Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W sumie ja mam teorie, ze to w celu rozemocjonowania kibicow - zobaczyli, ze jak najpierw wtapiaja to jest wieksza euforia na trybunach - w zeszlym sezonie chocby Cracovia, Gornik, Lech, w tym Hapoel, na wyjezdzie Spartk :kekeke: ;)

 

A tak powaznie to nie mam pojecia czemu ten zespol nie moze sie spiac i przycisnac od poczatku - w pierwszej polowie wygladalo to tragicznie.

 

Akcje lewa strona nie istnialy, a na prawej Jedrzejczyk bal sie pobiec wzdluz lini bocznej i zatrzymywal sie na 16 metrze. Ohayon gral tylem do bramki i klepal bezporoduktywnie pilke z Ljuboja. Ljuboja musial wracac sie do drugiej lini zeby w koncu dostac pilke ktora ktos powinien mu podac prostopadle w chwili, kiedy ustawial sie na granicy spalonego i czekal na podanie. Radovic miotal sie na flankach i jako jedyny cos szarpal, ale zwykle obroncy zaganiali go w okolice choragiewki roznej i tyle bylo z jego akcji. Rybus kopal sie w czolo i nie umial odregrac prosto pilki. Vrolajk bal sie przebiec dziesieciu metrow, jak juz biegl to nie wiedzial co potem zrobic z pilka. Kazda akcja obowiazkowo musiala przejsc przez... Zewlakowa - chocby sie zaczynala w okolicach kola srodkowego. Asekurakcja w srodku pola nie istniala - Borysiuka po prostu nie bylo, choc podobno biegal po boisku. Taktyka tysiaca podan na dwudziestym metrze nic nie dawala :wallbash:

 

A potem sie okazalo, ze mozna - tak po prostu, z niczego nagle zaczeli dokladnie dogrywac, klepac z pierwszej pilki, wychodzic na pozycje, wjezdzac bokami, nawet strzelac w kierunku bramki :blink:

 

Nie rozumiem, ale tej druzyny od jakiegos czasu nie sposob zrozumiec... Zobaczymy co bedzie z Wisla, moze byc wszystko.

Odnośnik do komentarza

Jędza i Borysiuk, a nawet Komor (nie patrzac na ta 1 akcje z koncowki, choc bez niej pewnie by nie bylo zwyciestwa :keke: ) z drugiej połowy to gracze na poziomie NT. Z pierwszej - do ŁSu bym ich nie polecił (bez urazy dla kibiców ŁKSu). Moze to kwestia mlodego wieku ekipy? Moze nie maja koncentracji od poczatku, za to sa tak dobrze przygotowani fizycznie, ze zajezdzaja kazdego rywala?

 

Fajna zmiane dal Zyro, fajnie Wolski. Podoba mi sie, ze Skorza tak odwaznie stawia na mlodych.

 

Osobna kwestia - Jesli Radovic nie gra, lub gra na skrzydle, Legia gra praktycznie bez napastnika. Kiedy wraca Hubnik? Bo imo z nim na szpicy i cofnietym Ljuboja mozecie byc bardzo bardzo grozni.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego po tej rundzie? Wypożyczenie jest przecież na cały sezon. :-k

Mogą chyba zdecydować po rundzie wiosennej. Szkoda chłopaka, bo nie miał okazji na pokazanie się. W zeszłym sezonie nie mógł zaleczyć urazu. W tygodniu nie trenował, a na mecz wychodził. Teraz jeszcze bardziej pechowo.

Ale jeśli ma mieć podobne problemy jak Chinyama to lepiej zrezygnować...

Odnośnik do komentarza

Dlaczego po tej rundzie? Wypożyczenie jest przecież na cały sezon. :-k

Mogą chyba zdecydować po rundzie wiosennej. Szkoda chłopaka, bo nie miał okazji na pokazanie się. W zeszłym sezonie nie mógł zaleczyć urazu. W tygodniu nie trenował, a na mecz wychodził. Teraz jeszcze bardziej pechowo.

Ale jeśli ma mieć podobne problemy jak Chinyama to lepiej zrezygnować...

Kurde pomylilem sie - chodzilo mi o koniec sezonu i runde wiosenna, ale boje sie, ze moze sie juz nie wyleczyc do konca rozgrywek.

Odnośnik do komentarza

Legia - Wisła 2:0

Człowiek, który swego czasu miał pętle na szyi tryumfuje. Legia gra konsekwentnie, skutecznie i ładnie. Nie spodziewałem się, że coraz bardziej autorska ekipa Skorży może tak zagrać. Może jeszcze coś z niego będzie. Przy takiej młodzieży uważam obecność sympatycznego Manu za zbędną. Nawet nie zauważyłem, że kogoś brak - dopiero zmiana mi o nim przypomniała.

Mam w zasadzie tylko jedno pytanie: czy Radoviciem interesuje się trener Serbii? Jeśli nie to gratuluje Serbom poziomu pomocników. I tu dodatkowy plus dla Skorży, bo to on wymyślił Rado tę pozycję.

Odnośnik do komentarza

Na temat meczu się nie wypowiadam, bo będzie gadanie, że jestem nieobiektywny, więc wspomnę tylko o wysokiej formie Hadaja. :)

W przerwie meczu kibic Legii oświadcza się na środku murawy swojej kobiecie.

Kibice Wisły: Każdy to powie, robiłaś loda w Krakowie!

Wojciech H.: Kibiców gości proszę, aby zajęli się jedzeniem kiełbasek!

Kibice Legii: Ssij pałę, ssij...

Wojciech H.: Przepraszam, źle mnie Państwo zrozumieli! Nie to miałem na myśli!

Czytane nie oddaje komizmu sytuacji, ale kto był na stadionie, ten słyszał. :D

Odnośnik do komentarza

Wczoraj na stadionie dwie kapitalne drużyny. Jedna grała na boisku, a druga śpiewała na trybunach. Nie wiem kto spisał się lepiej. Uważam, że był to najlepszy doping na nowym stadionie. Imo 10/10. Do tego rekord frekwencji w meczu ligowym: 25165.

 

Za to na boisku królowała Legia grając po profesorsku z defensywnie ustawioną Wisłą (Maaskant wysłał do boju aż 7 defensywnych zawodników+bramkarz). Mimo zmian w obronie rywale nadal grali bardzo niefrasobliwie co pozwalało nam dosyć łatwo stwarzać sobie dogodne sytuacje strzeleckie.

 

Kolejny pewny występ Kuciaka (sytuacji z końcówki meczu kiedy piłka przeleciała mu pomiędzy nogami nie było :P). Bardzo dobrze się ustawia, pewnie chwyta piłkę, ma świetny refleks, ale najbardziej podoba mi się to, że szybko wznawia akcję :) Skaba (pomijając jego słabą psychikę) po złapaniu futbolówki analizował chyba siedem razy zanim wyrzucił/wykopał piłkę uruchamiając kontrę. Kuciak jeśli tylko znajdzie się w takiej sytuacji robi to natychmiast. Długim wyrzutem potrafi uruchomić kolegę na połowie boiska :respekt:

To może być zawodnik na miarę Janka Muchy :)

 

Bardzo pewnie i uważnie zagraliśmy w defensywie co w tym sezonie nie zdarza się zbyt często.

Komorowski (Skorża żartobliwie nazwał go Beckenbauerem :keke:) w parze z Żewłakowem gra coraz lepiej. Wawrzyniak zaspał chyba tylko raz (?), a przy takiej postawie Jędrzejczyka Kuba Rzeźniczak może pomarzyć nie tylko o Euro12, ale również o powrocie do wyjściowego składu Legii.

 

Pierwszą połowę kompletnie przespał za to Vrdoljak. Nasz kapitan od dawna nie prezentuje się na tyle dobrze, żeby wybiegać w wyjściowym składzie i gra tam głównie "za zasługi" (w tym meczu głównie przez pauze Borysiuka i słaby występ Moshe z Hapoelem). Na całe szczęście świetnie uzupełniał go Gol (Janusz Gol Allez Allez !!!). W defensywie czyścił prawie wszystko. Był tam gdzie być powinien. Nie zauważyłem jakiś rażących błędów. Imo MotM :-k

 

Na skrzydłach również dużo się działo. Rybus świetnie wszedł w mecz i wielka szkoda, że tego dnia nie chciał strzelić bramki, bo miał ku temu świetne okazje. Zaliczył jednak dwie asysty i część tej plamy zmazał. Na drugim skrzydle bez kompleksów grał Żyro. Nie był tak widoczny jak Rybus i popełnił kilka błędów (m.in. niepotrzebne podanie do tyłu po którym zrobiło się gorąco pod naszą bramką). Błędy młodości. Spokojnie jednak zasłużył na kolejne szanse. Wchodzący za nich Kucharczyk i Wolski mimo zaledwie kilku minut gry mieli dobre okazje, aby wpisać się na listę strzelców (szczególnie Wolak, który zmarnował świetną okazję).

 

To spotkanie po raz kolejny pokazało, że Radović MUSI grać za plecami Ljuboji. Jesteśmy wtedy dużo groźniejsi i mimo faktu, że nie mamy wielkiej siły rażenia to potrafimy strzelać po dwie, trzy bramki klasowym zespołom (Spartak, Hapoel, Wisła).

Pokłony dla Skorży za przestawienie Miro na środek pomocy. :respekt: Tutaj jest w stanie w pełni wykorzystać swoje umiejętności.

 

Ljuboja bardzo często wychodzi daleko po piłkę i jeszcze częściej musimy to wykorzystywać. Świetnie w to wolne pole wbiegł Gol i trafił do siatki.

Wkład Ljuboji w grę drużyny jest nie do przecenienia. Takiego zawodnika bardzo potrzebowaliśmy. Powalczy w powietrzu (mimo, że nie odbija się od murawy :keke: ), kapitalnie się zastawi, zgra z pierwszej piłki (często w sposób zaskakujący kolegów z drużyny ;) ). Szkoda tylko, że szybko i nieszablonowo z klepki może zagrać tylko z Rado :roll: Reszta albo myśli zbyt długo albo nie ma wystarczających umiejętności technicznych (bardzo często i jedno i drugie.

 

Poproszę więcej taki występów, zarówno na boisku jak i na trybunach. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Marcin Komorowski w reprezentacji Polski

 

Bardziej na powołanie zasłużył Artur Jędrzejczyk, ale co tam. Po cichu liczę na to, że podczas nieobecności Komora do pierwszego składu wskoczy Inaki Astiz ;)

 

 

Młoda Wisła - Młoda Legia 0:3 (0:2)

 

gole dla Legii: Górski 22' (k), Furman 31', 47'

 

Dzięki dzisiejszej wygranej młodzi legioniści wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli MESA :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj na stadionie dwie kapitalne drużyny. Jedna grała na boisku, a druga śpiewała na trybunach. Nie wiem kto spisał się lepiej. Uważam, że był to najlepszy doping na nowym stadionie. Imo 10/10. Do tego rekord frekwencji w meczu ligowym: 25165.

 

Za to na boisku królowała Legia grając po profesorsku z defensywnie ustawioną Wisłą (Maaskant wysłał do boju aż 7 defensywnych zawodników+bramkarz). Mimo zmian w obronie rywale nadal grali bardzo niefrasobliwie co pozwalało nam dosyć łatwo stwarzać sobie dogodne sytuacje strzeleckie.

 

 

Nie mam zamiaru podważać pewnego i zasłużonego zwycięstwa Legii, ale Maaskant zawsze w ten sposób ustawia zespół, więc pisanie że Wisła wyszła na Legię defensywnie nastawiona jest naginaniem faktów :] pozdrawiam i gratuluję zwycięstwa ;)

Odnośnik do komentarza

Legia Warszawa ME - Zagłębie Lubin ME 4:0 (4:0)

Bramki: 4' Kamiński, 18' Lisiecki, 38' Lisiecki, 43' Żurek

 

Młoda Legia Warszawa: Skaba - Bochenek, Lisiecki, Cichocki, Grudniewski - Żurek, Latos, Furman, Kopczyński, Starek - Kamiński

 

rezerwowi: Jałocha, Misiak, Prusinowski, Bogusławski, Karniszewski, Jagiełło, Pogonowski

 

Młode Zagłębie Lubin: Forenc - Osyra, Śliwiński, Arikiewicz, M. Malarowski - Famulski, Danielewicz, Kowalski, D. Malarowski - Sołtyński, Szczepaniak

 

rezerwowi: Łużny, Kowalczyk, Łasicki, Martynowicz, Magdziak, Gałach, Pisarczuk

 

źródło

skrót spotkania

 

W meczu dwóch najlepszych zespołów MESA Legia górą! :jupi: Wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. W tej rundzie kapitalną formą imponuje Bartosz Żurek (lewoskrzydłowy, pozyskany latem z KSZO).

 

Edit:

 

Okazuje się, że po tym meczu czterech zawodników dołączy do pierwszego zespołu na sparing z ŁKSem: wspomniany Bartosz Żurek oraz Aleksander Jagiełło (16-letni skrzydłowy), Marcin Stromecki (17-letni pomocnik) i Bartek Czarnecki (18-letni napastnik, świetne warunki fizyczne).

Odnośnik do komentarza

Od stycznia w Legii najprawdopodobniej pojawi się Albert Bruce. Oczywiście jeśli jakiś menedżer nie namiesza mu w międzyczasie w głowie...

 

Przez dziesięć dni na testach w Młodej Legii przebywał zawodnik z Ghany Albert Bruce - pomocnik Asante Kotoko. Gracz wystąpił w sparingu z Universidad de Navarra wygranym 6:0 przez legionistów, wziął udział w kilku zajęciach. Gra i umiejętności Ghańczyka przypadły do gustu sztabowi szkoleniowemu i zawodnik... wrócił do kraju. - Bruce poleciał do swojej ojczyzny, my nie mogliśmy go zgłosić do Młodej Ekstraklasy - tłumaczył dyrektor ds. sportowych Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa Jacek Mazurek.

Tak jak informowaliśmy to, że Bruce wrócił do swojego kraju nie oznacza, że Legia już z niego zrezygnowała. Jak informują ghańskie media, 17-letni pomocnikpodpisał przedwstępną umowę z naszym klubem. Informację podał serwis "ghanasoccernet". Serwis cytuje zawodnika, który potwierdza doniesienia medialne. - Odpowiednie dokumenty zostały podpisane przez obie strony. Jestem bardzo szczęśliwy z takiego obrotu sprawy i cieszę się, że będę piłkarzem Legii już w styczniu - mówi gracz.

 

Bruce w grudniu skończy 18 lat i wtedy kontrakt wejdzie w życie. - Legia to duży klub z bogatą historią i dlatego jestem szczęśliwy, że zostałem zawodnikiem właśnie tego klubu - dodaje Ghańczyk. Piłkarz uchodzi w ojczyźnie za duży talent. Mimo niespełna 18 lat występował już w reprezentacji U-20 swojego kraju. Brał udział w młodzieżowych mistrzostwach Afryki z tą drużyną.

 

http://www.legia.net...ia_w_legii.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...