Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie końcówki to jest to zwykły kabel antenowy od kablówki z taką oto końcówką (wiadomo że w środku idzie kabel, lepszego zdjęcia nie znalazłem ;)). Odnośnie modemu to nie wiem o co konkretnie pytasz :P. Mam model taki o jakim wspomniałem i net podpinam z niego do kompa przez taki oto kabel . Mam także jedno wyjście ethernet którego nie używam. Co w takiej sytuację musze zrobic/kupic? :) Tylko łopatologicznie prosze :P

Odnośnik do komentarza

Jabol robisz tak:

1. Kabel usb chowasz do szafy

2. kupujesz cos takiego:

http://www.allegro.pl/item422820320_linksy...i_kablowka.html

Za to cenę to mega wypas, ale poszukaj sobie na allegro bo ja wziąłem pierwszy z brzegu. WRT54GL to jest demon ;) Możesz na niego nawet linucha wgrać ;)

3. Sprzęt ten zrobi ci wifi na chatę. Masz w nim też switcha. Kupujesz w sklepie komputerowym kabel ethernet RJ45 do Xboxa i masz tu i tu neta ;)

Odnośnik do komentarza

No dobra. To mam jeszcze kilka pytań. Rozumiem że sygnał z modemu (do którego podpięty jest także telefon stacjonarny, o tym zapomniałem wspomniec ale nie ma to chyba znaczenia) puszczam po kablu do routera z którego z kolei po kablu idzie on do stacjonarki oraz xklocka (który ewentualnie przy większym dopływie kasy zaoptrzę w ten oto sprzęt i kabel będzie zbędny) a radiowo idzie on w całym mieszkaniu do laptopa. Zgadza się?

 

PS. Czemu USB chowam do szafy? Wytłumasz mi jak możesz na czym polega przewaga ethernetu.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje pomocy. Mam internet neostradę. I chciałem sygnał z tej neostrady by dochodził mi 3 piętra w górę po mieszkam w domku. Gniazdo z tp jest na samym dole, a mi też potrzebny jest zasięg na górze. Kupiłem router Linsys WirelessG ADSL Home Geetway, żeby sygnał był lepszy niż na livboxie. I faktycznie trochę jet mocniejszy ale jedynie minimalny sygnał jest na podłodze tongue.gif Dokupiłem, więc jakiś wzmacniacz sygnału czy przekaźnik sygnału firmy Linksys Wireless G model WRE54G. I faktycznie pomogło to bo na górze w zależności od pokoju mam sygnał doskonały albo dobry. Na samym dole stoi jeden stacjonarny PC, który jest podłączony kablem z routera. Na samej górze jest kolejny komp stacjonarny i jest do neta podłączony adapterem takim dodanym do liveboxa. I sygnał tam jest doskonały i działa bez zarzutu. Na laptopie jednak jest problem. Nie z sygnałem bo jakość jest dobra albo bardzo dobra. Łącze się w laptopie przez kartę sieciową bezprzewodową. I tutaj pojawia się problem bo łączy mnie z netem i kilka minut działa po czym przestaje działać. I znowu muszę robić podłączenie do sieci. Z tym, że pisze, że brak połączenie ale kilka minut działa bez problemu. I z tym wiąże się moje pytanie jak ustawić na laptopie by nie zrywało mi tego połączenie i żeby pokazywało mi, że jest podłączony. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

@Jabol dobrze rozkminiasz. Jeśli na Xboxie chcesz grać przez neta to zostań na skrętce, nie będziesz miał dodatkowych opóźnień z wifi i pewność działania. Wiadomo, że wifi to wygoda, ale ja polecam zostać na kablu - mniejsze pingi ;)

 

Ogólnie zastanów się jakie ma pozytywy USB? Ethernetowa skrętka jest zgodna ze wszystkimi standardami, nie wymaga dodatkowego zasilania, ma większą przepustowość (100Mb/s), nie wymaga sterowników, jest STABILNE. Podpinasz kabel i działa. Gdzie ma tutaj przewagę USB :> ?

 

@pescar sprawdź na drugim kompie. IMO padnięte sterowniki. Jak wygląda kwestia zabezpieczeń masz coś włączone?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam. Za jakiś tydzień kupuję sobie laptopa a za kolejny miesiąc dojdzie do tego także Xbox. Chciałbym aby te urządzenia były rzecz jasna podłączone do netu i dlatego mam zamiar zrobic u siebie w mieszkaniu siec bezprzewodową. Nie wiem tylko za bardzo jak się do tego zabrac. W necie jest bardzo dużo róznego rodzaju poradników, na forach wypowiada się wiele "mądrych" głów ale z racji tego że w temacie się nie orientuję nie potrafię zbytnio oddzielic ziarna od plew... Moim dostawcą internetu jest Aster City i obecnie mam w abonamencie ten pakiet. Mój modem to Terayon TA202 A. Jaki router byłby do tego łącza i planowanych przeze mnie zastosowań najlepszy? W grę wchodzi także ewentualna zmiana modemu. Powiedzmy że mam na tę imprezę przeznaczone maks 250 zł. Z góry dzięki za pomoc.

 

Ze względu na nieprzewidziane wydatki mogę wydac na router jedynie 120 zł. Co byście mi poleci w tej cenie do opisanych powyżej zastosowań?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jest taki oto problem (nie mam go osobiście).

Laptop Asus jest podłączony do neta poprzez WiFi. Postawiony jest router Edimax BR-6204 wg. Problem polega na tym, że co jakiś czas zrywane jest połączenie z netem. W ustawieniach pokazuje, że sygnał radia jest 100%, ale net nie chodzi.

Nie wiem jeszcze, czy wgrany jest najnowszy firmware.

Odnośnik do komentarza
pod Vistą też jest podobny problem ale to są strzały ;)

 

a wiesz czy coś można z tym zrobić. czy tylko modlić się żeby nie było strzałów?

Tak jak pisałem do obu problemów z DHCPem są wydane poprawki. Windows Update włączamy i ciągniemy wszystko jak leci ;) Innej rady nie ma niestety. To jest akurat kolejny argument za tym żeby jednak zainwestować w oryginalny system (uwaga do ogółu nie do ciebie Buffu ;) )

 

Edit: Strzały w sensie: Nie wiem co to jest na 100% więc strzelam ;)

Odnośnik do komentarza

Obecnie mam Liveboxa, ale strasznie działa mi na nerwy, rozłącza się co chwile, muli neta, ogólnie szlag mnie z nim trafia, także zastanawiam się nad zakupem normalnego sprzętu. Tylko, że nie mam pojęcia czy to można kupić obojętnie jaki czy jakiś specjalny.

Dlatego mam takie pytanie, jaki router z obsługą WiFi byście polecili do Neostrady? Limit cenowy to tak mniej więcej 200zł, nie musi to być nic co ma zasięg przez 10 grubych ścian, po prostu router do użytku w domu i rozdzielenia neta do lapka przez wifi.

Odnośnik do komentarza

Polecam Ovislinki z ADSL. Jednak jeśli ciągle cie rozłącza pozwolę sobie doradzić jedną kwestię. A mianowicie zlecenie sprawdzenia parametrów linii. Można to zrobić na 0800102102. Może się okazać, że na każdym (nie jest to reguła) routerze będzie cię rozłączać. Zasada jest taka, że badziewne modemy usb radzą sobie lepiej z słabymi liniami niż routery. Warto to sprawdzić przed zakupem sprzętu, co by się nie rozczarować. Warto sprawdzić też długość kabla od gniazdka do LB, jeśli jest więcej niż 7-8 metrów to już tłumi sygnał.

 

PS. W LB jest możliwość sprawdzenia parametrów linii w opcji statystki ADSL czy czymś takim. LB to dosyć potężny, ale czuły sprzęt (do tego ze słabiutkim firmwarem), ale akurat nie zawsze on może być powodem słabego działania Neo ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...