Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak studiowałem dziennie to też wolałem pracować w weekendy ;)

 

Chociaż jestem katolikiem to jestem za wolnym wyborem ludzi, chcesz to pracuj, nie? Twoja sprawa, nikt nikogo nie zmusza do pracy x czy y, a obecnie jest multum możliwości zmiany czy przekwalifikowania.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wydano opinię, że na meczu Pogoń - Sandecja nie można sprzedawać alkoholu, ale to urodziny Pogoni, wielkie święto i pełen stadion + sporo atrakcji. Będą ogródki piwne na parkingach stadionu. LOOOOL

 

A przecież po spożyciu też nie można wejść na stadion WTF.

Odnośnik do komentarza

Tymczasem w Wiadomościach...

https://www.facebook.com/TymaczemwWiadomosciach/photos/a.1490501154316603.1073741828.1490344234332295/1868211253212256/?type=3&theater

 

Ekipa Wiadomości śrubuje rekordy rzetelności.

 

Może jestem głupi, że się nad tym zastanawiam, ale jak to jest możliwe, że komuś nie zapala się czerwona lampka, gdy wstawia do swojego artykułu:

a) cytat z Marksa po angielsku

b) który - wyartykułowany ponoć w połowie XIX wieku - mówi o "holokauście" w znaczeniu ludobójstwa.

 

W sumie to co ja rozważam, skoro komuś nie zapala się czerwona lampka, gdy wciela do swojego materiału obrazek z Internetu.

 

A wystarczyłoby wejść w pierwszą sugestię Google po wpisaniu "Marks revolutionary Holocaust": http://otaviopinto.com/index.php/2016/08/04/did-marx-write-this/

 

Od jakiegoś czasu to, co dzieje się z Wiadomościami, opłacanymi z naszych podatków, nie jest już śmieszne.

Rozumiem jeszcze wyrachowaną propagandę. Brzydzę się, ale rozumiem. Kanalie są im potrzebne. Ale po co telewizji debile?

Przecież wystarczyłoby umieścić w "odpowiednim kontekście" rzeczywisty cytat. Naprawdę nie trzeba być Goebbelsem, żeby używając dość prostych środków ośmieszyć lub zohydzić postać Marksa w rocznicę jego urodzin, ośmieszając i obrzydzając przy tym Niemców i Komisję Europejską.

 

 

Najgorsze, że możliwe, że program spełnia swoją rolę.

  • Lubię! 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Pocztusia i urzędy celne w naszym kraju :wub:

 

30 marca zamówiłem w 4ocean bransoletkę zrobioną ze śmieci wyłowionych z morza. Albo ze śmietnika, bo kto to wie. Nie jest to wydatek rzędu miliona złotych, czemu nie. Siedziba firmy mieści się w Boca Raton na Florydzie. 5 kwietnia przesyłka została zarejestrowana w Miami jako gotowa do lotu do Polski. W Warszawie wylądowała 10 kwietnia. Mamy 4 maja. Z Boca Raton do Warszawy przesyłka szła 11 dni (to w linii prostej 8440 km). Z Warszawy do Wrocławia (w linii prostej 301 km) idzie już prawie miesiąc. 

 

Zastanawiam się, czy to nie zabawne, że rzecz zrobiona ze śmieci leży w urzędzie celnym, albo idzie pocztą przez miesiąc, kiedy do naszego kraju napływa pocztą tysiące przesyłek telefonów, kamer, komputerów i innego sprzętu, który przechodzi niezauważony przez nasze UC :keke:

April 10, 2018, 9:12 am
Departed
WARSAW, POLAND
Your item departed a transfer airport in OKECIE, WARSAW, POLAND on April 10, 2018 at 9:12 am. The item is currently in transit to the destination.
April 9, 2018, 10:31 am
Departed
FRANKFURT, GERMANY
April 5, 2018, 5:33 pm
Departed
MIAMI, UNITED STATES
April 5, 2018, 1:15 pm
Arrived
MIAMI, UNITED STATES
April 5, 2018, 7:01 am
Processed Through Regional Facility
MIAMI FL INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER 
April 5, 2018, 7:01 am
Arrived at Regional Facility
MIAMI FL INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER 
April 4, 2018, 4:56 pm
Shipment Received, Package Acceptance Pending
MIAMI, FL 33152 
April 4, 2018, 12:02 pm
Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item
HIALEAH, FL 33018 

April 4, 2018, 8:16 am
Arrived Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item
HIALEAH, FL 33018 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

W województwie podkarpackim zorganizowano dla uczniów klas VII i powyżej konkurs, który podpięto pod obchody 100. lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Patronat objął marszałek Kuchciński, a główną nagrodą jest wizyta w Europarlamencie ufundowana przez deputowanego z PiS - T. Porębę. Można wybrać jeden z pięciu tematów i odpowiedzieć w formie pisemnej, plastycznej lub fotograficznej. Poniżej lista tematów do wyboru:

- Działalność Lecha Kaczyńskiego w opozycji komunistycznej

- Polityka historyczna prezydenta Lecha Kaczyńskiego

- NSZZ Solidarność, Lech Kaczyński i św. Jan Paweł II - wspólna rola w odbudowie Polski po 1989 roku

- Prezydent Lech Kaczyński jako lider państw Europy Środkowej i Wschodniej

- Życiowa postaw prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Czy warto być wiernym do końca?

 

No cóż, zabrakło tylko "Kto miał największy wpływ na odzyskanie niepodległości w 1918 roku i dlaczego akurat prezydent Lech Kaczyński?". Nie wiem czy to jest jakaś forma podlizania się JarKaczowi ze strony pomysłodawców czy może autentyczna forma kultu jednostki, czy zwyczajna głupota, bo tak ordynarne promowanie rzekomych zasług mizernych polityków niemal zawsze kończy się porażką?

  • Lubię! 3
  • Smutny 2
  • Haha 5
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza



W województwie podkarpackim zorganizowano dla uczniów klas VII i powyżej konkurs, który podpięto pod obchody 100. lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Patronat objął marszałek Kuchciński, a główną nagrodą jest wizyta w Europarlamencie ufundowana przez deputowanego z PiS - T. Porębę. Można wybrać jeden z pięciu tematów i odpowiedzieć w formie pisemnej, plastycznej lub fotograficznej. Poniżej lista tematów do wyboru:
- Działalność Lecha Kaczyńskiego w opozycji komunistycznej
- Polityka historyczna prezydenta Lecha Kaczyńskiego
- NSZZ Solidarność, Lech Kaczyński i św. Jan Paweł II - wspólna rola w odbudowie Polski po 1989 roku
- Prezydent Lech Kaczyński jako lider państw Europy Środkowej i Wschodniej
- Życiowa postaw prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Czy warto być wiernym do końca?
 
No cóż, zabrakło tylko "Kto miał największy wpływ na odzyskanie niepodległości w 1918 roku i dlaczego akurat prezydent Lech Kaczyński?". Nie wiem czy to jest jakaś forma podlizania się JarKaczowi ze strony pomysłodawców czy może autentyczna forma kultu jednostki, czy zwyczajna głupota, bo tak ordynarne promowanie rzekomych zasług mizernych polityków niemal zawsze kończy się porażką?



Jako ktoś kto pisał prace na Olimpiade z Historii w liceum i generalnie bawi się historią.

1) Temat rzeka, przyjmie wszystko, nawet największe bzdury i idiotyzmy. W zasadzie każda teza, byleby sensowna przejdzie.
2) To on miał politykę historyczną? Secundo, temat rzeka i brak kontekstu w jakim to ma być oparte.
3) Chyba jedyny sensowny temat gdzie trzeba coś pokazać i w miarę się trzymać tematu.
4) Kolejne bezsensowne takie jak 2, gdyby było sformułowane jako Polska jako lider EŚW to ma sens. Ale, że w Polsce prezydent tylko podpisuje ustawy i pilnuje żyrandola to ciężko coś naskrobać co ma ręce i nogi.
5) W tej formie, wepchać w cztery litery autora, wywalić pierwsze zdanie i ma duży sens.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...