Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

dobra Panowie- problem chyba rozwiązany.

przez nieuwagę/ idiotyzm kupiłem ten modem gdzie wchodzi kabel RJ45. natomiast do mojego obecnego routera modemu wchodzi zwykły kabel telefoniczny (dwużyłowy). więc tu leży problem :doh!:

muszę po prostu kupić/zamienić n nowy router z innym wejściem.

przepraszam wszystkich za zamieszanie :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Pany, mam problem z podłączeniem laptopa do neta w pracy.

Sytuacja wygląda następująco.

Net w laptopie chodzi w domu bez problemu na ustawieniach automatycznych.

W pracy mam kompa, który również ma ustawienia automatyczne i net na nim śmiga. W kompie jest jakaś modyfikacja Windowsa XP.

W laptopie mam Win7. Gdy podłączam kabel, wywala mi komunikat, że mam Sieć publiczną i niezidentyfikowaną.

Przy diagnozowaniu problemu wywala, że "karta sieciowa "połączenie lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP".

Dodam, że w laptopie wpisywałem MacAdres karty PC i nie ma to żadnego wpływu.

Neta dostaję bezpośrednio ze światłowodu od operatora na reutera. Reuter nie był konfigurowany pod kątem jakiś ograniczeń.

Zwróciłem uwagę, że gdy podłączam kabel do laptopa i znajduje mi tą sieć publiczną, w szczegółach połączenia mam nadane IP i bramkę.

Jakieś pomysły? Bo mi już się wyczerpały.

Odnośnik do komentarza

A próbowałeś z przypisaniem ręcznie adresów IP w protokole TCP/IP ? być może to rozwiąże problem. Jeżeli nie usuń wszystkie sieci i spróbuj nawiązać ponownie połączenie.

Jeżeli to nie pomoże to w usługach systemowych wyłącz usługę listy sieci, która także może blokować dostęp do netu.

Odnośnik do komentarza

A próbowałeś z przypisaniem ręcznie adresów IP w protokole TCP/IP ?

nie, ale mogę spróbować. Są jakieś standardowe, aby wpisać?

Jeżeli to nie pomoże to w usługach systemowych wyłącz usługę listy sieci, która także może blokować dostęp do netu.

jakaś podpowiedź, gdzie to znaleźć? :)

Odnośnik do komentarza

Są jakieś standardowe, aby wpisać?

Są uzależnione od routera jakiego używasz. Standardowo adresem routera jest 192.168.1.1 -> w protokole ustawiasz go jako brama domyślna, adres IP wybierasz z przedziału 2-10 np; 192.168.1.2(3,4,5,6,7...), maska podsieci podstawia się automatycznie 255.255.255.0

jakaś podpowiedź, gdzie to znaleźć? :)

Start -> msconfig -> Usługi

 

wyłączamy "Usługa listy sieci" (czyli netprofm) i nie powinno łączyć się z siecią tak jak w XP bez żadnego rozpoznawania sieci.

 

na początek zobacz z tym drugim :)

Odnośnik do komentarza

nie jakaś modyfikacja XP, tylko zapewne modyfikacja korporacyjna, kompa z innym systemem do sieci korporacyjnej tak zeby uzyskac dostep nie podepniesz...

WinDT '09

Nie wnikam, czy jest to legalne, czy nie. Nie ja to instalowałem. Nie system jest tu problemem.

 

Resztę sprawdzę dopiero we wtorek :/

Odnośnik do komentarza

dobra panowie, potrzebuję sprzętu do rozdzielenia netu od operatora kablówki vectra/aster, co polecacie?

 

weźmy np. to: http://allegro.pl/wifi-router-ruter-linksys-wrtu54g-vectra-upc-i1666658374.html

 

od operatora dostałem modem, ktory ma wejscie koncenttryk i wyjście RJ-45, podpinam to wyjście do takiego routera przez rj45 i juz bedzie to działać?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dzięki bardzo.Zamówiłem sobie tego TP-Linka.

 

A mam od razu jeszcze jedno pytanie. Mam w domu starego Xbox'a 360 (bez wifi), który jest ustawiony dość daleko od routera i ciągnięcie kabla bywa czasami kłopotliwe. Chciałbym wreszcie podłączyć go sobie przez wifi właśnie. Wiem że istnieją jakieś routery pracujące w tybie klient czy coś takiego ale nie znam się na tym zupełnie. Możecie coś polecić

 

PS. Oryginalny adapter wifi odpada

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

mam rowniez Vectre i nic... poza zabezpieczeniem sieci wifi nie musialem robic :) net hula az miło (tez mam router firmy Pentagram ... proponowalbym jak podlaczysz sobie wszystkie kabelki zresetowac modem od dostawcy netu przez wyjecie wtyczki zasilajacej i jej ponowne wlozenie, niekiedy taki reset trwa kolo 3-5 minut, ale jest skuteczny jak sie swieci dioda WAN na Twoim ruterze a fizycznie nie masz netu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...