Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję porady. Mam internet z kablówki Multimedia, prędkość 120 Mb. Do tego mam modem Arris TG862, który daje też możliwość połączeń wi-fi. Problem w tym, że o ile prędkość po kablu rzeczywiście osiąga 120 Mb to już przez wi-fi mam 20, 30 w porywach (rzadkich) do 60 Mb. W dodatku w drugim pomieszczeniu prędkość jest dużo niższa.

Pytanie laika - jaki modem kupić (i jak się go konfiguruje) żeby mieć dobre wi-fi. Z wi-fi korzysta kilka urządzeń: 2, 3 laptopy, tyle też komórek, tablet, w dodatku przez kabel podpięty mam telewizor i konsolę.

Odnośnik do komentarza

blok z lat 60ych, ściany raczej cienkie, mieszkanie 50 m. kw. Obecnie modem jest w salonie i tutaj osiągam w porywach 1/4 prędkości łącza. Ale już w sypialni za ścianą moc sygnału bardzo słabnie (w salonie ok. -40 dB, w sypialni -60dB) - w sypialni nawet sieć sąsiada jest mocniejsza niż moja.

Co do budżetu to powiedzmy 300 zł

Odnośnik do komentarza

propozycja Reapera wygląda na optymalną. choć nie będzie to urządzenie idealne. wifi niestety będzie działało głównie w zależności od innych sieci w eterze.

 

z drugiej strony są routery przygotowane tylko pod standard N(pasmo 2,4GHz, ale w mojej opinii w Twoim przypadku to wiele nie zmieni).

 

zasadniczo prędkość głównie zwiększy pasmo 5Ghz, jest pytanie czy Twoje urządzenia odbiorcze to obsługują?

 

droższa alternatywa wcale nie musi gwarantować lepszych parametrów

https://www.x-kom.pl/p/281411-router-asus-rt-ac1200g-1200mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html

 

raczej brałbym coś tp-link, asus jest z tego co pamiętam bardzo zależy od konkretnej sztuki, którą się otrzyma.

 

jak rok temu robiłem risercz pod siebie, to mi wyszło, że mam wydać 700zł, więc odpuściłem i jadę po kablu na najtańszych badziewiu(znaczy teraz nie jadę, bo nie mam żadnej umowy)

 

generalnie dopóki nie kupisz to się nie dowiesz, to co masz od MM jest jakimś szitem, chociaż ponoć niejaki Netis(dawany przez lokalne kablówki) jest o dziwo całkiem spoko - do kupienia za 150zł, zamierzam coś takiego wziąć z nową umową, to będę może w stanie coś więcej powiedzieć

Odnośnik do komentarza

No dobra, kupiłem router polecany przez Reapera i Smętka. Podłączam go kablem do modemu, kontrolki świecą jak powinny, w komputerze łączę się z routerem i mam połączenie z siecią. Problem w tym, że nie mogę się połączyć ze stroną 192.168.0.1 żeby dokonać jakichś ustawień routera, choćby zmienić hasło. Internet przez router ma właściwie taką samą prędkość jak przez modem. Natomiast po połączeniu komórki przez 5G uzyskuję przez wi-fi prędkość taką jak po kablu.

Pytanie jednak: co robię źle?

Pod adresem tplinkwifi.net pojawia się komunikat: "Oops! It looks like you aren't connected to your TP-Link network.Please check your network connection and try again."

 

ok, już wszedłem przez adres 192.168.1.1

Odnośnik do komentarza

U mnie na 2.4G wychodzi 70 down 10 up, a na 5G mam 90 down 10 up ;) Więc u mnie nie ma ogromnej różnicy.

 

nie trzymasz routera za jakimś albo w jakimś meblu czasem?

 

Przy paśmie 2,4 G prędkości przed wifi mam w praktyce takie same jak przy modemie od kablówki. Ale urządzenia, które mają karty 5G dają prędkość taką jak po kablu :)

 

wiąże się to z tym, że wszystkie trzy antenty propagują sygnał 5GHz, niestety w urządzeniach poniżej 500zł ciężko znaleźć dobry router, które ma anteny do 2.4Ghz i 5Ghz. stąd taka sytuacja. popróbuj jeszcze z ustawieniami kanałów powinno się poprawić to 2,4Ghz mimo wszystko, no chyba że masz multisieczkę w eterze

 

No, 5G robi różnicę. Szkoda że wciąż tak mało urządzeń je obsługuje.

wydaje mi się, że od kilku lat nawet w tańszych(nie najtańszych) urządzeniach jest to standard tak jak LTE w telefonach

Odnośnik do komentarza

@Smetek: trzymam w szafce, a co, uważasz że wyniki powinny być dużo lepsze? Bo ja ogólnie zadowolony jestem ze swojego netu ;)

 

To wyciągnij z szafki :P 5G jest dobrym rozwiązaniem w bloku, aby uniknąć nachodzenia na siebie różnych sieci, ale bardziej narażonym na spadek sygnału przez wszelkie przeszkody.

 

Odnośnik do komentarza

@Smetek: trzymam w szafce, a co, uważasz że wyniki powinny być dużo lepsze? Bo ja ogólnie zadowolony jestem ze swojego netu ;)

zawsze może być lepiej, 2.4 lepiej znosi takie manewry

 

 

 

No, 5G robi różnicę. Szkoda że wciąż tak mało urządzeń je obsługuje.

wydaje mi się, że od kilku lat nawet w tańszych(nie najtańszych) urządzeniach jest to standard tak jak LTE w telefonach

Powiedz to np Sony i ich ps4 :P

 

pro też nie wspiera?

Odnośnik do komentarza

Mam modem Connect Box od UPC. Podłączony do sieci WAN. Mam drugi router - D-Link DWR 116. Chciałbym połączyć router do modemu, najlepiej WiFi, ale po kablu też przejdzie, żeby ten router był AP, abym mógł do niego podłączyć pod USB drukarkę.

 

Jakieś pomysły? :>

 

Podłączyłem router do kompa, zmieniłem mu IP. Działa niby w tej sieci. ma wył WiFi, DHCP,  ma stałe IP. Teraz nie mam go podłączonego po kablu do kompa (tylko do modemu) i jak go pinguje (bedac WIFI) to odpowiada. No, ale co dalej? Podłączam drukarkę i? Czy nie mogę tym routerem zrobić serwera wydruku?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...