Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

 

W radiu Onda Cero dodano, że Morata ma już porozumienia z United na 5 lat, w czasie których w sumie zarobi 25 milionów euro. Teraz pozostaje mu czekać na dogadanie się klubów.

 

Przy zarobkach Rooney'a, to praktycznie kieszonkowe.

 

Widziałem gdzieś plotę wczoraj, że Roo ma wrócić do Evertonu.

Odnośnik do komentarza

 

 

W radiu Onda Cero dodano, że Morata ma już porozumienia z United na 5 lat, w czasie których w sumie zarobi 25 milionów euro. Teraz pozostaje mu czekać na dogadanie się klubów.

 

Przy zarobkach Rooney'a, to praktycznie kieszonkowe.

 

Widziałem gdzieś plotę wczoraj, że Roo ma wrócić do Evertonu.

 

Podejrzewam, że w Evertonie obniżka będzie konkretna.

Przewijają się jeszcze Chiny.

Odnośnik do komentarza

 

 

W radiu Onda Cero dodano, że Morata ma już porozumienia z United na 5 lat, w czasie których w sumie zarobi 25 milionów euro. Teraz pozostaje mu czekać na dogadanie się klubów.

 

Przy zarobkach Rooney'a, to praktycznie kieszonkowe.

 

Widziałem gdzieś plotę wczoraj, że Roo ma wrócić do Evertonu.

 

 

Coraz więcej takich plotek się pojawia. Coś musi być na rzeczy. Zwolni się sporo kasy w budżecie wynagrodzeń.

Przy całej sympatii dla Rooneya, jest legendą, strzelił najwięcej bramek dla klubu i tak dalej, ale niech już sobie idzie.

Niestety nie jest już wart takiej pensji.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem dość długi opis Lukaku https://www.reddit.com/r/reddevils/comments/6llhy2/everton_season_ticket_holder_views_on_lukaku/

I jeżeli tak rzeczywiście jest to 75mln funtów za zawodnika, który nie jest rewelacyjnym piłkarzem to faktycznie za dużo, gdyby nie bogactwo klubu to bym się martwił. Ale koniec końców myślę, że nawet przy tak dużym przepłaceniu to dobry transfer, bo Lukaku zdaje się być idealnym typem zawodnika, który wypełnia najpoważniejszą lukę poprzedniego sezonu, który przegraliśmy głównie z gówniakami u siebie. Remisy u siebie z Stoke, Burnley, WHU, Hull, Bournemouth, WBA, Evertonem, Swansea - 90% tych meczów to muszą być zwycięstwa.

Historia niemal każdego meczu była taka sama, gramy dobrze, tworzymy sobie sytuacje, przeciwnik sytuacji sobie nie tworzy i za nic nie potrafimy zamknąć meczu, a czasem nawet strzelić 1 bramki.

Biegającym żartem poprzedniego sezonu było to, że bramkarz przyjeżdżający na OT będzie w drużynie tygodnia, bo wszyscy schodzili z boiska sprawiając wrażenie bogów bramkarstwa. Problemem było to, że mnóstwo okazji to były półszanse, brakowało wybiegania na pozycję, przez co musieliśmy liczyć na przebłyski - do stuprocentowej okazji potrzebujesz przestrzeni, bardziej statyczna gra powoduje mniej klarownych sytuacji.

Jeżeli Lukaku faktycznie jest zawodnikiem wybiegającym na pozycję i widzącym siebie jako odbiorca ostatniego podania który z półszansy potrafi uderzyć jak z szansy i jeżeli ma jedną-dwie całkowicie czyste sytuacje w meczu to prawdopodobnie wykończy to myślę, że może być remedium na największą o mile bolączkę poprzedniego sezonu, to nieszczęsne chance convertion rate (17 wynik w lidze). Zresztą brak nam napastnika, który gwarantuje minimum 20 bramek na sezon to bolączka od czasu odejścia van Persiego.

Remisy u siebie, które wymieniłem to 24 punkty, z których zdobyliśmy tylko 8. Jeżeli odzyskamy Old Trafford nie widzę powodu, dla którego w przyszłym sezonie nie możemy mierzyć w tytuł.

Odnośnik do komentarza

Hmm, z jednej strony faktycznie kwota ogromna jak za takie możliwości zawodnika, a z drugiej faktycznie właśnie kogoś takiego nam brakowało. Zobaczymy też jak to wpłynie na Rashforda. Przy Ibrze się dużo nauczył, ciekawe czy dałby radę już teraz powalczyć z Lukaku, no i ewentualnie gdyby Jose spróbował ich ustawić obydwu w napadzie jakby to wyszło :-k

Odnośnik do komentarza

Lukaku wybiegajacy na pozycje? No nie wiem. To jest raczej klasyczny lis pola karnego, ktorego gra w 90% to stojanow bez blysku charakteryzujacego np. Berbatowa. Na pewno jest swietnie skrojonym zawodnikiem pod kontratak, bo skuteczny jest glownie gdy gra przodem do bramki. Zapomnijcie, ze wygra wiekszosc pojedynkow w powietrzu albo ktos pogra z nim "na sciane". Jak na takiego potwora, kompletnie nie wykorzystuje swoich warunkow fizycznych.

 

Oczywiscie jesli chodzi o wykonczenie to jest to swiatowy top, ale pozostale cechy charakteryzujace wielkich napastnikow bardzo u niego kuleja (a przyjecie pilki to juz w ogole kryminal). Moze sie rozwinie, w koncu jest wzglednie mlody, ale mi tu mocno smierdzi Benteke w Liverpoolu.

Odnośnik do komentarza
Ale koniec końców myślę, że nawet przy tak dużym przepłaceniu to dobry transfer, bo Lukaku zdaje się być idealnym typem zawodnika, który wypełnia najpoważniejszą lukę poprzedniego sezonu, który przegraliśmy głównie z gówniakami u siebie. Remisy u siebie z Stoke, Burnley, WHU, Hull, Bournemouth, WBA, Evertonem, Swansea - 90% tych meczów to muszą być zwycięstwa.

Nie sądzę, żeby to był największy problem. Przecież Zlatan, pomimo wieku, to nadal lepszy napastnik niż Lukaku. Z większym zestawem umiejętności. Nie zagrał nawet 30 meczów, a zdobył 17 bramek, plus kilka asyst. To całkiem niezły wynik, jak na drużynę, która próbuje się wbić na miejsce kwal. do LM.

Problemem było to, że był sam. Musiał się cofać po piłkę do środka, bo w tej części boiska, pod względem kreatywnych zawodników w ofensywie, było pusto: Pogba lubił uciekać na skrzydło, Mata z Mkhitaryanem nie mogą sobie poradzić pod względem fizycznym w PL, a Rooney nie wie jak rozgrywać.

 

Sam Lukaku nie wypada znowu znacznie lepiej od Ibrahimovicia jeśli chodzi o strzelanie goli (Zlatan potrzebował 140 minut, Lukaku 130), więc bardziej bym się martwił o to jak Belgowi zapewni się odpowiednią ilość podań, aby ten potrafił je wykorzystać. Biorąc pod uwagę, że to Belg miał większy problem ze stratami piłki i utrzymywaniem się przy niej. Także ta kreatywność pomocników może być jeszcze bardziej potrzebna niż przy Zlatanie.

 

Zresztą brak nam napastnika, który gwarantuje minimum 20 bramek na sezon to bolączka od czasu odejścia van Persiego.

Przecież kimś takim był Zlatan. I jak wspomniałem wcześniej, za bardzo to nie pomogło, więc przewiduję, że problem się pojawi znowu, jeśli zawodnicy odpowiedzialni za inne sektory nie wejdą na półkę wyżej.

Odnośnik do komentarza

W tych remisach to był największy problem. Brakowało wykończenia, Lukaku jest lepszym finiszerem niż Zlatan, więc bezpośredni problem został zaadresowany. RvP potrafił strzelać tym ogórkom lepiej, Zlatanowi to nie szło, była to mieszanka pecha i kiepskiego wykończenia, ale prawda jest taka, że każdy kto oglądał większość tych meczów wie, że sytuacja stuprocentowa była przynajmniej jedna i była cała masa półszans, być może gdyby na ich końcu był kto inny skończyły by się bramką. Melodią tych meczów było jedno i to samo, problemem nie jest 'pusta pomoc' i brak kreowania sytuacji, problemem było ich wykańczanie.

Odnośnik do komentarza
Melodią tych meczów było jedno i to samo, problemem nie jest 'pusta pomoc' i brak kreowania sytuacji, problemem było ich wykańczanie.

 

Do tego stopnia, że Zlatan był w TOP3 graczy United w średniej kluczowych podań. Przed nim Pogba (na 15. w lidze) i Mata (16.).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...