Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam kibicem United nie jestem, ale czy ktokolwiek ma pretensje do Mou o to ze nie sa na pierwszym miejscu? Przeciez pod wzgledem punktow to w miare dobry sezon, a watpie czy ktos tak odjedzie jeszcze jak City teraz. IMO problemem jest to o czym pisalem wczesniej, zamiast kupic po dwoch zawodnikow za 40 mln gwarantujacych jakosc, Jose wolal kupic jednego Lukaku, ktory ostatnio to gra jako dwunasty zawodnik rywali United ;) 

Odnośnik do komentarza

No nie, czepianie sie zakupu Lukaku słabe. United nie miało żadnego sensownego środkowego napastnika po kontuzjo-odejściu Ibry i zakup Romelu był całkowicie wytłumaczalny. Owszem, możemy sie teraz sprzeczać czy lepiej może było jednak zostać przy Moracie, ale nie zmienia to faktu, ze transfer Belga był ok. 

Ponadto zobaczmy jaki jest rynek. Lukaku kosztował tyle co van Dijk. Ja biorę do składu Romelu nad Virgila zawsze i wszędzie ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Poszedlem w smieszki troche, ale IMO Lukaku to nie jest napastnik, ktory pociagnie cala druzyne do grania, a na pewno nie druzyne z topu. No ale dalej, nie o to mi chodzi, City przed tym sezonem nie kupowalo gwiazd za gruba kase, tylko calkowicie wymienili przestarzale boki obrony (Zabaleta, Kolarov, Clichy, Sagna) na zawodnikow, ktorzy duzo bardziej pasuja do stylu preferowanego przez Guardiole.

 

No i najbardziej dziwi mnie podejscie Mou do transferow, bo jego zespoly zawsze cechowala solidna defensywa i minimalizm, wiec to on powinien sciagac do siebie najlepszych obroncow ;) 

Odnośnik do komentarza

Ktoś napisał o lepszej grze United w ostatnim czasie. Oglądaliście ostatnie mecze w ogóle? O ile początek sezonu był niezły to ostatnio gra wygląda zwyczajnie źle.

Wypowiedź Mou o zawodnika i zbyt małych wydatkach na transfery to chyba jakiś żart. A to nie dostał tych zawodników, których chciał? Mało na nich wydali?

Jeżeli nie wszyscy zawodnicy, których chciał czuli potrzebę przejścia do United to tylko dlatego, że w tej chwili MU nie jest już klubem z topowego topu. 

Jak patrzę na Mou to on podczas meczów wygląda tak jakby mu się nie chciało, jakby powietrze z niego zeszło, jakby brakowało mu motywacji czy zwyczajnie jaj.

Byłem jednym z tych, którzy bardzo mocno wierzyli w niego tym przed sezonem. Teraz już nie wierzę. Może znowu uwierzę jak dojdą do półfinału LM. 

Problem w tym, że mimo obecnej niechęci do Mou nie widzę kogoś kto mógłby go zastąpić. Bardzo chciałbym w tej roli jednego z byłych zawodników United, ale im brakuje jeszcze doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Ja tam kibicem United nie jestem, ale czy ktokolwiek ma pretensje do Mou o to ze nie sa na pierwszym miejscu? Przeciez pod wzgledem punktow to w miare dobry sezon, a watpie czy ktos tak odjedzie jeszcze jak City teraz. IMO problemem jest to o czym pisalem wczesniej, zamiast kupic po dwoch zawodnikow za 40 mln gwarantujacych jakosc, Jose wolal kupic jednego Lukaku, ktory ostatnio to gra jako dwunasty zawodnik rywali United  
Oglądałeś te mecze gdzie Lukaku był 12 zawodnikiem rywala? Które to? Bo mi przychodzi do głowy tylko City. Poza tym Lukaku jest najważniejszym elementem, który zadecydował, że remisy u siebie zamieniły się w 4-0 I inne wygrane (a jeżeli nie on to kogo proponujesz). Nie strzelając bramek robi robotę. Musi jeszcze dołożyć skuteczność (imo kwestia pewności siebie, na początku przecież strzelał ez), ale że jest 12 zawodnikiem rywala? Lol, to już trzeba być uprzedzonym bo dawno w fantasy 15 punktów nie nabil ;).

http://www.espn.co.uk/football/club/manchester-united/360/blog/post/3327213/jose-mourinho-right-to-say-more-cash-needed-for-manchester-united-rebuild

Zgadzam się z autorem. Mourinho ma rację. Jeżeli chcemy dogonić City musimy wydać więcej, jeżeli zadowala nas bycie the best of the rest, niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hawkeye napisał:

Oglądałeś te mecze gdzie Lukaku był 12 zawodnikiem rywala? Które to? Bo mi przychodzi do głowy tylko City. Poza tym Lukaku jest najważniejszym elementem, który zadecydował, że remisy u siebie zamieniły się w 4-0 I inne wygrane (a jeżeli nie on to kogo proponujesz). Nie strzelając bramek robi robotę. Musi jeszcze dołożyć skuteczność (imo kwestia pewności siebie, na początku przecież strzelał ez), ale że jest 12 zawodnikiem rywala? Lol, to już trzeba być uprzedzonym bo dawno w fantasy 15 punktów nie nabil ;).

http://www.espn.co.uk/football/club/manchester-united/360/blog/post/3327213/jose-mourinho-right-to-say-more-cash-needed-for-manchester-united-rebuild

Zgadzam się z autorem. Mourinho ma rację. Jeżeli chcemy dogonić City musimy wydać więcej, jeżeli zadowala nas bycie the best of the rest, niekoniecznie.
 

 

 

Ogladalem, City, ostatnio Burnley. Pisalem juz pozniej ze to bylo smieszkowanie, ale dalej nie uwazam go za zawodnika, ktory pociagnie druzyne do trofeow.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Hawkeye napisał:

Oglądałeś te mecze gdzie Lukaku był 12 zawodnikiem rywala? Które to? Bo mi przychodzi do głowy tylko City. Poza tym Lukaku jest najważniejszym elementem, który zadecydował, że remisy u siebie zamieniły się w 4-0 I inne wygrane (a jeżeli nie on to kogo proponujesz). Nie strzelając bramek robi robotę. Musi jeszcze dołożyć skuteczność (imo kwestia pewności siebie, na początku przecież strzelał ez), ale że jest 12 zawodnikiem rywala? Lol, to już trzeba być uprzedzonym bo dawno w fantasy 15 punktów nie nabil ;).

http://www.espn.co.uk/football/club/manchester-united/360/blog/post/3327213/jose-mourinho-right-to-say-more-cash-needed-for-manchester-united-rebuild

Zgadzam się z autorem. Mourinho ma rację. Jeżeli chcemy dogonić City musimy wydać więcej, jeżeli zadowala nas bycie the best of the rest, niekoniecznie.
 

 

A mnie się wydaje, że trzeba po prostu kupować sensowniejszych i lepszych pod kątem taktyki Mou, a nie po prostu droższych :)))))) (if U know what I mean)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, T-m napisał:

 

A mnie się wydaje, że trzeba po prostu kupować sensowniejszych i lepszych pod kątem taktyki Mou, a nie po prostu droższych :)))))) (if U know what I mean)

A to Mou nie dostał takich piłkarzy jakich chciał? Jeżeli nie to czym może ich zachęcić do przejścia oprócz kasy? Może wizją walki o najważniejsze trofea. Ale ta wizja jest ostatnio taka trochę niewyraźna.

 

Odnośnik do komentarza

Carragher trochę ora Mourinho:

Gdyby Guardiola pracował na Old Trafford, to Manchester United zdobyłby mistrzostwo Anglii. Cofnijmy się do początku sezonu, gdy oceniano potencjał obu drużyn. Czy Ederson był uznawany za lepszego bramkarza od Davida De Gei? Czy Nicolas Otamendi i John Stones byli cenieni wyżej od Erica Bailly'ego i Philla Jonesa? Czy fani United woleliby mieć w swojej drużynie Fernandinho, czy Nemanję Maticia? Ilu kibiców jeszcze zamieniłoby wtedy Marcusa Rashforda na Raheema Sterlinga? W dodatku kiedy Anthony Martial przyjechał do Manchesteru, to cieszył się znacznie lepszą reputacją od Leroya Sane. Manchester United kupił za wielkie pieniądze Romelu Lukaku i Paula Pogbę. Który z angielskich klubów zrobił tak wielkie transfery?"

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Przecież tu nie chodzi o to, że Ederson jest lepszy od De Gei tylko, że przed sezonem, porównując oba składy, na papierze silniejszy wydawał się Man United. I z tym na pewno bardzo dużo osób się zgodzi.

 

Jesteś @Hawkeye najbardziej zaślepionym kibicem United jakiego znam :D Kilku moich znajomych jest zażenowanych tym co dzieje się w tym klubie od odejścia Fergusona i wszyscy zgodnie twierdzą, że MU z najlepiej zarządzanego klubu na świecie staje się drugim Liverpoolem. Masa nietrafionych i przepłaconych transferów (ostatnio nawet Neville pisał o tym, że trzon drużyny nadal tworzą zawodnicy Fergusona, a od jego emerytury było chyba 10 okienek transferowych), odejście od ideałów i DNA klubu które w ostatnich 30 latach przyniosły spektakularny sukces i słaby dobór sztabu szkoleniowego. Trofea a'la Puchar Ligi pewnie jakieś po drodze powpadają, ale dla mnie United nie jest klubem "on the up".

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Ale nie musisz mi dopierdalać. Na papierze przed sezonem United miało lepszy skład? hahaha, dodatkowo Twoi znajomi twierdzą, że United było najlepiej zarządzanym klubem na świecie XDDDDD? To raczej oni są deluded :iksde: jeszcze za Fergusona pisałem, że lata żydzenia kopną nas w dupę. To półrocze jest pierwszym w którym można uczciwie powiedzieć, że znowu żyjemy. 

 

Bardzo podoba mi się, że mimo drugiego miejsca w lidze, najlepszego startu od daaawna i mnóstwa bardzo dobrych transferów starasz się tworzyć taką narracje, jakby się dach walił na głowę, 'staje się drugim Liverpoolem" lol, rzucasz tym hasłem przy każdej okazji a jeszcze chyba nigdy prawidłowo xD. Mourinho właśnie po raz pierwszy od safa wrzucił nas przed Arsenale Liverpoole i Tottenhamy - dokładnie o to chodziło. Jeżeli nie porównujemy się do City, z którym w tym sezonie nikt nie jest w stanie rywalizować, a do siebie to gramy znacznie lepiej i wyniki to odzwierciedlają.

Ale co z tego, skoro wystarczy absencja Pogby i nagle kreatywność w pomocy spada o 70%. Na prawym skrzydle dalej w każdym meczu grają zapychacze dziur (raz miki, raz mata, raz lingard, żaden nie nadaje się na skrzydłowego), na lewej obronie rywalizuje 40 letni Ashley Young i, jakby odjąć czas kontuzji, 16 letni Luke Shaw. Za plecami Lukaku też nie ma pewnego gracza, na szczęście ostatnio Lingard się odpalił to problem na jakiś czas z głowy, ale to wróci, bo chyba nikt się nie czaruje, że Messi Lingard jest w stanie notować tak dobre występy regularnie. W kolejce do pozycji, gdzie City lada moment też będzie dystans przed nami jest prawa obrona, bo Valencia chociaż jest zajebisty to nie młodnieje.

Postaw się w sytuacji Mourinho i powiedz z czystym sumieniem, że nie musimy wydawać więcej. Twoja kariera w klubie powinna trwać wtedy krócej, niż Twoje sejwy w efemie. 

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że był najlepiej zarządzanym klubem na świecie. Dlatego teraz do ich dyspozycji są setki milionów funtów.

 

No i właśnie to o czym piszesz to jest przykład fatalnego zarządzania klubem. Mimo wydanej fortuny, wystarczy absencja Pogby i nagle kreatywność w pomocy spada o 70%, na prawym skrzydle dalej grają zapychacze dziur, a na lewej obronie 40-letni Ashley Young. Ja właśnie o tym pisałem :D

 

Od kiedy wrócił Pogba zremisowaliście z Leicester i Burnley xd

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...