Skocz do zawartości

Woking - blisko, blisko, coraz bliżej


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

24. kolejka - 26. grudnia 2007

 

Woking - York 3:0 (1:0)

Michał Ilków-Gołąb (15)

Grzegorz Pater (86)

Michael Lintott (90)

 

MoM - Igor Krujl (9) Woking

 

Podczas gdy ja obżerałem się przy świątecznym stole niemalże do granic możliwości, chłopcy w Anglii rozgrywali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem przeciwnikiem była ekipa York która w poprzednim sezonie wygrała Conference i razem z nami wywalczyła awans. Jedyne informacje dotyczące tego meczu jakie mam na tę chwile to wynik oraz strzelcy. Prezes wysłał mi to sms'em, przeszkadzać nie chciał. Mniejsza z tym, licza się kolejne trzy punkty wywalczone w (chyba) niezłym stylu.

 

25. kolejka - 29. grudnia 2007

 

Notts County - Woking 1:1 (0:0)

Ashley Grimes (90)

 

MoM - Ashley Grimes (9) Woking

 

Ostatnio jesteśmy w niezłym gazie, gramy dobrze. Nic więc dziwnego że przed spotkaniem z plasującym się jedynie o parę pozycji wyżej niż my Notts Co byliśmy optymistami. No i niewiele brakowało a na optymiźmie by się skończyło. Mimo dobrej gry nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Dopiero w '90 minucie Ashley Grimes zdobył jedyną bramkę dla naszej drużyny dzięki czemu punkt został uratowany. Jest naprawdę nieźle, powolutku zaczynamy oddalać się od strefy spadkowej. I o to właśnie chodzi :).

Odnośnik do komentarza

Drunknown: Trzecie w conference na półmetku. W poprzednim sezonie też trzecie, w barażach nie dali sobie rady.

 

Wieści z klubu i okolic

 

Są wzmocnienia!

 

Wreszcie wszystko stało się jasne. Trener Jabłoński podczas konferencji prasowej w siedzibie klubu zaprezentował piłkarzy którzy od 1 stycznia zasilą drużynę Woking. Trzeba przyznać że nie zasypywał gruszek w popiele. Oto pozyskani zawodnicy:

 

Adrian Sikora - Groclin Grodzisk za free

Konrad Gołoś - Wisła Kraków za 40k

Marcin Drzymont - Korona Kielce za free

Krzysztof Bąk - Wisła Kraków za 10k

Arkadiusz Miklosik - Lechia Gdańsk za free

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

26. kolejka - 1. stycznia 2008

 

Hereford - Woking 1:4 (1:1)

Grzegorz Pater (45, 68)

Konrad Gołoś (53)

Adrian Sikora (56)

 

MoM - Adrian Sikora (9) Woking

 

Naprawdę kapitalne zawody w naszym wykonaniu! Hereford przed tym spotkaniem plasowało się na siódmej pozycji i to oni byli w tym meczu faworytem. I początkowo z tego zadania wywiązywali się należycie, od 16 minuty prowadzili. Potem jednak oglądaliśmy koncert Polskiego Woking. Pater, Gołoś, Sikora, Bąk, Hernacki. Ci piłkarze zagrali naprawdę fantastyczne spotkanie i to dzięki nim w pełni zasłużenie odnieślimy dziś zwycięstwo. A przyszłość nasza widzę szczero złotą ...

 

3. runda Pucharu Anglii - 5. stycznia 2008

 

Rushden - Woking 3:6 (2:4)

Grzegorz Pater (kar 28)

Adrian Sikora (33, 40, 63)

Krzysztof Bąk (36)

Marcin Rybarczyk (81)

 

MoM - Adrian Sikora (10) Woking

 

Pięknie w lidze, cudownie w pucharach! Pół tuzina bramek w naszym wykonaniu, hattrick Sikory, piękna, szybka gra. Czego chcieć więcej? Naprawdę nie spodziewałem się że to wszystko tak błyskawicznie zatrybi. Myślałem że bedzie potrzeba trochę czasu aby wszyscy się zgrali, że trzeba bedzie zmieniać taktykę. A tu proszę. Gramy pięknie, strzelamy masę bramek, wreszcie jest tak jak być powinno. No i dodatkowo gramy jeszcze w następnej rundzie Pucharu Anglii. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie drużyna z Championship, Burnley. Na dzień dzisiejszy nawet taki rywal nam nie straszny!

 

27. kolejka - 12. stycznia 2008

 

Shrewsbury - Woking 1:4 (1:2)

Grzegorz Pater (18, 73)

Konrad Gołoś (41)

Michał Ilków-Gołąb (81)

 

MoM - Konrad Gołoś (10) Woking

 

To już jest przesada. Czwartemu w tabeli Shrewsbury wbijamy na ich terenie cztery bramki nie pozwalając gospodarzom praktycznie na nic. Tego nikt się nie spodziewał. Swoją drugą młodość przeżywa Grzesiu Pater który w pięciu ostatnich spotkaniach zdobył sześć bramek! Do tego zalicza jeszcze mnóstwo asyst. Prawdziwa rewelacja. Formy nowo pozyskanych zawodników chyba nie ma co komentować ponieważ wyniki oraz strzelane przez nich bramki mówią same przez sie. A tymczasem wskoczyliśmy na 17 pozycję w tabeli.

Odnośnik do komentarza

28. kolejka - 16. stycznia 2008

 

Woking - Macclesfield 2:1 (1:0)

Adrian Sikora (22)

Michał Ilków-Gołąb (81)

 

MoM - Alex Rhodes (8) Macclesfield

 

Spotkanie ze zdecydowanie najsłabszą drużyną ligi (17 pkt. w 27 meczach) nie zapowiadało się na trudną przeprawę. Tak jednak nie było. Mimo iż graliśmy zdecydowanie lepiej od rywala, cuda na lini bramkowej wyczyniał bramkarz Macclesfield, Tommy Lee. Widac Pamela ostro go "naładowała" energią ... My atakowaliśmy, on albo bronił, albo wyręczali go obrońcy. Gdy wydawało się że mecz zakończy się remisem 1:1, pięknego gola po indywidualnej akcji zdobył Ilków-Gołąb który z dorobikiem 13 bramek jest obecnie naszym najskuteczniejszym zawodnikiem.

 

 

29. kolejka - 19. stycznia 2008

 

Woking - Lincoln 1:0 (1:0)

Krzysztof Bąk (2)

 

MoM - Piotr Hernack (8) Woking

 

Mecz nudny, z małą ilością strzałów w którym mimo wszystko to My mieliśmy lekką przewagę. Liczą się trzy punkty. No i ładną brameczkę strzelił Bąk, z 30 metrów po rzucie wolnym. Miodek.

 

 

4. runda Pucharu Anglii - 5. stycznia 2008

 

Burnley - Woking 2:1 (0:1)

Ashley Grimes (34)

 

MoM - Ashley Grimes (7) Woking

 

Mimo że prowadziliśmy po pierwszej połowie. Mimo że wykosiliśmy 1/4 drużyny przeciwnej. Mimo że graliśmy naprawdę nieźle nie byliśmy w stanie wywieźć z wrogiego terenu chociażby remisu. Przewidywania ekspertów, którzy w tym meczu nie dawali nam żadnych szans niestety sprawdziły się. Cieszy jednak fakt że pozostawiliśmy po sobie naprawdę bardzo dobre wrażenie i poza Wycombe byliśmy jedyną drużyną z 2 ligi która zaszła w tym Pucharze aż tak wysoko. W tym spotkaniu zabrakło nam po prostu trochę szczęścia oraz doświadczenia.

 

 

30. kolejka - 26. stycznia 2008

 

Brighton - Woking 3:0 (2:0)

 

MoM - Adem El-Abd (9) Brighton

 

Czyżbyśmy łapali lekka zadyszkę? Mam nadzieje że nie. Brighton to co prawda ekipa ze ścisłej czołówki (8. miejsce) ale to w żaden sposób nie usprawiedliwa tego że w tym spotkaniu nie pokazaliśmy nic ciekawego. Zostaliśmy po prostu zmiażdżeni ... Niepokoi to tym bardziej że jeszcze parę dni temu drużynom klasyfikowanym wyżej od Brighton spuszczaliśmy niezłe lanie.

Odnośnik do komentarza

31. kolejka - 2. luty 2008

 

Woking - Wycombe 3:2 (1:2)

Michał Ilków-Gołąb (22)

Giuseppe Sole (86)

Arkadiusz Miklosik (90)

 

MoM - Scott McGleish (9) Wycombe

 

Co to był za mecz drodzy państwo! Nasza drużyna pokazała w dniu dzisiejszym prawdziwy hart ducha. Mimo że dwukrotnie w tym meczu przegrywali (0:1 i 1:2) potrafili jednak w ostatniej chwili, pięknym zrywem wygrac to spotkanie! Cieszy to tym bardziej że to Wycombe było drużyną lepszą przez całe spotkanie, co już tak fajne raczej nie jest. Jeśli chodzi o postawę poszczególnych zawodników to po raz kolejny nie zawiódł Ilków-Gołąb. Beznadziejnie za to zagrał Drzymont który zawalił obydwie bramki. Najpierw nie kwapił się żeby pogonić za Easter'em, chwilę potem przegrał powietrzny pojedynek z McGleish'em co zaowocowało drugą bramką dla Wycombe. Nic więc dziwnego że już po 30 minutach brał prysznic w szatni ... Jego zmiennik - Tom Hutchison - który od meczu z Dag & Red, w którym zagrał po prostu żałośnie (nota: 4) najczęściej grzał miejsce na trybunach zaprezentował się całkiem nieźle. Tak samo zresztą jak i dwaj pozostali rezerwowi w tym spotkaniu. Zarówno Sole jak i Miklosik, którzy weszli w drugiej połowie, zdobyli po bramce.

 

32. kolejka - 9. luty 2008

 

Stockport - Woking 2:3 (0:1)

Michał Ilków-Gołąb (4, 73)

Igor Krulj (48)

 

MoM- Michał Ilków-Gołąb (9) Woking

 

I znowu dreszczowiec, i znowu zwycięstwo. Prowadziliśmy już 2:0 jednak chwila rozluźnienia sprawiła że rywale doprowadzili do wyrównania. Od czegoś jednak mamy naszych napadziorów którzy pięknie wykorzystali głupie zabawy bramkarz i obrońcy Stockport. Co prawda sami sie przy tym troche pobawili ale warto było podjąć ryzyko aby tak pięknie ośmieszyć rywala. Naprawdę, należą im się wielkie brawa.

Cieszy fakt że porażka z Brighton okazała się tylko lekkim potknięciem a nie początkiem głębszego dołka.

Odnośnik do komentarza

33. kolejka - 16. luty 2008

 

Woking - Chester 2:0 (1:0)

Vladimir Bednar (5)

Grzegorz Pater (90)

 

MoM - Konrad Gołoś (9) Woking

 

Po ostatnich zwycięstwach, naszej drużynie udało się awansować na 10 pozycję w ligowej tabeli! Takiego biegu wydarzeń, po pierwszej czesci sezonu, nie spodziewał się nikt, nawet ja. A tu proszę, gramy pięknie, walczymy o każdy punkt, nie odpuszczamy nawet w sytuacjach beznadziejnych. Kto wie co z tego ostatecznie wyniknie. Szanse na baraż mamy spore. Dziś dołożyliśmy do naszego dorobku kolejne trzy oczka. Obyło się bez większych problemów. Bardzo wyraźnie dominowaliśmy nad przeciwnikiem, który przez całe spotkanie nie oddał nawet jednego, celnego strzału na naszą bramkę. Łukasz Borkowski zbytnio się nie namęczył.

 

34. kolejka - 19. luty 2008

 

Woking - Barnet 1:0 (1:0)

Konrad Gołoś (28)

 

MoM - Tom Hutchinson (8) Woking

 

Kolejne zwycięstwo w naszym wykonaniu! Z ostatnich dziesięciu spotkań ligowych wygraliśmy 8! Raz zremisowaliśmy, i raz przegraliśmy. Nic więc dziwnego że w ostatnio przypadł mi w udziale tytuł Trenera Miesiąca. Dziś znowu rozegraliśmy dobre spotkanie, zwłaszcza w obronie. Nasz przeciwnik, 14 drużyna ligi, tak samo jak Chester w ostatnim meczu nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę. Zawodnikiem meczu został wracający powolutku do łask Tom Hutchinson który ładnie prowadził grę obronną naszej drużyny. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Konrad Gołoś, strzelec jedynej bramki w meczu. Do tej pory, w 11 spotkaniach, Konrad zdobył 3 bramki, zaliczył 5 asyst i dwukrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Brawo!

Odnośnik do komentarza

35. kolejka - 23. luty 2008

 

Mansfield - Woking 2:3 (1:2)

Konrad Gołoś (3)

Krzysztof Bąk (45)

Adrian Sikora (70)

 

MoM - Arkadiusz Miklosik (9) Woking

 

Niezły dreszczowiec, nie ma co. Wyrównane spotkanie, dobra gra z obu stron, mnóstwo groźnych strzałów i do tego jeszcze niepodyktowany karny dla Mansfield. Na szczęście Polskie Woking znowu pokazało klasę. Wszystkie bramki dla naszej ekipy zdobyli zawodnicy pozyskani do drużyny w ostatnim okienku transferowym. Dodatkowo w środku pola dzielił i rządził Arek Miklosik który zasłużenie został uznany zawodnikiem meczu.

Kolejne trzy punkty i tym sposobem jesteśmy już na siódmy miejscu w ligowej tabeli. Miejscu które gwarantuje grę w barażach o awans do 1. ligi!!!

 

36. kolejka - 1. marca 2008

 

Accrington - Woking 1:1 (1:1)

Krzysztof Bąk (13)

 

MoM - Ray Parlour (7) Accrington

 

Słaby mecz w naszym wykonaniu niestety. Szcvzęśliwie udało się dowieźć remis do końca spotkania. Ozdobą spotkania była bramka zdobyta przez Bąk. Atomowe uderzenie z 30 metrów weszło do bramki tuż obok słupka, bramkarz nie miał kompletnie nic do powiedzenia. Wyrównującego gola dla Accrington zdobył sam Ray Parlour który w drużynie Arsenalu spędził 14 sezonów. Sam byłem zainteresowany pozyskaniem tego zawodnika w momencie gdy wygasł jego kontrakt ze Stoke jednak wszystko zakończyło się na bardzo wstępnych rozmowach. Uznałem że taki zawodnik jest mi w drużynie niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza

37. kolejka - 8. marca 2008

 

Woking - Darlington 0:0 (0:0)

 

MoM - Tom Hutchinson (7) Woking

 

Pierwsze spotkanie między Woking i Darlington było po prostu kapitalnym widowiskiem. Niestety przegraliśmy wówczas ten mecz ale znamionował on spore możliwości naszej ekipy. Teraz przyszła pora na rewanż na naszym boisku. Przed tym meczem Darlington z Pawłem Abbottem w składzie znajdowało się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Rewanż udało się tylko częściowo ale ja z dzisiejszego wyniku jestem jak najbardziej zadowolony. Utrzymujemy wysoką formę. Teraz przed nami seria trudnych spotkań, mam nadzieję że podtrzymamy nasze szanse na baraże.

 

38. kolejka - 15. marca 2008

 

Cheltenham - Woking 2:3 (1:2)

Krzysztof Bąk (8)

Adrian Sikora (26)

Grzegorz Pater (84)

 

MoM - Grzegorz Pater (8) Woking

 

Wszystko zgodnie z planem, kolejne trzy punkty na naszym koncie. Gra naszej drużyny może nie była rewelacyjna ale to nic, liczy się wynik. A ten dał nam awans na szóstą pozycję w tabeli. Do końca sezonu pozostaje osiem spotkań, bardzo trudnych spotkań niestety. Mimo tego sądze że stać nas na 4-5 zwycięstw i mam nadzieje że to wystarczy do zajęcia siódmego miejsca.

 

PS. Tym meczem udało nam się wypełnić przedsezonowe założenia czyli utrzymanie :). Najgorsza pozyzcja jaką matematycznie możemy jeszcze zająć to 22 miejsce.

 

Fokuz_

Odnośnik do komentarza

39. kolejka - 22. marca 2008

 

Carlisle - Woking 0:2 (0:1)

Adrian Sikora (16)

Krzysztof Bąk (69)

 

MoM - Krzysztof Bąk (9) Woking

 

Coś pięknego! Carlisle, druga drużyna ligi, na łopatkach! Znokautowana, rozbita, zmiażdżona! Teo nikt się nie spodziewał. Wszyscy eksperci zapowiadali wyrównane spotkanie w którym faworytem bedzie jednak Carlisle. Po pierwsze z racj swojej wyższej pozycji w lidze, a po drugie, grali na własnym stadionie. Jeśli jednak wziąść poprawkę na naszą formę, to faworyta już nie tak łatwo można było wskazać.

Zagraliśmy naprawdę świetnie, Łukasz Borkowski nie musiał w tym spotkaniu interweniować ani razu! Kapitalnie zagrał Bąk który najpierw asystował przy bramce Sikory a później sam umieścił piłkę w siatce.

Jak wiadomo apetyty rosną w miarę jedzenia tak więc kto wie, może nie będziemy musieli męczyć się w barażach?

 

40. kolejka - 24. marca 2008

 

Woking - Dag & Red 2:0 (1:0)

Igor Krujl (21, 76)

 

MoM - Igor Krujl (8) Woking

 

Zaledwie DWA! dni po spotkaniu z Carlisle przyszło nam się zmierzyć z kolejną drużyną z czołówki Dag & Red. Obawiałem się trochę tego spotkania ponieważ niektórzy moi zawodnicy nadal odczuwali trudy poprzedniego spotkania. Moje obawy okazały się jednak bezzasadne, pewnie wygraliśmy 2:0. Po raz kolejny rywale nie potrafili oddać strzału w światło naszej bramki. Strzelcem dwóch bramek został Igor Krulj który na codzień występuje na pozycji lewego obrońcy, jednak równie dobrze może występować również w ataku gdzie dzisiaj go wystawiłem. Chłopak nie zawiódł i został uznany najlepszym zawodnikiem spotkania.

 

41. kolejka - 29. marca 2008

 

Woking - Port Vale 0:0 (0:0)

 

MoM - Brian Saah (8) Port Vale

 

Spotkanie bez historii, nudne i bezbarwne. Co prawda przeważaliśmy ale nasza skuteczność w dniu dzisiejszym była tragiczna. Wynik jednak jak najbardziej nas satysfakcjonuje. Raz, że zdobyliśmy kolejny, bardzo cenny punkt. Dwa, zdobyliśmy ten punkt w meczu z drużyną z którą bezpośrednio rywalizujemy o baraż/awans.

Tym spotkaniem pobiliśmy również nasz klubowy rekord w ilości meczów bez porażki. Obecnie wynosi on 12.

 

42. kolejka - 5 kwietnia 2008

 

Bury - Woking 1:3 (1:0)

Michał Ilków-Gołąb (56, 58, 87)

 

MoM - Michał Ilków-Gołąb (10) Woking

 

Pierwsza połowa - dramat. Druga połowa - bajka. Tak w skrócie można scharakteryzować to spotkanie. Jak po meczu przyznał Błażej Augustyn, moje słowa, które w przerwie skierowałem do chłopaków tchneły w nich nowego ducha efektem czego jest to zwycięstwo. Genialnie wręcz zagrał Ilków-Gołąb który w tym spotkaniu zdobył swojego pierwszego w naszym klubie hattricka. Oby w przyszłości było ich jak najwięcej. Dzięki tym bramkom Michał awansował na 5 miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w lidze a nasza drużyna wspięła się na 5 pozycję w tabeli! Do zajmującego drugie miejsce Carlisle tracimy obecnie jedynie 3 punkty!

Odnośnik do komentarza

43. kolejka - 12. kwietnia 2008

 

Woking - Peterborough 2:0 (2:0)

Tom Lyons (7, 31)

 

MoM - Tom Lyons (8) Woking

 

Teraz już nie wierzę aby cokolwiek złego mogło nam się w końcówce tego sezonu przydarzyć. Perborough to lider naszej ligi który drugą druzynę wyprzedza o 10 punktów. Dziś nie miało to absolutnie żadnego znaczenia. Wygraliśmy z nimi bez większych problemów 2:0. Dominowaliśmy w całym spotkaniu a moi piłkarze momentami grali jak natchnieni. Do tego jeszcze Borkowski w pięknym, stylu obronił rzut karny wykonywany przez Tommego Blacka. Słowa uznania należą się jednak głównie Tomowi Lyonsowi. Chłopak który już drugi sezon gra na wypożyczeniu w naszym klubie, w zeszłym roku, pięknym strzałem w 120 minucie meczu z Aldershot zapewnił nam awans. Dziś też walnie się do tego prawdopodobnego awansu przyczynił wbijając rywalowi dwie, piękne bramki. Brawo.

 

44. kolejka - 19. kwietnia 2008

 

Rotherham - Woking 4:5 (0:1)

Giuseppe Sole (36)

Tom Lyons (52, 65)

Krzysztof Bąk (58)

Neil Barrett (87)

 

MoM - Delroy Facey (9) Rotherham

 

Co to był za mecz drodzy państwo, co to był za mecz! W drugiej połowie, kibice zgromadzeni na stadionie Millmoor obejrzeli aż 8 bramek! To była istna kanonada z obydwu stron. Na szczęście naszej ekipie udało się zdobyc o jedną bramkę więcej niż rywalowi i tym samym trzy punkty zostały dopisane naszej drużynie. Po meczu manager rywali miał sporo pretensji do sedziego, twierdząc że przy decydującej bramce dla naszej drużyny, Barrett był na spalonym. Spalony owszem był, ale nie był na nim Barrett tylko Gołoś który nie brał udziału w tej akcji tak więc mam czyste sumienie. Tym samym awansowaliśmy na drugą pozycję. Już w następnej kolejce, o ile my wygramy a Carlisle bądź Hereford przegra, możemy zapewnić sobie awans.

Odnośnik do komentarza

45. kolejka - 19. kwietnia 2008

 

Woking - Grimsby 2:0 (1:0)

Tom Lyons (42)

Ashley Grimes (89)

 

MoM - Konrad Gołoś (7) Woking

 

Tym samym niemożliwe stało się faktem! Woking, w przyszłym sezonie zagra w angielskiej League One!!!

Dzisiejszy spotkanie było niewiarygodnie nudne, oddaliśmy jedynie dwa celne strzały na bramkę ale obydwa znalazły drogę do bramki. Pierwszy trafił niezawodny w ostatnich spotkaniach Tom Lyons, drugą bramkę dołożył Grimes i całe, 30 tysięczne Woking mogło zacząć świętować! Wszystkim chłopakom dałem jutro wolne, niech się bawią, niech szaleją. Są powody do radości. Nikt w nas nie wierzył, a My tego dokonaliśmy! Idę się upić.

 

46. kolejka - 3. maja 2008

 

Woking - Notts County 1:1 (1:0)

Tom Lyons (45)

 

MoM - Hector Sam (7) Notts

 

Po tym spotkaniu gorące podziękowania należą się działączowi który przed sezonem ustalał terminarz rozgrywek. Gdyby nie te dwa tygodnie przerwy to w tym meczu musieliby zagrać chyba nasi juniorzy. No bo jak tu grac po tygodniu picia? Zremisowaliśmy, co z tego? Dziś nikt nie myślał o tym spotkaniu, wszyscy byli już myślami na poczatku przyszłego sezonu, w 1. lidze ... Poza tym obecnie na koncie mamy rekordową liczbę 16 kolejnyh ligowych spotkań bez porażki, to robi wrażenie.

 

Później podsumowanie.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu:

 

Liga: Angielska League Two

- zajęte miejsce: 3

- zwycięzca: Peterborough

- awans: Peterborough; Carlisle; Woking

- spadek: Grimsby Town; Macclesfield

 

Puchar Ligi:

- porażka w 2. rundzie: Cardiff 1:0 Woking

- zwycięzca: Chelsea 2:0 Man Utd

 

Puchar Anglii:

- porażka w 4. rundzie: Burnley 2:1 Woking

- zwycięzca: Newcastle 4:3 West Ham

 

Puchar Johnstone's Paint:

- porażka w 2. rundzie grupy Południowej: Walsall 1:0 Woking

- zwycięzca: Crewe 1:2 Southend

 

Statystyki zawodników 2. ligi:

 

Średnia ocen:

1. Gabriel Zakuni (Wycombe) - 7,44

2. Gavin Rothery (Bury) - 7,42

3. Igor Krulj (Woking) - 7,37

...

19. Tom Hutchinson (Woking) - 7,17

30. Michał Ilków-Gołąb (Woking) - 7,10

 

Ilość bramek:

1. Andy Bishop (Bury) - 24

2. Paweł Abbot (Darlington) - 22

3. Matthew Patterson (Hereford)- 19

...

7. Michał Ilków-Gołąb (Woking) - 16

19. Tom Lyons (Woking) - 14

43. Grzegorz Pater (Woking) - 9

 

Ilość asyst:

1. Bobby Ryan (Carlisle) - 14

2. David Poole (Darlington) - 12

3. Chris O'Grady (Rotherham) - 12

...

7. Grzegorz Pater (Woking) - 11

19. Krzysztof Bąk (Woking) - 9

41. Konrad Gołoś (Woking) - 7

 

Gracz meczu:

1. Tamika Mkandawire (Hereford) - 8

2. Adam Tann (Dag & Red) - 7

3. Jarosław Fojut (Wrexham) - 7

...

35. Tom Hutchinson (Woking) - 3

39. Michał Ilków-Gołąb (Woking) - 3

40. Konrad Gołoś (Woking) - 3

 

Inne ligi:

 

Anglia:

 

Premiership:

 

1. Arsenal - 78 pkt.

2. Liverpool - 74

3. Manchester - 71

4. Blackburn - 62

5. Tottenham - 60

...

7. Chelsea - 57

...

18. Portsmouth - 40

19. Birmingham - 35

20. Norwich - 30

 

Championship:

 

1. Fulham - 86

2. Wtaford - 86

3. Bolton - 86

4. Charlton - 82

5. Preston - 76

6. West Ham - 74

...

22. Leicester -

23. Doncaster -

24. Stoke -

 

League One:

 

1. Leeds - 83

2. Hartlepool - 75

3. Blackpool - 75

4. Southend - 72

5. Millwall - 72

6. Chesterfield - 69

...

21. Bradford - 51

22. Bristol Rovers - 51

23. MK Dons - 50

24. Oldham - 50

 

Conference:

 

1. Boston Utd - 85

2. Torquay - 78

3. Stevenage - 76

4. Rushden - 75

5. Exeter - 75

 

Hiszpania:

 

Primiera Division:

 

1. Barcelona - 77

2. Real Madryt - 73

3. Espanyol - 68

4. Valencia - 68

5. Zaragoza - 64

...

18. Racing - 30

19. Murcia - 28

20. Elche - 26

 

Francja:

 

Ligue 1

 

1. Lyon

2. Bordeaux

3. PSG

4. Marsille

5. Lens

...

18. Sedan - 33

19. Lorient - 32

20. Chateauroux - 29

 

Niemcy:

 

1. Bundesliga

 

1. Bayern Monachium - 70

2. HSV Hamburg - 60

3. Werder Brema - 60

4. Borussia Dortmund - 56

5. Bayer Leverkusen - 55

...

16. Hansa Rostock - 28

17. Augsburg - 27

18. Karlsruhe - 17

 

Włochy:

 

Serie A

 

1. AC Milan - 87

2. Sampdoria Genoa - 65

3. Palermo - 63

4. Juventus Turyn - 62

5. Parma - 62

...

18. Livorno - 31

19. Brescia - 31

20. Cesena - 22

Odnośnik do komentarza
Gratki za awans :kutgw:

Ale muszę powiedzieć, że trochę dużo bramek straciliście, za dużo :P

 

Po pierwszej połowie sezonu byliśmy pod tym względem liderem ligi :/. Po wzmocnieniach w defensywie (Hernacki i Krulj) było już dużo lepiej. Całe szczęście że więcej zdobywaliśmy niż traciliśmy, to najwazniejsze :).

 

Reszta podsumowania i relacja z ojro jutro. Dla zabawy objąłem sobie drugim managerem repre Danii, zobaczymy jakie bedą rezultaty :).

Odnośnik do komentarza

Ocena zawodników:

 

Bramkarze (numer; imię i nazwisko; wiek; narodowość; mecze rozegrane; bramki puszczone):

 

1. Przemysław Kazimierczak; 20 l. Polska (17 | 28) - początkowo to właśnie Przemek którego ściągnęliśmy z Boltonu miał być naszym podstawowym bramkarzem. Rzeczywistość zweryfikowała jednak moje zamiary. Chłopak grał słabo, tylko dwa razy zachował czyste konto a dodatkowo przytrafiały mu się błędy. Efektem tego było grzanie ławy w drugiej częsci sezonu i najprawdopodobnie w ten najbliższy również rozpocznie z boku murawy. Ocena: 4/10

 

12. Łukasz Borkowski; 25 l. Polska (33 | 38) - nasz podstawowy bramkarz w tym sezonie. Nie zachwycał ale zbyt wielu głupich błędów również nie popełnił. Lepszy już chyba jednak nie będzie coś mi się zdaje i w związku z tym ciągle szukam nowego bramkarza, niestety bez rezultatów. Zanosi się więc na to że i w tym sezonie to właśnie Łukasz będzie strzegł naszej bramki. Ocena: 5/10

 

22. Michael Mcglynn; 17 l. Anglia (4 | 5) - wychowanek klubu który na początku rozpoczynającego się własnie sezonu został wypożyczony do naszego klubu partnerskiego, Bromley. W minionym sezonie bronił naszej bramki w czterech spotkaniach. Do składu wskoczył w momencie gdy nasi dwaj pozostali bramkarze spisywali się w lidze naprawdę słabo i pokazał się z dobrej strony. Czeka go jeszcze sporo nauki ale kto wie, może wyrośnie z niego niezły bramkarz. Zobaczymy co da mu to wypożyczenie. Ocena: 5/10

Odnośnik do komentarza

Obrońcy (numer; imię i nazwisko; pozycja; wiek; narodowość; mecze rozegrane; bramki; asysty; śr. ocen)

 

2. Adam Green; O/DBP L; 24 l. Anglia; ( 21 (6) | 1 | 6 | 6,85) - niezły sezon w wykonaniu naszego lewego obrońcy. Radził sobie przyzwoicie, zaliczył kilka asyst, zdobył bramkę. Do tego aż trzykrotnie był wybierany zawodnikiem meczu. Ten dorobek na pewno znacznie by jeszcze powiększył jednak najważniejsze starcie sezonu przegrał. Nie sprostał konkurencji sprowadzonego w zimowym okienku Igora Krulja i wylądował na ławce. Mimo tego w najbliższym sezonie bardzo na niego liczę. Ocena: 6/10

 

3. Michael Lintott; O Ś; 19 l. Anglia; ( 36 (4) | 2 | 1 | 6,97) - młokos sprowadzony do naszej drużyny na początku moich rządów w klubie rozwija się bardzo dobrze i w tym sezonie był naszym podstawowym obrońcą. Chłopak robi wielkie postępy i jak tak dalej pójdzie, w przyszłości możemy mieć z niego wielki pożytek. Brawo. Sezon ogólnie w jego wykonaniu naprawdę satysfakcjonujący. Niech jeszcze tylko trochę dojrzeje a będzie naprawdę super. Ale to przyjdzie z czasem. Ocena: 7/10

 

4. Tom Hutchinson; O Ś; 26 l. Anglia ( 29 (5) | 0 | 2 | 7,18) - początek słaby, końcówka rewelacyjna. Tak w skrócie można opisac miniony sezon w wykonaniu Tom'a. W kluczowych momentach był naszym podstawowym zawodnikiem jednak w pierwszych meczach był bardzo niepewny. Zdarzyło mu się parę żałosnych błędów za które dwukrotnie nałożyłem na niego karę finansową. Za każdym razem przyjmował to z pokorą. Ogólnie sezon dobry, gdybyśmy wymazali pierwszą połowę sezonu byłby kapitalny. Ocena: 6,5/10

 

5. Vladimir Bednar; O/DBP/P P; 28 l. Słowacja ( 29 (12) | 3 | 4 | 6,73) - To już drugi sezon Vladka w naszym klubie. Dołaczył do nas w styczniu 2007 za 30 tys. euro z Zagłębia Sosnowiec. I patrząc z perspektywy czasu uważam że był to bardzo udany transfer mimo że w tym sezonie Bednar nie spisywał się jakoś powalająco i coraz cześciej przegrywał rywalizacje o miejsce w składzie z Błażejem Augustynem. 5,5/10

 

14. Błażej Augustyn; O PL; 20 l. Polska ( 30 (7) | 0 | 6 | 6,79) - nasz podstawowy, prawy obrońca w tym sezonie. Błażej poczynił przez ostatni rok naprawdę oszałamiające postępy. To bardzo cieszy jednak w nadchodzącym sezonie jak najbardziej licze na jeszcze więcej dobrych spotkań w wykonaniu tego zawodnika który z powodzeniem może grać zarówno po lewej jak i prawej stronie bloku defensywnego. 6/10

 

18. Piotr Hernacki; O Ś; 20 l. Polska; ( 22 (3) | 0 | 1 | 7,08) - sprowadzenie tego zawodnika zaproponował mi Grzegorz Niciński. Wychwalał go pod niebiosa, mówił że z tak utalentowanym zawodnikiem dawno się już nie zetknął. Słysząc te zachwyty postanowiłem Grześkowi zaufać i dać Hernackiemu szansę w Woking. No i musze przyznać że było warto. Piotrek dołączył do nas przed sezonem i z miejsca stał się naszym podstawowym graczem. Niestety w styczniu nabawił się bardzo powaznej kontuzji która wykluczyła go z gry na ponad 4 miesiące. Po tym zdarzeniu Piotrek na boisku nie pojawił się już ani razu. Jednak to co pokazał dobrego to jego. Ocena: 7/10

 

23. Marcin Drzymont; LB, O Ś; 26 l. Polska; ( 14 (5) | 0 | 3 | 6,90) - Marcin do naszego klubu dołączył w zimowym okienku transferowego. W swoim poprzednim klubie, Koronie Kielce, czas spędzał głównie na siedzeniu na trybunach tak więc sprowadzenie go do nas nie było zbyt wielkim wyzwaniem. Liczyłem na to że Drzymont z miejsca zostanie się jedną z gwiazd naszej drużyny, tak się jednak nie stało. Marcin nie zachwycał, czasem przytrafiały mu się naprawdę spore błedy w wyniku czego w końcówce sezonu grał tylko dlatego że inni obrońcy łapali kontuzje. 5/10

 

66. Igor Krulj; O L, N Ś; 20 l. Szwecja; ( 28 (2) | 3 | 1 | 7,33) - Ka pi tal ny zawodnik. Odkrycie tego sezonu. Istna perełka. Długo mógłbym zachwycać się nad grą tego zawodnika. Wyciągnęliśmy go ze szwedzkiego Halmstad i bardzo szybko okazało się że zrobiliśmy świetny ruch. Za Igora nie zapłąciliśmy ani eurocenta a obecnie jest on wart 2 mln euro. To najlepiej pokazuje poziom jaki reprezentuje ten zawodnik. Do tego miał trzecią, najwyższą średnią w lidze. Pozostaje jedynie pokłonić się przed nim w pas. Ocena: 9/10

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...