Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wwosik napisał:

A ja bym jeszcze do absurdów dorzucił ustawę o 12. listopada. Nie chcę tu nawet analizować, czy warto by był to dzień wolny, czy nie.

 

To co mi się przede wszystkim w tym nie podoba, to sposób stanowienia prawa, argumenty, że "nie ma czasu na dyskusje, trzeba głosować". Tak nie wolno stanowić prawa. Po drugie - wpływa mocno na ustawienie pracy w zakładach czy terminy u lekarzy. Vacatio legis nie powinno w takim układzie sięgać niecałych dwóch tygodni.

Gdzieś widziałem tweeta, ze może sie zdarzyć, ze w Dzienniku Ustaw zdążą ogłosić tę ustawę 13 listopada, bo 12 będzie wolne :D 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, stefan1984 napisał:

 

Kukiz po prostu udowodnił, jaką miernota jest jako człowiek. Zakompleksiony kłamczuszek z hasłami "na barykady przeciw układom" z których sam chętnie korzysta :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Muszę powiedzieć, że dzień mi zrobiło powoływanie się przez wrocławskich naziolków na Konstytucję, bo przecież hurr wolność zgromadzeń durr chcemy szerzyć chwałę białej rasy. Tymczasem Konstytucja stanowi, że:

Cytat
art. 57 Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24162322,pasazerowie-samolotu-lot-zrzucali-sie-na-naprawe-spolka-wyjasnia.html#s=BoxOpImg4

Cytat

Chodzi o lot z Pekinu do Warszawy. 11 listopada z powodu awarii samolotu (Boeinga 787 Dreamliner), pasażerowie musieli czekać na wylot 10 godzin. Jak tłumaczy LOT, konieczna była wymiana jednej z pomp hydraulicznych.

W pewnym momencie stała się jednak rzecz niebywała, bo pracownik LOT - odpowiedzialny za rozliczenie kosztów naprawy z Boeingiem na pekińskim lotnisku - miał poprosić pasażerów o... zrzutkę gotówki na zapłatę za część potrzebną do naprawy. 

 

Niesamowite. Teraz oczywiście kozłem ofiarnym będzie pracownik, który próbował uratować sytuację.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...