Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

http://polska.newsweek.pl/ksiazka-wojciecha-sumlinskiego-o-komorowskim-to-plagiat-chandlera-i-macleana,artykuly,376871,1.html

Tak, wiem że to Newsweek i nie, nie czytałem książki Sumlińskiego, więc może i jego zarzuty są słuszne (lata mi to koło dupy), ale mam bekę z tego, że nie potrafił czegoś sam napisać. A po drugie - z jego wyjaśnień :lol:

 

 

http://www.fronda.pl/a/sumlinski-odpowiada-na-klamstwa-polskojezycznej-niemieckiej-gazety-newsweek,63625.html

 

 

"A nie przyszło Panu do głowy, że jeżeli ktoś przeczytał wiele książek, często jedną i tę samą po wielokroć, to siłą rzeczy przyswaja pewne frazy?"

To jest mój ulubiony fragment. Teraz wiem, że jak wkleję do magisterki tekst z jakiejś książki to mogę się tłumaczyć :rotfl:

Odnośnik do komentarza

W Szczecinie przebudowywany jest dworzec, przebudowa ciągnie się już długo, jak to w Polsce bywa i to nic dziwnego, ale ... dziś zabrano toi-toie, bo nie zostały uregulowane za nie płatności, pracuje tam 450 osób... Prawdopodobnie też zalegają z płatnością za prąd i wodę.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie nie pamiętam, ale jakoś od początku listopada 2014 istnieje dworzec tymczasowy i zmiana organizacji ruchu tam, więc jakoś od wtedy. Koniec prac musiał się skończyć wraz z końcem 2015 roku, żeby nie stracić unijnej dotacji, tymczasem... podobno wystarczyło 60% gotowości dworca, żeby odroczyć to jeszcze o 3 miesiące. Myślę, że teraz jest tak koło 70% zrobione.

Odnośnik do komentarza

To jest kretyńskie prawo o zamówieniach publicznych, jak najbardziej nadające się do absurdalnego. Wygrywa oferent dający najniższą cenę, co oznacza, że praktycznie w 100% przypadków musi zejść poniżej kosztów, niejednokrotnie wygrywa firma na skraju upadku (nie wiedzieć dlaczego w ogóle startuje). I tak to wygląda. Miałem do czynienia z jedną taką inwestycją, wygrała firma oferująca cenę poniżej kosztów inwestycji. W związku z czym, inwestycję oddali 11 miesięcy przed terminem, co rozwaliło nam plany zakupów wyposażenia czyli kolejnych przetargów które przecież trwają. Oczywiście budynek zaczął się sypać tuż po zakończeniu 36miesiecznej gwarancji. O dalszych perypetiach nie chce mi się pisać, ale wiadomo, koszty utrzymania pustego, za wcześniej oddanego budynku spadły już na nas, koszty napraw, a w zasadzie remontu ciągle nowego budynku też my pokrywamy. Uważam, że powinno być ubezpieczenie od zamówień publicznych, które by pokrywało koszty debilizmu urzędniczego...

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, ale żaden urzędas nie odważy się wziąć pod uwagę innego parametru niż cena, bo to kosztuje ponadstandardowy wysiłek umysłowy, nie mówię już o interpretacjach prawnych, dlatego wszyscy ułatwiają sobie robotę jeden parametr - cena i wszystko (prawie) jasne, po co się trudzić? Po co brać parametr np. % zatrudnionych na stałą umowę o pracę w danej firmie? Choć ten przepis powstał w bardzo konkretnym celu, nie jest jednak respektowany przez nikogo, albo prawie nikogo...

Odnośnik do komentarza

A wiesz z czego to się bierze? Właśnie z takiego myślenia o urzędasach i ich tępocie. Podobny jest sterotyp o skorumpowanych urzędasach. Urzędas chętnie by się odważył, ale wtedy usłyszy, ze jest skorumpowanym urzędasem i na pewno wziął łapówkę i nie wybrał tańszej oferty. Oczywiście ja też genralizuje bo stosowanie samego kryterium ceny jest bez sensu i pewnie w wielu przypadkach można byłoby się spokojnie wytłumaczyc z wyboru tańszej oferty, ale też chciałem pokazać co może być przyczyną

Odnośnik do komentarza

Jak pracowałem w biurze projektowym to też na przetargi wystawiali baaardzo niskie ceny i to na duże projekty. Dostawali jakieś pismo, żeby wyjaśnić rażąco niską cenę to szef tylko standardowo odpisywał, że sprzęt ma swój z dofinansowania PFRON, wspiera niepełnosprawnych (:D), a większość jego pracowników to studenci i koszty ma niskie ogółem :D

 

Oczywiście bubli było sporo i kilka spraw sądowych mieli założonych...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...