Skocz do zawartości

Zostac trenerem...


szczebon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nadzieje, ze wybralem dobry pokoj do mojego posta.

 

 

Czy ktorys z zapalencow Football i Championship Managera myslal kiedys o powazniejszej zabawie w pilke?

Czy ktos z Was kombinowal jak by tu zostac trenerem?... Wiadomo, ze nie jednej z czolowych druzyn OE, ale chociazby outsidera regionalnej IV, V ligi?

 

A jesli odpowiedz na powyzsze pytania brzmi TAK - czy jest to mozliwe? Jaka licencje trzeba zdobyc? Jakie wymagania trzeba spelniac?

Rozumiem, ze w pierwszej kolejnosci jest dogadanie sie z prezesem konkretnego klubu i z pilkarzami. Duzo malutkich, amatorskich klubikow tworza ludzie, ktorzy sie znaja- od tych kilkunastu pijanych kibicow siedzacych na drewnianych lawkach wokol ara zaoranej ziemi przez pilkarzy po prezesa czy innego zarzadzajacego cala zabawa.

 

Wiadomo tez, ze samo doswiadczenie z komputerowa gra nie wystarcza. No chyba ciezko powiedziec chlopakom- tobie ustawiam srednie krycie, a tobie rajdy na czesto... :D

Bez wiedzy na temat pilki noznej, fizjologii, anatomii, przygotowania kondycyjnego, taktyki.. ale takze i miasteczka, bez mocnej glowy do picia ;) i bez zdolnosci organizacyjnych prozno myslec o czyms takim. Wiek tez gra pewna role. Rozumiem, ze gracze to ludzie mlodzi lub bardzo mlodzi. Trudno, zeby kadra amatorskiego zespolu w przedziale wiekowym 16-40 lat sluchala 20-kilku letniego zapalenca...

 

Ale moze komus sie udalo rozszerzyc realizowanie swojej pasji poza ekran?

 

 

 

Poki co wiem tyle, co jest na oficjalnej stronie PZPN. Sa organizowane szkolenia, ktorych zakonczeniem jest dostanie licencji trenera i instruktora pilki noznej - UEFA B. Niestety nie wiem nic na temat wymagan odnosnie tych kursow. Jestem pewien, ze do zabawy z malym klubikiem nie jest potrzebna zadna licencja UEFA.. Ale same dobre checi i doswiadczenie w prowadzeniu Wisly i Man Utd w FM nie wystarcza przeciez! Skad wziac potrzebna wiedze, szkolenie, kursy i konferencje?

 

 

Jesli ktos sie w to juz "bawil" albo zamierza - zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Żeby prowadzić klub na poziomie A klasy trzeba mieć licencję instruktora - tak jest przynajmniej w okręgu krakowskim. Licencje można uzyskać kończąc kurs organizowany na większości AWF-ów. Swego czasu myślałem o robieniu takiego kursu, ale niestety nie wyrabiam czasowo.

Kilku moich znajomych z boiska porobiło kursy i trenują głównie młodzież, chociaż niektórzy prowadzą kluby w A czy B klasie.

 

Do prowadzenia juniorów czy trampkarzy w niższych ligach nie wymaga się licencji. Proponowano mi prowadzenie drużyny trampkarzy mojego klubu, ale praca mi na to nie pozwala. Drużynę prowadzi kolega, który studiuje na AWF-ie i ma 22 lata.

 

Chcesz się zająć trenerką proponowałbym zacząć o młodzieży. Dobrze byłoby, gdybyś miał jakieś doświadczenie boiskowe, żeby umieć pokazać choćby podstawowe rzeczy - podania, ułożenie stopy przy podaniu czy strzale, jakieś podstawy taktyczne, sposób poruszania się zawodnika na danej pozycji.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
Żeby zrobić coś ponad instruktora, należy mieć bodaj rok czy dwa lata doświadczenia w pracy z młodzieżą.

 

Po ukończeniu kursu na instruktora piłki nożnej, należy odczekać dwa lata zanim pójdziesz na kurs trenera drugiej klasy. W tym czasie możesz schować legitymacje do biurka, nikt nie wymaga od Ciebie jakiejkolwiek praktyki.

 

 

Dziś dokształcam się sam, bo na kursie najpewniej wiele się nie dowiem.

 

Jeśli jesteś studentem AWFu i znasz podstawy anatomii, fizjologii, teorii i psychologii sportu, sypiesz pomysłowymi konspektami zajęć jak z rękawa to faktycznie za dużo się nie dowiesz ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...