Skocz do zawartości

Kącik fotograficzny


Piotr M.

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz mieć akredytacje fotograficzną, które wystawiają redakcje sportowe - strony internetowe, lokalne gazety etc.

Napisz do kilku redakcji czy nie szukają kogoś kto może im robić fotki. Ciężko jednak będzie bez doświadczenia, bez większość redakcji będzie od Ciebie chciała jakieś przykładowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza

No Buffu już odpowiedział. Spróbuj zaczepić się w jakiejś stronie większego klubu z okolicy (nie wiem skąd jesteś), może coś wtedy się uda. Generalnie akredytacji nie daje się wolnym strzelcom, no chyba, że działasz dla agencji fotograficznej, bądź prowadzisz własny serwis foto.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Mercedes Benz

za bardzo w lewo poszlo, do wyciecia reka z lewej, koles z prawej stronie szyby. szaro buro, za malo swiatla no i chyba w czarnobialym by wygladalo ciekawiej ;)

Mały Wielki

jakos ta scieta postac mi nie pasuje :-k no i dziwnie leci z kazdej strony, dziura nad chelmem troche zakloca uklad ;)

Wielki Mały

najlepsze z tych trzech, ale ja sie generalnie nie znam ;)

 

niech sie Henkel wypowie

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jest może na forum osoba, która zajmowałaby się obróbką starych, zniszczonych fotografii? Chodzi mi konkretnie o poprawki zeskanowanych zdjęć, które posiadają uszkodzenia mechaniczne lub są mocno pogniecione i straciły dobrą jakość. Konkretnie chciałbym aby ktoś poprawił jakość jednego zdjęcia, które jest mocno zniszczone, a bardzo mi na nim zależy ponieważ są na nim prababcia i pradziadek. Jeżeli będzie to bardzo czasochłonne, to oczywiście mogę pokryć koszty. Proszę pisać na PW.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Co do ostatniego zdjęcia to na pewno są bociany, żurawie mają całkiem inne ubarwienie, czarno-białą szyje i ogon.

Może założę jakiś temat o amatorskim ptaszeniu, którym od jakiegoś czasu sie zajmuje, może wtedy będzie mniej takich ornitologicznych wpadek ;) .

Odnośnik do komentarza

Co do ostatniego zdjęcia to na pewno są bociany, żurawie mają całkiem inne ubarwienie, czarno-białą szyje i ogon.

Na 100 % to są żurawie... Boćki się tak nie wydzierają jak żurawie, zresztą u mnie w okolicy bocianie gniazda jeszcze są puste. Fakt, że zdjęcie robione z daleka, a i obiektyw niezbyt się do tego nadawał (17-85).

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Tak sie sklada, ze chcialbym sobie zakupic nowy aparat fotograficzny i dlatego prosilbym Was o pomoc w wyborze, bo w temacie aparatow i rozwoju technologii zatrzymalem sie dobrych kilka lat temu. Moje glowne wymagania sa jednak dosc nietypowe. Zalezy mi bowiem przede wszystkim na tym, zeby aparat byl niewielkich rozmiarow (miescil sie w kieszeni) i zebyl byl chociaz troche 'pancerny' i nie rozlecial sie przy byle kontakcie ze skala, czy innym twardym materialem. Nigdy nie bylem artysta fotografem i nigdy nim nie bede, a maszynka ma sluzyc jedynie do dokumentowania moich gorskich i trekkingowych wycieczek, stad wlasnie glowny nacisk na wytrzymalosc i gabaryty (nie chce go nosic w plecaku, ani zawieszac na szyi - to mocno ryzykowne zwlaszcza przy wspinaczce). Dlatego nie pisze nic o wymaganiach technicznych.

Na sprzet moge przeznaczyc maks 1500zl. Co mozecie w tej cenie polecic?

 

edyta podpowiada, ze pogmeralem troche w necie i znalazlem kilku potencjalnych kandydatow:

http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/canon/powershot-sx230-hs/canon-powershot-sx230-hs-review.html

http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/canon/powershot-sx210-is/canon-powershot-sx210-is-review.html

http://www.proline.pl/?p=PANASONIC+TZ18+S

 

tu mam tez porownanie podobnego Panasonica z SX230:

http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=5&add0=1141&add1=1121&add2=1106&add3=1096&add4=1082

 

w sumie ten Panasonic chyba najbardziej mi sie podoba ze wzgledu na duzo lepsze rozwiazanie z lampa blyskowa i szerszy obiektyw :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Proszę o pomoc :)

 

Potrzebuję aparatu, kwota do wydania to maksymalnie 950zł, to ma być aparat przedszkolny, a więc dość często używany przy różnego rodzaju "imprezach" dzieci ;) Pewnie fajnie by było, gdyby jego eksploatacja by była tania, żeby zdjęcia "w ruchu" wychodziły też dobrze.

 

Znajdzie się coś takiego?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...