Skocz do zawartości

Plotki transferowe (Polska)


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Cracovia oferuje milion za Dawida Jarkę

 

Wczoraj "Pasy" wysłały do Górnika Zabrze propozycję kupna najlepszego strzelca tego klubu, Dawida Jarki. Na ofercie nie było podanej kwoty, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że krakowianie są w stanie wyłożyć za młodego snajpera nawet milion złotych - pisze Przegląd Sportowy.

Transfer wspiera prezes klubu Janusz Filipiak. Szef "Pasów" lubi zaskakiwać. Warto wspomnieć, że w przeszłości chciał sprowadzić do Cracovii m.in. Jakuba Błaszczykowskiego z Wisły Kraków i Łukasza Gargułę z PGE GKS Bełchatów. Oba kluby zdecydowanie odrzuciły te propozycje, lecz jak widać nie zraziło to Filipiaka.

 

- Jeśli w polskiej lidze znajdzie się napastnik, który gwarantuje dwanaście bramek w sezonie, to ja daję za niego milion złotych - wielokrotnie powtarzał Filipiak, pytany o wzmocnienia drużyny. Jego najnowszym celem jest Dawid Jarka, który doskonale pasuje do jego koncepcji przebudowy składu. W lidze strzelił już dziesięć bramek, a co najważniejsze, ma dopiero 21 lat.-

 

Składając propozycję kupna Jarki Cracovia zamierza wykorzystać niedawne zamieszanie z kontraktem zawodnika. Jego menedżer Jarosław Kołakowski zarzucał Górnikowi sfałszowanie umowy. Sprawa trafiła do PZPN, który przyznał rację zabrzańskiemu klubowi, ale agent zamierza się jeszcze odwoływać od tej decyzji...

 

źródło: Przegląd Sportowy

 

Tak jasne. Na pewno go puszczą :D, nawet jeśli były jakies problemy z kontraktem.

Odnośnik do komentarza

Kowalewski może trafić do Premiership.

 

Reprezentant Polski, 30-letni Wojciech Kowalewski, któremu skończył się kontrakt w Spartaku Moskwa, przebywa na testach w angielskim Reading.

 

Polski bramkarz będzie przebywać w Anglii do końca przyszłego tygodnia. Jeśli testy wypadną pomyślnie Kowalewski rozpocznie negocjacje kontraktowe z trzynastym zespołem angielskiej Premiership.

 

To co sprawa transferu do Wisły już definitywnie odpadła?

Odnośnik do komentarza
Piotr Włodarczyk ma propozycję z drugiej Bundesligi. Napastnika Zagłębia chce zatrudnić FC Kaiserslautern. "Czerwone Diabły" po rundzie jesiennej zajmują dopiero szesnaste miejsce, które jest równoznaczne ze spadkiem do trzeciej ligi.

 

Norweski trener Kjetil Andre Rekdal rozpaczliwie szuka napastnik, bo jego zespół w dotychczasowych 17 meczach tego sezonu strzelił zaledwie 17 goli - pisze "Przegląd Sportowy"

 

W klubie nie będą blokować transferu Polak, pod warunkiem, że Niemcy podejmą ostateczną decyzję do 23 stycznia, kiedy to Zagłębie wyjedzie na obóz do Turcji. Wcześniej do klubu wpłynęła oferta z Turcji dla Michała Golińskiego.

 

"Przegląd Sportowy"

 

jedno z pierwszych pytań w komentarzach internautów do tego tekstu na wp: Jak jest po niemiecku nędza? :keke:

 

Śmieszny ten Filipiak rolleyes.gif co to jest w dzisiejszym futbolu milion złotych.

 

280 tyś. euro za zawodnika 20-letniego, który zagrał jedną przyzwoitą rundę na boiskach pierwszej ligi to moim zdaniem i tak sporo

Odnośnik do komentarza
Kowalewski może trafić do Premiership.

 

Reprezentant Polski, 30-letni Wojciech Kowalewski, któremu skończył się kontrakt w Spartaku Moskwa, przebywa na testach w angielskim Reading.

 

Polski bramkarz będzie przebywać w Anglii do końca przyszłego tygodnia. Jeśli testy wypadną pomyślnie Kowalewski rozpocznie negocjacje kontraktowe z trzynastym zespołem angielskiej Premiership.

 

To co sprawa transferu do Wisły już definitywnie odpadła?

 

Miał już trafić do Korony, Wisły a nawet Romy... Najważniejsze, żeby znalazł klub, gdzie będzie grał.

Zresztą sprawa z Wisła wyglądała bardziej na dziennikarskie zapędy niż coś realnego. Wisła ma problem z utrzymaniem tego co miała, wożą sie z Krzynówkiem, skąpili Kosowskiemu, a mieliby jeszcze zapewne "konkretny" kontrakt dla Kowalewskiego zapewnić?

Odnośnik do komentarza

Poszukiwanie rywala dla Pawełka w toku:

 

Niemiecki bramkarz o bośniackich korzeniach Sead Ramovic znalazł się w kręgu zainteresowań Wisły Kraków - poinformował menedżer 29-latka, występującego obecnie w norweskim Tromsoe IL.

 

Krakowski klub utrzymuje, że zmiennikiem Mariusza Pawełka będzie Djordje Pantic bądź Ivica Matas. Obaj bramkarze trenują z zespołem lidera Orange Ekstraklasy podczas zgrupowania w Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza
Testowany niedawno przez angielskie Reading i włoskie Lazio Rzym bezrobotny bramkarz Wojciech Kowalewski w sobotę pojawi się na zgrupowaniu Kolportera Korony Kielce w hiszpańskim El Rompido. Golkiper weźmie udział w kilkudniowych treningach i ma podobno ogromną szansę na podpisanie kontraktu z drużyną prowadzoną przez Jacka Zielińskiego.

Zawodnicy czołowego klubu Orange Ekstraklasy o spodziewanym przyjeździe "Gibona", jak od dawna jest określany były piłkarz moskiewskiego Spartaka i Legii Warszawa, dowiedzieli się podczas piątkowej kolacji.

 

Kowalewskiego na obóz przygotowawczy Kolportera ma przywieźć osobiście wiceprezes zespołu, Paweł Janas.

 

Sprawa Gibona wraca, jak bumerang. Uważam, że Koronę stać na tego zawodnika i podpiszą z nim kontrakt na dniach.

Odnośnik do komentarza
Po plotkach z Lazio

 

IMO było w tym coś więcej, ale Gibon spodziewał się rozmów o angażu, a tymczasem dowiedział się, że chcą ściągnąć kogoś innego, a on jest "mniejszym złem".

 

 

Wiadomo co z Szamotulskim? Ponoć pewne jest jego odejście z Dundee, ale nie wiem dokąd.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Dyskobolia Grodzisk uzgodniła warunki kontraktu z Manuelem Arboledą i do czwartku ma czas na zatwierdzenie go do gry. Z Grodziska odchodzi Vlade Lazarevski

 

 

 

 

Reprezentant Macedonii trafi do Metallista Charków, czwartej drużyny ukraińskiej ekstraklasy. Zostanie wypożyczony do końca sezonu, a Ukraińcy będą mieli prawo pierwokupu.

 

- Wyjeżdżam do Charkowa załatwić wszystkie sprawy papierkowe i sfinalizować transfer - mówi menedżer zawodnika Jerzy Kopa. Lazarevski miał trafić do Dynama Kijów, ale mistrzowie Ukrainy nie złożyli Dyskobolii oferty. Piłkarz poleciał więc na testy do Metallista. Na zgrupowaniu w Turcji zagrał 80 min w sparingu z Sewastopolem (4:0). Po tym meczu klub z Charkowa, w którym występuje Polak Seweryn Gancarczyk, zdecydował się wypożyczyć Lazarevskiego.

 

- Chcemy dać mu szansę wypromowania się poza Grodziskiem - mówi prezes Groclinu Zbigniew Drzymała i dodaje: - W reprezentacji gra dużo lepiej niż w klubie. To pewnie jest kwestia mobilizacji.

 

Zanim Lazarevski trafił do Metallista, przedłużył kontrakt z Dyskobolią. - O pół roku, czyli o okres, który spędzi na wypożyczeniu. Umowa w Grodzisku obowiązuje go więc jeszcze przez dwa lata - mówi Kopa.

 

Dyskobolia, która w tym roku sprowadziła tylko Piotra Świerczewskiego, walczy o kolejne wzmocnienie. Jej celem jest niesforny Kolumbijczyk Manuel Arboleda. - Można powiedzieć, że z piłkarzem doszliśmy już do porozumienia. Do uzgodnienia zostały tylko drobiazgi - mówi dyrektor sportowy Dyskobolii Tadeusz Fajfer.

 

Zdaje się jednak, że to była najłatwiejsza część operacji. Grodziski klub natrafił na te same problemy, które podczas negocjacji z Zagłębiem Lubin i kolumbijskim CD Tolima miał Lech Poznań. Chodzi o to, z którego klubu trzeba wykupić Arboledę. W przeciwieństwie do "Kolejorza", Groclin gotów jest zapłacić za piłkarza już teraz - i Zagłębiu, i Kolumbijczykom. - Jest jeszcze sporo niejasności - zastrzega Fajfer, ale grodziski klub wciąż negocjuje z menedżerem Rickym Schanksem.

 

Czasu na porozumienie nie ma zbyt wiele, bo okres transferowy kończy się w czwartek. Dyskobolia jest jednak zdeterminowana, by mieć u siebie Arboledę, który w Grodzisku grałby na lewej stronie obrony.

 

Do Groclinu najprawdopodobniej dołączy Arboleda :).

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
Działacze norweskiego pierwszoligowego klubu piłkarskiego Brann Bergen przyznali, że pilnie poszukują nowego napastnika i są bardzo zainteresowani pozyskaniem Marka Saganowskiego.

 

Norweski kanał telewizyjny TV2 nazwał w poniedziałek to zainteresowanie "desperackim polowaniem na świetnego polskiego napastnika". Brann chce jak najszybciej znaleźć następcę Thorsteina Helstada, który został sprzedany do francuskiego Le Mans. Dlatego nie zabraknie środków finansowych na polskiego piłkarza - skomentował TV2.

 

- To był ważny piłkarz polskiej drużyny występującej w mistrzostwach Europy i swoją grą zrobił na nas duże wrażenie. To bardzo aktywny napastnik. Dokładnie taki jakiego potrzebujemy - powiedział Harald Aabrekk z Brann. Marek Saganowski zagrał we wszystkich trzech meczach polskiej reprezentacji na Euro. Po jego podaniu padła jedyna na turnieju bramka dla Polaków. W meczu z Austrią Saganowski uderzył wzdłuż linii bramkowej, a piłkę do siatki skierował Roger.

 

Od dwóch sezonów 29-letni napastnik występuje w angielskim Southampton. Ostatnio stracił jednak miejsce w składzie. - Wracając do Southampton po mistrzostwach liczyłem na to, że będę miał tu silną pozycję. Okazało się inaczej. Klub ma duże problemy finansowe i chce się pozbyć kilku zawodników, którzy mają wysokie kontrakty. W tym gronie jestem niestety ja - pisze piłkarz na swojej stronie internetowej.

 

Brann Bergen to aktualny mistrz Norwegii. W obecnych rozgrywkach zespołowi nie wiedzie się jednak za dobrze. Na półmetku norweskiej ligi grającej systemem wiosna jesień Brann zajmuje szóste miejsce w tabeli.

 

http://www.sport.pl/pilka/1,65046,5554690,...anowskiego.html

Wydaje mi się, że liga norweska byłaby całkiem niezła dla Sagana, ale to jednak niezbyt prestiżowe rozgrywki. Chociaż w takim klubie ma szansę błysnąć w europejskich pucharach.

 

Rosyjskie kluby od roku starają się ściągnąć Ebiego Smolarka. Czy uda im się teraz, gdy Racing Santander za wszelką cenę chce się Polaka pozbyć?

 

- Ebi Smolarek? Oczywiście, że go znamy, o jego przyjściu do Rosji plotkuje się przynajmniej od roku. Ostatnio głośno o nim było w styczniu, gdy trener Rubina Kazań Kurban Berdijew publicznie przyznał, że chciałby mieć go u siebie - opowiada Iwan Tarasenko z gazety "Sowiecki Sport". Rosja to obok Anglii jedyny kraj w Europie, gdzie prezes Racingu Santander Francisco Pernia wysłał oferty sprzedaży 27-letniego napastnika. Hiszpan stwierdził bowiem, że tylko drużyny z tych krajów są w stanie zapłacić kwotę transferową - 4,5 mln euro - i zaproponować piłkarzowi satysfakcjonujące zarobki - ok. 1,5 mln euro. - Pół rosyjskiej ligi może tyle zapłacić. Pieniądze od dawna nie są u nas problemem - mówi Tarasenko.

 

Jaki zespół z ligi bogaczy potrzebuje skrzydłowego potrafiącego grać także w ataku? - Zenit Sankt Petersburg, ale w tym wypadku los Smolarka zależy trochę od transferu Andrieja Arszawina. Jeśli Rosjanina nie uda się sprzedać, Polak przychodziłby do Zenitu jako rezerwowy - uważa Tarasenko.

 

Innych opcji jednak nie ma. W Anglii o Smolarku ciągle jest cicho. Benfica Lizbona, owszem, pamięta o Polaku, ale umieszcza go dopiero na trzecim miejscu na liście życzeń, za Luisem Garcią z Espanyolu i Fabrizio Miccolim z Palermo.

 

Co na to Ebi? "Zawsze powtarzałem, że chciałem grać w Primera Division. Fajnie, że udało mi się to zrealizować, i teraz chciałbym czerpać jak najdłużej przyjemność z gry w jednej z najlepszych lig piłkarskich. Wciąż mam trzyletni kontrakt z Racingiem i w tej chwili nie myślę o zmianie barw klubowych" - napisał piłkarz kilka dni temu na swojej stronie internetowej. Telefonów reprezentant Polski nie odbiera.

http://www.sport.pl/pilka/1,65046,5554103,...zej_Rosji_.html

 

Ciekawe ile w tym prawdy. Oby sprawa wyjaśniła się szybko, bo w Zenicie Ebi mógłby zagrać w LM.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
podobnież Matusiak przechodzi na free transfer - forever... :o załamany niepowodzeniami, fakt faktem, że miał bardzo dobra tylko jedną rundę w karierze

 

W tak młodym wieku kończyć karierę? Matusiak musi miec słabiutką psychikę.

To tłumaczyłoby całą tę falę niepowdzeń.

Jakiś czas temu mówiłem, że to najbardziej przereklamowany polski piłkarz. Za szybko rzucono go na głęboką wodę, za szybko zrobiono z niego gwiazdę. Radek tak naprawdę nic nie pokazał w lidze, nic nie pokazał w reprezentacji. Zagrał jedynie kilka dobrych meczów.

Oby ta gadka o zakończeniu kariery okazała się tylko chwytem mającym na celu rozwiązanie kontraktu z Heerenveen. Szkoda byłby, żeby Matusiak kończył karierę. Jego można jeszcze postawić na nogi.

Tutaj podoba mi się postawa Brożka. Bardzo dobrze, że nie spieszył się z wyjazdem za granicę. Mógł, ale nie chciał. Widocznie czuł, zę sobie nie poradzi. Brożek gra coraz lepiej, a Matusiak przepadł. Trzeba liczyć siły na zmiary.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...