Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa, internet mam na kablu. Mam tylko laptopa i tylko na nim mam internet. Chciałem się zapytać, czy ktoś z Was wie, jaki router mógłbym kupić, aby korzystać w domu z internetu wszędzie, a nie tylko przy biurku. Chciałbym sobie usiąść na łóżku i pożeglować po stronach, ale kabel jednak ogranicza. Proszę o jakieś rady.

A internet to LAN czy ADSL? Jeśli LAN to może być Linksys WRT54GC-EU, a jeżeli ADSL to musisz jeszcze dołożyć modem ADSL. Oczywiście zakładam, że laptop ma kartę WiFi.

 

Jedna uwaga do tych co chcą podzielić łacze internetowe wewnątrz domu. Sprawdźcie w umowie z dostawcą czy możecie - zapewne nie możecie dzielić chyba, że będziecie dodatkowo płacić abonament.

Czasy wzbraniania się przez providerów przed podziałem łącza, w obrębie jednego lokalu, minęły. Teraz już chyba żadna firma nie robi z tym problemów, jeśli nie użyczasz sieci sąsiadom...

Odnośnik do komentarza
Zależy mi na czyms tanim i dobrym. Chodzi mi tylko o to abym mógł swobodnie korzstac z neta leżąć w łóżku, czy siedząć w kuchni. Nie chce byc uziemiony kablem.

Już Ci podałem coś taniego i bardzo dobrego :) W razie potrzeby zawsze możesz też podpiąć kabel, gdy będzesz mieć prawdziwy PieC.

 

Zależy mi na czyms tanim i dobrym. Chodzi mi tylko o to abym mógł swobodnie korzstac z neta leżąć w łóżku, czy siedząć w kuchni. Nie chce byc uziemiony kablem.

Już Ci podałem coś taniego i bardzo dobrego :) W razie potrzeby zawsze możesz też podpiąć kabel, gdy będzesz mieć prawdziwy PieC.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym rozdzielić neta na dwa kompy w miarę tanio. Mam neta, z kablówki. Tak wiem to już było w tym temacie, ale pod modem mam również telefon z kablówki. I tu moje pytanie. Czy jest możliwość rozdzielenia neta? Najlepiej bezprzewodowo, bo przemierzam w niedalekiej przyszłości mo0gę mieć laptusia :]

Odnośnik do komentarza

Jak polecał Dix Linksys WRT54GC-EU jest jednym z najlepszych.

 

Ja mam TP-LINK WR543G. Tani, ale nienajwyższej jakości. Już był na wymianie softu, bo siadło DHCP. Prawdopodobnie przez przepięcie (mamy bardzo kipską instalację elektryczną). Z drugiej strony nie wiem, czy Linksys by coś takiego wytrzymał :roll:

Odnośnik do komentarza
Mam neo 1mb i chce to podzielić routerem Pentagram Cerberus ADSL WiFi 802.11g . Wszystko podłączam, ładnie, pięknie, ale gdy podłączę kablem do kompa to nie mogę stworzyć połączenia lokalnego :/ Muszę WiFi brać sygnał :/ Nie wiem jak to rozwiązać.

Jakiego masz windowsa? Vistę?

 

XP z SP2

 

mam tego Cerberusa... wiecej meczylem sie z WiFi... jak tylko wetknalem kabel do kompa, to po konfiguracji danych do polaczenia [dobrze wytlumaczone w manualu] to wszystko smigalo :] moze kabel masz wadliwy ?

 

No nie wiem właśnie, bo tym samym kablem połączyłem się z laptopem :-k .

Odnośnik do komentarza

Hmm spróbuj podłączyć się kablem do kompa, po czym wejśc w połączenie internetowe, zdezaktywować połączenie kablem (disable) i następnie znów je uaktywnić (enable). Ja tak zawsze robię jak się kabelkiem podłączam jeśli zbyt długo trwa wykrycie kabla przez komputer.

Odnośnik do komentarza

potwierdzam linksysa - sam korzystam w domu. instalacja bezproblemowa, po prostu działa.

 

d-link - unikam, od czasów wielokrotnych i koniec końców nienaprawialnych awarii. z tego co czytałem po necie, szukając pomocy, d-link tak po prostu ma.

 

router jest wygodny, zwłaszcza jesli nie chcesz rozgłaszać po świecie (a zwłaszcza dostawcy), że masz kilka komputerów. Oczywiście firewall itp. też się przydaje.

 

Jak dla mnie, to masz scrossowany kabelek (skora dziala Ci polaczenie komp-komp), a do placzenia z ruterem, to potrzebny jest zarobiony na prosto, o ile pamietam.. :-k Jesli sie myle, niech mnie ktos sprostuje..

W nowoczesnych routerach nie ma to znaczenia - sam wykrywa skrosowanie i się dostosowuje.

Odnośnik do komentarza
Ja jeszcze dodam od siebie, że u siebie w domu i teraz u znajomych używam Belkina i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, jedyne jakie występowały, to były z mojej własnej winy ;)

przed Pentagramem mialem 2 Rutery Belkina... rzekomo swietnie dzialajace z Neo... pierwszy w ogole nie chcial zalapac internetu bezprzewodowo, a drugi jak juz zlapał to czesto je zrywal...

Odnośnik do komentarza

jest niby taka zła opinia o DLinkach a ja używam Dl-524 od czerwca zeszłego roku i jeszcze żadnych problemów nie miałem, instalacja i konfiguracja bardzo szybka, wifi ma maks sygnał nawet jak musi się przebić przez 3 ściany. Nigdy nie zerwał połączenia, zawsze wszystko działało nawet jak musiał obsługiwać 5 kompów jednocześnie. Ja z tego jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...