Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

To co sędziowie robią w tym sezonie to jest żenada o czym już zresztą wspominałem. Szkoda już nawet tego komentować.

 

Fergie time? :>

 

A tak na poważnie, to ostatnio chyba spadł poziom sędziowania w Statku Premiera, bo sędziowie (bojąc się chyba o zdrowie zagranicznych, kruchych gwiazd) gwiżdżą wyimaginowane faule, a przecież jeszcze niedawno "musiała polać się krew", bo to była męska gra. Inną kwestią są dziwne "spalone" i te rzuty karne - jeśli dobrze pamiętam to nie pierwszy taki przypadek w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza

A tak na poważnie, to ostatnio chyba spadł poziom sędziowania w Statku Premiera, bo sędziowie (bojąc się chyba o zdrowie zagranicznych, kruchych gwiazd) gwiżdżą wyimaginowane faule, a przecież jeszcze niedawno "musiała polać się krew", bo to była męska gra.

Czyżby? To dlaczego upiekło się Tevezowi za atak nakładką na Browna?

Odnośnik do komentarza

Nie da sie ukryc ze latynoscy pilkarze na ogol nie grzesza intelektem, w dodatku ciezko wchodzi im nauka obcych jezykow. Jednak dla mnie ten incydent nie jest jednowymiarowy. Mozna zrozumiec gniew Teveza, bo to Gary Neville sprowokowal sytuacje. A ze reakcja Teveza byla taka a nie inna, to juz osobna kwestia.

Odnośnik do komentarza

Tevez potrafił się ścierać z Marquinhosem, więc co mu taki konus jak Neville ;]

Skoro Neville w prymitywny sposób prowokuje Carlosa, nie powinien spodziewać się, że ten mu nie odpowie w podobny sposób.

 

Ja do Schmeichela mam wielki szacunek i jest to mój ulubiony zawodnik jaki grał w barwach United.

 

@ A to zaliczył z Carlosem Alberto i Marquinhosem jeszcze w Brazylii :) Faktycznie z Rio starć pozaboiskowych nie miał ;)

 

Tak, mówienie przed meczem, że ktoś nie jest wart pieniędzy za jakie miał przejść/przeszedł nie jest fair. Jakoś taki Puyol, który też jest większą ikoną Barcy niż taki Neville United, nie mówił, przed samymi Gran Derby, że Figo nie był wart tych 56 milionów etc. To była zwykła przedmeczowa zagrywka, i Tevez miał prawo się zdenerwować, tym bardziej, że z tego co mówi, a Nevilla nigdy nie miał problemów.

Odnośnik do komentarza

W prymitywny sposób prowokuje mówiąc, że nie był wart 25 mln ? Wielki prymityw z tego Neva :debesciak: Tevez płakał jak był u nas jak baba i po odejściu robi to samo. Już dawno mówiłem jak ten płaczek działa mi na nerwy, ale po tym co ostatnio odwala stał się piłkarzem do którego nie mam ani trochę szacunku. A takich grajków jest naprawdę niewiele (może nawet tylko carloz) :)

 

Neville to fan United z krwi i kości. Jemu w głowie się nie mieści, że można opuścić United na rzecz City. Gardził za to Schmeichelem, gardzi teraz i Tevezem. Tak oddanych piłkarzy w dzisiejszym futbolu praktycznie nie ma, a kiedyś jeszcze wszyscy za takimi zatęsknicie :blaga:

 

ps Kamtokowi chodziło o słynne starcie Neville/Keano w tunelu na Highbury. Nie pamiętam, żeby Tevez zaliczył podobny incydent.

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie Neville to legenda, starszy i znacznie bardziej doswiadczony pilkarz etc., ale zapomnial sie - w futbolu jestes tak dobry, jak Twoj ostatni mecz. Zarowno on, jak i Tevez sa pilkarzami swiatowej klasy, sa zawodowcami i wymaga sie od nich wzajemnego szacunku, niezaleznie od wieku czy stazu. Niestosowne wydaje mi sie deprecjonowanie bylego kolegi z druzyny w mediach - i slusznie Carlos pokazal Gary'emu gest znaczacy: a gadaj sobie do woli (oczywiscie pozniejsza wypowiedz zasluguje na potepienie). Jesli juz kogos z tej dwojki mialbym o cos obwiniac, to bardziej Neville'a za a) danie sie podpuscic prasie - kto jak kto, ale gosc, ktory nie urwal sie z choinki, tylko od trzydziestu kilku lat egzystuje w rzeczywistosci brytyjskich tabloidow, powinien wiedziec, jak sie obchodzic z dziennikarzami b) faka, ktory jest znakiem jednoznacznie obrazliwym.

Odnośnik do komentarza
Tak, mówienie przed meczem, że ktoś nie jest wart pieniędzy za jakie miał przejść/przeszedł nie jest fair.

Gdyby mnie spytano, czy Tevez był wart takiej sumy to bym tak samo odpowiedział. Bo nie był. Tak samo jak Berbatov, ale Bułgar nawet sam mówił, że ta suma dla niego jest niedorzeczna. On z tym nie ma problemu. A Carlos musi być głaskany z każdej strony, bo inaczej będzie płakał. Przecież wszyscy pamiętamy jego żałosną cieszynkę po strzelaniu (o ironio) gola City w zeszłym sezonie na OT.

 

Jakoś taki Puyol, który też jest większą ikoną Barcy niż taki Neville United, nie mówił, przed samymi Gran Derby, że Figo nie był wart tych 56 milionów etc.

Nie wiem w jaki sposób mierzysz kto jest większą, a kto mniejszą ikoną. Nie mnie to oceniać. Figo był natomiast tak fenoemenalnym piłkarzem, że pewnie nikomu by nawet nie przeszło przez myśl, żeby spytać się Puyola czy jego były kolega był faktycznie wart takiej sumy.

 

To była zwykła przedmeczowa zagrywka, i Tevez miał prawo się zdenerwować, tym bardziej, że z tego co mówi, a Nevilla nigdy nie miał problemów.

Tevez nie mógł mieć problemów z Nevillem, bo w ogóle go nie rozumiał :debesciak:

Odnośnik do komentarza
Gdyby mnie spytano, czy Tevez był wart takiej sumy to bym tak samo odpowiedział.

Gdybys byl pilkarzem Premier League, to moze by Cie spytano...

 

Tevez nie mógł mieć problemów z Nevillem, bo w ogóle go nie rozumiał

Az mnie korci, zeby przypomniec tu slynny dowcip kibicow City o tym, jak to utalentowany arabski pilkarz przyjechal na testy do Man Utd, tylko czy naprawde chcemy rozmawiac na tym poziomie?

Odnośnik do komentarza

Do końca nie nadążam za tokiem rozumowania poprzednika, więc przytoczę oryginalną wypowiedź Nevilla i może zakończymy temat :)

 

Was it a mistake to let Carlos Tevez leave Manchester United and do you think United should buy a striker in this transfer window?

 

The manager over the years has made many decisions with regard to players coming and going, and he has almost always been proved correct. Over a period of 20 years he may have got one or two wrong, and I think he has admitted that himself, but he knows exactly what he's doing and he understands when a player's time is up. I can't disagree with his decision on Tevez. He was a good player for us, but if the financial demands are too big then that's just the way it goes. Other good players have left this club in the past; it's not the first time it's happened.

 

Pytanie było zadane przez jednego z kibiców. Gary odpowiadał na łamach Times of Malta, gdzie ma swoją kolumnę. Niewykluczone, że koledzy Carlosa nieco przekształcili wypowiedź Neville'a, ale to chyba w żaden sposób nie powinno go usprawiedliwiać ;)

Odnośnik do komentarza

PortalKibica.pl:

Protestują od lat. Właścicielom życzyli już śmierci, obklejali całą Anglię wlepkami, wnosili transparenty, śpiewali, a w końcu założyli własny klub. Ale teraz kibice posunęli się dalej niż kiedykolwiek. W ramach protestu zmieniają barwy klubowe na zielono-żółte. Czemu takie? To piękna historia...

 

O losach protestu przeciw rodzinie Glazerów piszemy od powstania Portalu. Teksty znajdziecie w archiwum Manchesteru. Nigdy jednak, ani przy tym, ani przy żadnym innym proteście kibiców, nie zdarzyło się coś tak radykalnego – kibice zmienili swoje barwy, by odciąć się od pustoszących United Amerykanów, a ich odciąć od... pieniędzy.

 

To samospełniająca się przepowiednia czy oczywistość? >>>

 

Bojkotu nie urządzą, a przynajmniej nie bojkot meczów. Przestaną chodzić do sklepów klubowych, kupować posiłki na Old Trafford – jednym słowem zrezygnują ze wszystkiego, poza samym chodzeniem na mecze. Na trybunach Old Trafford kibice będą się pojawiać dalej, bo taki protest nie miałby szans powodzenia – na miejsce tysięcy bojkotujących pojawiłyby się kolejne tysiące. Ale siedzenie na trybunach będzie dla nich okazją do pokazania światu swojej nowej akcji. Będzie na co popatrzeć, bo pomysł jest wyjątkowo oryginalny. Kibice zrzeszeni w dwóch największych stowarzyszeniach (MUST i IMUSA) wspólnie rozpoczęli akcję zmiany barw klubowych. A ponieważ w ostatnich dniach liczba członków obu lawinowo zaczęła rosnąć po ujawnieniu monstrualnych długów, inicjatywa ma wszelkie predyspozycje do odniesienia sukcesu. Główne hasło to „Green and Gold until they Die or Fold”, czyli „W Zieleni i Złocie, dopóki nie umrą lub się nie ugną”.

 

Pomysł może budzić kontrowersje, wszak barwy klubowe to świętość. Jednak wybierając zielono-żółte barwy kibice nie odeszli wcale od swoich kolorów. Manchester United powstał bowiem na bazie Newton Heath LYR, klubu założonego w 1878 roku przez pracowników kolei. Właśnie NH mieli zielono-żółte barwy. Fani wracają więc do korzeni, i to na dwa sposoby. Po pierwsze, przez wybór barw. Po drugie, bo Newton Heath LYR pracownicy oddolnie założyli w opozycji do Newton Heath Loco – istniejącego już klubu, powołanego odgórnie.

 

Przed sobotnim meczem z Hull w sprzedaży obok stadionu pojawiła się pierwsza partia zielono-żółtych szalików, które rozeszły się w mgnieniu oka. Nie było ich wiele, bo tylko 200, ale kolejne już są w drodze. Cena bardzo niska – jedynie 2,5 funta. Tymczasem organizatorzy apelują do kibiców o odłożenie na bok czerwono-czarnych koszulek z obecnego sezonu i tradycyjnych szalików na rzecz wszystkiego, co zielono-żółte – od stóp do głów. Na apel o zmianę barw odpowiedziały popularne serwisy poświęcone „Czerwonym Diabłom”, m. in. UnitedRant.co.uk, a w Polsce nasz partnerski blog – Redlog.pl.

 

PortalKibica.pl

 

Komentarz Portalu Kibica: Co istotne, organizatorzy tej akcji to nie anonimowi, nikomu nieznani kibice. To dwie potężne społeczności, reprezentujące tysiące zrzeszonych członków i od lat dbające o interesy miejscowej widowni. Akcja wydaje się być kwintesencją wywołanego przez nas nie dalej jak wczoraj hasła „Against Modern Football”. Dlatego i my, w bardzo mały i symboliczny sposób chcemy pokazać, że popieramy inicjatywę. Tymczasowo herb Manchesteru w Strefie Kibica zmieniamy na ten w barwach kibiców.

 

 

Dobry ruch kibiców. Pomimo ich lewackich zapędów szczerze życzę sukcesów. Against modern football! :)

Odnośnik do komentarza

Udało się! Wygraliśmy rewanż z City 3:1 i awansowaliśmy do finału Carling Cup. Ja zacząłem oglądać ten mecz od mniej więcej 70 minuty, ale z tego co czytałem wcześniej to od początku mieliśmy przewagę, a gdy włączyłem mecz te słowa zostały szybko potwierdzone. Gdy tylko włączyłem spotkanie bramkę zdobył Carrick, który otrzymał dobre podanie od Darrena i pokonał Givena. Było więc 2:0. Chwilę później powinniśmy prowadzić 3:0, ale kapitalną okazję zmarnował Wayne. Niestety kilka minut później się to na nas zemściło i City zdobyło bramkę. Bellamy podał do Teveza, a Carlitos zdobył piękną bramkę, Edwin nie miał większych szans. Wszystko wskazywało na dogrywkę, ale w końcówce uśmiechnęło się do nas szczęście. Wayne naprawił swój błąd i wpisał się na listę strzelców w 92' minucie. Ryan wrzucił piłkę w pole karne, a Roo uszczęśliwił kibiców w Teatrze Marzeń. Końcówka była naprawdę niesamowita i dla nas, kibiców Czerwonych Diabłów bardzo udana.

Odnośnik do komentarza

Dopiero zauważyłem, że nikt nie napisał jeszcze o ostatnich transferach w Manchesterze. W czerwcu na Old Trafford zawita Chris Smalling, zawodnik Fulham. Oficjalna kwota nie została podana, ale media spekulują nawet o 14. milionach funtów. Anglik zaliczył bardzo szybki awans w swojej karierze, bo jeszcze dwa lata temu grał w siódmej lidze. W tym sezonie Chris zagrał 3 mecze w barwach Fulham, jest również reprezentantem Anglii do lat 21. Druga informacja transferowa to wypożyczenie Zorana Tosicia do Koeln. Myślę, że Bundesliga to dobre miejsce na zbieranie doświadczenia dla Zorana. Świetną informacją jest też powrót do zdrowia Vidicia, który będzie mógł zagrać z Arsenalem!

Odnośnik do komentarza

Dopiero zauważyłem, że nikt nie napisał jeszcze o ostatnich transferach w Manchesterze. W czerwcu na Old Trafford zawita Chris Smalling, zawodnik Fulham. Oficjalna kwota nie została podana, ale media spekulują nawet o 14. milionach funtów. Anglik zaliczył bardzo szybki awans w swojej karierze, bo jeszcze dwa lata temu grał w siódmej lidze. W tym sezonie Chris zagrał 3 mecze w barwach Fulham, jest również reprezentantem Anglii do lat 21. Druga informacja transferowa to wypożyczenie Zorana Tosicia do Koeln. Myślę, że Bundesliga to dobre miejsce na zbieranie doświadczenia dla Zorana. Świetną informacją jest też powrót do zdrowia Vidicia, który będzie mógł zagrać z Arsenalem!

Zbieranie doświadczenia? A przypadkiem Niemcy nie mają tam opcji wykupienia go?

Odnośnik do komentarza

Zwycięstwo na Emirates w sobotę i wczorajszy remis Chelsea to doskonałe wiadomości z ostatnich dni. Londyńczycy mają tylko dwa punkty przewagi i w niedzielę podejmują grający o wszystko Arsenal. United natomiast czeka pojedynek z ostatnim w tabeli Portsmouth. Szansa na chociażby zrównanie się punktami z "The Blues" spora.

 

Słów kilka co do niedzielnego meczu. Świetna pierwsza połowa Naniego (w drugiej już tak nie błyszczał, a kilka decyzji - strzałów i zagrań - mocno nieprzemyślanych. Tym niemniej, to on dał znak do rozpoczęcia rozmontowywania defensywy "Kanonierów" w niedzielne popołudnie i chwała mu za to. Kapitalny rajd przy bramce #1 i świetne odegranie do Rooneya przy drugim trafieniu dla MU.

 

Średnio natomiast podobał mi się w niedzielę van der Sar. 2-3 razy odprowadził piłkę jedynie wzrokiem, choć minęła słupek w niewielkiej odległości. Wybicia też pozostawiały sporo do życzenia. Dobry występ zaliczył za to Rafael, który zwłaszcza po zmianie stron grał na prawej stronie defensywy bardzo pewnie.

Odnośnik do komentarza

Real rzekomo daje 20mln za Vidicia :lol: Za Pepe dali 30, to Vidić tak za około 35 powinien pójść :-k Z resztą niech sobie odchodzi, przynajmniej kasa na Rodwella czy Milnera będzie. A Rio zostanie na bank, od biedy mogą grać O'Shea czy Brown na środku, ale ja liczę na Smallinga potem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...