Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.theguardian.com/football/2018/aug/09/manchester-united-veto-jose-mourinho-wishlist-cash-fears

 

Artykuł z Guardiana, sensownymi sugestiami, przybliża kulisy transferów w United. Nie rozumiem tylko po co trzymać Mou jeśli zarząd nie wierzy w jego wizję klubu. Jeżeli chcą długoterminowej to niech znajdą trenera, którego to interesuje, dyrektora sportowego, który potrafi znaleźć młodych, utalentowanych piłkarzy i zmieńmy się w Sevillę albo Tottenham, droga wolna :roll:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
On 8/9/2018 at 9:01 PM, ajerkoniak said:

No, tylko Jose nie negocjuje transferów. Wyznacza cele i potem robi swoje. Więc teraz będzie lepił z tego co ma

 

Ja nie twierdzę, że brak transferów to wina Mou. Chodziło mi o to, że nie wierzę w niego w kontekście podniesienia United na kolejny poziom. Wynik był ponad stan, ale kosztem stylu, a do tego ten styl jest totalnie niedostosowany do stanu posiadania. Mamy grać na zero z tyłu mając słabą personalnie obronę i dużo talentu w ataku :)

 

A brak transferów to oddzielny problem, ale imo też powiązany z obecnością Mourinho w klubie, jego listą pożądanych piłkarzy oraz tym, jak zarząd ocenią owych graczy.

 

IMO w tej sytuacji stoję po stronie Woodwarda. Lepiej wydać hajs na zdolnego młodzieńca, albo gwiazdę, niż wywalać kupę kasy na 30-latka (Toby), średniaka (Maguire) czy wiecznego pacjenta (Boateng). 

Odnośnik do komentarza

Ale to zarząd ma sobie wymyślać transfery czy menadżer? To jest absurd w rzekomej wizji zarządu na klub. Jeżeli ściagają trenera jak Mou to nie po to by budował Tottenham na wychowankach i młodzieży znalezionej przez skautow tylko żeby sciągał kogo potrzebuje i dał wynik. Żeby dać wynik potrzebujemy transferów, to jest oczywiste. Z młodych zdolnych to mamy Lindelofa i Baillyego i czekamy na rozwój. Ale trochę tez inaczej by im się rozwijało z liderem a la Toby obok.

 

Ano i halo, Toby to nie gwiazda? 30 lat to nic, a to jeden z lepszych ŚO w lidze.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem dziś, że podobno Zidane chciałby spróbować swoich sił w Premier League, a najchętniej zastąpiłby Mourinho w United <3 IMO wymarzony manager dla Man Utd :)

 

linku podają, że źródłem jest L'Equipe.

 

Na temat rzetelności źródła się nie wypowiadam, bo się nie znam, ale uwierzę w ZZ na Old Trafford, jak zobaczę go podpisującego umowę :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ale ja się wcale nie dziwię brakowi transferów. Mało United wydali w ostatnich latach? To jest klub, który opierał się na wychowankach uzupełnianych gwiazdami przez dziesięciolecia.

 

Mourinho nie potrafi korzystać z akademii dlatego jego zatrudnienie było bardzo dziwnym i imo nietrafionym pomysłem.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Dlatego problemem nie jest menadżer, a zarząd, który nie ma ŻADNEJ wizji. Moyesa wybrał SAF, okazał się za mały na klub. Van Gaal byłby niezły gdyby miał dać podstawy pod więcej akademii, no i tego Rashforda to mu zawdzięczamy. Fosu czy Jackson albo nie są tak dobrzy albo nie są wystarczająco dobrzy. Fatalne Luj robił transfery.

 

W sumie ze wszystkich transferów po SAFie to te za Mou są najbardziej udane. Moyes to tam mało zdążył kupić, ale sprzątanie po LvG dalej trwa. Di Maria, Blind, Falcao, Schneiderlin, Depay, Darmian, Schweinsteiger. Większości się pozbyliśmy, Darmian jest przecież na wylocie. Jedynie wyszli mu Romero, Herrera (który był obserwowany długo przed Lujem ponoć) i dyskusyjnie Shaw i Rojo.

 

Stety albo niestety doszliśmy do momentu gdzie United potrzebuje Dyrektora Sportowego. Monchi, Txitxi (czy jak się typa pisze), ktokolwiek kto wspólnie z zarządem ustali wizję, sprowadzi pasującego menadżera, zawodników i będzie realizował JAKIŚ plan.

 

Bo na razie to się bawią w jedno krótkoterminowe planowanie za drugim.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Kogo kupił? Kupił Lindelofa, który każdy wiedział, że to zawodnik, który potrzebuje czasu żeby się rozwinąć. Kupił Bailly'ego, który wczoraj akurat miał chyba najgorszy mecz w barwach United, poza tym jest najlepszym obrońcą. Do tego dochodzą Smalling i Jones, którzy od 6/9 lat nie potrafią zagrać paru spotkań z rzędu na dobrym poziomie i Rojo, który jest lepszą wersją Bailly'ego. Mou zauważył, że drużynie potrzeba doświadczonego ŚO, którego można postawić koło któregoś z młodych i wtedy by to funkcjonowało inaczej. A za błędy indywidualne wczoraj ciężko żeby odpowiadał.

Odnośnik do komentarza

Ale jednak: od kilku lat wydajecie jakieś abstrakcyjne zupełnie pieniądze, już za LVG pisaliście, że „no wreszcie widać fundamenty”, za Mou już było zupełnie dobrze... i teraz znowu się okazuje, że fundamentów brak? Bo obrona to przecież fundament. Przepraszam, jeśli pomylę: czy to jeszcze nie za Moyesa krążył obrazek ilustrujący United: ferrari z tyłem jakiegoś klekota? (a może to po kupnie Zlatana było)

Wiele tu było śmiechu z ilości pieniędzy, które LFC wydał za VvD, ale jego pojawienie się miało natychmiastowy, kolosalny wpływ na grę obrony. To jest właśnie czasem takie proste. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak się odnieść do zarzutów, a la Wy. Za Moyesa czekałem, miałem nadzieję, że ogarnie, ale już było też wiadomo, że parę pozycji wymaga wzmocnień. Nie rozumiem co za Mou było dobrze, a co nie? Organizacja gry jest chyba najlepsza. Że brak nam pewnego ŚO wiadomo od dłuższego czasu, dlaczego nie został kupiony to ja nie wiem, pytanie do Woodwarda. Wiesz, na moment kupowania VVD w życiu bym nie powiedział, że kwota jest uzasadniona. Dalej uważam, że jest przesadzona, ale był potrzebny to i Pool sypnął hajsem.

 

Na momenty kupowania to Shaw, Darmian i Rojo wydawali się całkiem okej. Darmian bardzo solidna opcja w Serie A, Rojo pewniak w Sportingu, Shaw mega talent z kuźni tychże. W parze z tym co mieliśmy miało w teorii sens. Ba, za Mou Smalling miał nawet świetny początek, ale potem podziało się to co zwykle.

 

Wiem, że to takie proste, nawet gdyby poszło 100mln na ŚO, ale byłby to jakiś kozak to miałbym to w dupie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...