Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Gacek, czyi mam rozumieć krytykujesz zalesianie?

Lol, nie.

Zalesianie to skrajnie przestarzała metoda walki z CO2. Nawet najbardziej zacofane polskie kopalnie stosują lepsze rozwiązania. Sęk w tym, że o ile UE da dużo hajsu na walkę z CO2 na kopalniach bardziej nowoczesnymi metodami, to nie da 100% - a polskie górnictwo nie jest w stanie ponieść pozostałej części kosztów. Stąd próba stosowania innych metod.

Nie mam pojęcia jak zalesianie działa w innych sferach, wypowiadam się tylko pod kątem przetrwania polskiego górnictwa. Jak pisałem powyżej - kretyńska decyzja Dudy, przyjęta przez innych ignorantów z poklaskiem, o wycofaniu się z postanowień zmuszających do unowocześniania kopalnie w zakresie walki z CO2, doprowadziła do pozbawienia kopalń kupy forsy, która już została wrzucona do budżetów. Szkoda, że dalej rządzący idą w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza

 

 

Nawet najbardziej zacofane polskie kopalnie stosują lepsze rozwiązania

czyli jakie?

 

 

Sęk w tym, że o ile UE da dużo hajsu na walkę z CO2 na kopalniach bardziej nowoczesnymi metodami, to nie da 100% - a polskie górnictwo nie jest w stanie ponieść pozostałej części kosztów. Stąd próba stosowania innych metod.

proszę o jakieś dane, ktore wskazuja, że funkcjonowanie kopalń jest głównym dostarczycielem CO2 do atmosfery, a nie samo spalanie węgla przez elektrownie i innych odbiorców. Nie znam zasad funkcjonowania górnictwa wiec mam nadzieje wyjasnisz.

Odnośnik do komentarza

1. Choćby filtry ograniczające emisję metanu, nie mówiąc już o wprowadzanych w Polsce od kilkunastu lat, procedurach spalania płomieniowego. Od paru lat coraz szerzej wprowadza się też oczyszczanie powietrza wentylacyjnego.

2. Jako że tezę o tym, że to kopalnie są głównym dostarczycielem CO2 do atmosfery, sobie wymyśliłeś i bezzasadnie przypisałeś ją mnie, czuję się zwolniony z prośby o wskazanie jakiś danych dotyczących tego.

Odnośnik do komentarza

 

 

2. Jako że tezę o tym, że to kopalnie są głównym dostarczycielem CO2 do atmosfery, sobie wymyśliłeś i bezzasadnie przypisałeś ją mnie, czuję się zwolniony z prośby o wskazanie jakiś danych dotyczących tego.

Tak opisales jakby kopalnie emitowały największą ilość gazów i z tego względu miałyby dostać kasę z UE na ich redukcje, tylko po to by Polska nie przekroczyła narzuconych limitów. Wygląda na to, że uznajesz to za kluczowy element walki z emisja, nie wiem tylko na jakiej podstawie.
Dlaczego wolisz dekarbonizację, a tym samym powolna rezygnacje z paliw kopalnych, co wydaje mi sie bardziej zabojcze dla górnictwa, niz utrata dofinansowan.

Odnośnik do komentarza

 

2. Jako że tezę o tym, że to kopalnie są głównym dostarczycielem CO2 do atmosfery, sobie wymyśliłeś i bezzasadnie przypisałeś ją mnie, czuję się zwolniony z prośby o wskazanie jakiś danych dotyczących tego.

Tak opisales jakby kopalnie emitowały największą ilość gazów i z tego względu miałyby dostać kasę z UE na ich redukcje, tylko po to by Polska nie przekroczyła narzuconych limitów. Wygląda na to, że uznajesz to za kluczowy element walki z emisja, nie wiem tylko na jakiej podstawie.

Dlaczego wolisz dekarbonizację, a tym samym powolna rezygnacje z paliw kopalnych, co wydaje mi sie bardziej zabojcze dla górnictwa, niz utrata dofinansowan.

 

1. Twoja interpretacja moich słów jest tak daleka i tak bezzasadna, że równie dobrze mogłeś z nich zrozumieć coś o hobbitach.

2. Jako że Twoje słowa o tym, że wolę dekarbonizację, to znów Twoja fantazja, czuję się zwolniony z odpowiedzi na to pytanie. Nie mnie tłumaczyć Twoje rojenia.

Odnośnik do komentarza

<OT>

Gacek, nie przyszło Ci kiedyś do głowy, że ludzie postrzegają Cię jako złamanego kutasa, bo zachowujesz się jak... złamany kutas? Kaczy uznał, że posiadasz wiedzę przydatną w dyskusji, chciałby abyś się nią podzielił. Mógł nie zrozumieć Twoich wpisów, ale to nie powód do zarzucania mu urojeń i pierdolenia, że czujesz się zwolniony z odpowiedzi. Po prostu wyprowadź go z ewentualnego błędu. To jest forum, tu nie ma obowiązku pisania więc nie ma z czego zwalniać. Może tak w przyszłości przez odpisaniem komuś weź kilka głębokich wdechów i przemyśl co chcesz przekazać?

</OT>

Odnośnik do komentarza

nie żeby losowo wybrany artykuł Teluka, czy innej Patynowskiej też się tutaj nie nadał, ale to chyba bije dokonania tych państwa na głowę:

 

za spadek oglądalności TVP winny jest Tusk. osobiście.

 

i nie - to nie jest aszdziennik, faktoid, ani jakiś onion, ba - to nie jest ironia, czy sarkazm. to jest absolutnie na serio.

chyba przejęli jakiś redaktorów z niezależnej.

Odnośnik do komentarza

 

Wstyd mi za to, że kiedyś cytowałem ten "portal" :zawstydzony:

Dlaczego dopiero teraz? Niewiele się tam zmieniło.

Nie czytywałem go jakoś gruntownie od deski do deski, sama nazwa portalu już daje trochę do myślenia. Babole zdarzają się wszędzie, więc przymykałem na to oko. Teraz przewertowałem sobie artykuły "redaktora bjada" i sam nie mogę w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Haha, przez cały dzień TVPiS INFO nadawało walenie w poprzednią władzę w ramach "audytu", a jak przyszła pora na ripostę PO/PSL, to przenieśli się do studia, gdzie niepokorni komentują "porażający wynik audytu".

Na odcinku prymitywnej propagandy, rząd PiS i ich niezależne przydupasy robią ciągle postępy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...