Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę pytanie nie do tego topicu, ale chodzi o rozdzielenie internetu.

Mam wbudowaną kartę sieciową do płyty Intela Glen Brigde. I mam z nią kłopot, gdyż po podłączeniu kablem routera do niej router nie wykrywa mi właśnie tej kart sieciowej. Czy trzeba wymienić tą właśnie kartę czy jest jakiś sposób na jej naprawienie/może trzeba ja jakoś specjalnie instalować?

Troche nie rozumie jak router nie wykrywa karty. A jak chcesz sie polaczyc z kompa do routera to wtedy c igo nie widzi, czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

mam radiowy net podzielony routerem tp-linka i mam takie kwiatki, że na moim laptopie z vistą, często pada mi net(wifi). najeżdżam na ikonę połączenie jest informacja, że połączenie jest ograniczone. Gdy wyłączę kartę bezprzewodową i ją włączę ponownie to mi żadnej sieci nie wykrywa. Dopiero zresetowanie komputera pomaga. wie ktoś jak się to naprawić?

Odnośnik do komentarza
mam radiowy net podzielony routerem tp-linka i mam takie kwiatki, że na moim laptopie z vistą, często pada mi net(wifi). najeżdżam na ikonę połączenie jest informacja, że połączenie jest ograniczone. Gdy wyłączę kartę bezprzewodową i ją włączę ponownie to mi żadnej sieci nie wykrywa. Dopiero zresetowanie komputera pomaga. wie ktoś jak się to naprawić?

A to WiFi w laptopie jest podpięte przez USB? Może chodzi o automatyczne szczędzanie energii na porcie USB? :-k

Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem, który pojawił się po przeprowadzce do Polski. Moi rodzice nigdy nie mieli żadnych problemów z internetem bezprzewodowym i ja także odwiedzając ich przyjeżdżałem z laptopem i wszystko było w porządku. Jednak teraz co jakiś czas (czasami kilka godzin, czasami co pół godziny) przestają na obydwu komputerach działać strony internetowe. Programy ładnie chodzą, ale mój FF się blokuje kompletnie. Jedyne co działa to restart modemu, jednak wiadomo, że jest to męczące. Wymyśliłem, że może to być wina nowego FF i jakiś złych ustawień, ale nie wiem dokładnie jak się do tego zabrać, gdzie szukać. W Asterze babeczka mi powiedziała, że to mogą być ustawienia Proxy, jednak pozmieniałem jak mówiła i bez większego efektu. Gdy internet się psuje klikam na ikonkę wirelessowego połączenia na trayu i klikam repair to wszystko się tam resetuje, aż do momentu gdy jest "Clearing the ARP cache", wtedy Windows mówi, że nie potrafi tego zrobić. Czy wie ktoś o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
nie podales takiej informacji, wiec pytam - jak to jest na innych przegladarkach? chytry.gif

Męczy mnie używanie innych, dlatego jeszcze nie próbowałem się przesiadać na IE ;) Niestety rzecz w tym, że czasami mogę pracować na luzie nawet dzień dwa, a czasami co pół godziny mnie rozłącza.

 

Ostatnio przyuważyłem, że jest taka możliwość, że to przez refreshowanie facebooka mi się psuje internet. Tak jakby coś tam u nich na stronie się nie podobało przeglądarce, przestawała ładować stronę i blokowała facebooka.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dziwna sprawa. Mam neta podzielonego przez router. Na kompie mam XP i Ubuntu. Dzisiaj nagle na XP przestał działać net, wyskakuję ograniczenie połączenia, wciśnięcie "Napraw" nic nie daje, 'nie da się uzyskać adresu IP'. Natomiast na Ubuntu nie ma problemu, wszystko cacy działa. Jakieś pomysły? Próbowałem reinstalować sterowniki ale nic to nie dawało, zmieniłem nawet kartę sieciową i dalej nic :/

Odnośnik do komentarza
Okazało się, że to firewall (ZoneAlarm) stanowił problem. Po jego wyłaczeniu wszystko działa, natomiast kiedy jest włączony neta nie ma.

 

Jednak dzięki za odp Pientka :)

Ostatnia łata do Windowsa XP gryzła się z ZA. Ściągnij nowszą wersję ZA (już poprawiowo ten błąd) i wszystko będzie OK.

Odnośnik do komentarza

Witam. Za jakiś tydzień kupuję sobie laptopa a za kolejny miesiąc dojdzie do tego także Xbox. Chciałbym aby te urządzenia były rzecz jasna podłączone do netu i dlatego mam zamiar zrobic u siebie w mieszkaniu siec bezprzewodową. Nie wiem tylko za bardzo jak się do tego zabrac. W necie jest bardzo dużo róznego rodzaju poradników, na forach wypowiada się wiele "mądrych" głów ale z racji tego że w temacie się nie orientuję nie potrafię zbytnio oddzielic ziarna od plew... Moim dostawcą internetu jest Aster City i obecnie mam w abonamencie ten pakiet. Mój modem to Terayon TA202 A. Jaki router byłby do tego łącza i planowanych przeze mnie zastosowań najlepszy? W grę wchodzi także ewentualna zmiana modemu. Powiedzmy że mam na tę imprezę przeznaczone maks 250 zł. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jakosc = Linksys lub Ovislink. Bardzo polecam zwłaszcza Ovislinka bo jest tańszy od Linksysa a wcale nie gorszy ;)

Pytanie brzmi jaką masz końcówkę od dostawcy - kabel sieciowy, kabel od kablówki oraz jaki masz modem na usb czy na sieciowy kabel. Jeśli masz modem z wyjściem ethernet kup Access Pointa z wbudowanym switchem 4 portowym i masz full wypas ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...