Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.trainingground.guru/articles/meulensteen-fergies-lessons-in-leadership

 

Cytat

Possession is important, but always possession with a purpose. When we attack I want to see pace, power, penetration and unpredictability. These are the four things you must instil in the team in every single training session.

 

To jest dla mnie Manchester United w pigułce.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, lad said:

Myślę, że gdybym był kibicem Manchesteru United to byłbym za zwolnieniem Mourinho po sezonie. Mimo wielkich zasług, wydaje mi się że współczesna piłka Jose już jakiś czas temu odjechała, a jego taktyka nie jest już tak samo efektywna jak w 2010 roku. Styl gry jego zespołów nie ewoluował, nadal grają tak samo, ale jego czar gdzieś prysł i o ile wcześniej ta zachowawczość broniła się wynikami, o tyle teraz już nawet z tym jest średnio.

 

IMO United jako klub jest mordowany przez swoją politykę zatrudniania menedżerów jak van Gaal albo Mourinho. To taki sam fakap jak Capello w Realu Madryt. Nie po to Ferguson przez ponad 25 lat budował DNA Manchesteru United grającego ofensywną, dominującą i efektowną piłkę, po to by teraz stali się synonimem zajezdni PKS.

 

Polać mu. Mam takie same odczucia odnośnie Jose..

 

Mecz był bardzo w stylu Mourinho, a ja tego stylu przetrawić nie umiem. Efektywny już nie jest, cały świat dawno to rozpracował.. Chyba każdy trener poważnego klubu ma datowaną na 2011 zakurzoną książeczkę z tytułem "How to play against a Mourinho team", której nie było trzeba nigdy uzupełniać i poprawiać..

 

Może się dotoczymy do drugiego miejsca, może nie, niech jakoś obroni tą Ligę Mistrzów i podziękujmy mu. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Reaper napisał:

Ma zbyt dużo zadań nadal z DMC, przyjście Maticia miało to zmienić, ale wciąż dużo go widać na własnej połowie. Z tego co kojarzę, to w Juve najlepiej się sprawdzał jako taki AMC, ewentualnie właśnie ofensywny MC.

To dlaczego Mou tak uparcie spycha go do defensywy? Nie DMC? To nie pchać tam Pogby tylko albo zrezygnować z DMC albo wrzucić tam jakiegoś obrońce.  

Nie kumam Mourinho. 

Odnośnik do komentarza

Swoja droga: co trzeba miec w glowie, zeby na konferencji prasowej powiedziec cos takiego:

 

Cytat

Siedziałem na tym krześle dwa razy w Lidze Mistrzów i eliminowałem United z tych rozgrywek. Siedziałem na tym krześle jako menadżer FC Porto, Manchester United odpadł. Siedziałem na tym krześle jako menadżer Realu Madryt, Manchester United odpadł. Nie sądzę więc, by było to coś nowego dla klubu.

 

na devilpage pojawila sie zreszta juz odpowiedz na to sformulowanie:

 

Cytat

Siedziałeś na tym krześle już dwa razy i zostałeś wywalany z Realu, z Chelsea więc teraz zostaniesz wywalony z Manchesteru. Nie sądze, żeby to było dla Ciebie nowością

 

:D

  • Lubię! 3
  • Nie lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Tak przy okazji końca ery Wengera i obecnego stanu zdrowia Sir Alexa Fergusona widziałem komentarz, że ostatnią sceną dokumentu Fergie vs Wenger: The Feud będzie Wenger odwiedzający starego rywala w szpitalu ^^.

 

Ten dokument tak w ogóle fajnie się ogląda, piłkarze w swoich wypowiedziach nie gryzą się w język (Keown i jego 'nigdy nie powiedziałem, że żałuje tego co zrobiłem z RvN'), sama narracja jest czytelna, nie trzeba się wysilać, by zrozumieć oś czasu. Czuć, że no kurwa kosa była. Jak macie wolne 45min na serial i jesteście fanami futbolu to sobie lepiej to odpalcie.

 

 

jest nawet ten słynny rant DT z Arsenalfantv, w kontekście dokumentu (jest pod koniec) jakoś tak mniej pozytywnie na niego patrzę

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Rui Faria po 17 latach współpracy z Jose Mourinho zrywa pępowinę i rusza w świat, dobrze dla niego :). Ciekawe kto zostanie nowym asystentem menago, marzy mi się ktoś, kto umiałby wprowadzić interesujące schematy ofensywne.

 

Fajna focia z meczu Chelsea - United daawno temu, Carlos Queiroz vs Rui Faria ^^

 

 


o01d8zli1kx01.png
 

 

zajebista mina Fergusona :kekeke:

 

e: internet mówi, że to finał FA Cup w 2007 roku, przegranko :(

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Hawkeye napisał:

no właśnie Sandro miał raczej chujowy sezon w Juventusie i generalnie atmosfera jest taka, że trzeba go sprzedać póki jeszcze jest wchuj warty

Wat? Wat wat wat?

Alex Sandro to niesamowity kozak, który ma pecha, że w kadrze Brazylii jest Marcelo, jeszcze od niego lepszy. Sezon miał dobry, jak zawsze, a grał mniej, bo próbowano przekonać Asamoaha do zostania (odchodzi, chyba do Interu, przez wygasający kontrakt) i dostawał swoje szanse, zresztą to też solidny gracz. Nieprzypadkowo jednak w LM rozegrał 10 pełnych meczów, gdzie Juventus musiał się naprawdę spinać i wystawiał pierwszy garnitur.

IMO to drugi najlepszy lewy obrońca świata.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ajerkoniak napisał:

Dziwny wniosek. Postęp jest widoczny i to niemały, co było widać w lidze. W samej grze już różnie, więc zobaczymy co przyniesie następny sezon. Tyle jeszcze wytrzymam. Bardziej mnie piłkarze irytują niż Mourinho.

Czyli jesteś zadowolony? Mistrzostwo w tym sezonie nigdy nie było na tapecie, ostatecznie skończyliście milion punktów za City, w LM wpierdol od Montelli, którego dwa miesiące później pogoniono, a dodatkowo okropny styl gry, który ewidentnie nie służy zawodnikom takim jak Pogba, Sanchez, Martial czy nawet Lukaku.

 

Nie bardzo widzę tutaj opcję do progresu z Jose na ławce.

Odnośnik do komentarza

Nie, zadowolony nie. Tak jak mówisz - od pewnego momentu było wiadomo, że mistrzostwo odpada,  a pomimo paru wpadek i tak zdobyliśmy dużą liczbę punktów. W tym sezonie nikt nie miał szans z City. Nie zgodzę się z tym, że styl gry nie służy wymienionym piłkarzom. Lukaku imo miał niezły sezon, raczej nie oczekiwałem więcej po przejściu z przeciętnego klubu, w przyszłym sezonie już chce więcej. Sanchez przyszedł źle przygotowany fizycznie i pokazywał przebłyski, ale ja go traktuje jako piłkarza na następny sezon. Martial to jeden z piłkarzy, którzy mnie właśnie irytowali. Przy jego niemałym talencie obawiam się, że mentalnie to cienias. Obym się mylił i okazało się inaczej bo możliwości ma nieziemskie. W kwestii Pogby to się akurat zgodzę, najlepiej wyglądał w trójce z Herrerą i Maticem i liczę na to, że w przyszłym sezonie Mou to ogarnie i odejdzie od 4-2-3-1.

 

Na pewno Mou ma problem z elastycznością taktyczną. Świetnie wykorzystuje piłkarzy zadaniowo na konkretne założenia, ale w tym sezonie różnie reagował na zmiany na boisku. Czasem wyśmienicie jak z City (choć tu mogła być kwestia motywacji tylko, nie taktyki), a czasem nijak jak z Sevillą czy Chelsea dziś.

 

Progres był punktowy chociażby i to niemały. Ja wciąż uważam, że to świetny menadżer i nie mam nic przeciwko trzeciemu sezonowi, ale chyba to byłby ostatni jeśli styl gry pozostałby bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...