Skocz do zawartości

Kącik fotograficzny


Piotr M.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Mam prośbę o pomoc w wyborze aparatu. Mój ojciec ma w tym roku okrągłą rocznice urodzin, więc z mamą chcemy mu kupić aparat. Ma jakiś, moim zdaniem wypasiony ;) ale mu za mało i wciąż napomina o lustrzance. Teraz tak, budżet to powiedzmy maks 4-4,5k, tata głównie fotografuje przyrodę: ptaki, wiewiórki, jaszczurki i inne zwierzęta leśne ;) Okazyjnie strzela sobie fotki plenerów, jak gdzieś jadą na wakacje, no i obfotografuje różne rodzinne spędy. Ale głównie przyroda.To na żadne wystawy nie idzie, ale tatę cieszy jak mu wyjdzie dobre zdjęcie w dobrej jakości :]

Także jeśli możecie mi pomóc, będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/canon-60d-60-d-18-135is-16-gb-class-10-colt50-i3352363383.html - sam używałem tego aparatu i złego słowa nie powiem. Szkło zajebiście uniwersalne, chociaż super zoomu nie zrobisz, ale ważne, że ma stabilizację, więc nie będą zdjęcia rozmyte.

 

Wiadomo - lustrzanka sama zdjęć nie zrobi, potrzeba też deko umiejętności, ale programy automatyczne Twojemu tacie wystarczą, no chyba, że jest kumatym fotografem-amatorem, to powinien mu się spodobać. Aukcja przykładowa, może poszukaj takiego aparatu z innym obiektywem, do zoomu polecam Canon 70-200 f.28 L USM, z tym, że tu cena jest...taka jak nowego aparatu.

 

Może niech Henkel się wypowie, on bardziej jest kumaty w te klocki.

Odnośnik do komentarza

ja polecam rozejrzenie się na allegro w tym zakresie cenowym, potem poczytanie o wybranych pozycjach np. tutaj a na koniec przejście się do najbliższego mediamarktu, czy innego saturna i obmacanie finalistów, ze szczególnym uwzględnieniem ergonomii używania aparatu, czytelności menu i "nieplastikowości" obudowy - wiadomo, każdy ma inne preferencje. w tym zakresie cenowym rakiety ze szkłem wysokiej jakości się nie kupi, ale można spokojnie znaleźć coś przyzwoitego co posłuży kilka lat...
chociaż IMHO, jak masz np. Nokię Lumię 920, czy iPhona 5 to kupowanie aparatu za 500PLN jest wyrzuceniem kasy w błoto, bo (co najmniej) porównywalnej jakości sprzęt masz w tych zabawkach. :)

Odnośnik do komentarza

zaryzykuje stwierdzenie, że Samsung S II zrobi lepsze zdjęcia (800zł) niż nie jeden aparat do 500zł, a ma jeszcze sporo jeszcze innych funkcji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czyli mam kupić koma znaczy się :>

 

Trzeci komórka olaboga, co ja ze starą zrobię :D

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jednak zależy Ci by aparat miał jakikolwiek zoom optyczny to jednak w komórkach możesz liczyć tylko na zoom "nożny". Przed chwilą widziałem w mediamaktcie jakąś cyfrówkę sony z 8 krotnym zoomem za czterysta parę złoty.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Czy podczas czyszczenia obiektywu gruszką z pędzelkiem można uszkodzić szkło? Próbowałem przetrzeć szkło bo na zdjęciach był pllamka. Kupiłem jakiś zestaw do czyszczenia obiektywów i zamiast lepiej jest gorzej. Czyściłem szkło z jednej i z drugiej strony rzeczoną gruszką i po wewnętrznej stronie zrobił się jakiś syf, jakby zaparowane - na zdjęciach wychodzi mgła. Na razie nie chcę tego czyścić jakiś płynem bo spanikowałem, że uszkodziłem szkło. Panowie fotografowie, macie pomysł co mogłem spieprzyć?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...