Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Skoro to śmiga to poszedłem dalej ;)

 

Mam dysk 3,5 cala 1TB, chciałem go zrobić jako dysk kopii + dzielenia się plikami +jeszcze jedna opcja o czym za chwilę.

 

Mój router tp-link ma tylko jedno USB, ale to później przetestuję czy HUB USB z dodatkowym zasilaniem da radę, mniejsza. Chodzi o to, że jak podłączyłem ten dysk (zewn. obudowa, osobne zasilanie) i konfiguruję go jako ftp - śmiga. Ale po jakimś czasie dysk się 'usypia' i już nie mogę na niego 'wejść' z laptopa. Muszę wstać, iść, włączyć i wyłączyć przełącznikiem w obudowie ponownie dysk - jest na to jakiś sposób?

 

No i ta ostatnia opcja - da się w ten sposób udostępniać np. filmy, żeby TV mógł to odtwarzać? Czyli dostać się do dysku z poziomu TV i móc włączyć film?

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chwaliłem ten swój router kilka razy tutaj, a od tygodnia zacząłem mieć z nim problemy. Net mi przestaje działać po wifi, czy to na zwyczajnym łączu czy 5G, na routerze pali się pomarańczowa lampka. Zazwyczaj pomaga odłączenie routera od prądu i odczekanie kilku minut, ale robi się to uciążliwe, jak dzisiaj muszę drugi raz już to zrobić. Po kablu net śmiga elegancko, więc ewidentnie coś nie gra na routerze.

 

Jakie mam opcje? Zwracać router do serwisu, gdzie pewnie niemożliwością będzie udowodnienie, że szwankuje? Przywrócić go do ustawień fabrycznych i liczyć, że to coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam takie pytanie morze głupie morze nie

raczej głupie

 

Jak wchodzi kabel do modemu antenowy to on jest inny niż ten, który się wpina np. do dekodera w tv? Chcę przenieść kompa pod tv, ale nie mam wifi recievera pod usb i nie mam tak długiego kabla ethernet. Mogę sobie przenieść po prostu modem tam i wpiąć to co wchodzi do dekodera TV do modemu xd?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Router mam ten, ktory juz Reaper wczesniej wrzucal: https://www.x-kom.pl/p/327881-router-tp-link-archer-c1200-1200mb-s-a-b-g-n-ac-usb-dualband.html

 

Stoi na wierzchu. Rysowac mi sie nie chce ale wyglada to tak, ze router stoi kolo sciany, po drugiej stronie jest szafa i druga sciana. No i koniec. Router jest wlasciwie ustawiony w linii prostej do PC.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Scorpio napisał:

sie nie chce ale wyglada to tak, ze router stoi kolo sciany, po drugiej stronie jest szafa i druga sciana. No i koniec. Router jest wlasciwie ustawiony w linii prostej do PC.

zacznij od tego, ze przesun na czas testu router lub PC tak aby w linii nie bylo szafy i zobacz czy to w ogole wpływa

 

2 sciany+szafa dla 5G to juz sporo, u mnie spada z 250 do 10-20 Mb/s. 

 

jezeli chodzi o reapeter, jak potestujesz swojego Dlink(pewnie 2,4Ghz) to obczaj zakup czegos lepszego z x-kom zrob test i idź oddaj, w miare mozliwosci zapakuj orginalnie i nie powinno byc problemu. przy takiej konfiguracji 2,4Ghz powinno troche pomoc, jest pytanie gdzie umiescisz reapeter i co bedzie znowu po drodze miedzy router - reapeter - PC

Odnośnik do komentarza

Moja karta sieciowa nie obsluguje 5G. W sumie, po przemysleniu sprawy, doszedlem do wniosku ze zaczne od drugiej strony (pc) i wlasnie zamowilem karte sieciowa pod usb https://www.morele.net/karta-sieciowa-netis-ac1200-usb-wf2190-663073/

 

Zobaczymy czy bedzie roznica. Jutro tez przywioze repeatera i zobaczymy czy bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 2 lata później...

Mam ConnectBoxa od UPC i zaczyna mnie irytowac pokrycie sygnalem w mieszkaniu.

Tam gdzie stoi modem jest ok, ale w innych pokojach czasem az mu zrywa zasieg.

2,4Ghz nie wylacze,bo nie kazdy sprzet ma 5.

Zmiana kanalow nie pomaga, UPC Free wylaczylem.

Co moznaby zrobic budzetowo? Ciagniecie kabli po domu nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...