Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Arek, skąd ci się wzięło, że SAF ma do dyspozycji koło 60 mln ? Chyba złotych. http://www.devilpage.pl/index/news/komentarze/22088/25_milionow_rocznie_na_transfery/. Czyli z 25mln funtów ferguson postanowił wydać 7mln na gościa który nie jest i być może nigdy nie będzie zagrać w pierwszym składzie.

Cypress, Ozil mówił, że widziałby się w EPL, poza bardzo chciałby kiedyś zagrać pod okiem Fergusona bo to jego najbardziej ulubiony menadżer (najbardziej go szanuje). Werder za rok nic na Ozilu nie zarobi, więc jest teraz do wyrwania znacznie poniżej swojej realnej wartości.

Narazie ciężko ocenić transfer Bebe inaczej niż żałosna pomyłka. Fajnie jest bronić tego transferu używając ładnych ogólników w stylu 'geniusz fergusona', 'taki klub jak MU nie wydaje tyle kasy w ciemno', ale przeszłość pokazała, że bywało zupełnie inaczej, życie. Wiem natomiast, że jeżeli tydzień temu ktoś by mi powiedział, że nie kupimy Ozila (na to powoli zaczyna wszystko wskazywać choć obym się mylił) bo kupiliśmy za 7.4mln funtów 20 letniego gościa, którego największym sukcesem była gra w trzeciej lidze portugalskiej i gra w sparingu przeciwko Benfice to bym go po prostu wyśmiał, bo nawet SAF nie zrobiłby czegoś tak głupiego.

Ups. Pozostaje mi mieć nadzieję, że obecny skład da nam jakieś solidne trofeum w tym sezonie, a nie tylko pożal się boże Carling Cup.

Odnośnik do komentarza

Dziwne, że o meczu z Newcastle nikt nie napisał coś.

A mecz od pierwszych minut ciężki, tak potem już się nam Newcastle otworzyło. Cieszy mnie zwłaszcza dobra gra berby, wreszcie się chyba zaaklimatyzował i widać, że futbol sprawia mu radość. Z kolei Roo gra taki piach, że szok, dobrze, że mamy groszka który się świetnie zapowiada i ma b.dużo zapału do gry, bo byłoby krucho (krucho-Owen, hyhy).

Ale graczem meczu i tak był Scholes, kto wie co by się działo jakby na MŚ do RPA pojechał. Takie piłki jakie on rozdawał potrafi naprawdę niewielu piłkarzy na świecie (Pirlo mi do głowy przychodzi), co do centymetra przerzuty przez 50m, no coś niesamowitego. Jakby nieco mniej unikał decyzji o strzałach kto wie czy by sam bramki nie zdobył.

No i bardzo mnie cieszy, że Giggs, mój ulubiony piłkarz, winduje rekord Premier League w ilości sezonów z rzędu z strzeloną bramką, obecnie to już chyba 19 sezon z rzędu :D.

Odnośnik do komentarza

Roo jest bez formy, ale dopiero początek sezonu i ma jeszcze sporo czasu na powrót do swojej dyspozycji :) Wayne ma od końcówki poprzedniego sezonu problemy z kontuzjami, później jeszcze Mistrzostwa Świata, na których grał fatalnie i w dodatku nie pojechał na tournee w USA, więc nie jest w takiej formie jak jego koledzy, którzy tam byli. Cieszy bramka Berbatowaa. Bułgar mógł strzelić więcej, ale oby w tym sezonie częściej grał takim ustawieniu jak wczoraj, bo z partnerem w ataku spisuje się znacznie lepiej.

 

Kapitalne zawody rozegrał Scholes i ta asysta przy bramce Ryana :wub: Oby Anglik grał tak przez cały sezon 

Odnośnik do komentarza

Przy 2-0 miałem wrażenie, że dimka troche olewczo już zaczął grać, nie było widać wściekłości po zmarnowanych okazjach tylko raczej lekki uśmiech zawodu. Ale przy 2-0 może tak sobie grać, byle tak nie grał przy 0-0 ;P.

A Roo faktycznie ominęły przygotowania, ale mam wrażenie, że znacznie większą rolę odgrywa tu właśnie psychika (RPA), fajnie by było, jakby strzelił za tydzień Fulham bramkę, to by go trochę podniosło.

Odnośnik do komentarza

kończąc, przynajmniej na razie - mam nadzieję, temat Bebe:

 

Ferguson kupił Bebe... w ciemno

 

18.08. Manchester (PAP/AP) - Trener angielskiego klubu piłkarskiego Manchester United Alex Ferguson przyznał, że zgodził się podpisać kontrakt z młodym portugalskim napastnikiem Bebe nie widząc nawet nagrań z jego gry.

 

Powiedział, że zdarzyło mu się to po raz pierwszy, ale zaufał swym skautom, tj. poszukiwaczom młodych talentów.

 

20-letni Bebe (prawdziwe nazwisko: Tiago Manuel Dias Correia, 190 cm - 75 kg) został graczem Manchesteru United jako trzeci nabytek tego klubu w przerwie letniej. Zapłacono za niego portugalskiemu klubowi Vitoria Guimaraes SC. 7 milionów funtów (11 mln dol.).

 

Jeszcze 12 miesięcy temu Bebe grał w trzecioligowej drużynie portugalskiej, a przeniósł się do Manchesteru zaledwie pięć tygodni po zawarciu pięcioletniej umowy z Vitorią. (PAP)

 

pc/ mis/

 

Odnośnik do komentarza

Już po transferze Bebe było pewne, że Ozil nie zjawi się na Old Trafford, żadne zaskoczenie. Pozostaje zapytać się, czy Ozil jest wart tyle co Valencia.

A co do Bebe to nie mam słów, by opisać geniusz tego ruchu transferowego, to nam Queiroz zrobił prezent za tą obronę go przez SAFa (coś tam podobno wyjechał do Portugalii by go bronić, nie znam szczegółów)...

Odnośnik do komentarza

Lipka trochę, szkoda meczu z Fulham, chociaż prawdę powiedziawszy wynik sprawiedliwy. Brakowało Naniego od pierwszej minuty. Chociaż ogólnie miałem wrażenie, że wyrównany mecz to kwestia siły Fulham a nie naszej słabości, graliśmy nawet dobrze. Szkoda, że potem saf owena wpuścił. Znaczy podobno wpuścił, bo zaraz po przekroczeniu linii bocznej przy sędziu technicznym zdematerializowal się. Podobno nawet wykonał jakąś średnią główkę, ale poza tym nie ma nawet plotek o obecności MO7 (hyhy) na boisku.

Odnośnik do komentarza

Valencia, Rangers i Bursaspor - nasza grupa w Lidze Mistrzów. Ciężko będzie, Valencia mimo sprzedania Villi i Silvy będzie groźna, Rangers to wiadomo, wojna ze Szkotami, a Bursaspor to daleki wyjazd. Powinna być ciekawa walka o drugie miejsce między tymi trzema zespołami, bo teoretycznie [mam nadzieję, że praktycznie również :P] jesteśmy najlepszym zespołem :)

Odnośnik do komentarza

Valencia, Rangers i Bursaspor - nasza grupa w Lidze Mistrzów. Ciężko będzie, Valencia mimo sprzedania Villi i Silvy będzie groźna, Rangers to wiadomo, wojna ze Szkotami, a Bursaspor to daleki wyjazd. Powinna być ciekawa walka o drugie miejsce między tymi trzema zespołami, bo teoretycznie [mam nadzieję, że praktycznie również :P] jesteśmy najlepszym zespołem :)

nie pierdziel, grupa nie jest trudna. najbardziej bym się bał turków, w ostatniej edycji (o ile dobrze pamiętam) mieliśmy besiktas i tam też łatwo nie było. zobaczymy, ale 12 punktów śmiało w naszym zasięgu. :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...