Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Kuba199321 napisał:

Może w tym szalenstwie ze ściągnięciem Ojrzyńskiego byłaby jakaś metoda. Wydaje mi się , że gość preferuje raczej rządy twardej ręki, a co niektórym gwiazdeczkom Legii by się to przydało. 

Co do Żewłakowa, to niedawno przyszedł do Lubina.

Błagam. Przecież to tak jakby Tony Pulis przejął Chelsea.

 

Albo Allardyce Manchester United.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Serio? Ja tam nie widzę jakiejś mega jakości w Legii. Tzn większości się wydaje, że na nasze warunki są wielkimi gwiazdami, ale brakuje po prostu jazdy na dupach przez 90 minut.

Tzn, żeby nie było, nie jestem fanem stylu gry ekip Ojrzyńskiego, ale z drugiej strony "tak krawiec kraje..".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

I niestety:
 

Cytat

 

W poniedziałek Ricardo Sa Pinto najprawdopodobniej zostanie ogłoszony nowym trenerem Legii Warszawa. Portugalczyk ma podpisać 3-letni kontrakt. Mistrzów Polski czekają duże zmiany w sztabie szkoleniowym.

 

W niedzielne popołudnie Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 3:1. Po spotkaniu Aleksandar Vuković stwierdził, że był to ostatni mecz w jego wykonaniu jako tymczasowy trener mistrzów Polski i w poniedziałek zostanie ogłoszony nowy szkoleniowiec warszawskiego zespołu.

 

Serb nie chciał zdradzać, kto teraz będzie trenerem Legii, ani czy on sam zostaje. Ze słów, które powiedział podczas konferencji pomeczowej, może wynikać, że chociaż chciałby pozostać w Warszawie, to liczy się z tym, że może odejść.

- Nie będę prowadził dalej drużyny, natomiast oficjalnie nie będę mówił o nazwiskach nowego trenera. Wiedziałem, że będzie to ostatni mecz, w którym poprowadzę zespołu. W ciągu tych kilku dni robiłem wszystko, aby drużyna wróciła do jak najwyższej formy. To, czy zostanę w klubie będzie wiadome jutro. Myślę jednak, że nie ma powodów, aby karać mnie za dzisiejsze zwycięstwo. Mógłbym być pomocny dla nowego sztabu. Chcemy wszyscy, aby Legia przestała dołować. - powiedział Vuković

 

Według informacji Tomasza Włodarczyka z "Przeglądu Sportowego" Serb najprawdopodobniej zostanie w Legii i będzie asystentem nowego szkoleniowca

 

Nowym trenerem Legii ma zostać Ricardo Sa Pinto. Portugalczyk w przeszłości był trenerem m.in. Sportingu CP (z którym grał przeciwko Legii w 2012 roku), Belenenses (jego zespół musiał mierzyć się z Lechem Poznań w fazie grupowej Ligi Europy w 2015 roku), Crveny zvezdy Belgrad, a ostatnio Standardu Liege. Od 2012 roku zdążył poprowadzić już osiem zespołów, a Legia ma być jego 9 klubem w karierze trenerskiej. Nie jest to dobry prognostyk, że w dotychczasowej karierze szkoleniowca w żadnym klubie nie zagościł na dłużej. W Warszawie ma podpisać 3-letni kontrakt, jednak wg. informacji, które krążą po mediach społecznościowych, w jego umowie mają być zawarte klauzule, które, w przypadku braku awansu do europejskich pucharów, mogą doprowadzić do wcześniejszego rozwiązania kontraktu.

     

Wraz z przyjściem Sa Pinto do Warszawy, klub czekają duże zmiany w sztabie szkoleniowym. Portugalczyk do zespołu mistrzów Polski ma sprowadzić także swojego asystenta, trenera przygotowania fizycznego, trenera bramkarzy oraz analityka, z którymi pracował ostatnio w Standardzie Liege.

     

Mimo, że wraz z Sa Pinto ma przyjść nowy trener bramkarzy, to pozycja Krzysztofa Dowhania wydaje się niezagrożona. Trener, który wyszkolił takich golkiperów jak Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Jan Mucha czy Duszan Kuciak, ma pozostać w Legii i będzie współpracował z Ricardo Pereirą na podobnej zasadzie, jak miało to miejsce za kadencji Stanisława Czerczesowa, który do Warszawy sprowadził Gintaras Stauce.

 

Moim zdaniem tu nie wypali to.

i jeszcze ten 3 letni kontrakt, którego nie wypełni, stawiam, że na wiosnę (wczesną/późną ;) ) go nie będzie w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, dziki_ryj_ napisał:

Najwiekszy z prezesem, niech bedzie tylko właścicielem bo jak widac zupelnie sie do tej roli nie nadaje.Nie zna sie na pilce, nie za bardzo ja rozumie:)wciskaja mu wszyscy dokola kity(oddanie klubu chorwatom)? a ten sie na to lapie jak, emeryci na  garnki  na wycieczce do sanktuarium

No wiesz... może chciał być jak Florek Perez :kekeke: Tu już nic nie trzyma się kupy, skoro wczoraj np. taki Radović wychodzi na szpicy i 3/4 składu gada w różnych językach.

Przykłady można mnożyć, tylko już nie ma sensu.

Cały klub trzeba przebudować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...