Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra mam w domu tak.

hub i z niego net na 3 kompy. Na 2 idzie kablem, a na laptopa przez wifi.

Teraz do jednego stacjonarnego kompa gdzie jest obecnie net przez kabel kupilem karte wifi usb.

Zainstalowalem ja, ale jest problem z polaczeniem z netem.

sa ogolnie 2 mozliwosci, albo laczyc sie z siecia bezprzewodowa przez wystem windows, albo przez dostrczony program.

W przypadku proby laczenia przez windowsa mam obecnie takie same ustawienia tego polaczenia jak na lapku, ale mimo to nie che sie polaczyc, w przypadku laczenia przez program tez mi sie nie udaje polaczyc. Za to laczy mnie z inna siecia, z siecia sasiada i przez nia net dziala;) Przez windowsa niby cos sie laczy z siecia, ale polaczenie jest niesprawne.

Nie mam zielonego pojecia co z tym zrobic. Mial ktos jakis podobny przypadek??

Odnośnik do komentarza

1. Podaj jakie masz udtawienia tcp/ip na lapku i na kompie i jakie zabezpieczenia. Osobiscie zawsze odradzam prace na sofcie od producenta bo czasem sie wiesza glupio. Prosze wiec sprawdz dane na windowskowskim laczeniu z SP2.

2. Sprawdz zasieg. Ogolnie "karty" USB to wielki badziew i szczerze odradzam, chyba ze masz kompa w tym samym pokoju lub dongla Linksysa.

3. Daj PPM na polaczeniu i wybierz Napraw. Napisz co ci wyskoczylo jako komunikat koncowy ;)

Odnośnik do komentarza

w ogole to jakos dziwnie to wyglada, bo jak ja korzystalem z neta przez kabel a brat na lapku przez wifi, to bylo dobrze.

teraz jak oboje jedizemy na wifi, to jak pada polaczenie to u nas obujednoczesnie. obecnie korzystam z softu jaki byl do tej karty. Wytuacja wyglada tak ze net chodzi, po czym nagle przestaje chodzic, jest pare prob poloczenia i za ktoryms razem sie udaje. Wyglada tak jak by byl problem z uwierzytelnianiem. Ustawione jest na WPA-SPK. Jak wylacze to na routerze to wtedy laczy sie bez problemow od razu. Podobnie jak z siecia sasiada, mimo ze jego router jest przynajmniej za 2 scianami, a moj ma w zasadzie jedna i to tak ze sygnal jak by przez drzwi idzie;)

Sprobuje router ustawic w innym miejscu, bo lekko pod biurkiem lezy teraz, ale jak brt tylko kozystal z wifi to bylo dobrze:/

A moze jak bym zmeinil szyfrowanie na WEP to by cos pomoglo? Chociaz tak na prawde to sie nie znam na tym za bardzo:/

Odnośnik do komentarza

Zmien kanal moze ;) Jesli masz blisko sasiada z WiFI to moze cie zaklocac ;) Jak cos to co 6 kanalow daj w gore na 7 lub 13 i moze pomoze. I sprawdz czy ci karty wspieraja WPA i w jakiej wersji 1 czy 2 ;) IMO zrob tylko filtr po macach i starczy. Do domowych sieci wierz mi nikomu wlamywac sie nie oplaca, zwlaszcza jak sasiad daje neta za free :]

Odnośnik do komentarza

Zmęczony jestem już i nie myslę...

Mam router z WiFi i bramka VoIP (Fritz). Router ma tylko jeden port LAN a ja chciałbym podłaczyc do tego portu 3 komputery.

Czego potrzebuje? Switcha czy huba?

 

Czy praca trzech komputerów na raz na jednym porcie w routerze nie będzie powodować jakichś zakłóceń?

Odnośnik do komentarza

Pientka: na razie wywalilem zabezpieczenia wszystkie i dalem tylko zeby puszczalo ma adresie MAC kart, z tego co mi gosc w pracy mowil, to to powino pomoc i na razie nie wywalilo jeszcze nikogo (tzn mnie i brata:P) z sieci.

Zobaczymy jak bedzie jutro;)

Pozdrawiam i dzieki za info:)

PS. masz moze jakies materily o VLAN (nie chodzi mi o to co na sieci jest, ale jakies wlasne), bo na piatek musze maly referat napisc;) - jak cos to piszna PW.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No to teraz troche inna sprawa.

Jest sobie taki router Planet WRT-414. Na poczatek normalnie, podlaczam go do kompa kablem, ustawiam IP, maske bramke, dnsy. Routere podlaczam do neta i wszystko gra. Ogolnie z podlaczeniem kompa przez kabel nie ma zaadnego problemu.

Jaja zaczynaja sie jak chce zrobic siec WiFi. W zasadzie nic tam nie zmieniam z tego co standardowe jest, tylko kodowanie WPS PSK i TKIP, do tego wpuszczanie kompow po mac'ach. oraz oczywiscie DHCP. teraz sie zaczynaja dziwne rzeczy.

Komp wykrywa siec, ale nie moze uzyskac adresu IP. Przez dluzsza chwile probuje ale potem sie poddaje;) Podczas tego router widzi tego kompa jako aktywnego klienta (mimo ze ten nadal nie uzyskal IP) Czasami sie uda go uzyska i dziala, ale zdaza sie tak, ze sie nagle rozlaczy bez zadnego powodu. Takze jesli z laptopa dodaje inny adres MAC; to po zatwierdzeniu zmian rozlacza mnie z siecia. Czasami pomaga wylaczenie i wlaczenie karty (tylko nie poprzez ikonke i polecenie 'napraw', tylko w niektorych lapkach sa przyciski do wlaczania i wyl. WiFi). Nie wiem czemu sie tak dzieje. Na jednym takim routerze dzialalo bezproblemow, a na innym cos sie pieprzy. Lapki byly bardzo blisko routera, bez zadnych przeszkod. DOdam ze testowane to bylo na Win XP. Na Viscie wykrylo siec, ale co dalej bylo to nie wiem, bo nie testowalem tego bo za bardzo nie mialem mozliwosci. Testowane to bylo na laptopach Siemes Fujitsu (ale wczesniejszy royter tez na tych samych lapkach dzial dobrze). No nic, jutro zobacze jak to na asusie bedzie chodzilo, albo moze jeszcze jakis inny paltop dorwe. Ale w zasadzie na kadym powinno dobrze dzialac. Prosze o jakas pomoc, co tam moze byc nie tak? Aha, nie chodzi mi o to zeby np. jakies inne zabezpieczeniea tam ustawic zeby byl lepszy sygnal, bo to to moge sobie potem robic w zaleznosci od potrzeb. To ma dobrze dzialac na kazdych ustawieniach.

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

WPS PSK i TKIP = ?

Hmm troszke poczytalem o tych 2 zabezpieczeniach i mam jedno proste pytanie. Karty bezprzewodowe ci wspieraja ich obsluge? Bo ja z ich uzywaniem sie szczerze jeszcze nie spotkalem :/

 

A sprobuj ustawic statyczne IP pod Winda. IMO nie dziala ci dobrze TCP/IP. Ewentualnie wylacz wszystkie zabezpieczenia i zobacz jak tam jest ;) A i sprobuj bez antywirusow i firewalli podlaczeni sie ;)

 

Inna sprawa to mzoe byc slaby sygnal WiFi. Ma twoj routerek zewnetrzna antenke?

Odnośnik do komentarza
WPS PSK i TKIP = ?

Hmm troszke poczytalem o tych 2 zabezpieczeniach i mam jedno proste pytanie. Karty bezprzewodowe ci wspieraja ich obsluge? Bo ja z ich uzywaniem sie szczerze jeszcze nie spotkalem :/

 

A sprobuj ustawic statyczne IP pod Winda. IMO nie dziala ci dobrze TCP/IP. Ewentualnie wylacz wszystkie zabezpieczenia i zobacz jak tam jest ;) A i sprobuj bez antywirusow i firewalli podlaczeni sie ;)

 

Inna sprawa to mzoe byc slaby sygnal WiFi. Ma twoj routerek zewnetrzna antenke?

Tak wspieraja, tzn testowalem to na laptopach i mozna bylo tam taka opcje wybrac i łączylo sie z ta siecia, na tej podstawie wnioskuje ze obsluguja te zabezpieczenia.

Problem w tym ze zrywaja to polaczenie.

Probowalem takze bez zadnego zabezpieczenia, jedynie po MAC'ach i to samo. Kompy byly bardzo blisko routera, ok 1 - 2 metry.

Router ma antene.

A co do statycznego IP, to wlasnie na statycznym dziala dobrze, jedynie przez DHCP sie tak pieprzy.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Jeśli chodzi o kable to takie same jak do internetu na stałym łączu, w opcjach podczas konfiguracji wyszukuje dane chyba z komputera, jest tam numer IP i adres karty sieciowej. W instrukcji nie mogę nic znaleźć na ten temat ;/

Jeśli masz internet poprzez ADSL (Neostrada etc.) to wystarczy router z wbudowanym modemem. Jesli masz net osiedlowy (sieć) to pewnie wystarczy switch.

Odnośnik do komentarza

Teraz ja... mamy routera Netgear. Mieliśmy w mieszkaniu 3 kompy, kumpel kupił laptopa [ma Viste] i wpiął go do routera chwile wszystko śmigało. Po tem u mnie net padł całkowicie a u niego dalej chodzi.. co się mogło stać ? U mnei wyświetla się komunikat o ograniczonym dostępie do neta :> czy na kompie na którym jest zainstalowany router trzeba coś zmieniać czy najzwyczajniej mi sie coś popieprzyło :/

Odnośnik do komentarza
Teraz ja... mamy routera Netgear. Mieliśmy w mieszkaniu 3 kompy, kumpel kupił laptopa [ma Viste] i wpiął go do routera chwile wszystko śmigało. Po tem u mnie net padł całkowicie a u niego dalej chodzi.. co się mogło stać ? U mnei wyświetla się komunikat o ograniczonym dostępie do neta :>czy na kompie na którym jest zainstalowany router trzeba coś zmieniać czy najzwyczajniej mi sie coś popieprzyło :/

Co to znaczy? :> Router to samodzielne urządzenie, którego się nie instaluje :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...