Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.07.2018 o 10:49, SZk napisał:

Jesli na wiecu przemawia ktos, kto wyglada jak informatyk czekajacy na przystanku, ktory przypadkowo przechodzil i z lapanki postawili go przed mikrofonem, wiec tak sobie stoi i patrzy w glebe mowiac do ludzi, to porwany taka charyzma czuje sie naprawde zaangazowany, czuje, ze mowi do mnie i ze mu zalezy na moich sprawach. Reka na dupie, a potem zalozone rece sprawiaja, ze czuje niesamowite poczucie wspolnoty.

 

Jesli pod komentarzem dotyczacym aspektow retorycznych wypowiedzi czytam wtrety o godnosci sedziego, statusie urzednika czy pysze, to rzeczywiscie i smieszno, i straszno.

proszę nie utrwalać stereotypów nt. wyglądu informatyków :D

Odnośnik do komentarza

http://krytykapolityczna.pl/kraj/kapitalizm-jest-obrzydliwy-i-doprowadza-mnie-do-placzu/

 

Moze byc hermetyczne, ale naprawde mnie to rozbawilo.

 

W skrocie: mlody lewicowiec ma problemy z utrzymaniem sie w miescie, a chce utrzymac styl zycia dzialacza spolecznego (protesty itp.), gdyz

Cytat

radykalne ograniczenie działalności społecznej odebrałoby mi to, co nadaje sens życiu

 

Na portalach z ofertami pracy korporacyjnej

Cytat

Nie było tam pracy dla ludzi z moją wrażliwością, a nawet jeżeli była, to skutecznie odciągały od niej uwagę eleganckie logotypy banków.

 

Motto: w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem - Ferdek Kiepski.

 

Praca bardziej dorywcza tez nie pasuje, bo

Cytat

neoliberalny, postmodernistyczny, prekaryjny uptitling, czyli proceder, w którym zwykli pracownicy zostają szefami [chief] i kierownikami [executive] jedynie z nazwy, podobnie jak asystentkami zamiast sekretarek, doradcami w miejsce sprzedawców

oraz

Cytat

Nie uważam, żeby przemysłowe smażenie naleśników było pożyteczniejsze od protestowania przeciwko zmianom w ordynacji wyborczej

 

Dosc zabawne, ze przedstawiciel lewicy pogardza prosta praca, ktora np. konkretnie napelnia zoladek setki ludzi, ale jedziemy dalej. Jakie ma rozwiazanie? Salomonowe!

 

Cytat

płaćmy studentom za to, że pobierają naukę! Jeżeli chcemy społeczeństwa wykształconego i zaangażowanych obywateli, to nie możemy poddawać ludzi ciągłemu przymusowi ekonomicznemu.

A to juz nie ma stypendiow? A to malo juz wiecznych studentow? No ale moze jakos uzasadni, dlaczego akurat ta grupa taka istotna:

 

Cytat

 

Studenci mają prawo (a wręcz obowiązek) poświęcać się z jednej strony nauce, a z drugiej działaniu, które będzie tej nauki uzupełnieniem. Siedzieć w bibliotece, blokować marsze nazistów, czytać książki, wydawać gazety, protestować w obronie pracowników, dyskutować ze sobą na wielkie tematy i zmieniać świat na lepsze.

 

 

Nie wiem, moze obserwuje swiat niezbyt uwaznie, ale jakos nie zauwazam, zeby gazety studenckie szczegolnie zmienialy swiat (raczej zmieniaja redakcje, czas wydawania z miesiecznika na kwartalnik albo status z aktywnego na upadly). Dyskusje w gronie kolegow - no coz, z niektorych powstaja firmy, ale z wiekszosci raczej zostaja puste butelki, co rowniez jakos szczegolnie nie popycha swiata. Naiwna wiara w protesty to juz klasyczny obrazek Raczkowskiego o pomszczeniu Katynia - krzyczysz "faszyzm nie przejdzie", a on rok w rok przechodzi, niesamowita zmiana swiata na lepsze - moze lepiej jednak usmazyc nalesnika?

 

Zza kolektywistycznej narracji wylania sie motywacja egoistyczna:

 

Cytat

Nie chcę wykonywać bezsensownej, wyczerpującej, do tego nisko płatnej pracy – i nie mam zamiaru się tego wstydzić. Chcę robić w życiu to, co sprawia mi przyjemność i chciałbym, żeby każdy miał możliwość takiego wyboru.

 

Kraina wiecznej szczesliwosci plus zycie na kodach - widzi cel, ale nie chce przejsc drogi.

Motto:

 

Chcemy bawić się z wami
Chcemy tańczyć i grać
Chcemy mieć własne zdanie
Kto nam może je dać

 

Skalar - Swiat doroslych

 

Na koniec manifestu oczywiscie akt strzelisty:

 

Cytat

Zacznijmy płacić studentom, zróbmy wreszcie krok w stronę dochodu podstawowego i pozwólmy ludziom marzyć! Bo niby dlaczego nie?

 

Bo marzeniami sie nie najesz, a nalesnikami juz tak.

 

Ogolnie od tytulu po argumentacje not sure if troll.

 

  • Lubię! 11
  • Haha 2
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza

I tez pozostajac w temacie - na lewicy zachwyt 28-letnia corka Portorykanki i prostego robotnika, ktora wygrala prawybory demokratow do kongresu w nowojorskim okregu, pokonujac doswiadczonego bialego polityka wybieranego tam od wielu lat. Narracja - prosta dziewczyna z Bronksu, zna problemy zwyklych ludzi, bogaci biali nie rozumieja problemow potomkow imigrantow z blokowisk, nie glosujcie na ludzi, ktorzy posylaja dzieci do dobrych szkol, na ktore was nie stac etc. Program? Darmowa edukacja, opieka medyczna, gwarancje rzadowego zatrudnienia, reforma wymiaru sprawiedliwosci. Poglady: okresla sie jako demokratyczna socjalistka (sic!). Uwaza, ze w zdrowym, moralnym i bogatym spoleczenstwie nikt nie powinien byc biedny, kazdy powinien isc do szkoly takiej, jakiej chce etc.

 

I tylko jeden feler - nie mowi, skad wezmie na to pienadze. :)

 

Pare linkow do zglebienia tematu dla zainteresowanych:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

No jak skąd? Od tych białych, bogatych, co posyłają dzieci do szkół, na które ich nie stać... Niestety. Społeczeństwo się radykalizuje. Komunizm wraca, tak samo jak nacjonalizm. Za długo pokój już jest na świecie najwidoczniej. Trzeba inwestować w dobra mało podatne na inflację i na zgliszczach po wojnie budować imperium.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Piękny jest ten tekst. Uwielbiam, kiedy rzeczywistość weryfikuje takich aktywistów, bumelantów i instagramerów.

Najpiękniejszy jest wniosek, który płynie z tego tekstu, chociaż podejrzewam że to była ostatnia rzecz o jaką autorowi chodziło - mianowicie, że żeby być niezależnym, potrzebna jest własność.

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
9 hours ago, Vami said:

No jak skąd? Od tych białych, bogatych, co posyłają dzieci do szkół, na które ich nie stać... Niestety. Społeczeństwo się radykalizuje. Komunizm wraca, tak samo jak nacjonalizm. Za długo pokój już jest na świecie najwidoczniej. Trzeba inwestować w dobra mało podatne na inflację i na zgliszczach po wojnie budować imperium.

 

Od białych niekoniecznie, choć to zdecydowana większość. Od bogatych, którzy od Reagana mają w USA raj - jak najbardziej. A że ludzie w USA się radykalizują - ja się nie dziwię:

 

o-AFTERTAX-INCOME-570.jpg?6

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Mitologia 1% :D Pass. Przecież wiadomo, że i tak po dupie zawsze dostaje klasa średnia, a ten mityczny 1% żyje w pełnej w symbiozie z rządem (każdym), gdyż ten i jego regulacje oraz bariery są gwarancją, iż nikt im nie będzie wchodził do zabawy. O tym już pisał Murray Rothbard.

Odnośnik do komentarza

Ta, mitologia - kiedy nie wiesz, jak inaczej skomentować. A może by tak merytorycznie? Polityka podatkowa USA od paru dekad to jest właśnie rothbardowskie odejście od "zorganizowanego rabunku pod egidą państwa" i masz łatwy do przewidzenia efekt - bogaci się bogacą, pozostali stają się coraz biedniejsi i bardziej wyzyskiwani. Najnowsza reforma podatkowa Trumpa to świetny tego przykład.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W związku z tym, że przestępczość w Polsce spadła do zera policja musi sobie szukać innych zajęć, żeby wypełnić długi dzień pracy i prowadzi śledztwo w sprawie kogoś, kto zawiesił kartkę z napisem "konstytucja" na pomniku. 

 

https://fakty.interia.pl/lubelskie/news-lubelskie-policja-wyjasnia-sprawe-banera-na-pomniku-lecha-ka,nId,2614267

 

Byłbym w stanie to zrozumieć, gdyby to był napis sprayem, wiążący się ze zniszczeniem pomnika. Byłbym w stanie zrozumieć również, gdyby to było coś wulgarnego i znieważającego, ale jednak myślałem, że tylko Jarosław Kaczyński z Ziobrą uważają konstytucję za zniewagę. 

Odnośnik do komentarza

http://forsal.pl/artykuly/1201983,sad-najwyzszy-postawil-sie-poza-prawem-dera-jestem-przerazony.html

 

Niech mnie ktoś uszczypnie

"Odnosząc się do tej kwestii, prezydencki minister ocenił w piątek w TVP1, że Sąd Najwyższy "postawił się poza prawem". "Działania SN są pozbawione podstawy prawnej, są działaniami bezprawnymi i jest to bardzo niebezpieczne dla obywateli (...) Nie chciałbym być sądzony przez sędziów, którzy orzekają bez podstawy prawnej, a tu mamy tego klasyczny przykład" - mówił Dera."

 

ale czy właśnie "złodziej który kradnie wypowiada się, że nie ładnie kraść"? 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Man_iac napisał:

W związku z tym, że przestępczość w Polsce spadła do zera policja musi sobie szukać innych zajęć, żeby wypełnić długi dzień pracy i prowadzi śledztwo w sprawie kogoś, kto zawiesił kartkę z napisem "konstytucja" na pomniku. 

 

https://fakty.interia.pl/lubelskie/news-lubelskie-policja-wyjasnia-sprawe-banera-na-pomniku-lecha-ka,nId,2614267

 

Byłbym w stanie to zrozumieć, gdyby to był napis sprayem, wiążący się ze zniszczeniem pomnika. Byłbym w stanie zrozumieć również, gdyby to było coś wulgarnego i znieważającego, ale jednak myślałem, że tylko Jarosław Kaczyński z Ziobrą uważają konstytucję za zniewagę. 

Podoba mi się odpowiedź KOD, który powywieszał podobne "koszulki" na pomnikach w całej Polsce. Oberwało się także Smokowi Wawelskiemu czy krasnalom z Wrocławia :D Teraz Policja ma ręce pełne roboty, przecież to straszne przestępstwo.

Podobnie ma się z jazda, jaką zrobiono Owsiakowi za użycie słowa "kurwa"  na spotkaniu autorskim. Był ciągany po sądach na dzień przed festiwalem, któremu szefuje. Tymczasem co kolejka na każdym stadionie "jazda z kurwami" odbywa się w świetle jupiterów, w obecności dzieci czy kamer telewizyjnych. I nic. To jest to samo o czym pisze @Profesor

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Brudinho napisał:

ale czy właśnie "złodziej który kradnie wypowiada się, że nie ładnie kraść"? 

Sęk w tym, że SN nie złamał prawa, a PiS to robi od paru lat regularnie. Więc raczej to wygląda tak, że złodziej krytykuje właściciela okradanego domu, że zamontował alarm.

Odnośnik do komentarza

No szczerze mówiąc argumentacja na moje oko faktycznie trochę naciągana, bo nie spotkałem się nigdy z tym, żeby ustawę nazywać "roszczeniem", a w końcu to do roszczeń odnosi się artykuł, na który powołał się SN (Art 755 kpc), no ale nie da się zgodnie z prawem walczyć z kimś, kto postawił się ponad prawem. Zupełnie oczywiste jest natomiast, że kadencja sędziów SN nie może zostać skrócona żadną ustawą bez zmiany konstytucji i oczywistym jest również, że w Polsce nie funkcjonuje obecnie zgodny z konstytucją Trybunał Konstytucyjny, który mógłby się temu przeciwstawić, a w związku z tym w pełni popieram taką decyzję. 

 

Znowu natomiast zachodzi tak, jak w sytuacji TK pytanie co dalej? PiS będzie udawał, że istnieje i TK i że nie fukcjonuje obecnie SN (bo według nich część sędziów SN to już nie sędziowie SN). To tworzy dwa równoległe porządki prawne, w związku z czym sytuacja staje się patowa. Sędziowie nie podlegają ustawie o skróceniu kadencji, a PiS udaje, że nie podlega wyrokom sądu. Obawiam się, że skończy to się tak, jak z TK, tzn. wyroki będą ignorowane tak długo, aż legalnie skończy się kadencja sędziów SN, a SN nie ma żadnej możliwości egzekwowania tych wyroków.

 

Szczerze mówiąc staram się czytać te akty prawne, żeby tę sytuację ogarnąć, ale faktycznie jest to na tyle absurdalne, że nie daję rady. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...