Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

O niebo lepiej to wyglądało niż w ostatnich meczach. Szkoda, że jak nam zaczyna iść to inne czynniki sprowadzają nas brutalnie na ziemie. De Gea, super, Fabio, kapitalnie, Evra bardzo dobrze, stoperzy solidnie, Carrick przeciętnie, Nani słabo, Young przeciętnie, Giggs dobrze, Rooney dobrze, Chicha dobrze. Fajnie, że z tak naprawdę z nie porywających indywidualnych popisów stworzyło się coś porywającego. W pierwszej połowie Newcastle napierało, ale teataki rzadko kończyły się strzałem i nie stwarzały dużego zagrożenia (świetna robota stoperów w czyszczeniu przedpola). Tajemnicą nie jest, że United zachwyca zawsze po nowym roku, więc miejmy nadzieję, że tradycja zostanie dochowana. Na dzień dzisiejszy gra taka jak dziś mnie osobiście bardzo by satysfakcjonowała. Czasem potrzeba tylko trochę więcej szczęścia i... Phila Dowda :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@ sepmati

 

Dzięki za nikomu nie potrzebny spam, zasłużyłeś się ;)

 

Dzisiejszego dnia wrócił koszmar poprzednich lat. Wszyscy dobrze pamiętają kiedy ostatnio nie wyszliśmy z grupy i w jakich okolicznościach. Nie oszukujmy się, po prostu brakowało jakości tak wtedy jak i dzisiejszego dnia. Klub nie potrzebuje rewolucji, ale przestańmy sobie wmawiać, że wszystko gra. Coraz bardziej widać brak rozgrywającego, na chwilę obecną nie mamy klasowego napastnika w formie, a nasi perspektywiczni obrońcy potrzebują jeszcze trochę czasu by dojść do klasy Vidica czy Rio (kiedy był w formie ;)).

 

Poślijmy na wiosnę młodzież do boju w LE, skupmy się na wygraniu Prem, jeśli to możliwe...

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że potrzebujemy, tylko, że nie ma żadnego w formie ;) Javier na razie nie jest w formie z poprzedniego sezonu, więc to nie wiadomo, Berbatov jeśli dostanie szansę to kto wie. Welbeck to melodia przyszłości, a z Machedy to ja wątpie czy coś się wyciągnie więcej...

 

Czyli zostaje Roo, który też nie zachwyca formą ;)

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że potrzebujemy, tylko, że nie ma żadnego w formie ;) Javier na razie nie jest w formie z poprzedniego sezonu, więc to nie wiadomo, Berbatov jeśli dostanie szansę to kto wie. Welbeck to melodia przyszłości, a z Machedy to ja wątpie czy coś się wyciągnie więcej...

Czyli zostaje Roo, który też nie zachwyca formą ;)

Całkiem trafna diagnoza graczy pierwszej linii. Szczególnie jeśli chodzi o Włocha i wiarę niektórych w zbawczą moc tego gracza dla United. On jest o klasę gorszy od np. Rossiego (wiem, wiem - inny typ, inne warunki, etc. - chodzi o klasę sportową), którego pozbyto się dość lekko swego czasu. Do tego młodzież (wychowankowie, nie ci kupieni), która na razie np. w meczach Carling Cup w ofensywie nie pokazuje nic - jak chociażby Pogba czy Morrison.

 

W bramce za trzeciego robi ktoś na poziomie lepszego ręcznika - wykopy Amosa pozostawiają tyle do życzenia, że aż strach pomyśleć, jak słabo ceniony jest Kuszczak, że grywa właśnie młody Anglik. De Gea i Lindegaard van der Sara też na razie nie są w stanie zastąpić. Nawet gdyby liczyć ich razem.

 

W obronie szalona młodość Jonesa, który czasami zapomina, że odpowiada głównie za defensywę. Do tego coraz słabszy (wolniejszy) Ferdinand, o którego postawę można drżeć przy każdej kontrze rywali. Do tego Evra daleki od formy, podobnie bliźniacy. Wreszcie Smalling, który chciałby grać na środku, Ferguson widział dla niego jednak miejsce na prawej obronie (na początku się sprawdzało, z czasem przestało). Do tego pomysły z Valencią w linii defensywy...

 

O drugiej linii napisano już wiele. Owszem, z urazem boryka się Cleverley, który bardzo dobrze zaczął tegoroczne rozgrywki, ale po reszcie można spodziewać się czegoś więcej niż jest. Z drugiej strony, jeśli o grze linii pomocy United ma decydować w niektórych meczach taki Diouf, to ja nie mam więcej pytań...

Odnośnik do komentarza

Akurat ja bym się nie zgodził z oceną Machedy, dla mnie to jest, podobnie jak Danny, zawodnik który za kilka lat może decydować o obliczu ofensywy United.

 

Kamtek zostawmy już tego De Geę w spokoju. Chłopak jest młody, ma ogromny talent, ale na razie nie radzi sobie z ciężarem gry dla jednego z najlepszych klubów świata. Za rok-dwa, gdy przywyknie do Premiership i ciągłej presji, będzie podporą Man Utd. Widzę w nim kogoś, kto za kilkanaście lat będzie wymieniany wśród legend klubu z Old Trafford. Po prostu trzeba mu dać trochę czasu.

 

Obrona jest w fatalnej formie. Ciężko wyróżnić kogokolwiek. Vidić głową jest już chyba w Hiszpanii, Rio niestety powoli się kończy, a młodzież popełnia takie błędy, że czasami wydaje się jakby grali ze sobą pierwszy raz. Eksperymenty, o których wspomniał Kamtek pozostawię bez komentarza..

 

Miernie wygląda też gra w pomocy. Wczoraj tylko Nani cokolwiek sobą prezentował. Younga prawie nie wdziałem, o środkowych można napisać tylko tyle, że byli na boisku. Giggs to nie jest rozgrywający na miarę naszych potrzeb, koniecznie trzeba sprowadzić kogoś z górnej półki. Skrzydłowych mamy bardzo dobrych, Darren z Carrickiem jako defensywni pomocnicy też sobie poradzą, a ofensywnie usposobiona para Clev - Modric/Sneijder powinna być lekarstwem na całe zło w rozegraniu piłki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Evre to jemu chyba brakuje porządnego odpoczynku. To jest piłkarz, który w 2-3 ostatnich latach grał najczęściej z całej drużyny. Nie ma chłopak kogoś kto go odciąży, bo Fabio częściej łapie kontuzje niż gra, a nikogo innego na lewą nie wciśniemy (Evans to chora pomyłka na boku obrony). Jak Vidic jest w słabej formie to ja dziękuje, a z jego wyjazdem (zapewne do Realu :roll: ) to już nie chce mi się tłumaczyć kolejnej kaczki dziennikarskiej, którą co chwila zaprzecz zarówno agent jak i sam Vida ;)

 

Smalling akurat moim zdaniem jak na wiek i doświadczenie w Premier League (1,5 roku odkąd przyszedł z... siódmej ligi!) gra b dobrze, akurat on jest najpewnieszy z młodziaków. A na prawej obronie popisał się kilkoma ciekawymi zagraniami, aczkolwiek ja go widzę tylko na środku. Jones ma częste zapędy pod bramkę i czasem się to sprawdzi (Blackburn) a czasem nie. Ale potencjał ma niebywały, nie tylko SAF ale i inni eksperci na Wyspach widzą w nim drugiego Duncana Edwardsa. O Evansie to sam nie wiem co myśleć, czy on jest chimeryczny, czy po prostu słaby i dwa (?) sezony temu miał życiówkę, a pewnego poziomu nie przeskoczy, czy po prostu nie ogarnął się jeszcze. Rafael to Rafael, potencjał ma duży, rozwija się harmonijnie i jak uniknie kontuzji to będziemy mieli z niego radość.

 

Na skrzydłach możemy być pewni Naniego. Może w tym sezonie jeszcze nie szaleje, ale i tak jest najpeniejszym wyborem. Young jest świeżo po kontuzji, a jak grał do tej pory to mówić nie trzeba. W formie jeden z lepszych skrzydłowych na Wyspach. Park to pożyteczna zapchajdziura na pewne mecze (Pool, Arsenal) ale nic poza tym. Valencia nie ma formy, ale poprzednie sezony udowodniły, że ma umiejętności by być przynajmniej trzecim skrzydłowym United.

 

Giggs może zagrać kilka świetnych spotkań, ale zdrowie nie te, więc nie będzie napędzał drużyny. Clev, owszem, ma potencjał, no ale kurde, chłopak ma tylko 21 lat i nie ma konkurencji na swojej pozycji w United! No bo kogo? Andersona, który cierpi na casus Evansa? Carricka, który od 2 lat szuka formy? Rozgrywający jest konieczny, a Sneijder byłby idealny. Na tyle młody by pograć kilka lat, poduczyć Cleva i odejść robiąc miejsce jakiemuś młodziakowi (Pogba?).

 

O ataku było wyżej, a co do De Gei to nie rozumiem. NIKT nie byłby w stanie zastąpić VdS, ale Hiszpan od początku sezonu pokazuje, że ma naprawdę duży potencjał. Jego zalety znamy, uratował nam nie jeden punkt, a z doświadczeniem przyjdą inne umiejętności i lepsza gra po prostu. Uważam, że to trafiony transfer i za 2,3 lata może być numero uno w kadrze Hiszpanii i jednym z lepszych bramkarzy świata. Lindegaard został kupiony na " Kuszczaka ", czyli na cierpliwie siedzącego na ławce. A i tak zaskoczył moim zdaniem pozytywnie. Nie jest szałowy, ale gwarantuje pewną solidność i jako czysto zmiennik się sprawdza. A trzeci bramkarz... kogo to obchodzi kim on jest, skoro zagra 5 spotkań w roku ;)?

Odnośnik do komentarza

Coraz fajniej się robi :))

 

Bliźniacy gdyby się rozwijali poprawnie byliby jednymi z lepszych full backów na świecie. Niestety, łapiąc co trzeci mecz kontuzję nie można się poprawnie rozwijać. Smalling jest uwiązany na tej prawej stronie. Jones z Rio raczej stałego duetu nie stworzą. Ja osobiście bardzo chciałbym widzieć na lewej stronie Baines'a. A Evans? Cóż, zacytujmy Pana Posła Tomaszewskiego: "Jego nie trzeba zwolnić..."

Odnośnik do komentarza

No, w końcu ładny mecz. Z całej drużyny najgorzej Smalling, wyszło dlaczego jego pozycją nie jest bok obrony. De Gea spokojnie, Evans i Rio dobrze, Evra, dobrze, Nani świetnie, Jones kapitalnie, Carrick nie do przejścia, Valencia kapitalnie, Welbeck bardzo dobrze, Rooney świetnie. I bardzo podobał mi się Zeki Fryers od momentu wejścia na boisko :))

Odnośnik do komentarza

Fletcher ogłosił że robi przerwę od piłki nożnej z przyczyn zdrowotnych. Wielka szkoda, ale mam nadzieję, że wróci jak najszybciej. Mamy obecnie czterech (?) środkowych pomocników, w tym Jones'a i Giggsa, a to nie wróży niczego dobrego na świąteczno-noworoczny okres.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...