Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się zrobić most wifi, pomiędzy routerem ADSL a DSL? ADSL byłby połączony bezpośrednio z gniazdem i wysyłał sygnał do routera DSL, który łączyłby się z urządzeniami.

tu nie ma znaczenia typ routerów, a ich funkcjonalności. ten drugi musi posiadać Repeater. Most to raczej wyższe modele z półki profesjonalnej albo po wgraniu tomato

 

na pewno z możesz tego z ADSL wpiąć w WWAN w DSL i będzie robił za modem, a do tego DSL podpinasz urządzenia klienckie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dobra, Smętek i spółka,

Miałem problemy z internetem. Kupiłem nowy router ASUS, podłączyłem go i nie pomogło. Przyjechał serwis Netii (mój dostawca Internetu), stwierdził, że nowy router jest fabrycznie uszkodzony, coś tam pogrzebali i odpalili mi stary router (Linksys) - internet działa.

Wymieniłem dopiero co kupiony router na taki sam nowy, jednak to nie rozwiązało problemu. Router nie synchronizuje się, nie wykazuje w ogóle sygnału DSL. Trafiłem na temat kolesia w Internecie, jednak w jego przypadku, rozwiązaniem okazała się po prostu zmiana routera. Ktoś tam na dole pisze o aktualizacji firmware w Asusie (?) - jak to się je i co to jest?

 

Temat: http://forum.pclab.pl/topic/1097016-Asus-dsln14u-nie-synchronizuje-si%C4%99/

Komunikat u mnie po podłączeniu ASUS: DSL-N14U nie ma podłączonej linii telefonicznej. Sprawdzić, czy linia telefoniczna podłączona jest do gniazda DSL.

 

Ustawienia konfiguracyjne jestem pewien, że mam poprawne. Zresztą ktoś już tam pisał, że nawet jakby nie były poprawne, to dioda DSL powinna się mimo to świecić.

Odnośnik do komentarza

Robi się aktualizacja, a na koniec komunikat, że brak połączenia z internetem, więc problem nie został rozwiązany.

Smętek - to już drugi taki sam router - możliwe, że ja robię coś źle? No kurwa, nie chcę robić z siebie durnia w sklepie, ale naprawdę będę zmuszony znowu to badziewie oddawać.

Odnośnik do komentarza

Hmm dziwnie dziwnie. Na odległość cieżko pomoc... A w tym tygodniu rozjazdy, możesz napisać do supportu Asusa czy to normalne, aktualizacje robisz z pendrivea co nie? No to dla mnie trochę nielogiczne ze od razu chce dostęp do neta. Spróbuj przywrócić ustawienia i fabryczne i jeszcze raz podegrać, potem daj może szanse trzeciej sztuce.

 

Generalnie pierwszy router który zadziała z ówczesna neostrada to była 7 sztuka, 4 tego producenta wiec wiesz

Odnośnik do komentarza

Pobrałem ze strony ASUS ten cały firmware (plik o rozszerzeniu *trx), wybieram tak jak wskazuje mi ten twój poradnik, klikam upload, a kiedy osiąga 100%, to pokazuje mi komunikat o braku połączenia.

 

Jakaś alternatywa w podobnym budżecie, co ten ASUS, byle kurwa innej firmy? ASUS: DSL-N14U to model, który posiadam, złącze RJ-11, annex najlepiej A/B.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam problem z routerem. W domu korzystam z routera modecom WR11, bezpośrednio do niego podłączony jest stacjonarny pecet a przez wifi dwa smartfony i czasami jeden laptop. Problem polega na tym, że w czasie gdy wykorzystuję łącze "na 100%" na przykład na stacjonarce ściągam jakiś duży plik np. ze steama, oglądam jakiś stream itp. często internet się rozłącza. Pojawia się komunikat o niezidentyfikowanej sieci, ale najczęściej po 10-20 sekundach ponownie się łączy. Zastanawiam się czy to wina konfiguracji routera, czy po prosty to jakiś trefny model i powinienem poszukać czegoś lepszego, przy podłączeniu bezpośrednio z modemu do kompa problem nie występuje, więc na pewno winny jest router.

Odnośnik do komentarza

Z jakości byłem raczej zadowolony, jak wcześniej pisałem z wifi korzystałem na smartfonie albo laptopie, ale teraz jeszcze smart tv dochodzi w pokoju obok. Mieszkanie w bloku, typowa "wielka płyta". Sieci jest co najmniej kilka, jak to w bloku. Wolałbym wydać max 100 i jakby się dało podłączyć drukarkę byłoby spoko, ale to nie jest konieczny wymóg.

Odnośnik do komentarza

no to coś o podobnych parametrach:

http://www.x-kom.pl/p/54512-router-tp-link-tl-wr841n-80211b-g-n-300mb-s.html

http://www.x-kom.pl/p/216787-router-asus-rt-n12-plus-300mb-s-b-g-n-4xssid-repeater.html

 

coś trochę lepszego:

http://www.x-kom.pl/p/220699-router-asus-rt-ac51u-750mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html

 

za 150zł masz wifi na dwa zakresy, sieci w pasmie 5Ghz zapewne masz mniej w bloku - do sprawdzenia. opcjonalnie tutaj jest usb. to co jeszcze trzeba sprawdzić czy któreś z Twoich urządzeń wspiera 5Ghz - na pewno jest to bardziej przyszłościowe, ale kosztuje ponad 2x tyle /niemal 2x tyle względem czegoś co masz obecnie - do Twojej decyzji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Od kilku tygodni obserwuje problem z dzialaniem wifi. Tzn wszedzie jest ok, ale na pc, w ostatnim pokoju (dwie sciany po drodze) internet dziala jak chce (tzn jeden dzien super, innym razem totalna masakra). Zasieg nie jest bardzo slaby (2 z 3 kreseczek) ale chyba sa zaklocenia i stad te problemy. Sciagnalem dzisiaj Wifi Analyzer na smartfona i zmienilem kanal w routerze - zobaczymy czy to cos pomoze. Chcialbym jednak zmienic antene sieciowa w komputerze (od kilku lat mam cos takiego: http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-11_TL-WN722N.html) i to juz chyba sie nie sprawdza. Tym razem nie chce jednak nic pod usb, tylko wewnetrzna. Wazne jest tez, zeby obslugiwala pasmo 5ghz bo to pasmo jest praktycznie wolne w calym budynku.

 

Co tu wybrac?

 

Znalazlem cos takiego: http://allegro.pl/karta-sieciowa-tp-link-archer-t6e-1300-mb-s-pci-e-i6422925792.html?reco_id=3b4b6a1e-7f2e-11e6-b286-56847afe9799&ars_rule_id=201

 

Bedzie to dobrze gralo z moim routerem: http://www.ceneo.pl/31907149#tab=spec ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

masz wolny slot na plycie glownej na takie cudo?

 

no moim zdaniem poprawa moze nie byc odczuwalna, pasma 5Ghz i ac w zasadzie przy dwoch scianach... nie bedzie sialo tak daleko, Ty w routerze nie masz antenty zewnetrznej?

 

 

karta sieciowa jest jak najbardziej ok, moim zdaniem problem bedzie z routerem. na smartfonie łapie Ci 5Ghz czy 2.4Ghz?

Odnośnik do komentarza

Sprawdzalem na mobo i mam jeden wolny slot. Na smartfonie, w tym ostatnim pokoju lapie mi 5Ghz w miare elegancko.

 

Musze cos zrobic, i ktores z urzadzen musi dzialac na 5Ghz, bo w tej chwili nie da sie ogladac 2 rzeczy jednoczesnie na raspberry (w srodkowym pokoju) i u mnie na PC (w ostatnim). Raspberry jest blizej i zrzera caly internet :/ Sprawdze pozniej czy ono obsluguje 5Ghz, ale raczej watpie, wiec jedynym wyjsciem jest zmuszenie PC do pracy w tym trybie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra, zakupowy dylemat mam. Planuję wymienić swój obecny router TP-Link WR841N v. 9.1 (2 anteny o zysku 5dBi), gdyż na piętrze za cholerę nie mam zasięgu w miejscu gdzie stoi PS4 i muszę tam sobie udostępniać net z komórki. Adaptery PLC nie zdały egzaminu, ciągnięcie kabla też nie wchodzi w grę. Budżet na router 300zł. Przeglądając testy wychodzi mi, że są dwie rozsądne propozycje w tej kasie.

Asus RT-N18U

TP-Link Archer C2

 

No i problem polega na tym, że choć Asus kosior w testach, to jednak trąca myszą i wyrzygać 300 zł to trochę słabo. Z kolei TP-Link obsługuje już standard ac (którego i tak ps4 nie obsługuje, nie wiem jak ta nowa wersja, w każdym razie moja obecna nie), ale mógłbym sobie zmienić adapter wifi w stacjonarce też na taki z obsługą ac i cieszyć się nowy standardem chociaż tutaj. Z drugiej strony jak patrzę na wyniki, zwłaszcza na dużą odległość to jest hmm, zdecydowanie gorzej niż w Asusie, a to właśnie jest mój problem, jeśli chodzi o odległość. Oba routery mają anteny o zysku 5dBi, wykręcane, więc ewentualnie mógłbym sprawdzić anteny o większym zysku. Kupiłem sobie już 2 szt Pentagrama (P-6901-2) o zysku 9dBi, w sumie takie po 10zł, bo chciałem tylko sprawdzić czy jest widoczna różnica w stosunku do 5dBi w moim tp-linku, ale kurde nie doczytałem, że wykręcane anteny ma wersja wr841nd :D

 

Czy jest jeszcze coś wartego uwagi w tej cenie, ewentualnie do 400zł? Przeglądam jakieś testy, ale nic ciekawego nie znajduję, wszystko to od 500 zł w górę. Nie potrzebuje pierdół w stylu vpn, serwery druku, interesuje mnie zasięg.

Odnośnik do komentarza

jakiś czas temu szukałem routera do 300zł, znalazłem za 369 wówczas to: http://www.x-kom.pl/p/323652-router-asus-rt-ac58u-1300mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.htmlostatecznie ze względu na przekroczony budżet nie kupiłem bo nie miałem kasy, a do 300 stwierdziłem, że dużo to nie zmieni dla mnie wiec nie bede wyrzucał kasy

 

co znaczy dla Ciebie trąca myszą?

 

jeżeli masz problem z pokryciem to skup się na dobrym sprzęcie pod 2,4GHz(jest oczywiście mniej przyszłościowy), w routerach które mają dualband(2+5Giga) często jest tak, że za pasmo 2,4 odpowiada antena wewnetrzna, doczytaj sobie zarowno w kontekscie asusa i archera c2/c3/c5.

 

Ty masz dużo innych sieci tam gdzie masz ps4, zmieniałeś kanały? rozszerzałeś pasmo z 20 na 40MHz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...