Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

trzeba wzi??c pod uwage równie? na jakim poziomie by?y rozgrywane mecze. Manchester z Reading gra? "tylko" w Premiership, natomiast Milan z Celticiem w 1/8 LM i mysle, ?e ma to spore znaczenie. Pozatym chodzi o to, ?e po prostu gole Kaki da?y Milanowi bezposrednio wiecej porzytku ni? gole Ronaldo dla Manchesteru. Ka?dy postronny widz zauwa?y, ?e Kaka by? skuteczniejszy i da? wiecej zespo?owi w LM ni? Ronaldo swojemu, a to ?e rozgrywki Champions League by?y/s? w tym roku najwa?niejsze chyba wie ka?dy.

Odnośnik do komentarza

I nie ma podwójnej korony... Czy Chelsea zas?u?y?a na zwyci?stwo? Nie jestem przekonany. Ale strzeli?a zwyci?sk? bramk?, a to w pi?ce jest przecie? najwa?niejsze. Szkoda zmarnowanych szans Rooneya, Giggsa (chwilami ?apa? si? za g?ow?, bo Walijczyk gra? niczym 18-latek, który boi si? wzi?? odpowiedzialno?? za swoj? gr? i oddawa? pi?ki, zamiast próbowa? strzela? albo szarpa? po skrzydle) czy Ronaldo. Znów ?wietnie w defensywie zagra? duet Vidi? - Ferdinand (porównania do pary Pallister - Bruce coraz bardziej na miejscu). Brown na prawej obronie to IMO niezbyt dobry pomys? - wola?bym tam widzie? O'Shea. S?abiej dzisiaj Fletcher (sporo strat, których nie rekompensowa?o zaanga?owanie Szkota). Scholes niesamowicie stara? si? o czerwie? (cho? za gr? nale?? mu si? brawa - ?wietnie kontrolowa? tempo gry MU), a Ronaldo z Giggsem chwilami zapominali, ?e s? skrzyd?owymi. Ogólnie, przeci?tny mecz i pora?ka...

 

BTW - Giggs faulowa? Cecha przy nieuznanej bramce, wi?c lepiej dla wszystkich, ?e s?dzia nie przyzna? racji graczom MU, bo gol pad? po faulu na bramkarzu Chelsea, a wygrywa? w takich okoliczno?ciach to ?adna atrakcja. Nawet z Chelsea i jej bufonowatym mened?erem...

Odnośnik do komentarza
Ka?dy postronny widz zauwa?y, ?e Kaka by? skuteczniejszy i da? wiecej zespo?owi w LM ni? Ronaldo swojemu, a to ?e rozgrywki Champions League by?y/s? w tym roku najwa?niejsze chyba wie ka?dy.

 

Dla druzyn, ktore nic nie znacza w swoich ligach owszem.

 

Owszem, przegralismy po nie najlepszym meczu i szkoda, ze tego sezonu nie zakonczylismy z dubletem, bo gralismy naprawde wybornie. Pod koniec sezonu brakowalo juz sil, co szczegolnie bylo widac na przykladzie chociazby Giggsa, czy Ronaldo, ktorzy w ostatnich tygodniach prezentuja sie mizernie. Nie ma co jednak biadolic - swietny sezon w naszym wykonaniu zakonczony zdobyciem najwazniejszego dla nas trofeum. Trzeba teraz zaczac myslec nad sprowadzeniem dwoch, max trzech graczy, do tego dolaczyc najbardziej utalentowanych zawodnikow z rezerw i mozemy patrzec w przyszlosc z duza dawka optymizmu.

 

Paszczak, on po prostu wie, ?e je?li odejdzie, to jego kariera b?dzie ygl?da?a jak Butta w Newcastle :-)

No oczywscie. Orange bylby po Nevillu i Buccie kolejnym zawodnikiem, ktorego juz kilka miesiecy pozniej bardzo by nam brakowalo. Nawet RvN tak mi nie brakuje/brakowalo na OT jak dwoch wczesniej wymieonych zawodnikow...

Odnośnik do komentarza
Dla druzyn, ktore nic nie znacza w swoich ligach owszem.

Mam dziwne wra?enie, ?e gdyby ManU wygra? LM, a przegra? Premiership, to mia?by? o 180 stopni inne zdanie. :>

Dlaczego w takim razie Chelsea ca?y czas chcia?a koniecznie wygra? LM? A Inter mia? za g?ówny cel zdobycie pucharu Europy?

Hmm... Mo?e dlatego, ?e to najbardziej presti?owe rozgrywki na ?wiecie?

Odnośnik do komentarza
Dla druzyn, ktore nic nie znacza w swoich ligach owszem.

Mam dziwne wra?enie, ?e gdyby ManU wygra? LM, a przegra? Premiership, to mia?by? o 180 stopni inne zdanie. :>

Szkoda, ze nie ma juz starszego forum gdzyz w archiwum znalazlbys moje posty sprzed kilku miesiecy mowiace o naszych priorytetach w tym sezonie. Premiership - to byl nasz glowny cel i ja osobiscie po czterech latach posuchy ciesyzlem sie chyba jak nigdy z mistrzostwa :)

 

Powiem jeszcze raz - po stokroc wole, jak z mjej druzyny moge byc dumny co tydzien, a nie co kilka miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Dlaczego w takim razie Chelsea ca?y czas chcia?a koniecznie wygra? LM? A Inter mia? za g?ówny cel zdobycie pucharu Europy?

 

Je?eli Chelsea dwa razy pod rz?d wygrywa lig?, a przegrywa w LM to normalne, ?e zale?y im bardziej na tych rozgrywkach w których jeszcze nie wygrywali.

Nikt nie odmawia, ?e LM to presti?owe rozgrywki ale wygranie u siebie w lidze na pewno te? to wielki presti? i mo?na tak debatowa? jak wy?szo?ci? ?wi?t Bo?ego Narodzenia nad Wielkanoc? i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Najprawdopodobniej poker transferowy z Owenem Hargreavesem w roli g?ównej, który trwa? od zesz?rocznych Mistrzostw ?wiata - zosta? zako?czony. Prezydent Bayernu Monachium, Franz Beckenbauer w rozmowie z telewizj? "DSF" potwierdzi? transfer pomocnika do nowego Mistrza Anglii - Manchesteru United.

 

- Owen Hargreaves odejdzie. Takie jest te? jego osobiste ?yczenie. Wszystko zosta?o uzgodnione, tak?e sprawy finansowe pasuj? obu stronom - stwierdzi? "Cesarz".

 

Beckenbauer przyzna?, ?e kwota odst?pnego b?dzie wynosi?a oko?o 25 milionów euro, b?dzie to zatem najdro?szy transfer pi?karza z Bundesligi za granic?.

 

W sobotni wieczór, po spotkaniu z Mainz Hargreaves po?egna? si? ze swoimi kolegami. W Manchesterze ma otrzyma? czteroletni? umow? i zarabia? oko?o 7 milionów euro rocznie.

 

Oficjalne potwierdzenie transferu przez serwis internetowy Bayernu wydaje si? by? tylko formalno?ci?.

 

Kwota transferu jak dla mnie przep?acona, w tym sezonie zagra? bez rewelacji, nie wiem co tak sie na niego upar? Ferguson :>

Odnośnik do komentarza

Trudno teraz znalezc defensywnego pomocnika, ktory jest swietny w dzialaniach destrukcyjnych, a do tego niezle sobie poczyna w ofensywie. Jak dla mnie Anglik nalezy do wlasnie taki typ zawodnika. Faktycznie, w tym sezonie nekany przez kontuzje swietnie sie nie zaprezentowal, ale od dawna niezwykle cenilem Owena.

Fergie rowniez sie uparl na Hargo, bo to jednak jets Anglik, a w tradycji United lezy zatrudnianie brytyjczykow :)

Odnośnik do komentarza
Trudno teraz znalezc defensywnego pomocnika, ktory jest swietny w dzialaniach destrukcyjnych, a do tego niezle sobie poczyna w ofensywie. Jak dla mnie Anglik nalezy do wlasnie taki typ zawodnika. Faktycznie, w tym sezonie nekany przez kontuzje swietnie sie nie zaprezentowal, ale od dawna niezwykle cenilem Owena.

Fergie rowniez sie uparl na Hargo, bo to jednak jets Anglik, a w tradycji United lezy zatrudnianie brytyjczykow :)

 

Co wida? m.in. po Ronaldo, Viciu, Evrze, Heinze i Kuszczaku :] .

Odnośnik do komentarza
Trudno teraz znalezc defensywnego pomocnika, ktory jest swietny w dzialaniach destrukcyjnych, a do tego niezle sobie poczyna w ofensywie. Jak dla mnie Anglik nalezy do wlasnie taki typ zawodnika. Faktycznie, w tym sezonie nekany przez kontuzje swietnie sie nie zaprezentowal, ale od dawna niezwykle cenilem Owena.

Fergie rowniez sie uparl na Hargo, bo to jednak jets Anglik, a w tradycji United lezy zatrudnianie brytyjczykow :)

 

Co wida? m.in. po Ronaldo, Viciu, Evrze, Heinze i Kuszczaku :] .

 

Foster, Ferdinand, Brown, O'Shea, Neville, Carrick, Giggs, Scholes, Richardson, Fletcher, Rooney, Smith + Hargo to faktycznie za malo by potwierdzic moja teze :]

Odnośnik do komentarza
Przegrali?my FA Cup 0-1 po bramce Drogby, za? s?dzia, jakby nie patrze? ograbi? nas z bramki któr? strzeli?, nomen omen Giggs po tym jak Cech wjecha? z pi?k? do bramki :/.

 

 

Z niczego nie ograbili, bo Giggs kopytkami wcisn?? Cecha do bramki i to by? ewidentny faul. Natomiast akcja po której United stracili gola by?a praktycznie nie do wyj?cia i dla obrony i dla bramkarza ... :-) Szkoda.

 

 

Dla druzyn, ktore nic nie znacza w swoich ligach owszem.

Mam dziwne wra?enie, ?e gdyby ManU wygra? LM, a przegra? Premiership, to mia?by? o 180 stopni inne zdanie. :>

Dlaczego w takim razie Chelsea ca?y czas chcia?a koniecznie wygra? LM? A Inter mia? za g?ówny cel zdobycie pucharu Europy?

Hmm... Mo?e dlatego, ?e to najbardziej presti?owe rozgrywki na ?wiecie?

 

Gacek, id? sprawd? czy na forum 13 nie ma dla Ciebie miejsca z opisem "gwiazda sezonu". pier****sz jak ma?y Jasiu przy du?ym piwie.

Odnośnik do komentarza
Ale musisz przyzna? Wujku, ?e mimo wszystko z dru?yn zwi?zanych z czo?ówk?, to jednak MU jest najbardziej "wyspiarskie" ;) W Arsenalu ?abojady, w Liverpoolu Latynosi, tylko Chelsea zachowuje w miar? podobne proporcje, chocia? i tak ma mnie wyspiarzy w pierwszym sk?adzie ni? MU.

 

MU w ogóle stawia na wychowanków. Odnosz? wra?enie, ?e nie chodzi nawet o samych Brytoli :) . Gdyby w szkó?ce byli burkinafaso?czycy, to Ferguson pewnie te? by ich wystawia? :) .

Ale zgadzam si?. Podchodz?c do sprawy w ten sposób MU rzeczywi?cie ma w sk?adzie wi?cej Brytyjczyków ni? inne dru?yny z czo?ówki Premiership :) .

Odnośnik do komentarza
Przegrali?my FA Cup 0-1 po bramce Drogby, za? s?dzia, jakby nie patrze? ograbi? nas z bramki któr? strzeli?, nomen omen Giggs po tym jak Cech wjecha? z pi?k? do bramki :/.

Z niczego nie ograbili, bo Giggs kopytkami wcisn?? Cecha do bramki i to by? ewidentny faul. Natomiast akcja po której United stracili gola by?a praktycznie nie do wyj?cia i dla obrony i dla bramkarza ... :-) Szkoda.

Pisa?em o tym wcze?niej. S?dzia zachowa? si? IMO najgorzej w tej sytuacji - nie gwizdn?? faulu (ewidentnego), a jednocze?nie nie uzna? bramki (pi?ka przekroczy?a ca?ym obwodem lini? bramkow?). Tym niemniej gol si? MU nie nale?a? w tej sytuacji. Inna bajka, ?e Giggs zmarnowa? w tym jednym meczu ze 3 takie wyborne okazje i a? dziw bra?, ?e tak do?wiadczony gracz chwilami zachowywa? si? niczym junior. Eagles w meczu z Evertonem zachowa? wi?cej krwi przy bramce na 4:2 (mimo nawet tego, ?e wcze?niej si? potkn??) ni? Ryan we wszystkich wa?nych akcjach podbramkowych sobotniego meczu.

 

Co do transferu Owena H. - ciesz? si?, ?e telenowela si? sko?czy?a. Czy 25 mln euro to nie za du?o? By? mo?e, ale je?li nic z?ego si? nie stanie (odpuka?), to na kilka nast?pnych lat ?rodek pola mamy zapewniony na porz?dnym poziomie (Carrick & Hargreaves).

Odnośnik do komentarza
http://sport.onet.pl/74327.2,1248703,1538667,wiadomosc.html

Tyle ju? by?o informacji. Hargreaves zagra w MU w kolejnym seoznie i fajnie :) . To ju? nawet nie jest plotka :] .

Cos mi sie wydaje, ze tygodniowka podawana w tym niusie jest ostro przesadzona. Przeto to wychodzi prawie 100 tys Elzebietek tygodniowo. :o Raczej ma nizszy kontrakt, bo my nie mamy takiego budzetu by pozwolic sobie na dawanie 100 tysiecy byle komu. Zreszta takie kwoty sa niemal zawsze cytowane gdy ktos podpisuje kontrakt, a pozniej okazuje sie ze ma 2 albo 3 razy mniej. :] Na szczescie.

Odnośnik do komentarza

Te? nie przypuszczam, by Anglik mia? zarabia? tak? kas? na OT. Mo?e w przysz?o?ci, gdy poka?e, ?e wart jest ka?dego pensa z zap?aconych za niego 17 mln funtów...

 

BTW - pojawi?y si? dzisiaj informacje o tym, ?e w przysz?ym sezonie Tomek Kuszczak zostanie wypo?yczony do Sunderlandu, o co podobno zabiega mened?er "Czarnych Kotów", Roy Keane. Rywalizacj? z vdS o miejsce w bramce mia?by toczy? Ben Foster. Angielskie bulwarówki id? nawet dalej, twierdz?c, ?e to Holender b?dzie musia? walczy? o miejsce w bramce, bo to bowiem ma na pocz?tku sezonu otrzyma? Anglik. Ile w tym prawdy, wie pewnie tylko SAF. Ja jednak nie chcia?bym, by Tomek odchodzi? z OT, ale je?li ma znów ca?y sezon przesiedzie? na ?awie, to lepiej niech pogra w beniaminku Premiership pod okiem Keano. Mo?e jak kto? zacznie na niego ostro krzycze?, to mo?e i nauczy si? nieco pewniej interweniowa? w powietrzu... ;]

 

Inna sprawa, ?e senior Kuszczak zdecydowanie zaprzeczy? tym informacjom...

Odnośnik do komentarza

Z tego, co sia orientuje topodal te informacje The Mirror, wiec rowniez radzielbym nie wierzyc w stu procentach. Nawet w siedemdziesieciu... Nie ulega jednak watpliwosci, ze trzech bramkarzy na pewno nie bedziemy miec w przyszlym sezonie. :>

Odnośnik do komentarza
Z tego, co sia orientuje topodal te informacje The Mirror, wiec rowniez radzielbym nie wierzyc w stu procentach. Nawet w siedemdziesieciu...

Jasne. Ale takiego scenariusza nie wolno wykluczy? i wcale nie dopatrywa?bym si? dla Kuszczaka wielkiej straty z tego powodu. Wi?ksze zmartwienie mog?oby by?, gdyby potwierdzi?y si? "nieoficjalne informacje BBC Sport" o tym, jakoby SAF wzi?? na celownik Craiga Gordona (ca. 8 mln funtów), który w przysz?ym sezonie mia?by wraz z Fosterem zmusi? vdS do oddania miejsca w bramce. Prawdopodobie?stwo takiego ruchu wydaje mi si? niewielkie, ale istnieje...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...