Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Gmyz udowodnił jedynie, jakiej jakości są jego źródła i jak wygląda jego 'warsztat'. bo ta pani ani nie jest krewną Małpy, ani jego współpracowniczką.

 

no ale niepokornym, jak widać to nie przeszkadza. ba - nawet słowa Gmyza, który w końcu zreflektował się i przyznał się do błędu, że pomylili mu się Edwardowie K. nie jest wystarczającym powodem, żeby zarzucić tę narrację.

i jeszcze te wizyty u Choparda. to musi być KOD, przecież tam tylko norki i ośmiorniczki. za bardzo się to ładnie klei. a że fakty są inne?

Odnośnik do komentarza

Gmyz udowodnił jedynie, jakiej jakości są jego źródła i jak wygląda jego 'warsztat'. bo ta pani ani nie jest krewną Małpy, ani jego współpracowniczką.

 

no ale niepokornym, jak widać to nie przeszkadza. ba - nawet słowa Gmyza, który w końcu zreflektował się i przyznał się do błędu, że pomylili mu się Edwardowie K. nie jest wystarczającym powodem, żeby zarzucić tę narrację.

i jeszcze te wizyty u Choparda. to musi być KOD, przecież tam tylko norki i ośmiorniczki. za bardzo się to ładnie klei. a że fakty są inne?

 

Nie psujmy prawdą piękna opowieści :)

 

Ale to przecież nie tylko niepokornych domena. Pamiętam, jak się kiedyś Orliński pięknie walnął przypisując jakiemuś pisowcowi stalinowskie pochodzenie... Generalnie, to przysłowie "co nagle, to po diable" powinno być wytatuowane na każdym dziennikarskim przedramieniu.

Odnośnik do komentarza

Nowy model "debaty" w PR1. Dzisiaj o kondycji KRK mówią pani prezes PR1 (autorka książki "Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacjà chrześcijańską w Polsce"), redaktor z Katolickiej Agencji Informacyjnej i ksiądz xD

Pełne spektrum poglądów, jak to w debacie :D Jej wynik - nie ma nic lepszego od chrześcijaństwa i nie ma dla niego alternatywy :keke: Albo "odejście od chrześcijaństwa prowadzi do konsumpcjonizmu, a to do islamu" :D Jak ktoś chce sprawdzić jak wypada "dobra zmiana" w Polskim Radiu, to polecam dzisiejszą "debatę".

Odnośnik do komentarza

Kolejne głupie porównanie.

Lis to publicysta, Pereira to dziennikarz. Jak ktoś nie kuma różnicy między tymi zawodami, to przykro mi.

Przechodząc do bardziej oczywistych różnic: Pereira zaprasza ludzi z jednej strony do rozmowy w gronie wzajemnego miziania się, Lis (czego sam nie pochwalam) prowadząc debaty zapraszał stronników z obu stron - choć w znaczącej przewadze jednej z nich. Zawsze jednak był przeciwnik tezy forsowany przez Lisa, który dostawał więcej czasu niż pozostali goście (liczeni pojedynczo).

Odnośnik do komentarza

Może masz i rację, faktycznie kojarzę, że w programach Lisa zazwyczaj był schemat jeden przeciw wszystkim. Wszystkim, bo Lis nie ograniczał się do roli moderatora. Dlatego niezależnie od metki, jaką mu przylepisz, mam o nim fatalną opinię, zupełnie taką samą jak o większości niepokornych (pomijając ekstrema w rodzaju Hejke, lub ultraekstrema w rodzaju tych anonimów (dla mnie) które kojarzę z pierwszych stron jakichś tam gazet warszawskich et consortes). A szkoda, bo kiedyś należał do mojej czołówki, jak wybuchła plotka o jego prezydenturze, to nawet ją rozważałem.

Odnośnik do komentarza

Nie, Pereira prowadzi wywiady w okolicach południa. Debaty o 17 prowadzi Marek Mądrzejewski, który pod nowym kierownictwem jest szefem publicystyki PR1 i praktycznie przestał udawać pozory bezstronności poprzez dobór tematów, gości i kilkunastominutowych wstępniaków, które mają nakreślić tezę udowadnianą potem podczas debaty.

Odnośnik do komentarza

Dlatego niezależnie od metki, jaką mu przylepisz, mam o nim fatalną opinię,

Błąd. Ja mu żadnej metki chwalebnej przylepiać nie zamierzam. Śmieszne jest jedynie porównywanie go do Pereiry (bo porównywanie go do Urbana śmieszne nie jest, lecz świadczy o zwykłej głupocie) czy innych miernot dziennikarskich, podczas gdy Lis od lat jest publicystą i przykładanie do niego tej miary co do dziennikarza świadczy o zupełnym pomyleniu terminów.

Odnośnik do komentarza

dla mnie Pereira to jakiś fenomen. nie ma nic do powiedzenia, posługuje się fatalną polszczyzną (co na początku mi nie przeszkadzało, bo brałem go za obcokrajowca, który polskiego się nauczył jako drugiego języka), jego artykuły były i są na poziomie komentarza na onecie pod losowym artykułem o Wałęsie, a niepokorni tak go pompują. przecież to nie jest tak, że nie mają ludzi inteligentnych i mających własne, ciekawe zdanie i potrafiących je obronić...

a może Dawid po prostu pomaga mniej rozgarniętemu koledze?

swoją drogą - czy SDP już zapisało Samuela w swoje szeregi, czy nadal mu zamykają drzwi przed nosem?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Anders Breivik, który w lipcu 2011 roku zamordował 77 osób, wygrał w procesie przeciwko Norwegii. Mężczyzna oskarżył państwo o łamanie praw człowieka i "nieludzkie traktowanie". Breivik narzekał głównie na to, że jest odizolowany od pozostałych osadzonych.

 

Trudno już się nawet dziwić, że biała rasa zarządzana przez wybitnych kretynów wymiera. Jakby powiedział forumowy lewnik: karma...

Odnośnik do komentarza

Gacek w Maryni mądrze pisał:

 

 

1. Zgodnie z norweskim prawem maksymalna kara to bodaj 21 lat pozbawienia wolności. Nie ma dożywocia czy kary śmierci. Uważanie tego za niesprawiedliwe i domaganie się kary śmierci dla Breivika poprzez zmianę zasad gry w jej trakcie nie różni się niczym od samosądów. Teraz zrobisz wyjątek (zrobił coś złego, to zabijmy go mimo braku normy prawnej), to w przyszłości możesz stać się ofiarą tego samego wyjątku - bezprawia. Stawiając to w skali makro - gdyby nie bezkarność władz absolutystycznych nie powstałoby parę zbrodniczych reżimów totalitarnych, bo takiemu Leninowi byłoby ciężej zaakceptować własną bezkarność, gdyby nie napatrzył się na bezkarność innych.

2. Zgodnie z norweskim prawem faceta nie wolno odseparowywać od pozostałych więźniów. To, czy Ci się to podoba czy też nie nie ma najmniejszego znaczenia - nie wolno i kropka. Oni - abstrahując od tego, czy słusznie - go odseparowali. No to wniósł facet sprawę do sądu i wygrał. To, że dopuścił się zbrodni nie oznacza, że jestnarodowcem podczłowiekiem i nie ma żadnych praw. Może swojego dochodzić jak każdy, nie jego wina, że jest obywatelem kraju z dziwnym systemem prawnym, który łamią ludzie stojący na jego straży.

Odnośnik do komentarza

O tym własnie piszę - o absurdalnym Prawie norweskich cymbałów, sorry za Godwina, ale lewnik wybroniłby i Hitlera - byle ten postępował zgodnie z lewem III Rzeszy...

 

Czas zorganizować pomoc dla naszych bezdomnych - zabij z 70 Norwegów, a otrzymasz wikt, opierunek i prawa człowieka na 21 lat.

Odnośnik do komentarza

O tym własnie piszę - o absurdalnym Prawie norweskich cymbałów, sorry za Godwina, ale lewnik wybroniłby i Hitlera - byle ten postępował zgodnie z lewem III Rzeszy...

 

Czas zorganizować pomoc dla naszych bezdomnych - zabij z 70 Norwegów, a otrzymasz wikt, opierunek i prawa człowieka na 21 lat.

No tak jest, każdy bezdomny jak zabije człowieka w Norwegii to wyląduje w więzieniu na wiele lat w takich właśnie warunkach. Ale jakoś jak widzisz nie mają tam przepełnionych cel.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...