Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł przeczytam później i nie wiem jakie tezy w nim postawiono ale moim zdaniem Mourinho od jakiegoś czasu nadużywa tej strategii, tj. może nie "autobusu", ale gry na 0% ryzyka, na 0-0 i wydaje mi się, że może się ona ze(mścić). IMO dla obecnego United to jest dobre wyjściowe nastawienie tylko przeciwku kilku drużynom w Europie - rozumiałbym gdyby taki mieli plan na Real, Barcelonę, PSG czy City. Ale z Liverpoolem, w tej sytuacji, odniosłem wrażenie, że to przesadna, źle skalkulowana ostrożność. 

 

Liverpool podchodzący do tego meczu to Liverpool w dołku i raczej z problematycznymi morale po kilku wpadkach w ostatnich meczach (choćby lanie od City czy remis z Newcastle), z dziurawą, chimeryczną obroną, na którą aż się prosi wywrzeć presję, bo w zasadzie każdy kto spróbuje coś jej strzela. Do tego Liverpool bez swojego najlepszego obecnie piłkarza i głównego zagrożenia z przodu (Mane). Z drugiej strony United będące w mocnym gazie, na fali, seryjnie wygrywające mecze z seryjnie strzelającym Lukaku. 

 

Moim zdaniem, to była idealna okazja żeby pokazać, że Czerwone Diabły są "back in town", narzucić swoje warunki, tak po SAFowsku ruszyć na LFC. To była świetna szansa żeby odnieść prestiżowe zwycięstwo w największych derbach PL, a do tego zwyczajnie zdobyć 3 pkt i trzymać się łeb w łeb z City. Niepodjęcie ryzyka w takich okolicznościach uważam za bardziej ryzykowne od jego podjęcia.   

  • Lubię! 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Z jednej strony się zgadzam, a z drugiej United przystępowało do meczu bez Pogby i Fellainiego, a sam Herrera jeszcze nie odzyskał formy z poprzedniego sezonu. Jasne, na ławce byli game changers jak Rash czy Mata, ale to nie zawodnicy potrafiący dać przewagę w środku pola, zwłaszcza w walce z trójką Poolu, która akurat w formie jest niezłej. A w jakim Liverpool by dołku nie był, to na mecze z United zawsze się znacznie bardziej spinają i było to widać na boisku.

 

Zobaczymy jak to wyjdzie na koniec sezonu, przecież City i inni też się potkną w końcu, Chelsea już trochę traci, więc może to będzie opłacalne wyjście ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Coraz więcej pojawia się głosów, że to może być ostatni sezon Shawa w United. Ponoć piłkarz nie jest w stanie wrócić do dobrej formy fizycznej, nie ma odpowiedniej mentalności i podejścia. Fakt, że początek miał świetny w United, ale już w Soton Pochettino twierdził, że fizycznie Shaw jest bardzo słaby i różnie jest z jego podejściem do treningu i rozwoju. Fakt, że jakkolwiek sentyment można mieć niemały bo to młody Anglik z niemałym talentem to zapłaciliśmy za niego krocie, tygodniówki małej też nie ma, a od dwóch lat w sumie jest w rezerwach. Szkoda by było, ale może nadszedł czas by Shawa sprzedać skoro mamy drogiego zawodnika z podejściem Andersona.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

 

 

Pominę kwestię Pogby, sędziowania i świetnego wyniku z Arsenalem, a chcę tylko napisać coś o naszym cudownym bramkarzu.

 

Oglądając wczoraj jego występy przypomniało mi się jak ten chudzielec przyszedł w 2011 roku. Wiadomo było, że ma niesamowity talent, świetny refleks, ale jakże miał fatalny początek. Każdy (nawet nasi obrońcy przypadkowo) go przestawiał w powietrzu, w rozegraniu prawie nie brał udziału i ogólnie wydawał się niesamowicie często spalony psychicznie na starcie. Minęło 6 lat i bez gadania mamy najlepszego bramkarza na świecie. Nigdy nie widziałem lepszego refleksu (zwłaszcza, że ostatnie 2, 3 sezony ma częste okazje się nim wykazać, a nie jak niektórzy świetni bramkarze raz na parę spotkań), w powietrzu już bez problemu wygrywa prawie wszystko, sam przestawia rywali, do tego baaaardzo poprawił grę nogami (nie tylko broniąc nimi w sytuacji, w której każdy inny bramkarz użyłby rąk :D ), ma świetne dalekie wykopy, nabrał też trochę charakteru i widać niejednokrotnie, że on jest szefem obrony. Raczej nigdy nie będzie bramkarzem libero, ale bez problemu potrafi zainicjować rozegranie od obrony. Z najlepszego od 2-3 bramkarza Premier league w ostatnim czasie stał się najlepszym bramkarzem świata. Jezus kocha, David broni, a Fergie odchodząc zostawił nam jeden z lepszych transferów ostatnich lat.

 

I patrząc po tym jak taki Evra, Vidic czy właśnie De Gea się rozwinęli w ogóle się nie spinam błędami Lindelofa tylko czekam te 2-3 sezony aż będzie z niego świetny gracz :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Te rzeczy o których mówisz są kwestią czasu, solidnego treningu i przyzwyczajenia się do angielskiego futbolu. Ten chłopak ma dopiero 21 lat, jak na bramkarza to junior jeszcze ;). Poczekajmy spokojnie rok, dwa i będziemy mieli jednego z najlepszych GK na świecie.
Nie zapominajmy też, że David już teraz świetnie gra nogami a to bardzo ważne we współczesnym futbolu.
 
Chłopak ma ogromny talent.
;-)
  • Lubię! 7
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.04.2012 o 19:41, trojkatny napisał:

Modric zawodzi w KAZDYM meczu o wieksza stawke, nie potrafi kontrolowac tempa oraz nie widuje udanych crossow w jego wykonaniu. szczerze, uwazam, ze jest najbardziej PRZEREKLAMOWANYM zawodnikiem w calej Premiership.

 

Hehe, ale w okolicy Twoich słów znalazłem taką perłę xd

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

https://www.manutd.pl/2017/12/27/mourinho-wydajemy-wystarczajaco-wielu-pieniedzy-transfery/

 

Nie chciałbym czytać takiego newsa będąc piłkarzem United - słaba, IMO, dla morale zespołu wypowiedź Mourinho. W zasadzie każdy fragment brzmi nieprzekonującą i trochę słabo z czysto psychologicznego punktu widzenia. Momentami sprawia wrażenie narzekającego rozkapryszonego dziecka, które nie może przeboleć, że koledze z klasy rodzice kupili lepsze buty na wf :-k. IMO Mou zatracił nosa do czarowania na konferencjach prasowych i w ogólnym "przekazie" na zewnątrz, i budowania tym morale zespołu

Odnośnik do komentarza

Żaden team, ot taka obserwacja fana Premier League/piłki - nie sprowadzajmy wszystkiego do jakichś quasi-plemiennych podziałów. IMO otwarty przekaz: "wy, ktorych mam, jestescie za słabi żeby wygrywać i grać tak jak mi się wymarzyło - dopiero jak kupimy i zastapimy czesc z was kims innym, bedziemy mogli walczyc o mistrza" może nie najlepiej wplywac na morale zespolu i na odbior samego Mou w oczach pilkarzy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...