Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Technik wymienił router no i jest poprawa, na razie mam na wifi transfer w porywach do 40 Mb.

 

Pytanie: z czego się biorą różnice w testach. Na speedtest.pl pokazuje mi ciągle te żenujące 14 Mb. Natomiast na speedtest.net czy test.mm.pl mam powyżej 30Mb?

Odnośnik do komentarza

Hotspot ze smartfona działa trochę lepiej ale też bez szaleństw: według speedtest prędkość mam 13 Mb - realna zaś to ok 0,7. Natomiast na sieci z kablówki wg speedtest prędkość mam 35 Mb - ściągam z prędkością ok 0,5 (a u żony z prędkością ok. 4,0 Mb).

Odnośnik do komentarza

Na kablu jest tylko troszkę lepiej (transfer na pozionie 1000 kB). Aktualizacja sterowników do karty sieciowej też nie pomogła, avast też nie wykrywa żadnych problemów.

 

Poprawka: po zaktualizowaniu sterownika na kablu prędkość jest ok, natomiast przez wifi beznadziejnie tak jak było.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, zaktualizowałem oba sterowniki. Z routerem od kablówki mój komp współpracuje nadal beznadziejnie. Natomiast na wifi z telefonu komórkowego całkiem dobrze. Gdyby nie to, że sieć na lapku żony chodzi dobrze to podejrzewałbym, że wina leży po stronie modemu, ale tak to już nie mam pojęcia o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

to co mi się jeszcze nasuwa to fakt, że mogłeś zainstalować nie ten sterownik 32/64bit względem systemu. (ale to raczej absurd)

 

Twój router raczej działa poprawnie.

Twoja karta sieciowa, raczej też(mobilny działa ok jak napisałeś) - możesz odpalić ubuntu z usb i tam zobaczyć jak śmiga ten Twój hotspot z kablówki. To pozwoli wykluczyć uszkodzenie karty sieciowej.

 

wyjściem z sytuacji może być też format. (moja ulubiona opcja, bo najmniej czasochłonna in total). jak po reinstalce będzie nadal problem, to imho sieciówka ma jakiś feler.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Do gier sieciowych ;)

 

a tak na poważnie, żeby miał dualband, ponieważ mój lapek ma kartę sieciową obsługującą standard ac i bym spokojnie grał w grę i połączenia by nie zrywało.

 

Stary router ma już chyba z siedem lat i wypadało by to urządzenie wymienić.

 

Sprzedawca w Saturnie polecał zalinkowanego TP linka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...