Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu:

Cytat

 

Oficjalnie. Guilherme odchodzi z Legii

 

Guilherme nie przedłuży wygasającego z końcem roku kontraktu z Legią Warszawa. Brazylijczyk nie zaakceptował żadnej z ofert, którą w ostatnich tygodniach przedstawiły mu władze mistrzów Polski.

- W ciągu kilku ostatnich miesięcy podjęliśmy wiele działań i w naszym przekonaniu zrobiliśmy wszystko, aby doprowadzić do przedłużenia kontraktu z Guilherme, którego bardzo cenimy. Szanujemy jednocześnie jego decyzję i rozumiemy, że ma oferty, które na obecnym etapie kariery, z różnych względów, może traktować jako życiową szansę - powiedział dyrektor techniczny Legii Ivan Kepcija na łamach oficjalnej strony internetowej stołecznego zespołu. 

Skrzydłowy był do tej pory jednym z kluczowych zawodników mistrzów Polski, dla których rozegrał 147 spotkań, w których zdobył 19 bramek.

- Doceniamy to, co Gui zrobił dla Legii, jego pasję i zaangażowanie, które prezentował jako legionista. Będzie nam go oczywiście brakowało, ale chcemy wyraźnie podkreślić, że odejście Gui nie wpłynie w żaden sposób na nasze sportowe cele, które będziemy konsekwentnie realizować - dodał

Na razie nie wiadomo, gdzie Brazylijczyk zagra w kolejnej rundzie. W barwach Legii będzie miał okazję wystąpić jeszcze trzy razy.

 

Jednego pseudotechnika w klubie i lidze mniej. 

W większości przypadków jego gra mnie strasznie irytowała. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo lubię Guilerhme i oglądając jego grę widzę, że nawet jak ma słabszy mecz to mu autentycznie zależy. Jego odejście to duże osłabienie dla zespołu. @Reaper zauważ, że do tej pory nie udało się zastąpić drewnianego w sumie Prijovica więc nie sądzę, żeby łatwo się dało kogoś takiego zastąpić. 

A poza tym uważam, że Legia zbyt łatwo pozbywa się zawodników, z którymi ma jakieś problemy, że się tak wyrażę "wychowawcze". Jestem przekonany, że Langil i Nagy mają potencjał przewyższający grajków z naszej ligi, tylko chyba Legia nie umiała postawić ich do pionu.

Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie z jaką ulgą kibice Legii przyjmują odchodzenie z klubu najlepszych graczy, z podstawowej jedenastki :-k jak odchodził Nikolic czy Prijovic to też raczej konsensus wśród kibiców był taki, że w sumie to żadna strata. Teraz odchodzi Guilherme i też jest tak, jakby zupełnie nic się nie działo. A tymczasem to zawodnik pierwszej jedenastki, który potrafił dać dużo jakości drużynie. Słyszy się tak samo o odejściu Pazdana, reprezentanta Polski i nie słychać, żeby kibice byli jakoś strasznie zmartwieni. Tymczasem ostatnie transfery klubu pokazują, że to nie jest takie proste, aby znaleźć wartościowego następcę. Dlatego ja nie jestem jakiś super optymistyczny z tego powodu.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Z Nagymi jest taki plus, że nie chcą się go pozbyć definitywnie tylko na wypożyczenie go dać. 

 

2 minuty temu, krzysfiol napisał:

Dziwi mnie z jaką ulgą kibice Legii przyjmują odchodzenie z klubu najlepszych graczy, z podstawowej jedenastki :-k

Bo kibice są od racowisk i sektorówek. Nie są przywiązani do graczy i wyników ;)

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, krzysfiol napisał:

Dziwi mnie z jaką ulgą kibice Legii przyjmują odchodzenie z klubu najlepszych graczy, z podstawowej jedenastki :-k jak odchodził Nikolic czy Prijovic to też raczej konsensus wśród kibiców był taki, że w sumie to żadna strata. Teraz odchodzi Guilherme i też jest tak, jakby zupełnie nic się nie działo. A tymczasem to zawodnik pierwszej jedenastki, który potrafił dać dużo jakości drużynie. Słyszy się tak samo o odejściu Pazdana, reprezentanta Polski i nie słychać, żeby kibice byli jakoś strasznie zmartwieni. Tymczasem ostatnie transfery klubu pokazują, że to nie jest takie proste, aby znaleźć wartościowego następcę. Dlatego ja nie jestem jakiś super optymistyczny z tego powodu.

Prijo i Niko opłakiwałem bardzo, ale wiedziałem, że innej opcji nie było po tym co pokazali. Gui jest zawodnikiem dobrym, bywa bardzo dobrym, ale miał bardzo dużo meczów słabych. Racja, że może jednak przesadziłem z tym łatwym zastąpieniem, szczególnie po niewypałach Pasquato i Hildeberto, ale wierzę, że kogoś na jego poziom uda się spokojnie ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tio napisał:

Bardzo lubię Guilerhme i oglądając jego grę widzę, że nawet jak ma słabszy mecz to mu autentycznie zależy. Jego odejście to duże osłabienie dla zespołu. @Reaper zauważ, że do tej pory nie udało się zastąpić drewnianego w sumie Prijovica więc nie sądzę, żeby łatwo się dało kogoś takiego zastąpić. 

A poza tym uważam, że Legia zbyt łatwo pozbywa się zawodników, z którymi ma jakieś problemy, że się tak wyrażę "wychowawcze". Jestem przekonany, że Langil i Nagy mają potencjał przewyższający grajków z naszej ligi, tylko chyba Legia nie umiała postawić ich do pionu.

Langil jest obecnie rezerwowym w drugiej lidze holenderskiej

Odnośnik do komentarza

Tylko Ljuboja był bardziej przereklamowany w ostatnich latach z zawodników Legii. Robił dużo wiatru, walczył, ale żeby za tym szły jakieś konkrety to mocno dyskusyjna sprawa. Guilherme przez ostatnie dwa sezony w lidze zdołał uzbierać 10 bramek i 15 asyst. Jak na zawodnika, który miał być liderem i rozgrywającym to raczej wynik co najwyżej przeciętny. Dla porównania Vassiljev w Jadze w tym samym czasie zdołał wykręcić 20-34.

 

Jego umiejętności techniczne polegały zawsze na grze do boku, nigdy do przodu, także drużyna w ogóle nie zdobywała pola, a jedynie traciła czas. Także może i w głowie miał Brazylię, ale w nogach nie. Do tego jego liczne flopy...

 

Dla kibiców Legii to pewnie niezbyt miła informacja, bo to jednak obcokrajowiec, który się zżył z klubem, grał z zaangażowaniem i chciał się rozwijać, ale oceniając jedynie jego poziom sportowy to nie jestem przekonany czy należał mu się gwiazdorski kontrakt.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, beeres napisał:

Tylko Ljuboja był bardziej przereklamowany w ostatnich latach z zawodników Legii. Robił dużo wiatru, walczył, ale żeby za tym szły jakieś konkrety to mocno dyskusyjna sprawa. Guilherme przez ostatnie dwa sezony w lidze zdołał uzbierać 10 bramek i 15 asyst. Jak na zawodnika, który miał być liderem i rozgrywającym to raczej wynik co najwyżej przeciętny. Dla porównania Vassiljev w Jadze w tym samym czasie zdołał wykręcić 20-34.

 

Jego umiejętności techniczne polegały zawsze na grze do boku, nigdy do przodu, także drużyna w ogóle nie zdobywała pola, a jedynie traciła czas. Także może i w głowie miał Brazylię, ale w nogach nie. Do tego jego liczne flopy...

 

Dla kibiców Legii to pewnie niezbyt miła informacja, bo to jednak obcokrajowiec, który się zżył z klubem, grał z zaangażowaniem i chciał się rozwijać, ale oceniając jedynie jego poziom sportowy to nie jestem przekonany czy należał mu się gwiazdorski kontrakt.

 

Zdecydowanie mu sie nie nalezal, o ile zrozumialbym komin dla VOO, tak Gui jest przecietniakiem, na pewno nie jest warty takich pieniedzy, a kwota jaka zawolali sobie managerowie (750k :rotfl:) to smiech na sali. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...