Żeby zostać lewnikiem wystarczą plecy (w celu przyjęcia do hermetycznej gildii) i umiejętność pamięciowego opanowania materiału.

Tak samo nie dziwi mnie twoja hipokryzja* - dobry lewnik musi się liczyć, że zatrudni go każda ze stron konfliktu. Tak trzymaj! :)

 

~~~~~~~~~~~~~~~~

* łaskawie zakładam, że jednak nie jesteś aż tak naiwny, by stan finansów Polski sprowadzić do kliku miesięcy rządów socjalistów z PiS.

 

Nawiasem mówiac, ta frustracja to rozczarowanie Moody's? Nie martw się! te całe ratingi można o kant dupy rozbić. Standard & Poor's wypłaciła w 2015 roku władzom USA aż 1,38 mld dolarów za ratingowe kłamstwa jakich dopuszczała się z pełną premedytacją w latach poprzednich. To chyba oni dali AAA bankowi Lehman Brothers na miesiąc przed jego bankructwem. Głowa do góry! Nie martw się! Jeszcze będzie gorzej! :D

Odnośnik do komentarza

Rejting srejting.

Jest prawdą, że agencje ratingowe realizują cele globalnej finansjery i nie są obiektywne - subprime'y do samego krachu miały AAA.

Ale.

Jest również prawdą, że rynki reagują na zmiany ratingów, więc zmiana prognozy na negatywną (i zapewne obniżka w lipcu) odbije się negatywnie na naszej gospodarce.

 

Fakt, że policja bije bez powodu, nie zmienia faktu, że wpierdol boli.

Odnośnik do komentarza

#dobrazmiana trwa w najlepsze:

 

 

Rzeźnicy i Rzeźniczki, miłośnicy Biegu Rzeźnika, przyjaciele

 

Z przykrością informuję, że po latach partnerskich układów z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym w tym roku nie otrzymaliśmy zgody na organizację Biegu Rzeźnika w takim kształcie jak dotychczas. Dzisiaj po południu otrzymaliśmy informację, że minister Andrzej Szweda-Lewandowski podtrzymał decyzję wice-dyrektora BdPN, pana Tomasza Winnickiego. Wygrały argumenty, że "turyści, którzy w tych dniach wyruszą na wędrówki górskie, oczekując spokoju i kontaktu z dziką przyrodą, będą zmuszeni wymijać się na wąskich ścieżkach z przebiegającymi lub przechodzącymi co chwilę zawodnikami co jest dla wielu nie do zaakceptowania. Poza tym (…) biegacze generalnie mniejszą uwagę zwracają na nawierzchnię szlaku i jego otoczenie (…) a opłata za bilety nie jest w stanie zrekompensować zniszczeń, jakich dokonują biegacze [w Parku]". Zamiast biegać, Park zachęca turystów "do spokojnych wędrówek po wyznaczonych ścieżkach, zwiedzania poznawczego i edukacyjnego służącego obserwacji przyrody i kontemplacji naturalnych krajobrazów".

 

Na szczęście Bieszczady to coś więcej niż Bieszczadzki Park Narodowy. Jutro opublikujemy zmienione trasy tegorocznych biegów (Rzeźnika Ultra, Rzeźnika na Raty i Rzeźnika/Rzeźnika HC. Rzeźniczek pozostaje bez zmian). Na pewno będą one równie atrakcyjne jak te, do których się przyzwyczailiśmy. Zadbamy także o to, żeby charakteryzował je podobny stopień trudności. Tyle. Myślałem, żeby nagrać ten komunikat w formie filmu, ale za bardzo mi się głos łamie, gdy o tym mówię.

 

Dziękujemy za pomoc wszystkim tym, którzy wstawili się za nami w Parku i u Ministra Środowiska. Z naszej strony zapewniamy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żebyście wyjechali z Bieszczad zmęczeni ale i zadowoleni z biegów, w których weźmiecie udział.

 

 

Z poważaniem
Mirosław Bieniecki

Odnośnik do komentarza

Absurdem jest to, ze nikomu to nie przeszkadzalo w poprzednich latach. Zmienila sie wladza i nagle bieg zaczal przeszkadzac :)

 

Ale może w tym przypadku akurat zmieniło się na dobre? Może park narodowy to nie jest miejsce na organizację imprez, nie tylko tego typu?

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj była piękna parada absurdów w Sejmie. Rozpoczęła to sama pani premier Szydło swoim kuriozalnym występem pełnym hurr zła łunia durr dybie na Polskę a opozycja to Targowica, a zakończyło się to wszystko przyjęciem groteskowej uchwały o obronie suwerenności RP i jej obywateli. Niech ktoś w PiS w końcu zrozumie, że nie można prowadzić dwóch polityk europejskich. Tej na użytek wewnętrzny, gdzie członkowie partii rządzącej generalnie jadą z Unią jak z gunwem, żeby przylizać się swojemu zasadniczo eurosceptycznemu elektoratowi i drugiej, na użytek zewnętrzny, gdzie Polska ma być ważnym graczem w centrum decyzyjnym UE. No chyba, że robią to specjalnie, żeby wyprowadzić Polskę z Unii, bo zważywszy na alergię Prezesa na instytucje od niego niezależne, możliwe, że i taki cel im przyświeca.

Odnośnik do komentarza

Absurdem jest to, ze nikomu to nie przeszkadzalo w poprzednich latach. Zmienila sie wladza i nagle bieg zaczal przeszkadzac :)

 

W poprzednich latach Bieg Rzeźnika miał dużo mniejsze rozmiary (podobno w tym roku ma być o 50% więcej uczestników niż w zeszłym). A organizatorzy sprzedawali miejscówki nie mając zgody Parku. Absurdem jest winić za zamieszanie polityków i dyrekcję Parku.

Odnośnik do komentarza

Ale gdy wezmiemy pod uwage glos naszego ukochanego Kosciola, ktory nazywa bieganie pomiotem szatana (bo w niedziele zamiast do kosciola ludzie ida biegac), a chwile potem pojawia sie decyzja o braku zgody na zorganizowanie Biegu Rzeznika, to trudno nie laczyc tych faktow. Zwlaszcza, gdy obserwuje sie, w jakim kierunku zmierzaja relacje Kosciol - rzad.

Odnośnik do komentarza

Ale gdy wezmiemy pod uwage glos naszego ukochanego Kosciola, ktory nazywa bieganie pomiotem szatana (bo w niedziele zamiast do kosciola ludzie ida biegac), a chwile potem pojawia sie decyzja o braku zgody na zorganizowanie Biegu Rzeznika, to trudno nie laczyc tych faktow. Zwlaszcza, gdy obserwuje sie, w jakim kierunku zmierzaja relacje Kosciol - rzad.

Przytocz mi jakąś oficjalną wypowiedź Kościoła, czyli biskupów, episkopatu. Bo jeśli powołujesz się na głos jakiegoś proboszcza z Koziej Wólki i nazywasz to "głosem Kościoła", to po prostu wstrętnie manipulujesz i nie zupełnie nie wiesz nic o sposobie funkcjonowania Kościoła :)

Odnośnik do komentarza

 

Ale gdy wezmiemy pod uwage glos naszego ukochanego Kosciola, ktory nazywa bieganie pomiotem szatana (bo w niedziele zamiast do kosciola ludzie ida biegac), a chwile potem pojawia sie decyzja o braku zgody na zorganizowanie Biegu Rzeznika, to trudno nie laczyc tych faktow. Zwlaszcza, gdy obserwuje sie, w jakim kierunku zmierzaja relacje Kosciol - rzad.

Przytocz mi jakąś oficjalną wypowiedź Kościoła, czyli biskupów, episkopatu. Bo jeśli powołujesz się na głos jakiegoś proboszcza z Koziej Wólki i nazywasz to "głosem Kościoła", to po prostu wstrętnie manipulujesz i nie zupełnie nie wiesz nic o sposobie funkcjonowania Kościoła :)

 

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/X/XS/mrodzina201604_biegactwo.html

 

Wrzuce tylko najsmakowitsze kawalki:

 

 

Steve McMullin w tekście "The Secularization of Sunday: Real or Peceived Competition for Churches" z Review of Religious Research podaje, że 21,3% ankietowanych uznaje aktywność w Niedzielę za główny powód opuszczania Mszy Świętej. W 2015 w ten właśnie dzień odbyły się maratony: Cracovia (Kraków), Orlen (Warszawa), Warszawski, Poznański, czy Wrocławski. Sugeruje to, że bieganie wymaga ustalenia wartości, jakim służy.

 

 

Z kolei "Biegactwo" jako termin wprowadził Dominik Zdort w Rzeczypospolitej. Hasło to rozpropagował Rafał Ziemkiewicz w tekście "Apostazja szkodzi zdrowiu" i w Telewizji Republika. Dominik Zdort biegactwo porównuje z kultem religijnym. Wskazał, że łączy się m. in. z kupnem elektroniki oraz akcesoriów za tysiące złotych. Poinformował, że w jednej z redakcji gazety. kto nie zajmował się biegactwem, ten był pomijany w awansach.

 

 

Biegactwo łączy się z biznesem. Przesada zaczyna się z pominięciem, że sport jest dla ludzi. Jeśli utrudnia on relacje z innymi jest zły. Dominik Zdort i Rafał Ziemkiewicz nie biegają. Przy czym pierwszy z wymienionych aktywnie jeździ na rowerze. Biegactwo łączy się z kultem ciała i egoizmem. Pomija aspekt chrześcijański - dbania o ciało wywodzony z siedmiu grzechów głównych (obżarstwo).

 

 

Błędy, jakie łączą się z biegactwem, to brak roli Mszy Świętej podczas maratonów w niedzielę. Nacisk z przyjemności ruchu przeniesiony na tzw. "życiówki" - zdobywanie medali, bieg na czas. W przypadku amatorów taka postawa może poważnie zagrażać zdrowiu. Wysiłek ponad własne możliwości grozi nawet śmiercią.

Odnośnik do komentarza

Przyznam szczerze, że nie mam opinii na ten temat, więc chętnie bym się dowiedział czegoś więcej, bo na razie przeczytałem tylko "zabierajom!" vs "niszczom!".

 

Z jednej strony nie jestem fanem urządzania masowych imprez jakiegokolwiek sortu w polskich górach. Pamiętam króla szosy złażącego bodajże z mszy na Turbaczu, który niemal zepchnął drobną dziewczynę z wielkim plecakiem do kałuży (miał jednak pecha, bo 5 kroków za nią szedłem ja). Tak samo, gdyby ten bieg miał, dajmy na to, 30 osób, to nikt by nie protestował. Zwłaszcza, że wedleg moich ostatnich pobytów tam, Bieszczady są dość przeładowane turystami.

 

Z drugiej strony, te 700 osób, plus pewnie jeszcze drugie tyle obsługi, to nie jest tak znowu dramatycznie dużo. Tylko trzeba byłoby wymóc, żeby nie zostawili śmietnika, a wręcz uprzątnęli istniejący przed biegiem. Byłbym sceptyczny, że to możliwe, ale widzę park koło siebie dzień po "Targu Śniadaniowym" i teren naprawdę wygląda lepiej i czyściej. No i jeszcze - niektórzy przyrodnicy twierdzą, że Bieszczady wręcz potrzebują... zadeptywania, bo inaczej znikną, bo powstały w znacznej mierze nie w sposób naturalny, ale poprzez wypas, który jest obecnie zabroniony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...