Skocz do zawartości

Kącik fotograficzny


Piotr M.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy później...

To bierz Canon 450D :). Sam mam starszego brata (350D) i nie narzekam :)

 

3kl/s spokojnie wystarczą nawet do zdjęć sportowych. W przyszłości dokupisz lepsze szkło i aparat posłuży sporo czasu :). Jedyna wada, to to, że jak masz duże ręce, to aparat wydaje się być mały, ale można dokupić gripa i będzie lepiej leżał w dłoni :)

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z zakupem. Masz tylko 2000 zł. Ok, kupisz samo body, a co z obiektywem/wami? Lustrzanka wygląda profi i będzie sama robiła zdjęcia? Wejdź na forum Nikona i Canona, poczytaj jaki sprzęt dla początkujących.

Nie wiem dlaczego tylu ludzi nie mając odpowiedniej kwoty pcha się w lustrzanki zamiast kupić porządnym kompaktem. Np: Canon PS SX1 IS, Fuji HS10, Casio EXILIM EX-F. Pamiętaj, że akcesoria też swoje kosztują.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem oferty na Canona 450d + obiektyw za niecałe 2000zł. Ewentualnie te 200zł mogę dołożyć, ale wolałbym zamknąć się w kwocie 2000zł.

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/86348/Fotografia_cyfrowa/Lustrzanki/Canon_EOS_450D_korpus.html - 1799zł

http://www.komputronik.pl/index.php/product/69537/Fotografia_cyfrowa/Obiektywy/Canon_obiektyw_EF_50mm_f-1_8_II.html - 429zł

 

Razem wychodzi 2228zł. Jest to jeszcze osiągalna cena.

Na allegro są zestawy aparat + obiektyw 18-55mm + karta pamięci za 1900 - 2000 zł.

Odnośnik do komentarza

też jestem zdania, że kupowanie lustrzanki z kitem to średni pomysł. za takie małe (jak na sprzęt fotograficzny - niestety) pieniądze wolałbym jakiegoś Canona z serii G.

jak już szedłbym w lustrzanki to raczej w Pentaxa, chyba, że faktycznie ktoś chce zacząć budować sobie system, rozwijać się. ale do fotek z wakacji - sorry - IMHO strata pieniędzy...

 

ale ja jestem fetyszystą i dla mnie istnieje tylko Canon (maksymalnie dwucyfrowy), więc nie słuchałbym swoich rad ;)

Odnośnik do komentarza

też jestem zdania, że kupowanie lustrzanki z kitem to średni pomysł. za takie małe (jak na sprzęt fotograficzny - niestety) pieniądze wolałbym jakiegoś Canona z serii G.

jak już szedłbym w lustrzanki to raczej w Pentaxa, chyba, że faktycznie ktoś chce zacząć budować sobie system, rozwijać się. ale do fotek z wakacji - sorry - IMHO strata pieniędzy...

 

ale ja jestem fetyszystą i dla mnie istnieje tylko Canon (maksymalnie dwucyfrowy), więc nie słuchałbym swoich rad ;)

Jesteś na mojej liście ignorowanych userów. :P Tylko Nikon! :profesor:

 

@Rafcio: Oglądałeś się za lustrzankami Sony? Tańsze od Nikonów i Canonów, i obiektywy w ciekawych cenach. Przynajmniej tak było wcześniej. Nie wiem jak jest teraz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nikon? to oni robią też aparaty fotograficzne? :terefere:

a poważnie - miałem przez chwilę Nikona D200 - okazja (prawdziwa, kolega gadżeciarz z nadmiarem pieniędzy napalił się na jakąś hybrydę Leica, którą zresztą po pół roku sprzedał i już nie wiem co potem kupił) nie miał nawet 20 tys zdjęć przebiegu, głupio było nie kupić, zwłaszcza, że byłem chwilę po nagłym zgonie mojego ukochanego EOSa 30D, który wraz z ukochanym szkłem utopił się w morskiej wodzie. no i nie zakochałem się. nie zakochałem się na tyle, że aparat oddałem mojej byłej przy rozstaniu a sam zadłużyłem się i wróciłem do Canona ;)

 

Sony odradzałbym. Nie znam zadowolonego użytkownika alfy a znam kilku, którzy zdecydowali się zachęceni ceną i historią Minolty.

nie wiem też jak teraz ma się sprawa z migawkami - alfy sprzed półtora-dwóch lat miały z nimi problemy i były dość awaryjne.

 

ja sam miałem dwie hybrydy Sony i do dzisiaj mnie zaskakuje co spowodowało, że po bardzo nieudanej przygodzie z F828 kupiłem kolejną...

Odnośnik do komentarza

To ja się podłączę. Powoli przymierzam się do zmiany body. Interesuje mnie Canon 50D, miał ktoś z Was z nim do czynienia? W necie ludzie pieją z zachwytu, ale wiadomo jak traktować opinie ludzi, którzy kupują lustro z KITem i robią zdjęcia na imprezach rodzinnych ;) (bez urazy dla takich osób).

 

Aparat mi służy praktycznie tylko do zdjęć sportowych i na razie używam szkła Canon F4L 70-200, docelowo zbieram kasę na F2.8 ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

To ja się podłączę. Powoli przymierzam się do zmiany body. Interesuje mnie Canon 50D, miał ktoś z Was z nim do czynienia? W necie ludzie pieją z zachwytu, ale wiadomo jak traktować opinie ludzi, którzy kupują lustro z KITem i robią zdjęcia na imprezach rodzinnych ;) (bez urazy dla takich osób).

 

Aparat mi służy praktycznie tylko do zdjęć sportowych i na razie używam szkła Canon F4L 70-200, docelowo zbieram kasę na F2.8 ;)

Guli, ja korzystam z 40D, ktory juz szybko ostrzy przy dobrym szkle. rozumiem, ze masz 70-200 L F4.0 USM, tak ? mysle ze spokojnie sobie poradzi 50D ( ma juz dwa procki, moja 40stka niestety jeden mikroprocesor...)

 

w ostatnim roku nie mialem za bardzo czasu na focenie...

 

odkopana fotka z "jednorazowki" z daaawnych czasow licealnych, wycieczka do London

 

zima, nawet chyba 2008/2009 ...

 

ciag dalszy zimowych cudow natury

 

czyz zima nie jest piekna?

 

jest i to jak !

 

urlop 2009, mazury : - )

 

bols - sport

 

widok 1

 

widok 2

 

i 3...

 

az chce sie tam wracac ... :(

Odnośnik do komentarza

To ja się podłączę. Powoli przymierzam się do zmiany body. Interesuje mnie Canon 50D, miał ktoś z Was z nim do czynienia? W necie ludzie pieją z zachwytu, ale wiadomo jak traktować opinie ludzi, którzy kupują lustro z KITem i robią zdjęcia na imprezach rodzinnych ;) (bez urazy dla takich osób).

 

Aparat mi służy praktycznie tylko do zdjęć sportowych i na razie używam szkła Canon F4L 70-200, docelowo zbieram kasę na F2.8 ;)

Guli, ja korzystam z 40D, ktory juz szybko ostrzy przy dobrym szkle. rozumiem, ze masz 70-200 L F4.0 USM, tak ? mysle ze spokojnie sobie poradzi 50D ( ma juz dwa procki, moja 40stka niestety jeden mikroprocesor...)

 

Tak, mam dokładnie to szkło. Podobno jednak niedługo wychodzi Canon 60D, więc 50D mogą potanieć, na razie poczekam :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...